Až sedmá série musela rozhodnout napínavý duel, který rozhodně patřil mezi ty nejlepší, co se letos odehrály v pardubické ČEZ Areně. Oba týmy chvíli vedly, blíže k třem bodům pak byly Pardubice, které držely vedení ještě tři minuty před koncem. S tím se ale nespokojil Dušek, který poslal zápas do prodloužení a nájezdů. V těch byl jediným úspěšným exekutorem Michal Vondrka. Nádherný zápas končí, hezký zbytek dne!
65:00
Slavia právě vstřelila branku!MICHAL VONDRKA rozhodl dlouhé nájezdy povedeným blafákem. Slavia bere dva body!
0:1 - Vondrka svůj druhý pokus proměnil. Položil si Salfického a zasunul kotouč za něj.
0:0 - Zohorna po blafáku do bekhendu trefil tyč.
0:0 - Krenželok to provedl dobře. Kličkou do bekhendu si položil Salfického, ale poté minul branku.
0:0 - Somík najel od levého mantinelu, Furcha také nepřekonal.
0:0 - Růžička ani podruhé nevyzrál na chrániče Salfického.
0:0 - Radil rozpohyboval Furcha, poté však minul branku.
0:0 - Kadlecovi kotouč před Salfickým utekl, a tak pořádně nezakončil.
0:0 - Kolář I přestřelil.
0:0 - Ani Buchtele neuspěl.
0:0 - Ani Vondrka neuspěl. Salfický vyrazil puk rukavicí.
0:0 - Markovič zkusil kličku do bekhendu, kotouč mu ale sjel z hole.
0:0 - Růžička před Salfickým zpomalil a následně poslal kotouč do jeho betonu.
0:0 - Kousal si Furcha položil, ale poté minul branku.
0:0 - Žejdl bekhendovou kličkou nepřelstil Salfického.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení mnoho příležitostí nepřineslo, rozhodnout budou muset nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Kousal mohl v poslední chvíli rozhodnout, ale Furcha z pěti metrů neprostřelil.
64:16
Pořádnou bombu vyslal od modré Valach, naneštěstí pro hosty o několik decimetrů minul.
63:46
Dušel se rozjel ve středním pásmu, ale ještě před modrou čárou ho zastavil Benák.
63:36
Kolář II pálil od modré, Furch na místě.
63:25
Cetkovský sebral váhavým obráncům puk a stihl ještě z otočky zakončit. Furch byl na tuto možnost připraven a betonem vyrazil.
62:10
Hraje se převážně ve středním pásmu, teď už chybu nikdo udělat nechce ani náhodou.
61:29
Nahození Šulce nenadělalo Salfickému potíže, přesto pardubický gólman přerušil hru.
61:03
4/4.
60:26
Slavia se sice usadil v pásmu, ale Koukal následně vyhodil.
60:01
No, to byla třetina! Nejprve se hosté dostali do vedení díky Tomicovi, ale hned vzápětí srovnal Buchtele. Ten samý hráč v 55. minutě přetáhl vedení na stranu Pardubic, ale Slavia se nevzdala a necelé tři minuty před koncem poslal zápas do nastavení Dušek. Ještě šedesát tři vteřin prodloužení může hrát Slavia v přesile.
60:00
59:15
Koukal vyhodil.
59:04
Dvě minuty za vysokou hůl dostává David Havíř. To bude ještě napínavý závěr, Slavia si kvůli němu bere oddechový čas.
58:40
Týmy se teď navzájem pečlivě brání, hraje se převážně v rozích.
57:05
Slavia právě vstřelila branku!Famózní závěr třetí třetiny! Vondrka vybojoval puk za brankou Pardubic, chvíli s ním míchal a poté jej připravil před branku, kde byl nejdůraznější ANTONÍN DUŠEK a opět srovnal. Asistence: Michal Vondrka a Lukáš Krenželok.
56:28
Další akci Slavie zastavil ofsajd.
56:12
Růžička šikovně hledal před branku najetého Valacha, k tomu ale kotouč nedoputoval.
55:43
Salfický musel rychle reagovat na střelu Sklenáře.
55:25
Strhující zápas tak má další zápletku. Teď jsou na tahu hosté.
54:35
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice opět strhávají vedení na svou stranu! Kousal dojel kotouč v útočném pásmu, předal jej přesně do jízdy JANU BUCHTELEMU, který rychlým blafákem do forhendu dává na 4:3. Asistence: Robert Kousal a Lukáš Radil.
54:11
Starý zachytil ve středním pásmu přihrávku na střed, jeho následný pas Kolářovi I ke střele dobrým obranným zákrokem překazil Jelínek.
53:20
Hertl hezky prokličkoval mezi dvěma protihráči, ti ho ale nasměrovali mimo dostřel Salfického.
52:58
Dnešnímu utkání přihlíží 9458 diváků.
52:19
Buchtele vyjel s kotoučem zpoza branky a rozhodl se hned pálit. Furch ucpal prostor u tyče stoprocentně.
51:43
Po delší chvíli se Slavia dostala v pěti lidech do útočného pásma a hned toho využila k palbě. Kolaříkovu ránu však Salfický viděl a vyrazil do ochranné sítě.
50:55
Na poslední chvíli zachytil kotouč Starý, protože za jeho záda už startoval Doležal, který by tak postupoval sám na Salfického.
50:28
Nahodil se odhodlal k ráně ze středního pásma. Furch si vyjel a kotouč pohodlně lapil.
49:29
O odpověď se pokusil Kuboš, ale střela od modré mu vůbec nesedla.
49:09
Kolář II se probíjel do pásma, načež byl obranou zpacifikován. V pokračující akci se pokusil branku Furcha objet Radil, ale ani natřikrát nedokázal bekhendem přetlačit beton maskovaného muže.
48:10
Do jednoho z rychlých kontrů ujel Jelínek, ale celou akci zbytečně zabrzdil. Poté se ke slovu dostal i Salfický, který s obtížemi zkrotil neposedný kotouč.
47:03
V závaru před Furchem se nejvíce činil Somík, brankář Slavie ale urputný boj na hranici brankoviště vyhrál.
46:38
Tempo zápasu neopadá, naopak. Více před branku se tlačí domácí, Slavia čeká na každou možnost zaútočit do nezformované obrany.
45:38
Kotouč se od zadního mantinelu navzdory fyzikálním zákonům odrazil na hůl Kousala, který tak mohl zakončovat proti překvapenému Furchovi, jenž si s těžkou situací poradil.
45:05
Koukal s Kolářem I otravovali rozehrávku Slavie a druhý jmenovaný se poté prodral ke střele. Ta ale mířila vedle.
44:28
Vondrka tečovanou střelou od modré vystrašil Salfického. Kotouč se k radosti pardubického brankáře snesl kousek za branku.
42:47
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice podruhé v zápase okamžitě reagují! Na konci přesilové hry vpadla do útočného pásma mladá pardubická lajna, Kousal vystřelil a JAN BUCHTELE do poloprázdné branky opět srovnal. Asistence: Robert Kousal.
42:29
Slavia právě vstřelila branku!Slavia potvrzuje dobrý nástup do zápasu a v oslabení se ujímá vedení! Do otevřené obrany ujela dvojice Vondrka - MAREK TOMICA, který projevil nejvíce důrazu a ležícího Salfického prostřelil. Asistence: Michal Vondrka.
41:43
Koukal vyjel s kotoučem z rohu a prudkou ranou přestřelil branku snad o metr.
41:08
Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dostávají hosté. Trest odpyká Tomáš Hertl.
40:52
A další zákrok pardubické brankáře. Tentokrát po střele Růžičky od mantinelu.
40:14
Neuběhlo ani patnáct vteřin a Slavia mohla vést! Do rychlého brejku se dostala dvojice Vondrka - Krenželok a Salfický musel vytáhnout parádní zákrok.
40:01
Hokej vysoké úrovně pokračoval i v prostřední třetině a opět padla na každé straně jedna branka. Tentokrát šli do vedení domácí, kteří mají přece jen více šancí. Svou premiérovou branku v pardubickém dresu vstřelil Jaroslav Markovič. Východočechy mohou mrzet promarněné brejky, neboť Cetkovskému i Kočímu sjel kotouč v zakončení z hole. V podobné situaci neuspěl ani Kolář I. Slavia v závěru třetiny sice nevyužila dvojnásobnou přesilovku, ale chvíli po jejím konci pláchl obraně Marek Tomica a před odchodem do šaten srovnal. Před třetí částí je tak všechno otevřené. Třetí třetina začne asi v 18:45.
40:00
39:57
Krenželok se v závěru druhé třetiny dral ke střele, Salfického branku však přestřelil.
39:12
Slavia právě vstřelila branku!Hosté sice nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale to je teď vůbec nemusí mrzet. Dresler poslal přesnou přihrávku do brejku MARKU TOMICOVI a ten si před Salfickým poradil. Vyrovnáno 2:2. Asistence: Jan Dresler.
38:40
Kočí se z trestné lavice vydal rovnou do samostatného úniku, ale v důležité chvíli mu kotouč sjel z hole.
38:23
Opět tento souboj vítězně pro pardubického brankáře.
38:05
Kubošovu ránu vyrazil Salfický.
37:30
Poté Hertl vyhnal svůj tým nepřesnou přihrávkou sám.
37:18
Kolář II vyhodil.
37:05
A šance Slavie ještě roste. Dvě minuty za krosček dostává Jiří Cetkovský. 1:30 3/5.
36:36
Slavia bude hrát přesilovou hru. Dvě minuty za zdržování hry - vyhození puku dostal Václav Kočí.
36:05
Tomáš Pospíšil poté neunesl neodpískání faulu na svou osobu a stěžoval si u rozhodčího příliš důrazně. Za své povídání totiž vyfasoval 10 min. osobní trest a k tomu trest do konce utkání.
35:55
Pospíšil využil toho, že Salfický ležel v brankovišti a pokusil se ho překvapit objetím branky. Pardubický brankář se stihl svým betonem k tyči přesunout a zabránit jistému gólu.
35:07
5/5.
34:43
Až nyní se ke střele procpal Kolář I, Furch ho vychytal.
34:26
A opět hosté vyhazují až za Salfického.
34:06
Slavia se brání zatím bezchybně.
33:29
Pardubice nerozehrály přesně - zakázané uvolnění.
33:07
Rákos se po rychlé výměně puku se Zohornou tlačil až před Furcha, kde byl podražen Kadlecem a vybojoval tak pro své barvy přesilovku.
32:24
Hertl se pěkně uvolnil kličkou na střed a poté pálil. Salfický střelu letící dvacet centimetrů nad ledem vyrazil.
32:13
Brankář Slavie se nenudí. Vytasit se jistým zákrokem musel proti nájezdu Koláře I, ten nic nevymýšlel a vystřelil. Furch kotouč našel ve své výstroji.
31:55
Furch měl opět problémy s nahozením Radila, se štěstím si poradil.
30:59
Kousal se šikovně protáhl do pásma a následně bekhendem centroval před branku. Puk ale před Furchem nikdo netečoval a touš tak zaplul do rohu hřiště.
30:23
5/5.
30:19
V rychlém protiútoku mohl na druhé straně zvýšit obránce Borer. Kotouč však skončil vysoko nad.
29:51
Pospíšil vybojoval ve středním pásmu kotouč, ale kolegu najetého do dobré šance svojí přihrávkou nenašel.
29:20
Koukal na modré našel najetého Cetkovského, ale tomu kotouč v jasné šanci utekl.
28:23
Za vzájemné pošťuchování jsou na dvě minuty vyloučeni Havíř (podražení) a Růžička (napadení).
28:17
Růžička ustál osekávání Havíře a dokázal vyjet do střelecké pozice, ze které ale Salfického moc nezaměstnal. Pardubický brankář si za pomoci vyrážečky poradil.
27:51
Pardubice se na minutu usadily v pásmu Slavie, ale víc než jednu slabou střelu nevyprodukovaly.
26:53
Zohorna přebral kotouč kousek za modrou a po naznačení pálil. Furch puk vyrazil lapačkou, ale sám pořádně neví jak.
25:59
Dlouho se hrálo ve středním pásmu, nakonec k útoku zaveleli domácí.
25:12
5/5.
24:35
Sklenář zachytil rozehru domácích ve středním pásmu a opět našetřil pár vteřin.
24:27
Borer nenahrál přesně Markovičovi - zakázané uvolnění.
24:00
Po rychlé akci dával Kolář I bekhendem na levé křídlo Starému, kterému kotouč trochu ujel, a tak nezakončil dle svých představ.
23:12
Pavel Kolářík ve středním pásmu podrazil Radila a jde za svůj čin pykat na dvě minuty.
22:30
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí se dostávají poprvé v zápase do vedení! JAROSLAV MARKOVIČ si pro sebe pronajal kotouč, najel do palebné pozice a střelou švihem k tyči překonal Furcha. Bez asistence.
22:16
Na levém křídle měl čas ke střele Růžička, Slafický si vyjel a jeho ránu vyrazil do rohu.
21:28
Zohorna rychlou zadovkou zpoza branky poslal do šance Rákose, ale ten byl strážen pevně, a tak pořádně ani nezakončil.
20:52
Od začátku druhé části drželi kotouč na svých hokejkách pardubičtí hráči, před Furcha se ale nedopracovali a nakonec zahráli na zakázané uvolnění.
20:01
Svižná první třetina nabídla dvě branky. Už ve třetí minutě dokázali hosté využít přesilovou hru, kdy jim na vstřelení gólu stačilo 13 vteřin z Benešova trestu. Ještě rychlejší byla pardubická odpověď. Ze své poloviny vypálil Borer, puk tečoval Jan Kolář I a kus černé gumy zapadl nečekaně za Furcha. Druhá polovina třetiny nebyla na šance tak bohatá, snad jen Micka v přesilovce mohl posunout ukazatel skóre. Přesto zatím sledujeme velmi dobrý zápas. Druhá třetina začne asi v 17:51.
20:00
19:18
Nahodil se protlačil až před branku Slavie, bekhendovým zakončením neuspěl.
18:38
5/5.
18:10
Slavisté dlouho svírali pardubickou čtveřici, která se nakonec osvobodila díky pádu Zohorny.
17:34
Micka byl úplně sám před Salfickým, ale z otočky nedokázal prostřelit pardubického gólmana.
16:38
Pardubice se dostaly do rychlého přečíslení. Starý vracel puk pod sebe na Koukala, který z první pálil, ale Furch si s těžkou situací poradil. Do brankáře Slavie zároveň vletěl Jan Kolář I a rozhodčí mu za jeho atak udělil dvě minuty.
15:24
Skákavý puk dělal Salfickému problémy, a tak jej rukavicí odpálil do rohu.
15:11
Icing Pardubic.
15:06
5/5.
14:45
Růžička dlouho míchal s kotoučem a čekal, až se mu hráči ideálně srovnají před Salfickým. Nakonec přes hradbu těl vystřelil a domácí brankář našel puk v lapačce.
14:02
Rákos mohl upalovat na Furcha, rozhodl se pro oblouk zpět a pošetřil čas.
13:22
Kadlec přesným pasem našel u pravé tyče Růžičku, ten zkoušel zakončit zadovkou, ale netrefil branku ani spoluhráče.
13:06
Dvě minuty za držení dostává pardubický Jan Buchtele. Přesilovku si zahrají hokejisté Slavie.
12:40
Sklenář našlápl ve středním pásmu, ale jelikož neměl podporu od spoluhráčů, tak kotouč jen odevzdal za Salfického.
11:55
Kolář I zkoušel prokličkovat obranou hostů, ale v důležité chvíli upadl.
11:25
Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Furcha.
10:40
Cetkovský si díky své postavě udělal prostor u mantinelu, vyjel do střelecké pozice a pálil. Furch nakonec nemusel zasahovat, protože rána pardubického útočníka se od chráničů obránce odrazila vedle.
10:00
Růžička se chvilku po návratu na led hnal do brejku, avšak od levého mantinelu o hodně minul.
09:45
5/5.
09:22
Dresler vyhodil.
08:54
Slavia drží puk. Tohle oslabení zatím hrají hosté znamenitě.
08:21
Další ofsajd vyhání domácí z útočného pásma. Chvíli předtím pálil Kolář II, cestě puku do branky zabránili obětaví obránci.
07:50
Pardubicím se úvod početní výhody nepovedl, Koukal nenahrál přesně.
07:32
Dvě minuty za hákování dostává Vladimír Růžička.
06:32
Třetí ofsajd domácích během dvou minut trochu brzdí tempo hry.
05:44
Za zády pardubické obrany se zjevil Lukáš Žejdl, ale byl tísněn, a tak nedokázal ani vystřelit.
04:48
Somík neuspěl přihrávkou na Benáka a do protiútoku mohl postupovat Růžička. Toho ale na útočné modré zpacifikoval Kolář II.
04:00
Utkání nabralo hned od začátku zběsilé tempo. Po icingu Slavie se vhazuje po pravici Kopřivy.
03:01
Pardubice právě vstřelily branku!Odpověď Pardubic byla opravdu blesková! Casey Borer z vlastní poloviny nahodil kotouč, jehož směr změnil JAN KOLÁŘ I a k překvapení všech zapadl touš za záda Kopřivy. Asistence: Casey Borer.
02:53
Slavia právě vstřelila branku!Hosté nabídnutou možnost rychle využívají! Od modré čáry vypálil PETR KADLEC a Salfický, který jeho střelu neviděl, nestihl reagovat. Asistence: Juraj Valach a Tomáš Pospíšil.
02:41
Dvě minuty za hákování dostává pardubický Petr Beneš. Přesilovka pro Slavii.
01:58
Hertl se pěkně protočil mezi dvěma bránícími hráči, ale bekhendové zakončení postrádalo důraz.
00:32
Do velké šance se dostal Petr Koukal! Ten zachytil na modré kotouč rukou a poté prudkou ranou sám před Kopřivou o půl metru minul.
00:01
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Langhamer) – Kočí, Benák, Kolář ll, Drtina, Borer, Havíř, Beneš – Kolář l, Koukal, Starý – Markovič, Nahodil, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Rákos, Zohorna, Cetkovský - Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina. HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) – Kadlec, Valach, Kuboš, Kolařík, Šulc, Dresler, Krejčík – Pospíšil, Dušek, Krenželok – Vondrka, Hertl, Tomica – Micka, Růžička, Sklenář – Jelínek, Doležal, Žejdl - Jaškin. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jiří Čelanský. Rozhodčí: Homola, Polák - Jelínek, Pešek.
Ve prospěch Slavie hraje bilance poslední vzájemných zápasů na východě Čech. Třikrát za sebou dokázali Pražané vyhrát, naposledy prohráli před více než dvěma roky, když padli po výsledku 0:8.
Dobré odpoledne z pardubické ČEZ Areny! V 17:00 zde začíná zápas 48. kola Tipsport extraligy mezi Pardubicemi a Slavií. Pražané už nějaký pátek hrají o hodně. Propadli se až na poslední místo tabulky a play-off se jim vzdálilo na míle. Přesto ještě teoretická šance je, ta ale dnes může definitivně zhasnout. Slavia potřebuje nutně vyhrát. Naproti tomu pardubičtí hokejisté jsou v klidu. O přímý postup do play-off již nepřijdou, snaží se tak udržet výhodnou třetí pozici. Pozor si ale Východočeši musejí dát na dorážející Mountfield a Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.