Ve třetí třetině Čeljabinsk v poklidu kontrolova hru a soupeři téměř nic nedovolil. V 54. minutě potom přidal svůj šestý gól a určil tak konečnou výhru - 3:6. V závěru ještě měli domácí hráči obrovský tlak, ale Garnett už žádný puk za svá záda nepustil. Děkujeme za pozornost!
57:58
A další velká příležitost domácího Starčenkova, který se ocitl úplně sám před Garnettem, kterého však ani na dvakrát nepřekonal.
57:48
Hodně nebezpečné dorážce musel čelit hostující brankář. Grigorjev však svoji příležitost nevyužil.
57:36
Astana nastěhovaná na území Traktoru.
56:55
Za podražení dostává menší trest Jevgenij Katičov.
56:50
Ale Ruděnko vybojoval puk a vykoledoval si faul od Katičova.
56:41
Čeljabinsk drží puk daleko od své branky.
55:56
Nyní musel zakročit Garnett po střele Žajlanova.
55:43
Hostům stačí pozorně bránit.
54:23
Další velká šance v podání hostujícího Kuzněcova, který se ocitl sám před domácím gólmanem. Tentokrát mu jeho pokus Poluektov chytil.
53:12
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
A jeden z těchto protiútoků vedených Antipovem zakončil v pádu JEGOR DUGIN a překonal tak vyjetého Poluektova, který musel poodjet na střelu Antipova. Bez asistence.
53:12
Domácí se marně dostávají do třetiny Čeljabinsku, který hrozí z nebezpečných protiútoků.
52:34
Hostující Rjabykin zastavil pronikajícího Boyda.
52:18
51:02
Čeljabinsk oblehl branku Poluektova, ale do žádného zakončení se neměl, proto také Antropov získal puk a vyhodil.
50:18
Vyloučen domácí hráč Buchenski za podražení.
50:10
Čistov vyvezl puk, ale vysoko přestřelil po přechodu útočné modré.
50:06
Až teď se založil útok kapitán Upper, který vyzkoušel z uctivé vzdálenosti Garnetta. Ten raději puk schoval.
49:27
Hosté rychle napadají rozehrávku Astany, ti se nemohou dostat ze své třetiny.
49:10
Hostující brankář musel zasahovat po dalším pokusu Ruděnka z levého kruhu.
48:39
Na druhé straně se pokoušel prosadit Kuzněcov, ale i jeho pokus byl rychle zastaven.
48:12
Větší tlak před Garnettem, zakončoval Alexandrov, těsně mimo.
47:54
Hrají domácí.
47:35
Čeljabinsk chvíli kombinoval v rohu, ale nikam se s pukem nedostal.
47:10
Hra probíhá hlavně ve středu hřiště. Až nyní Kosticyn se vydal na menší výlet.
46:47
Hosté v poklidu hlídají náskok.
46:37
Nakonec se dostal ke střele domácí Ruděnko po přihrávce Uppera, ale Garnett pozorný.
45:32
Hostující Traktor se nyní soustřeďuje hlavně na obranu svého středního pásma, s čím mají domácí velké problémy.
44:59
44:23
Domácí se konečně dostali do pásma Traktoru.
44:00
A další vyhození jedním z hráčů hostů.
43:49
Ale Čeljabinsk se zásluhou Šipina osvobozuje.
43:25
Barys v pásmu soupeře.
42:59
Vyloučen Dugin za hákování.
42:34
Zákrok Garnetta po střele Bulise a následuje nedovolený zákrok hostujícího hráče.
42:22
Domácí přežili oslabení a hrnou se do útoku.
41:49
41:32
Astana se nemůže dostat do hry.
41:12
A nebezpečně pálil od modré Quint a dorážel Čistov. Poluektov v presu.
41:08
Další zámek Čeljabinsku.
40:58
Ale z rohu se neprobojovali.
40:36
Kteří se taky nastěhovali do pásma soupeře.
40:13
Zahajovací buly v závěrečné části vyhráli hosté.
40:01
Bohatá prostřední část utkání přinesla řadu nádherných hokejových akcí. Vše načal ve 27. minutě domící Upper, který snížil na 1:2. Ani ne za minutu to však bylo po střele Glinkina 1:3. Za další dvě minutky se prosadil hostující Jakucenja - 1:4. Po velkém tlaku Astany se překonal Garnetta ve 33. minutě Žaljanov - 2:4. 35. minuta se stala konečnou pro domácího brankáře Jeremejeva, kterého překonal Panov - 2:5 a vystřídal Poluektov. Konečnou podobu výsledku po druhé třetině dal ve 36. minutě Buchenski - 3:5.
Celkový počet střel: 18/24.
Vyloučení: 4/1.
Vyhraná vhazování: 25//20.
Poslední třetina začne v 15:43.
40:00
39:49
Vyloučen domácí Viktor Hedman za nebezpečnou hru vysokou holí. Dostává menší trest.
39:08
Hráči Čeljabinsku zavřeli svého soupeře ve třetině.
38:20
A další jeho zákrok.
38:15
Vhazování před Poluektovem.
37:48
Celou útočnou akci zakončuje nepřesně hostující Kontiola.
37:23
Čeljabinsk po delší době v tlaku.
36:47
Hra se však uklidňuje oba týmy lépe brání.
34:22
A přichází výměna v domácí brance Jeremejeva nahrazuje Pavel Poluektov.
35:54
Astana právě vstřelila branku!
A blesková odpověď v podání domácích. Po přesném pasu na Antropova, který vyzkoušel Garnetta se puk odrazil na hůl najíždějícího BRANDONA BUCHENSKI a ten poslal kotouč za bezmocného hostujícího brankáře. Asistence: Dustin Boyd, Nikolaj Antropov.
34:53
Rychlý útok domácích.
34:22
A další branka v síti domácího mužstva. KONSTANTIN PANOV překonává po přihrávce Antipova Jeremejeva, který neví, kde má stát dříve. Asistence: Jegor Dugin, Vladimir Antipov.
34:15
Dnešní utkání sleduje 3077 diváků.
33:55
Komerční přestávka.
33:48
Velký tlak Čeljabinsku končí zakázaným uvolněním po vyhození Boydem.
33:31
Nyní bojují hosté ve třetině Barysu.
32:05
Brankové hody pokračují! Velký nápor domácí Astany končí dalším gólem. Po rychlé výměně puku se trefuje z mezikruží domácí TALGAT ŽAJLANOV. Asisntece: Alexej Litviněnko, Konstantin Puškarjov.
31:50
Puliščuk procházel z levé straně a těsně před hostujícím brankářem tečoval Puškarjov.
31:28
Další ofenzíva Astany.
30:45
Od modré zakončoval Grigorjev, který však mijí branku Garnetta.
30:23
Domácí tým v náporu.
29:23
Hodně otevřená obrana domácího celku dostává další ránu. Po rychlém přechodu útočné modré Panovem, který příhrál na druhou stranu na volného MAXIMA JAKUCENJU. Ten prostřelil přesouvajícího se Jeremejeva. Asistence: Petri Kontiola, Konstantin Panov.
29:13
Útočná akce hostující celku.
27:43
Domácí se opět pokoušeli ohrozit Garnetta, jejich útočná akce však končí krátce po přechodu modré.
27:14
Po velkém závaru před Jeremejevem se nejlépe zorientoval hostující ANTON GLINKIN, který si vytáhl puk z hromady těl před brankou Barysu a z mezikruží vystřelil na rozhozeného domácího brankáře, který nestihl reagovat. Asistence: Jan Bulis.
26:47
Hosté hned oplácejí drtivým náporem.
26:25
Rychlou akci po pravé straně využívá po bleskovém přechodu středního pásma domácí DMITRIJ UPPER. Kapitán Astany vrací svůj tým zpátky do hry a přesnou střelou do růžku Garnettovy branky snižuje. Asistence: Alexej Litviněnko, Konstantin Ruděnko.
26:12
Astana jde do útoku.
25:42
Ale za brankou ztrácejí kotouč.
25:10
Rychlá výměna držení puku. Nakonec se probojovali hosté do útočné třetiny.
24:50
Kotouč vypadl ze hřiště.
24:35
Útok domácí Astany zastavuje v rohu Solarjov.
24:17
A celou akci zakončuje Puškarjov. Jeremejev však pozorný.
23:51
Hrají hosté od své branky. Útočnou akci zakláda Puliščuk.
23:42
23:05
Quint kombinují s Kuzněcovem v pásmu soupeře. Ale opět Hedman vyhazuje.
22:23
Traktor se nemůže usadit v útočné třetině.
21:33
Další tlak hostujícího celku je zastaven faulem.
21:42
Za sekání vyloučen domácí Grigorjev.
20:56
A důležitý zákrok domácího brankáře po střele Kontioli.
20:34
Hned ze začátku druhé třetiny se hosté nastěhovali před branku Jeremejeva.
20:01
Na začátku úvodní třetiny měli více ze hry hráči Astany, kteří se také dostávali častěji do zakončení, ovšem hostující obrana vydržela. Především pokus Žajlanova měl brankové parametry. Ale udeřilo na druhé straně, kdy z vhazování se prosadil Karpov - 0:1. Od dvanácté minuty hosté převzali otěže a tlačili domácí. Ve 14. minutě se trefil hostující Kosticyn - 0:2. A Traktor se stal pánem na ledě. Po řadě velkých šancí hlavně na straně Čeljabinsku však už branka nepadla. Po napínavé první třetině je proto stav 0:2.
Počet střel: 13/10.
Vyloučení: 2/1.
Vyhraná vhazování: 13/11.
Druhá třetina začne zhruba ve 14:53.
20:00
19:58
Nakonec musel zakončit, protože ho domácí obrana dohonila.
19:45
Ale puk bere Čistov a jede téměř sám na Jeremejeva.
19:25
Domácí v tlaku.
18:59
18:35
Hráči Čeljabinsku usazeni ve třetině Astany.
18:03
Domácí zásluhou Ruděnkova vyhazují.
17:45
Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma za postavení hráče v brankovišti.
17:24
Dobrá střelecká příležitost pro Jakucenja, který opět vyzkoušel domácího gólmana z levého kruhu.
16:59
Vyloučen domácí hráč. Menší trest dostává Viktor Hedman za sekání.
16:50
Ve velké šanci hostující Karpov, který si najel do třetiny. Vešel se mezi oba obrance a zavěsil, ovšem Jeremejev zasáhl parádně!
15:56
Nebezpečně vypálil Karpov, ale Jeremejev kryje.
15:36
Popov se svými spoluhráči točili hlavu domácí obraně.
15:06
Hráči z Čeljabinsku ve třetině domácích.
13:27
ANDREJ KOSTICYN převzal před útočnou modrou přihrávku, najel do pásma a vystřelil. Jeho nepřesná rána se však odrazila od mantinelu a sám ji vrátil zpátky do branky. Asistence: Deron Quint, Gennadij Razin.
13:23
Další útok Čeljabinsku.
13:07
Domácí, po menší pauze zaviněné úpravou ledu, opět dostali do postavení mimo hru.
12:35
Astana chce hned odpovědět, ale zastavuje je offside.
11:41
Hned po vhazování se trefil MAXIM KARPOV, který vybojoval kotouč ve shrumáždi hráčů, sjel si mezi kruhy a přesnou ránou prostřelil Jeremejeva. Asistence: Andrej Popov.
11:30
Domácí však další akci nezakládají. Solarjov nezachytil dlouhou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.
10:01
Bulis s Kuzněcovem se pokoušeli prosadit přes dobře bránící obranu Astany, která je zatím hodně neprůchodná.
09:50
09:26
Traktor se nemůže dostal přes střední pásmo.
08:45
Až nyní se po větším zámku dostávají domácí ze třetiny.
08:18
Stále velký tlak Čeljabinsku. Kontiola zkoušel svoje štěstí.
08:08
Hosté nastěhování v útočné třetině.
07:50
Vyloučen domácí hráč McDonagh za držení.
07:44
Hráči Traktoru hrají na zakázané uvolnění.
07:27
Po komerční přestávce se domácí zásluhou druhé formace pokoušeli ohrozit branku Garnetta.
07:04
Kontiola se pokoušel na druhé straně prosadit od mantinelu, obrana ho nepustila.
05:15
Domácí jsou aktivnější než jejich soupeř.
04:35
Nyní však hodně důležitý zákrok hostujícího brankáře po prúniku Žajlanova.
04:25
04:10
Astana se dostala k ojedinělé střele na Garnetta. Puškarjov zkoušel štěstí z uctivé vzdálenosti.
03:42
Ale puk vyvezl hostující Panov.
03:19
Až nyní se v útočném pásmu usadili.
03:13
Domácí se jen z těžka dostávají do třetiny soupeře.
02:25
První vyloučení v zápase na trestnou lavici jde hostující hráč. Jevgenij Katičov dostává menší trest za hrubost.
02:10
A také první střela na druhé straně. Garnett musel zasahovat.
01:55
Hrají hráči Astany.
01:09
První rána na bránu v podání Traktoru, zakončoval nepřesně Kontiola.
00:50
Ale už se domácí osvobozují.
00:20
Čeljabinsk hned od začátku ve třetině Astany.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01
Zahajovací pětky na ledě, utkání za malou chvíli začně.
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše. Probíhá státní hymna.

Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) - Grigorjev, McDonagh, Hutchinson, Hedman, Savčenko, Litviněnko, Běljakov - Alexandrov, Buchenski, Antropov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Žajlanov, Puliščuk, Puškarjov - Solarjov, Boyd, Rakanov - Dawes.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Mezin) - Quint, Razin, Šipin, Vasilčenko, Rjabykin, Katičov, Gorečišnikov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Kosticyn - Panov, Antipov, Dugin - Popov, Karpov, Čerkasov - Glinkin.

Rozhodčí: Ravodin, Safiullah - Pavlov, Čubykin..
Bohatý středeční program Kontinentální hokejové ligy nabídne také duel mezi Astanou a Čeljabinskem. Oba soupeři z Východní konference spolu od založení KHL svedli několik parádních zápasů. Lehce navrch mají hosté, kteří ovládli hned pět utkání z osmi. Ale vzájemná střetnutí byla vždy vyrovnaná. Naposled vyhrál Traktor na svém ledě (4:3). Sledujte s námi tento zajímavý hokejový souboj začínáme ve dvě hodiny odpoledne.
BARYS ASTANA:
Astaně sídlící na devátém místě Východní konference s 32 body se vzdaluje elitní osmička postupujících do závěrečných vyřazovacích bojů. Na osmou Ufu už ztrácí pět bodů. Domácí neměli vstup do sezony vůbec povedený a vítězství si připisovali hlavně na vlastním ledě. Ale už čtyři zápasy v řadě nevyhráli. Prohráli v Čechově (3:2náj.), na stadionu v Čerepovci (3:1náj.), a v Bělorusku s domácím Minskem (2:1prodl.). Naposled podlehli před čtrnácti dny doma Omsku (3:5).

Mužstvo pod trenérem Vladimírem Krikunovem je rovnoměrně poskládané a zátěž je rozložena na všechny hráče. Přesto tým táhne z nouze hlavně forvard Brandon Bochenski, který už nasbíral sedmnáct kanadských bodů za osm branek a devět asistencí.

TRAKTOR ČELJABINSK:
Hosté se drží na špičce ligové tabulky a jen díky skóre zaostávají za prvním Magnitogorskem, se kterým mají stejně bodů – 47. Čeljabinsku jsou všichni spokojeni, protože výsledkové i herní výkyvy se jim vyhýbají a v každém zápase podávají stoprocentní výkony. V současné době mají na svém kontě dvě výhry v řadě, kdy před reprezentační přestávkou zdolali Čerepovec (3:1) a dva dny předtím Minsk (2:0). Traktor se může chlubit jedním z nejlepších útoků a obran v lize, především potom na defenzivní činnost se mohou spolehnout.

Na brankové čáře úspěchy Čeljabinsku jistí Michael Garnett, který patří mezi přední gólmany ligy (93,2% a 2,03 branky na zápas). Defenzivní příspěvky do produktivity týmu jsou hodně vyrovnané.
Ofenzívu řídí hlavně Jevgenij Kuzněcov (9+13) s Petri Kontiolou (5+15), kteří největším měrou přispívají do produktivní pokladnice svého celku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.