Dnešní utkání je za námi a diváci z Budvar arény odcházejí smutní. Dlouho to na to však nevypadalo. Jihočeši vedli již 3:0, ale to bylo z jejich strany vše. Zlín pěti brankami skóre otočil a od poloviny utkání pouze čekal a takticky vyhazoval kotouče do středního pásma. To nakonec vedlo ke třem bodům. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek pátečního večera.

Zlín právě vstřelil branku!
Tečovaná střela podtrhuje zmar domácích. Od modré vypálil MARTIN HAMRLÍK a kotouč za Lakosila tečoval zřejmě jeden z domácích hráčů. Asistence: Petr Leška a Jaroslav Balaštík.
59:34
Hamrlíkova střela tečována do ochranné sítě, ale to už hostům vadit nemusí.
59:18
Kotalík chyboval a musel faulovat ujíždějícího forvarda Zlínu. Dostává dvě minuty a je po zápase.
59:03
Hra vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
58:57
Hosté vyhazují do středního pásma.
58:43
Vhazování v útočném pásmu domácích přijde až po oddechovém času trenéra Draisaitla.
58:20
Domácí jsou v šesti.
58:01
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
Dnešní duel sleduje 4122 diváků.
57:13
Domácím se krátí čas a vstřelit dvě branky bude nesmírně složité.
56:35
Další vyhození do středního pásma "zlínských čekatelů."
56:06
Zlín je v pěti a ustál těžké chvilky.
55:50
Kotalíkova nepřesná přihrávka a Zlín může jít střídat.
55:06
Michálek po Ferencově skryté nahrávce míří z dobré pozice mimo branku.
54:32
Hosté vyhazují.
54:06
Filip Čech (ZLN) - 2 minuty za držení. Obrovská šance pro Mountfield na snížení.
54:06
Václav Prospal dorazil kotouč do tyčky!
53:01
Další objezd branky nachystal Mertl, ale gólman Zlínu byl opět pozorný.
52:31
Po Jankově střele zazvonil oblouk Horčičkovy klece.
52:13
Tlak domácích vyústil v icing Beranů.
50:40
Michálek tečuje střelu Ference mimo tři tyče.
50:17
Taková hra Zlínu přesně vyhovuje. Nikam se nehrne a domácím čas běží neuvěřitelně rychle.
49:30
Aktivní Šimánek vysílal na branku Zlína další pokus, který prosvištěl vedle pravé tyče.
48:35
Prospal objel branku, ale Horčičku nepřekvapil.
47:58
Podlešák s Mertlem připravili šanci Dejovi, který sám na brankovišti zklamal.
47:36
Knotek ve velmi dobré příležitosti nenašel recept na výborného zlínského gólmana.
47:20
Šimánek pálí, Horčička připraven.
46:18
Na ledě je znovu formace z NHL, která hraje snad ob střídání.
45:22
A hosté se ubránili a jsou v pěti.
44:55
Ani Květoň se svým výletem před branku neuspěl.
43:45
Prospal sám na brankovišti nedokázal překonat Horčičku.
43:22
Jaroslav Balaštík (ZLN) - 2 minuty za hákování. Šance pro domácí výběr.
42:59
Naopak hosté se soustředí především na defenzivu a nikam se nehrnou.
42:15
Domácí bojují, ale kýženého snížení se jim nedaří dosáhnout.
41:07
Balaštíkův pokus byl ztečován do ochranné sítě.
40:57
Ptáček s Dejem ostřelovali brankáře Horčičku, ale ani jeden se gólu nedočkal.
40:30
Pro Lakosila je to premiéra v dresu Jihočechů.
40:01
Do branky Mountfieldu se místo Kantora staví Vlastimil Lakosil!
Návrat všech aktérů do Budvar arény značí blížící se start třetí třetiny.
Zatímco první část byla pro Jihočechy snová, ta druhá doslova katastrofická. Zlínu padlo do branky doslova na co sáhl a vede po 40 minutách hry 5:3. Zápas přestávají zvládat rozhodčí kteří tolerují tvrdou hru hostů. Přesto je poměr vyloučených 7:6 pro Mountfield. Třetí třetina začne v 19:18.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Kantor 7 - Horčička 7.
40:00
39:17
Veselý pálil a Kantor nepředvedl úplně jistý zákrok.
38:45
Menší rozmíška ve středním pásmu bude oceněna tresty: Ference a Okál dostávají 2 + 2 minuty za hrubost. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
38:14
To ani není možné, hosté promění, na co sáhnou! Další střela pod horní tyč končí v brance. Tentokrát se kotouč zhostil PETR HOLÍK a trefil přesně. Asistence: Filip Čech a Antonín Honejsek.
37:25
A Berani dokonce otáčejí vývoj skóre. MARTIN MATĚJÍČEK se trefuje přesně pod horní tyč a svou druhou branku posílá svůj tým do vedení. Asistence: Antonín Honejsek a Ondřej Veselý.
37:05
Prospal cpal kotouč do brankoviště, kde se ho nezmocnil Dej.
35:56
Zakázané uvolnění domácího celku.
35:33
Čech skrytou střelou prověřil pozornost Kantora, který jeho pokus vyrazil.
35:00
Michálek poslal kotouč proti holi Hanzalovi, který provětral Horčičku.
33:47
Zlínští se opravdu nemažou se soupeři a domácím to nesedí.
32:52
Mountfield se stále nemůže dostat do tempa jako v úvodu duelu. Snaží se mu pomoci diváci.
31:42
Na ledě se poprvé objevuje domácí obránce Prokop, který se staví po bok Ference,
31:08
Akci hostů zastavil ofsajd a hvizd sudího.
30:24
Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Kantora.
30:02
Vydarený pálil hned po buly, branku netrefil.
29:46
Icing hostí. Zakázaných uvolnění jsme zatím v dnešním utkání moc neviděli.
29:14
Domácí jsou v plném počtu.
28:35
Hamrlík pálil od modré, brankář Kantor kotouč vyrazil do rohu.
28:00
Podlešákovi se povedlo vyhodit.
27:25
Začíná zkrácená přesilovka Zlínu.
27:14
Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty za podražení. Další zákrok z kategorie sporných.
26:57
Domácí jsou jako opaření.
26:10
Mountfield ztrácí tříbrankový náskok ve vlastní přesilové hře. Holík poslal do úniku FILIPA ČECHA, který utěšenou ranou srovnává krok. Asistence: Petr Holík.
25:46
Kotalíkovu dělovku skryl Horčička v náruči.
25:25
Tomáš Linhart (ZLN) - 2 minuty za držení. Možnost na zklidnění situace z pohledu Jihočechů.
25:17
Kantor zaváhal v rozehrávce, ale naštěstí pro domácí toho Balaštík s Leškou nevyužili.
24:50
Po dalším drsném zákroku hostů se těžko zvedá z ledu Kolarz. Ale už po svých odjel na střídačku.
24:17
Záhy po jejím skončení však už Berani skórují. MARTIN MATĚJÍČEK vypálil od modré a kotouč končí až v síti. Pomohla mu i teč bránícího Květoně, který padl do střely. Asistence: Radim Tesařík.
24:13
Domácí jsou kompletní a toto oslabení ubránili.
23:22
Tečovaná střela Linharta končí v rohu a Hanzal vyhazuje.
22:32
Kohn získal vyhozením přes celé hřiště vhazování u Horčičky, jelikož hostující brankář kotouč musel před dotírajícím Šimánkem skrýt.
22:13
Martin Podlešák (CEB) vyloučen na 2 minuty za hákování. Domácí se zlobí a nyní myslím, že po právu.
21:33
Hosté jsou kompletní.
20:46
Domácí se radují, ale branka po střele Kotalíka a Hanzala neplatí! Kotouč se zřejmě nedostal za brankovou čáru.
20:19
Zlínští zahajují zkrácené oslabení vyhozením přes všechny čáry.
20:01
Jihočeši jí začnou v početní výhodě, jelikož na trestné lavici sedí Martin Hamrlík.
Hokejisté se vrací na led, v Budvar aréně se brzy dočkáme startu druhé periody.
První třetina je za námi a viděli jsme v ní velké představení domácích. Ti opanovali zejména první dvě minuty, ve kterých se trefili Hanzal a Langhammmer, čímž vyhnali Sedláčka z branky. Poté přidaly oba celky po jedné brance a skóre 3:1 zhruba odpovídá předvedené hře. Druhá část začne přibližně v 18:23.
Zásahy brankářů v 1. třetině:

Kantor 9 - Sedláček 3, Horčička 7.
20:00
19:33
Martin Hamrlík (ZLN) - 2 minuty za hákování. Zlínský bek hákoval Prospala, který se hodně zlobil na rozhodčí, že se zdvižením pravice otáleli.
19:10
Hanzal to chytře zkoušel z rohu na Horčičku, který byl pozorný.
18:58
Lapačka brankáře Horčičky zastavila bombu Podlešáká od mantinelu.
18:20
Knotek měl rychlost a řítil se do dobré šance, ale jeden z obránců mu střelu zablokoval.
17:36
Domácí se ubránil a jsou znovu v plném počtu.
16:41
Linhart pálí od modré, Kantor si s jeho skrytou střelou poradil.
16:00
Domácím se povedlo vyhodit, Leškova formace rozjíždí další akci.
15:36
René Vydarený (CEB) - 2 minuty za vysokou hůl. Ševci se mohou dotáhnout domácím na dostřel.
15:25
Znovu se hraje několik minut bez přerušení a práci mají oba brankáři.
14:30
Domácí reagují na zvýšený důraz hostů stejnou mincí.
13:42
Balaštík nebezpečně tečoval Hamrlíkovo nahození, Kantor na místě.
12:54
Jihočeši jsou po inkasované brance trošku zaskočeni, ale pořád mají k dobru dvoubrankový náskok.
12:00
Hosté v přesilovce trošku šťastně snižují. TOMÁŠ LINHART z levého kruhu vystřelil a kotouč prošel pod Kantorem až do sítě, který toho moc neviděl. Asistence: Petr Leška a Martin Hamrlík.
11:33
Aleš Kotalík (CEB) - 2 minuty za krosček.
11:03
Hraje se dlouho bez přerušení, tentokrát se hraje víc před Kantorem.
09:41
Melenovského pokus trošku zneklidnil Kantora, který ho neudržel v lapačce.
08:55
Podlešákovu střelu Horčička s drobnými problémy uklízí do bezpečí.
08:32
Tohle oslabení PSG zvládlo a hraje v plném počtu.
07:41
Daří se jim to i při pobytu Langhammerovy formace na ledové ploše.
07:03
Pětka z NHL to teď zkouší až moc exhibičně a hosté vyhazují několikrát po sobě.
06:32
Antonín Honejsek (ZLN) - 2 minuty za hákování. Zlínští nabízejí domácím další početní výhodu.
06:16
A domácí fanoušci oceňují povedený vstup svého celku do utkání pokřikem: "Tohle je motor."
05:27
Mountfield právě vstřelil branku!
Koncert domácích pokračuje. Znovu hrála prim formace z NHL. Souhru na jeden dotek po ose Ference - Prospal - Hanzal zakončil pohotovou střelou MILAN MICHÁLEK. Domácí tedy využili první početní výhodu. Asistence: Martin Hanzal a Václav Prospal.
04:50
Martin Matějíček (ZLN) - 2 minuty za zdržování hry. Hostující obránce vyhodil kotouč mimo hrací plochu a Mountfield si zahraje první přesilovku.
04:11
První přesilovka hostů nebyla nikterak nebezpečná a nyní končí.
03:25
Lukáš Květoň zařídil další vyhození domácího celku.
03:05
Do zajímavé pozice se dostal Čajánek, ale Kantor jeho pokus hbitě vykopl betonem.
02:38
Jihočeši se zatím v pohodě brání.
02:11
Bohumil Jank (CEB) - 2 minuty za podražení. První početní výhodu si zahrají Berani.
01:42
Na dva rychlé góly reagují hosté střídáním brankářů. Sedláčka nahradil Horčička.
01:42
Tak to je pro Mountfield start jak z říše snů. JAKUB LANGHAMMER objel branku a svým důrazem dostal kotouč do sítě. Asistence: Aleš Kotalík a Michael Kolarz.
01:30
Další krásná souhra domácí formace z NHL. Po Hanzalově přihrávce nedokázal Michálek zpoza branky zasunout kotouč za Sedláčka.
00:54
První střela domácích na branku končí gólem. MARTIN HANZAL využil chyby Zlínských v rozehrávce a přesnou střelou vymetl šibenici Sedláčkovy klece. Asistence: Václav Prospal.
00:20
O první střelecký pokus se snažil Hamrlík, ale jeho střela byla zablokována.
00:01
Před úvodním vhazováním ještě podepíše kapitán domácích Jiří Šimánek Chartu fair play.
Hráči již nastupují na led.
Předzápasová rozcvička je minulostí. Bohumil Jank odnáší kyblík s kotouči a rolba může vyjet na led.
Jihočeši se již dnes budou muset obejít bez Rudolfa Červeného, který zamířil na hostování do prvoligové Mladé Boleslavi.

HC Mountfield: Kantor (Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Kohn, Knotek, Šimánek - Suja.

PSG Zlín: Sedláček (Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech.

Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bláha, Kostka.
PSG Zlín zvládl poslední duel a doma porazil Třinec 4:2. Díky této výhře se posunul na 3. místo v tabulce. Letošní první zápas dopadl lépe pro Jihočechy, kteří vyloupili zlínskou arénu a zvítězili zde 4:0.
Mountfield v posledním utkání prohrál na ledě lídra tabulky z Plzně 3:2 po samostatných nájezdech, když ještě čtyři minuty před koncem vedli 2:1. Prodloužili tak sérii zápasu, ve kterých bodovali, na sedm duelů. Trenér Draisaitl nadále postrádá Kováře, Mikuše, Soudka a Švihálka.
Vítejte u utkání 24. kola Tipsport extraligy mezi českobudějovickým HC Mountfield a PSG Zlín. Mírnými favority duelu jsou domácí, kterým se po příchodů posil z NHL daří. Jihočeši jsou v tabulce na 11. příčce, Zlín je třetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.