Domácí hokejisté jsou z ledu vyprovozeni zaslouženým potleskem. Na začátku třetí třetiny jim sice zatrnulo, neboť Eakin snížil na rozdíl dvou branek, Stars pak ale nadále byli při své útočné aktivitě neúspěšní a tak minutu a půl před koncem pečetil gólem do prázdné branky vítězství domácích Cammalleri. Já vám děkuji za pozornost a přeji co nejhezčí den.
60:00
59:35
Dallas už se ani nesnaží o vylepšení osobních statistik.
59:00
Začala poslední minuta utkání.
58:34
Na ledě pochopitelně přistály kšiltovky, Cammalleri tímto gólem dokonal svůj třetí hattrick v kariéře.
58:34
Calgary právě vstřelilo branku!
Toto je ale definitivní pojistka na vítězství. MIKE CAMMALLERI potáhl puk do středního pásma a pak trefil prázdnou branku. Bez asistence.
58:16
První řada Dallasu ale ještě může zavařit Calgary, Irving si po Morrowově nahození nebyl jistý.
57:47
Tentokrát Flames vyhodili do útočného pásma velmi šikovně a to jim stačí.
57:08
Po chvíli další zakázané uvolnění domácího týmu.
56:51
Glencross se hodně zlobí, protože se domnívá, že u puku byl rychleji než Daley, rozhodčí ale jsou jiného názoru - zakázané uvolnění Flames.
56:40
Flames pracují ve středním pásmu spolehlivě.
56:00
Flames vyvážejí puk z vlastního obranného pásma.
55:46
Benn z prostoru mezi kruhy přestřelil branku.
55:42
Ryder potom již Irvinga zaměstnal, z levého kruhu pro vhazování ale trefil právě jen domácího strážce tří tyčí.
55:35
Robadisova nepovedená rána od modré mířila vedle.
55:17
Hudler se odhodlal ke střele z velkého úhlu, Bachman jen vyrazil.
54:54
Třetí formace si před Irvingem vytvořila převahu, nakonec ale domácí brankář jen zastavil puk a přerušil hru.
54:13
Zakázané uvolnění Stars.
54:08
Tentokrát se musel ukázat Bachman, jenž lapačkou mrštil po Jonesově střele a podržel naděje Stars.
53:56
Ryder zpoza branky nalezl mezi kruhy Eakina, ten ale neměl dostatek prostoru k zakončení.
53:30
Oba týmy v plném počtu, Dallasu nadále velmi rychle utíká čas.
52:57
Royův pokus z levého křídla nadělal Irvingovi velké problémy. Nechybělo moc a puk mu mohl vypadnout do branky.
51:59
Benn vypálil z otočky, Irving rozhodně neměl puk pod kontrolou, avšak nakonec dokázal utěsnit prostor u své levé tyče, kam se pokoušel dorazit Jágr.
51:48
Zakázané uvolnění domácího celku.
51:36
Jágr obkroužil branku, pak se mu ale nepodařilo před ni přihrát a Irving raději zalehl puk.
51:14
Po vyloučení Trevora Daleyho a Jaroma Iginly za hrubost se bude hrát čtyři na čtyři.
51:14
Jones využil zaváhání Dallasu ve středním pásmu a po pravém křídle se rozjel k brance hostí, místo přihrávky na dojíždějícího Iginlu ale zvolil naivní střelu. Po Bachmanově zákroku ještě následovala kočkovaná před jeho brankou.
51:00
Calgary se soustředilo hlavně na bránění vlastního obranného pásma, teď ale vyhodilo na zakázané uvolnění.
50:14
Fiddler nahodil před branku, kde stál připravený Rome, skákající kotouč ale nakonec do branky nesklepl.
49:54
Zakázané uvolnění Flames.
49:10
Na ledě je Jágr, společně se svými spoluhráči ale bojuje o útočnou modrou.
18:44
Giordanův lehký pokus Bachman vyrazil do rohu levým betonem.
48:38
Flames nakonec napodruhé vyrazili do útočného pásma, Sarich se ale dostal do postavení mimo hru.
48:19
Další laciná ztráta útočného pásma Stars.
47:35
47:22
Garbutt ujel dopředu společně Červenkou, nakonec českému centrovi předložil puk do jasné šance, Červenka ale ani tentokrát ležícího Bachmana nepřekonal.
46:22
Následně z toho je zakázané uvolnění hostí.
46:13
Stars se opět nepodařilo udržet útočné pásmo.
45:57
Eakinovo postavení mimo hru.
45:32
Fiddler prošel podél mantinelu, jeho nabídka před branku ale zůstala nevyužita.
44:53
Dallas by se rád na delší dobu natlačil před Irvinga, to se mu ale vůbec nedaří.
43:56
43:15
Postavení mimo hru Stars.
42:40
Irving si u levé tyče počkal na Rousselovo nahození od mantinelu.
42:18
Irving pro jistotu zastavil puk odražený od zadního mantinelu.
42:02
41:43
Sražený kotouč opět skončil v hledišti.
41:33
Robidas napřáhl na útočné modré, Irving si ale tentokrát poradil.
41:05
Dallas právě vstřelil branku!
Nakonec je ale ukončeno a čeká nás ještě zajímavý zápas. Ryder zajel s pukem za branku, pak si všiml volného CODYHO EAKINA a ten z okraje kruhu pro vhazování prostřelil Irvinga. Asistence: Michael Ryder, Alex Goligoski.
40:47
Trápení Dallasu při vlastní přesilovce pokračuje.
40:32
Puk se dostal mezi diváky a hra je přerušena.
40:24
Jágr se dostal ke střele z mezikruží, Irving ale skvěle zakročil.
40:12
Dvojnásobná přesilovka Dallasu skončila, teď ještě minuta klasické.
40:01
Flames ve druhé třetině udrželi svůj náskok, i když to z části bylo i díky nemohoucnosti Dallasu. Ten promrhal dvě přesilovky, navíc několikrát hloupě inkasoval a do třetí třetiny, která začne cca v 5:40, mu zbylo třígólové manko.
40:00
39:59
Nakonec to ještě z pravého křídla zkoušel Jágr, Irving měl ale na zákrok dost času a navíc puk celou dobu viděl.
39:55
Nakonec tvrdě vypálil Eriksson, to ale vypadá, že bude z přesilovky vše.
39:40
I tentokrát to Dallas sehrál velmi špatně, Giordano v pokleku zastavil puk a Stars začínají znova.
39:15
Porada příliš nezabrala, Flames ihned odpálili puk do bezpečí.
39:14
Oddechový čas pro hosty.
39:14
Stars dostanou dokonce dvojnásobnou přesilovku, Dennis Wideman chytl v obranném pásmu puk a je za to vyloučen na dvě minuty.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:48
Stars se stále nedostali ke střele.
38:16
Jenomže Flames zahajují úspěšným vyhozením kotouče.
38:12
Na dvě minuty je za podražení Jágra vyloučen Matt Stajan.
37:57
Dallas se ještě na závěr druhé třetiny pokouší zmírnit nepříjemný stav.
37:18
Zakázané uvolnění Calgary.
37:06
Dillonovo nahození od modré nadělalo Irvingovi velké potíže, prakticky nic neviděl, pak ale přece jen puk vytěsnil do rohu.
36:34
Vhazovat se bude po pravé Bachmanově ruce.
36:22
Stars za celou přesilovku ani jednou nevystřelili.
36:22
Hudler se vrátil na led.
36:10
Dallas poslal na led novou přesilovkovou pětici, ani ta ale nedokázala Flames zatlačit.
35:48
Roy si chytře všiml před brankou Eakina, jeho teč ale Irvinga nepřekvapila, navíc šla mimo.
35:30
Pásmo neudržel ani Jágr a polovina přesilovky Stars je nenávratně pryč.
35:13
A opět. Dallasu se zatím při přesilovce nedaří.
34:33
Flames se na začátek oslabení podařilo dostat puk ven z obranné třetiny.
34:22
Dallas si po dlouhé době zahraje přesilovku, za hákování Erikssona je na dvě minuty vyloučen Jiří Hudler.
33:56
Jágr dozadu předal puk Bennovi, ten se okamžitě pokusilo o střelu zpoza obránce, jedna hůl Flames ale puk přizvedla nad branku.
33:22
Až teď se Flames definitivně vymanili ze sevření.
33:12
Daleyho rána od modré byla sražena, obránce Dallasu ale ještě udržel útočné pásmo.
32:55
Smith objel s pukem branku a pak se pokusil Irvinga nachytat u jeho pravé tyče, mladý domácí brankář se ale včas přesunul a zařídil vhazování po jeho pravici.
32:35
Teď již byl Bachman při svém počínání úspěšnější a před dotírajícími hráči Flames raději pozastavil hru.
32:01
Ryderova přihrávka napříč útočnou třetinou se Stars hodně nevyplatila. Flames potom vyrazili do brejku, který po Iginlově přihrávka přesně zakončil CURTIS GLENCROSS. Bachman se nedokázal rychle přesunout ke své pravé tyči. Asistence: Jarome Iginla, Blair Jones.
31:55
Flames vystihli další útok Stars a jdou dopředu.
31:37
Roy zkusil ostře nahodit před branku, tam sice Daley tečoval, jenomže mimo Irvingovu branku.
31:11
Po dlouhé době konečně zase střela, Morrow ale zápěstím minul Irvingovu klec.
30:23
Kotouč se ocitl v ochranné síti.
30:13
Garbutt dobře před brankou hledal Nyströma, puk ale vychýlil jeden z domácích hokejistů.
29:41
Dillon s Robidasem si chtěli vyměnit puk na modré, Dillonova přihrávka ale směřovala do středního pásma.
29:19
Oddechový čas pro domácí.
29:19
Stars dostali Flames pod tlak a domácí raději vyhodili na zakázané uvolnění.
28:23
Garbuttova lajna o sebe dala na ledě hodně vědět, Fiddler se ale po odraženém puku před Irvingem natahoval marně.
27:56
Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří trvale se usídlit v útočném pásmu soupeře.
27:04
Bachmanovi po Stempniakově střele z levého křídla vypadl puk, na rozdíl od Irvinga měl to štěstí, že nikdo ze Stars nedorážel.
26:31
Flames se ale ubránili a odešli střídat.
26:12
Stars přežili další velkou šanci Flames a na ledě je Jágrova řada.
25:45
Ve velké šanci teď ale byl Červenka! Stars na něj na pravém kruhu pro vhazování naprosto zapomněli, český útočník mířil nad ležícího Bachmana, jenomže nastřelil břevno.
25:24
Dallas je při každém ze svých průniků do útočné třetiny hodně nebezpečný, velký podíl na tom má i nepříliš jistý Irving.
24:59
Postavení mimo hru Flames. Stajan byl natlačen do útočného pásma, následně upadl a hráči si ještě vše důsledně vysvětlují.
24:37
Dallas předvedl další dobré střídání a po odevzdání puku do útočné třetiny odešel střídat.
23:47
Teď to tu vypadá skoro jako na divokém západě. Po tomto gólu se domácí brankář Irving bude hodně červenat. Neudržel totiž lehké nahození Oleksiaka a před ním číhající BRENDEN MORROW jej doklepl mezi betony do branky. Asistence: Jamie Oleksiak, Jaromír Jágr.
23:29
23:23
Flames se podařilo vytvořit si tlak před Bachmanem, ten se musel několikrát rychle přesunout od tyčky k tyčce, pak si ale na puk odražený od zadního mantinelu počkal MIKE CAMMALLERI a vrátil rozdíl tří branek. Asistence: Lee Stempniak, Mark Giordano.
22:57
Jonesův pokus od levého mantinelu už ale Bachman raději ponechal v lapačce a přerušil hru.
22:34
Calgary se poprvé dostalo do útočného pásma, lehké Widemanovo nahození ale nebylo nikterak nebezpečné.
22:13
Antoine Roussel a Jarome Iginla jsou za bitku potrestáni pětiminutovým trestem.
22:13
Na lopatky se nakonec dostal Roussel.
22:13
Je tu bitka mezi Rousselem a Iginlou.
22:07
Calgary teď dvakrát dobře vyklidilo útočné pásmo a Dallas se nakonec dostal do postavení mimo hru.
21:40
Až teď Rome dojel puk za brankou a je odpískáno zakázané uvolnění Calgary.
21:26
Dallas navíc pokračuje v ofenzivním snažení.
20:45
Přesilovka nakonec Stars přišla k duhu - Benn ustál souboj u mantinelu, přihrál Jágrovi, jenž si před brankou všiml BRENDENA MORROW a poslal mu neodolatelnou nabídku. Asistence: Jaromír Jágr, Jamie Benn.
20:01
Calgary do druhé třetiny vstoupilo oslabeno o vyloučeného Alexe Tanguaye (nedovolené bránění).
20:01
Omlouváme se vám za technické problémy, které byly příčinou neúplného on-line přenosu z první třetiny. Nyní by již vše mělo proběhnout normálně.
Na střely vyhráli hokejisté Calgary 10:7, na branky 4:1.
20:00
17:18
Svůj druhý gól v letošním ročníku NHL střílí ROMAN ČERVENKA. Asistence: Alex Tanguay, T.J. Brodie.
12:42
ERIC NYSTRÖM příklepem snižuje. Asistence: Vernon Fiddler, Ryan Garbutt.
9:55
Vyloučení Goligoskiho trestá svým prvním gólem v sezóně MIKE CAMMALLERI. Asistence: Jarome Iginla, Roman Červenka.
6:44
V přesilovce při vyloučení Trevora Daleyho zvyšuje JIŘÍ HUDLER na 2:0. Asistence: Alex Tanguay, Dennis Wideman.
3:11
Vedoucí gól Plamenů vstřelil zápěstím JAY BOWMEESTER. Asistence: Mike Cammalleri, Lee Stempniak.
00:01

Calgary Flames: Irving (MacDonald) - Bouwmeester, Giordano, Wideman, Brodie, Sarich, Butler - Červenka, Hudler, Tanguay - Iginla, Byron, Glencross - Stempniak, Stajan, Cammalleri - Jackman, Jones, Comeau.

Dallas Stars: Bachman (Lehtonen) - Dillon, Robidas, Rome, Daley, Goligoski, Larsen - Jágr, Benn, Morrow - Ryder, Roy, Eriksson - Garbutt, Fiddler, Nyström - Oleksiak, Eakin, Smith.

Rozhodčí: Hebert, Rooney - Cherrey, Morin.
Zápas mezi Calgary a Dallasem začne za malou chvilku.
Calgary si před tímto týdnem libovalo, kterak si sérií tří domácích zápasů spraví reputaci a konečně začne stoupat tabulkou. Pravda je ale jiná - čtvrtý nejhorší celek NHL první ze tří domácích zápasů prohrál po samostatných nájezd 1:2 s Minnesotou a dnes bude mít tabulkově ještě silnějšího soupeře - do Scotiabank Saddledome totiž přijede Dallas, který za sebou táhne druhou nejdelší sérii výher (4) na Západě.

Všechny problémy Flames vlastně začali zraněním brankářské legendy Miky Kiprusoffa. Finský strážce tří tyčí si naposledy zachytal šestého února první dvě třetiny v Detroitu, pak ale musel nuceně přepustit místo čtyřiadvacetiletému Lelandu Irvingovi. Ten tak nastoupil celkově do čtyř utkání a zvítězil hned v tom následujícím proti Columbusu. Pak ale pětkrát inkasoval ve Vancouveru a a chytal již i v zmiňovaném posledním zápase proti Minnesotě. Šestadvacátý muž draftu 2006 se ale i přes poměrně dobrý nástup dočkal konkurence - Calgary si totiž z waiver listu stáhlo zkušeného Joeyho McDonalda.

Samotnému Irvingovi to ale, jak se zdá, nevadí. "Nemohl jsem si ani přát lepší příležitost. Hodně se toho v následujících týdnech naučím. S Joeym jsme dobří kamarádi a jde nám jen o to, abychom týmu v každém utkání pomohli k vítězství," řekl pro NHL.com brankář s devadesátiprocentní úspěšností zákroků.

Dallas naproti tomu zřejmě nehraje ten nejhezčí hokej, hraje jej ale velmi účelně. Vyhrál poslední čtyři utkání a díky tomu se posunul na postupové sedmé místo v Západní konferenci. Na první tým Pacifické divize Anaheim mu ale stále čtyři body schází, navíc má o zápas více. "Musíme na sobě neustále pracovat," řekl brankář Kari Lehtonen, jenž v posledním zápase v Edmontonu (4:1) předvedl pětatřicet úspěšných zákroků. "Víme, že nejsme nejatraktivnější tým s největšími jmény. Jsme ale těžce pracující klub a každý v něm cítí šanci na vítězství každou noc."

Kromě Kiprusoffa, jenž si nezachytá asi dva týdny, dnes Flames nepomohou Michael Cammalleri, Mikael Backlund a Sven Baertschi. Stars bude chybět jen veterán Ray Whitney.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.