Ze Severní Karolíny je to ode mě pro dnešek vše. Těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Obecenstvo v Severní Karolíně mělo možnost shlédnout celkem vyrovnané utkání, kdy v úvodu měli navrch domácí, v závěru pak hosté. Skóre otevřel ve druhé minutě Tlustý a až ve třicáté třetí minutě navýšil vedení Caroliny Corvo. Buffalu vykřesal naději v úvodu třetí části Hodgson, Hurricanes však bleskově odpověděli zásluhou Jokinena. V padesáté páté minutě se ještě prosadil Brennan, jenž snížil opět na rozdíl jediné branky. To by ale nesměl o minutu a půl skórovat Alexander Semin, neboť v poslední minutě řádné hrací doby už pouze upravil skóre v oslabení při power-play druhým přesným zásahem v zápase Hodgson. Z duelu vzešli jako vítězové hokejisté Caroliny, kteří se radují z těsné výhry 4:3.

59:34
Hodgson se snažil probojovat do podobného sóla, tentokrát se defenziva Hurricanes již ošálit nenechala.
59:25
Hosté budou pokračovat ve hře bez brankáře.
59:25
Sabres právě vstřelili branku!

Gól v oslabení! Gól při power-play! To byla akce! CODY HODGSON přebal puk útočníkovi Caroliny ve středovém kruhu a velmi pohledným sólem zakončeným na zadní tyč přibližuje Buffalo k remíze. Je nutné dodat, že hosté budou hrát i nadále v oslabení! Bez asistence.
58:52
Hosté v pěti bez brankáře!
58:46
Přesilová hra pro Carolinu. Thomas Vanek (BUF) oslabí svůj tým, neboť je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění gólmana.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
57:00
Hosté mají opět dvoubrankové manko, času už mnoho nezbývá.
56:13
Carolina právě vstřelila branku!

To je odpověď ze strany domácích! Eric Staal nalezl přesně v pravém kruhu ALEXANDRA SEMINA, který vyzrál tvrdou střelou na Ryana Millera. Asistence: Eric Staal, Tim Gleason.
54:33

Využitá přesilovka! Za Buffalo snižuje již v klasické přesilové hře pět na čtyři TJ BRENNAN. Asistence: Jason Pominville, Tyler Ennis.
54:30
Carolina ve čtyřech.
53:19
Domácí jdou do tří, dvojnásobná početní výhoda pro Sabres! Smolař Jamie McBain (CAR) vystřelil puk mimo hřiště a je potrestán menším trestem za zdržování hry.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
52:30
Jedna z šancí pro Buffalo. Jay Harrison (CAR) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
50:15
Celek Buffala bezradný, Peters nemusel nijak výrazně v této části hry zasahovat.
48:46
Hosté stále marně hledají recept na obranu Caroliny, čas do konce řádné hrací doby se krátí.
47:00
Domácí i nadále kontrolují hru.
45:10
Hokejisté Hurricanes nemají, kam spěchat, a tak kombinují ve třetině soupeře.
43:30
Hokejistům Buffala nelze upřít snaha, Carolina ale hosty do vážnějších šancí nepouští.
41:15

Eric Staal nalezl zpoza branky v prostoru mezi kruhy nikým neobsazeného JUSSIHO JOKINENA, který bez zaváhání prostřelil Ryana Millera, hájícího svatyni Buffala. Asistence: Eric Staal, Alexander Semin.
40:25

CODY HODGSON se prezentoval dobrým důrazem před Justinem Petersem, když za záda domácího gólmana dorazil střelecký pokus Thomase Vanka od modré čáry. Asistence: Thomas Vanek, Jason Pominville.
40:01
I ve druhé části přidala Carolina po jednom gólu, ve 33. minutě obstaral přesný zásah v přesilové hře Joe Corvo. O tři minuty později mohl navýšit vedení ve vlastním oslabení Alexandr Semin, vyčapal ho však Ryan Miller. Zanedlouhou se blýskl ale také maskovaný muž Hurricanes, jenž ve 39. minutě zlikvidoval tisíciprocentní šanci Buffala. Na "kdyby" se ale nehraje, a tak je stav po čtyřiceti minutách hry 2:0 ve prospěch Caroliny. Hosté mají na zvrat utkání dvacet minut.

38:43
Hlavní rozhodčí si ještě zavolal kolegu od videa. Z tribuny ale bylo na první pohled zřejmé, že kotouč brankovou čáru zcela jistě nepřekročil.
38:43
Neuvěřitelné, jakou šanci nyní zahodil Vanek. Z rohu kluziště nahodil spoluhráč útočníka Buffala puk před branku, kde se ho zmocnil Vanek. Na útočníka hostů zívala zcela odkrytá branka, když jeho přízemní střelu vytěsnil z brankové čáry do brankoviště pravou rukou Justin Peters. To byl teprve zákrok do Zlaté helmy, gólman Caroliny je za hrdinu.
37:48
Efektivní semafor alias zákrok do Zlaté helmy předvedl Peters proti střele Brennana.
36:29
35:38
Vyložená šance v oslabení! Eric Staal se vydal na výlet s Alexanderem Seminem do přečíslení dva na nikoho. Prvně jmenovaný si vyměnil před Ryanem Millerem kotouč s Alexanderem Seminem, který ale vystřelil pouze do mrštné lapačky brankáře Buffala.
34:58
Hokejisté Sabres zatím v početní převaze neškodní.
34:29
Přesilovou hru si dnes poprvé zahraje také Buffalo. Jiří Tlustý (CAR), autor první branky Hurricanes, si míří odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
32:17

Využitá přesilovka! Bobby Sanguinetti křižnou přihrávkou v útočném pásmu nalezl v levém kruhu nikým nepokrytého JOEA CORVA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ryan Miller neměl díky zakrytému výhledu šanci puk vidět. Asistence: Bobby Sanguinetti, Jussi Jokinen.
31:20
Buffalo zatím ve čtyřech dobře pozičně brání.
30:30
Druhá početní výhoda pro Hurricanes. Cody Hodgson (BUF) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
30:21
Po komerční přestávce se dočkáme buly po levé ruce Millera.
29:59
Icing Buffala.
29:23
Čároví rozhodčí přerušují hru kvůli postavení mimo hru Caroliny.
28:14
Buffalo má kotouč na holích, ale není schopné probojovat se k brance Peterse.
26:54
Harrison se prezentoval dělovkou od útočné modré čáry. Miller připraven čelit dalšímu ohrožení branky. Po reklamní přestávce bude následovat vhazování po pravici maskovaného muže hostů.
25:20
Jedovku McBaina od hranice útočné třetiny tečoval pravděpodobně Nash. Gólman hostů neměl se změnou dráhy kotouče problém, a tak černá guma končí v jeho náruči.
23:58
Aréna zahučela, Jordan Staal svým bekhendem z mezikruží zamířil jen o kousek vedle pravé tyče Millerovy svatyně.
22:32
Hurricanes brzdí při zakládání útoku hvizd čárového arbitra, ofsajd.
22:02
Carolina pozorně brání, Ennise napadali dva hráči domácích.
21:16
I Buffalo se dostalo do útočného pásma, Peterse ale prověřit nestačilo.
20:16
Jeff Skinner s Jordanem Staalem se postarali o sevření hostů v jejich obranném pásmu.
20:01
Domácí byli v úvodní dvacetiminutovce opticky lepším týmem. Ve druhé minutě otevřel gólový účet zápasu Jiří Tlustý, který skóroval zatím jako jediný. Za Buffalo mohl vyrovnat Marcus Foligno, který ale své dvě dobré příležitosti zahodil. V závěru třetiny měla Carolina k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužila.

19:31
Carolina ztratila puk v útočném pásmu, hráči Sabres zakládají protiútok.
19:17
18:37
Hosté zatím v oslabení tlaku ze strany Hurricanes odolávají.
17:17
Přesilovka pro domácí. Robyn Regehr (BUF) potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
16:25
Carolina se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
15:57
Foligno měl na holi podruhé vyrovnání! Porter nalezl šikovně z mezikruží u pravé tyče číhajícího Foligna, který pálil v tutové do levého betonu Peterse.
15:30
Seminova nepříjemná střela ze středu se neujala.
15:01
Po komerční pauze se bude vhazovat po levé ruce Millera.
14:55
Jordan Staal hledal v dobré příležitosti Jeffa Skinnera, který si sjížděl pro přihrávku do prostoru mezi kruhy. Druhý jmenovaný se prosadit nedokázal, když jeho střelecký pokus nemířil mezi tři tyče.
13:50
Flynn si vylámal zuby na pozorném gólmanovi Hurricanes.
13:05
Grigorenko adresoval přihrávku z pravé strany do mezikruží, kde se nacházel Foligno v obrovské šanci! Z dobré pozice ale Peterse posledně zmiňovaný bruslař z ofenzivy nepřekonal. Na programu je komerční přestávka.
11:50
O kotouč se svádí boj za brankou gólmana Sabres.
10:47
Formace Tlustého opět zatápí hostům.
09:39
Icing hostů. Buly po levici Millera.
08:30
Buffalo se usadilo v ofenzivní třetině jen na malou chvíli, Peters byl bez práce.
07:50
Tlustého pokus zblokovala defenziva Buffala.
07:11
Tlustý od hranice útočného pásma nemířil přesně.
07:01
Skinner prověřil pozornost Millera z levé strany, gólman hostů touš kryje. Následuje reklamní pauza.
05:30
Dwyer adresoval kotouč zpoza branky do prostoru mezi kruhy volnému Nashovi. Posledně zmiňovaný forvard domácích spálil tutovou šanci, když pálil do výstroje maskovaného muže Buffala.
04:33
Hurricanes kombinují v útočném pásmu, Miller ale nyní zasahovat nemusel.
03:02
Domácí určují v úvodních minutách tempo hry, Buffalo se zmohlo zatím pouze na vyhození.
01:31

JIŘÍ TLUSTÝ se jako první dostal k odraženému puku po střele Erica Staala a z pravého kruhu nedal brankáři Buffala šanci. Asistence: Eric Staal, Alexander Semin.
00:32
Zakázané uvolnění Caroliny.
00:01
Utkání začne s menším zpožděním.

Carolina Hurricanes: Peters (Ellis) - Faulk, Harrison, Corvo, Gleason, McBain, Sanguinetti - Semin, E. Staal, Tlustý - Wallace, J. Staal, Skinner - Dwyer, Nash, Jokinen - Bowman, Sutter, Westgarth. Trenér: Kirk Muller.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Myers, Ehrhoff, Regehr, Sekera, Weber, Brennan - Pominville, Hodgson, Vanek - Gerbe, Ennis, Ott - Stafford, Grigorenko, Foligno - Flynn, Porter, Hecht. Trenér: Ron Rolston.

Rozhodčí: Mike Hasenfratz, Brad Watson - Scott Driscoll, Andy McElman.
Ve skvělé střelecké formě se nachází český útočník Jiří Tlustý, který zaznamenal během jedenácti zápasů deset branek.
Oba týmy se střetnou dnes v tomto ročníku potřetí. V obou předchozích duelech byli úspěšnější hokejisté Caroliny, kteří zvítězili doma 6:3 a na ledě Buffala 3:1.
Carolina se nachází aktuálně ve formě, zvítězila v posledních třech střetnutích. Hurricanes dvakrát porazili Floridu, jednou pokořili Pittsburgh.

Sabres hrají poslední dobou na remízy. Poslední tři utkání Bufalla došla do samostatných nájezdů, když se ve dvou případech radovali z výhry právě hokejisté Sabres.
V dalším duelu letošní zkrácené sezóny poměří síly Carolina Hurricanes a Buffalo Sabres.
Favoritem dnešního duelu je domácí celek, kterému v tabulce Východní konference náleží po jednadvaceti odehraných zápasech třetí příčka (25 bodů). Buffalo dosud odehrálo o dvě utkání více a se dvaceti body okupuje dvanáctou pozici.
Vítáme Vás u on-line přenosu ze Severní Karolíny. Utkání začíná v 01:00 hod.