Utkání je u svého konce, domácí Traktor podle očekávání přejel svého soupeře 4:0. Velký podíl na výhře měl Jevgenij Kuzněcov, který dvě branky sám vstřelil a na jednu přihrál. Domácí si výhru jednoznačně zasloužili, Spartak neměl nárok na body. Pro dnešek je to vše a příště se budu těšit na shledanou.
60:00
59:33
Domácí hrají ve velké euforii a ve skvělé atmosféře domácího - nadšeného publika.
58:03
Traktor ale vyhazuje přes všechny čáry a je blízko výhře s čistý kontem.
57:17
Vyloučen je domácí křídlo Dugin, hosté mají k dispozici přesilovou hru.
54:33
Hosté sympaticky vykazují snahu alespoň o čestný úspěch, Mezin v brance domácích je dnes ale k nepřekonání.
52:52
Čeljabinsk právě vstřelil branku!

A domácí Traktor nakonec dlouhou přesilovku využívá! JEVGENIJ KUZNĚCOV se rozhodl vystřelit z pravého kruhu přes beka a puk končí u pravé tyče branky Borisova! Bez asistence.
51:11
Skvělý zákrok předvedl Borisov proti střele z pravé strany, kterou do jeho betonu vyslal Kontiola!
50:33
Domácí hrají dlouho přesilovku 5 na 3, padne čtvrtá branka?
50:07
A další potrestaný, Michajl Mamkin vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
49:38
Andrej Šefer dostává trest 2+10 minut, domácí jdou do přesilovky.
49:23
Zároveň je ale vyloučen nakonec i Bělov za přihraný pád, takže se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
49:23
Oleg Petrov ale svůj tým oslabuje i pro další minuty. Domácí jdou do přesilovky.
48:51
Zbytek přesilovky domácí neodehráli dobře, Spartak kompletní.
47:33
Bělov pálí od modré čáry, Borisov v rozkleku skvěle zasahuje lapačkou.
46:51
Suglobov je dnes již několikátým hráčem vyloučeným za držení.
45:44
Domácí toho Spartaku příliš nedovolují, zápas má zatím jednostranný průběh.
44:57
Po střele Jakucenji tahem přes obránce zasahuje Borisov lapačkou.
43:02
Po střele z větší vzdálenosti zasahuje Mezin, vhazuje se po jeho pravici.
41:23
Domácí nehodlají nic podcenit a v úvodu třetí třetině si počínají podobně jako v dosavadním průběhu utkání - jednoduše dobře.
40:01
I druhá třetina přinesla jasnou dominanci domácího Traktoru. Rozdíl oproti první periodě je v proměňování šancí, za domácí se trefili postupně Kontiola, Kuzněcov a naposledy po přihrávce Bulise i Čistov. Třetí třetina začne cca v 15:39.
40:00
39:44
Vypadá to, že se druhá třetina už jen dohrává.
38:20
Do úniku se dostal Oleg Gubin, na kterého jen stěží dosprintovával jeden z domácích beků, nicméně útočník hostů bekhendovým blafákem trefuje lapačku připraveného Mezina.
35:12
Hosté jsou potrestáni za hru v šesti hráčích, domácí jdou do přesilovky.
36:33

A domácí tým přesilovku využívá! Takhle to má vypadat, domácí Traktor sevřel soupeře v pásmu a drtil ho neustálým náporem až puk končí za jinak skvělým Borisovem. STANISLAV ČISTOV doráží střelu Bulise, která se odrazila od tyče, za záda brankáře hostů! Asistence: Jan Bulis.
35:29
Po nevyužité přesilovce 5 na 3 jdou hosté naopak do oslabení, vyloučen je Michajl Mamkin za držení a dvojnásobnou přesilovku si zkusí i domácí tým!
35:10
Neuvěřitelný zákrok předvedl Borisov! dostal přihrávku přes brankoviště a Kontiola zakončoval do odkryté branky, gólman hostů ale tygřím skokem vstřelení branky zamezil!
34:56
Traktor kompletní.
34:00
Hostům se nedaří ani hra ve dvojnásobné přesilovce, tým je evidentně v herní krizi.
33:41
Své štěstí zkusil Petrov, Mezin ale vyráží a Traktoru se daří vyhodit.
33:20
Puk putuje za brankou z jedné strany na druhou, Spartaku chybí střelba.
32:56
Tým hostů bude hrát 1:51 minuty přesilovku 5 na 3!
32:56
A pozor, domácí jdou do tří, vyloučen je Jan Bulis za držení!
32:47
Domácí jdou do čtyř, vyloučen je Anton Glinkin za nebezpečnou hru vysokou holí.
32:11
Panov vlétl do útočného pásma a vypálil do připraveného Borisova, který vyráží do rohu hřiště.
30:40
Nádherný únik s několika krásnými kličkami předvedl za hosty Petrov, do větší šance se ale neprobojoval.
30:13
Icing hostů.
28:50
Zbytek přesilovky se ale Spartaku nevydařil a hraje se v pěti na obou stranách.
27:45
Nyní ale domácí vyhazují a šetří cenné vteřinky.
27:17
Ta se zatím daří dobře, na Mezina letělo především od modré čáry hned několik ostrých projektilů, domácí muž v masce zatím ale drží.
26:50
Nyní ale přeci jen šance pro hosty. Vyloučen je Petri Kontiola za držení, hosté si zahrají svou dnes první přesilovku.
25:02
Domácí si dvě vstřelené branky zasloužili, dosavadní průběh utkání ničemu jinému ani nenasvědčoval. Spartak se pokouší o rychlou odpověď, obrana Traktoru je ale dnes velmi dobře organizovaná a do větších šancí soupeře nepouští.
24:05

A domácí jdou do dvoubrankového trháku! Ani jsem nestihl dopsat, v jaké pohodě domácí hrají, a Traktor zvyšuje! Obrana Spartaku zapomněla na JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který uprchl do samostatného úniku, který zakončil povedeným blafákem do forhendu! Bez asistence.
22:32

Domácí tým přesilovou hru využívá, po ráně Kuzněcova z pravého kruhu doráží do odkryté branky PETRI KONTIOLA! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Vjačeslav Bělov.
20:39
Andrej Šefer vyloučen za úder kolenem. První přesilovku v zápase si zahrají domácí.
21:14
Domácí začínají opět aktivně, první pětka Traktoru pořádně provětrala obranu hostů hned při prvním střídání.
20:01
Třetina je u svého konce, branka zatím nepadla ani na jedné straně. Domácí však byli jasně lepší, Spartak přehrávali a často je dělil jen velmi malý vlásek od vedoucí branky. Druhá třetina začne cca v 14:45.
20:00
18:30
Po kratší pasáži, která nenabídla více zajímavého se na zemi ocitá Kuzněcov, sudí ale ani teď nepíská faul.
16:11
Želdakov se zřejmě nemohl dívat na nemohoucnost jeho spoluhráčů a vypálil do útočného pásma jak neřízená střela a střelou tahem trefuje připraveného Mezina.
14:45
Traktor doslova drtí hostující Spartak, který se těžce brání v obranném pásmu.
13:20
Kontiola trefuje levou tyčku!
11:34
Domácí tlačí dál a drží útočné pásmo, hosty zatím drží především vynikající výkon Borisova v brance.
10:10
Rjabikin nahazuje z úhlu, Borisov vyráží za branku. Domácí Traktor zatím hraje jako favorit, v dosavadním průběhu utkání je jasně lepší.
08:06
Jakucenja dnes aktivní, znovu prověřil Borisova. Ten byl na místě se svou vyrážečkou včas.
06:43
Zatím se hraje bez faulů, Spartak zatím hraje velmi opatrně.
05:10
Pěknou kombinaci předvedli Kontiola s Jakucenjou, obrana hostů ale včas zasáhla proti zakončení druhého jmenovaného.
03:50
Další pohledná individuální akce, tentokrát Voronin přešel beka na levém křídla, jeho zakončení jde ale jen do připraveného Mezina. Oba brankáři zatím působí velmi jistým dojmem.
02:11
Od modré to zkoušel Lewandowski, Mezin snadno zasahuje lapačkou.

Traktor Čeljabinsk: Mezin - Razin, Něstěrov, Rjabikin, Quint, Šinin, Bělov, Klimontov - Panov, Popov, Glinkin - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Kosticyn, Jakucenja - Dugin, Karpov, Nišuškin.

Spartak Moskva: Borisov - Nakládal, Šefer, Budkin, Ščitov, Mamkin, Morrison, Pokrovskij, Želdakov - Gubin, Suglobov, Petrov - Junkov, Radivojevič, Lewandowski - Bušujev, Nikoncev, Chochlačov - Medvěděv, Michajlov, Voronin.

Rozhodčí: Gusev, Nalivajko - Misjur, Šichanov.
00:52
Dobrá možnost se otevřela Čistovovi, který zakončoval po pasu Kuzněcova, Borisov včas s betony na ledě.
00:01
Příjemné odpoledne s KHL, dnes nás čeká souboj Traktoru Čeljabinsk proti Spartaku Moskva. Favoritem bude domácí tým, jak si se svou úlohou poradí, to je otázka.

Domácí Traktor drží stabilní výkonnost, z posledních šesti kol vytěžil 11 bodů, ve svém posledním zápase však doma podlehl Donbassu Doněck. V tabulce východní konference je na třetí pozici s třiašedesáti body.

Spartaku se nedaří. Tým je předposlední celek západní konference s dvaatřiceti body při skóre 73:99. Z posledních šesti kol vytěžil Spartak jen pět bodů! Naposledy nestačil na Jekatěrinburg, kde prohrál 0:1.

Jak dopadne dnešní souboj? To se dozvíme zde na onlajnech od 14:00…
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.