Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
V rozmezí devíti minut se podařilo domácímu celku snížit na rozdíl jediné branky. Doněck se dnes nevzdával a bojoval až do úplného konce, ale jejich ztráta byla příliš velká a tak si nakonec Minsk přeci jen odváží z Doněcku plný počet bodů. Viděli jsme krásné a nakonec i velmi napínavé utkání.
60:00
59:56
Hra je přerušena. Domácím už nezbývá mnoho času. 4 vteřiny do konce vhazování v obranném pásmu hostí.
59:45
Hosté znovu vyhazují.
59:40
Doněck znovu zavezl kotouč.
59:30
Domácí v šesti v útočném pásmu, hosté vyhazují.
59:01
Domácí už to zkouší bez brankáře, běží poslední minuta třetí třetiny.
58:42
Donbass zamkl hosty v jejich třetině, puk je teď v rohu kluziště.
58:17
Nápor domácího týmu se stupňuje.
57:16
56:37
Hosté kombinují ve třetině domácích, ti se ale už osvobodili.
55:16
Přesilovou hru si zahrají po delší době také hosté.
54:05
Doněck právě vstřelil branku!
VÁCLAV NEDOROST dává kontaktní branku! Asistence: Fredrik Pettersson.
54:02
Puk teď prošel brankovištěm, ale těsně mimo bránu. Domácí byli velmi blízko snížení na rozdíl jediného gólu.
53:45
Donbass zakládá další akci.
52:50
Do další šance domácích se tlačil Pettersson, Rinne dobře zasahuje.
51:02
Oddechový čas pro hosty.
51:02
Po debatě s videorozhodčím je nakonec branka CLAYE WILSONA uznána. Bez asistence.
50:20
Ruslan Fedotěnko nahodil puk na brankáře Rinneho, ten příliš práce neměl.
48:30
Komerční přestávka.
47:55
Domácí v posledních minutách zlepšili svůj výkon, navíc hosté už nemají kam spěchat, každopádně se Doněcku nedaří příliš dostat do zakončení.
45:45
Domácí snižují. Jejich druhou branku v utkání dává LUKÁŠ KAŠPAR. Asistence: Jaroslav Obšut, Alexej Ponikarovskij.
45:22
Za hákování si odsedí menší trest Charles Linglet.
44:30
Rinne raději schoval puk do lapačky, bude se vhazovat v obranném pásmu hostí.
43:19
Hosté prověřili Ersberga, ten byl pozorný.
40:50
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:36.
Druhá třetina je rovněž za námi a viděli jsme v ní další dvě branky Dinama Minsk, které je dnes jednoznačně lepším týmem na hřišti. Po dvou třetinách vedou hosté 5:1, když se za ně trefili Irgl, Michajlov, Kitarov a dvakrát Teemu Laine.
40:00
38:50
Hosté si zahrajou znovu v oslabení. Uvidíme jestli se domácím podaří předvést alespoň zlepšený přesilovkový výkon.
36:51
36:30
Doněck chyboval v rozehrávce na modré čáře a jejich puk zachytil Andrej Stas, který se řítil sám na Ersberga, ale byl nakonec zastaven domácím obráncem.
35:53
Domácí kombinují v útočné třetině.
34:51
Hosté jsou znovu potrestáni menším trestem a domácí si vyzkouší další početní výhodu.
34:02
Další vhazování před brankářem hostí.
33:56
Domácím se podařilo udržet se v útočné třetině, ale nemohou udobře zakončit.
32:44
Po komerční přestávce opět pokračujeme ve hře.
32:14
31:31
Hosté se osvobozují.
31:10
Skoro polovina přesilovky uběhla a domácí si nevytvořili pořádný tlak.
30:14
A druhé vyloučení hostů. Domácí mají před sebou skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3.
30:08
Hosté budou hrát prozměnu v oslabení.
29:40
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Krásnou střelou z pravé strany zvyšuje náskok hostů TEEMU LAINE. Asistence: Cory Murphy, Tim Stapleton.
29:30
Domácí málem vyhodili, ale kotouč ve vzduchu zachytil Janne Niskala.
28:46
Přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici usedá na 2 minut Clay Wilson.
27:10
Nádherná kombinace Dinama, kterou začal a dokončil ZBYNĚK IRGL. Zbyněk nejprve ve středním pásmu přenechal puk Stasovi, který zavezl do pásma a zadovkou posunul na Libora Pivka, který přihrál již zmíněnému Zbyňku Irglovi, který kličkou do bekhendu zvyšuje. Hosté vedou již 4:1.
25:16
Dadonov zkoušel najít svého spoluhráče před brankou, ale toho si obránci Minsku dobře pokryli.
24:50
Hra se přelévá ze strany na stranu a už jsme znovu v útočném pásmu Dinama.
24:19
Hosté přešli útočnou modrou a vystřelili, ale velmi nepovedeně a dopředu jdou domácí hráči.
22:58
Domácí hráči v postavení mimo hru.
22:37
Nahození Minsku končí v lapačce Erika Ersberga.
22:28
Domácím se teď nepodařilo rozehrát a u puku jsou hosté.
21:15
Ve druhé třetině zatím vidíme problémy s rozehrávkou na obou stranách.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:45.
První třetina je za námi. Vedení se jako první ujali domácí po brance, kterou zaznamenal Ponikarovskij, ale hosté stupňovali své tempo a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch.
20:00
19:20
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Krásnou souhru teď předvedli hosté. Alexandr Kulakov přihrával před branku kde se hezky uvolnil skórující ALEXANDR KITAROV.
18:15
Domácí ohrožovali brankáře hostů, ale hra se již odehrává na druhé straně.
17:15
Děj hry se teď odehrává především ve středním pásmu.
15:20
Oprava. První branka hostů je nakonec připsána hráči Teemu Laine. Asistence: Cory Murphy, Tim Stapleton.
15:03
Hosté udeřili i podruhé. Přesnou střelou dává hostům vedení ANDREJ MICHAJLOV. Asistence: Janne Niskala.
14:30
Zakázané uvolnění domácích.
13:08
O vyrovnání se zasluhuje TEEMU LAINE. Asistence: Cory Murphy, Tim Stapleton.
13:01
Hosté jsou usazení v útočném pásmu a kombinují.
12:18
12:18
Početní výhodu si vyzkouší také hosté. Menší trest dostává Denis Kočetkov.
11:28
Nebezpečně teď kroužil v útočném pásmu Lukáš Kašpar, ale nakonec vystřelil švihem do bránícího hráče.
09:29
ALEXEJ PONIKAROVSKIJ vystřelil a následně ještě nahazoval puk na brankáře hostí, který si ho celkem nešťastně srazil do brány. Domácí se ujímají vedení. Asistence: Ruslan Fedotěnko
08:52
V šanci Matoušek, ale Rinne má puk ve své moci.
07:13
Domácí budou rozjíždět další útočnou akci, ale příliš se jim nevede, ani z přesilovky nic nevytěžili.
06:01
05:53
05:31
Střela od modré čáry. Rinne nemusel zasahovat.
05:00
Hostům se nepodařilo vyhodit, ale druhý pokus už je úspěšný a puk je v pásmu Donbassu.
04:45
Zatím se domácím nepodařilo získat útočné pásmo.
03:53
Domácí si zahrají první přesilovou hru. 2 minuty za hákování dostane Libor Pivko.
03:17
Po dobré souhře se do střely z mezikruží dostal Alexej Ponikarovskij, ale Rinne jeho pokus lapačkou chytá.
01:42
Teemu Laine pěkně prokličkoval středem hřiště a zavezl kotouč, ale domácí se zbavili puku a rozehrávat zpoza své branky bude Lukáš Krajíček.
01:09
Irgl prověřil Ersberga, ten byl na svém místě. Vhazování v obranné třetině domácích.
00:20
V brance začíná na domácí straně Erik Ersberg a za hosty nastupuje Pekka Rinne.
00:01

HC Donbass Doněck: Ersberg (Berezin) - Babčuk, Obšut, Wilson, Těreščenko, Podhradský, Puistola, Pilař, Silnickij - Ponikarovskij, Kiiskinen, Fedotěnko - Pettersson, Nedorost, Dadonov - Tuppuraynen, Virtanen, Kašpar - Kočetkov, Varlamov, Matoušek.

HC Dinamo Minsk: Rinne (Šelepnjov) - Karalahti, Niskala, Krajíček, Goroško, Murphy, Čarnavok, Nogačjov - Laine, Platt, Stapleton - Irgl, Stas, Pivko - Linglet, Kulakov, Kitarov - Drozd, Michajlov.

Rozhodčí: Vasiljev, Komarov - Morozov, Sadovnikov .
Dobrý večer,

dnes se v Kontinentální hokejové lize podíváme na stadion Donbassu Doněck, kam zavítá HC Dinamo Minsk.

Dnešní utkání je střetnutím dvou posledních celků Západní konference. Doněck, který je až na samém dně tabulky má po 15 odehraných utkáních 15 bodů, ale ve svém posledním utkání dokázal doma zvítězit nad Čerepovcem 4:1 a na zlepšené výkony by určitě rád navázal.

Minsk je na tom o něco lépe. V tabulce má sice jen o bod více, ale mají také odehráno pouze 13 ligových klání a tak jsou jejich vyhlídky o něco lepší. Hráči Dinama mají ovšem špatnou sérii čtyř porážek v řadě. Ta poslední byla až po prodloužení na hřišti Rigy.

Oba kluby spolu zatím odehráli pouze jeden vzájemný zápas a to v rámci přípravy. Loni v září si Minsk odvážel z tohoto stadionu výhru 5:1, tak uvidíme kdo si povede lépe v jejich prvním ligovém vzájemném střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.