Sibir nakonec bere dva body díky Enlundově nájezdu a může být spokojen. Donbass by si za svůj výkon zasloužil více, ale na to se hokej nehraje. Příjemný zbytek dne přeje Petr Dejnožka.
65:00
Sibir právě vstřelil branku!
Rozhodující samostatný nájezd proměnil JONAS ENLUND a zaručuje tím Sibiru zisk dvou bodů - 2:3!
Fredrik Pettersson nedal, Sibir bere bod navíc!
Jako první se prosazuje Jonas Enlund! Domácí musí odpovědět!
Lukáš Kašpar recept na Gajdučenka také nenašel.
Neuspěl ani Arturs Kulda.
Na druhé straně neuspěl Košetkov.
Jako první jel Kopejkin, gólman Ersberg ho vychytal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:11
Nedorost mohl rozhodnout, avšak Gajdučenko jeho nájezd zlikvidoval!
63:49
Sibir je v prodloužení aktivnější, Ersberg však nemusel předvést nijak složitý zákrok.
61:13
Hraje se velmi opatrně, ani jeden z gólmanů nemusel v prodloužení zasahovat.
60:01
60:00
58:50
Zápas se již dohrává, oba celky jsou spokojeni s prodloužením.
54:52
55:32
Doněck právě vstřelil branku!
Ukrajinský tým srovnává! Po velkém tlaku dopravil kotouč za záda Gajdučenka JEVGENIJ DADONOV - 2:2! Asistence: Václav Nedorost a Lukáš Kašpar.
52:52
Artjom Vorošilo (SIB) dostává dvě minuty za podražení. Doněck má možnost smazat manko.
50:51
Sibir si dokázal vytvořit několik dobrých příležitostí, brankář Ersberg však zabránil vyššímu náskok Novosibirsku. Vyloučený Nedorost je zpět na ledě.
48:51
Donbass se snaží srovnat, ale nyní se bude bránit. Václav Nedorost (DON) dostává dvě minuty za držení.
48:08
Hostující trenér si vybírá oddechový čas!
46:34
A Sibir je opět o krok blíže k vítězství! Domácí poměrně propadli a Novosibirsk tak mohl jít do protiútoku dva na jednoho! Alexejev si vyměnil puk s JORI LEHTERÖU a druý jmenovaný ho nadvakrát dorazil za Ersbergova záda - 1:2! Asistence: Konstantin Alexejev.
45:11
Nyní se hraje velmi opatrně, je vidět, že žádný z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.
43:53
Přesilová hra brankou neskončila, hráči Sibiru jsou v pěti.
43:03
Kuldova rána od modré měla směr, avšak razance nebyla nijak velká. Nemůžeme se mu divit, když před tím odbránil minutu a ještě se vydal dopředu.
41:53
Kirill Safronov (SIB) dnes již potřetí usedá na trestnou lavici, tentokrát se provinil posunutím branky.
40:01
Druhá třetina přinesla srovnání Donbassu, který si vytvořil velice silný tlak, ale na vedoucí gól to zatím nestačilo. Sibir měl také náznaky a hlavně šance Kopejkina v samotném závěru mohla silně ovlivnit vývoj duelu.
40:00
39:44
Jenže nyní se mohl Novosibirsk dostat do vedení! Domácí mohou děkovat Ersbergovi, který zlikvidoval tutovou příležitost Kopejkina!
39:01
Přesilová hra se týmu z Ukrajiny vůbec nepodařilo. Donbass se téměř nedostal ani do útočné třetiny.
37:01
Sergej Těreščenko (DON) oslabuje svůj tým, když je poslán za podražení na trestnou lavici. Podaří se Novosibirsku dostat opět do vedení?
35:44
Pettersson jel sám na Gajdučenka a trefuje tyč!
34:11
Hosté převzali aktivitu a říkají si o druhou branku v zápase. Obšutova rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
32:59
Varlamov zakončil protiútok hostí tři na dva prudkou střelu, ta se však otřela pouze o boční síť Ersbergovy svatyně.
31:26
Další útočná akce Sibiru skončila ofsajdem, vhazovat se bude v neutrální zóně.
30:01
Máme za sebou polovinu zápasu, obě mužstva jsou na tom rovnocenně, v současné době je aktivnější Novosibirsk.
28:46
Novosibirsk převzal aktivitu a nyní měl velkou příležitost! Krivonožkin dostal přesný pas, do jízdy, zasekl se, ale díky svým šikovným rukám se dostal až před brankáře! Ersberg lapačkou zabránil nejhoršímu!
28:03
Sibir poznal, že to takto dále nepůjde a snaží se útočit. Do dobré příležitosti se dral Drugov, brankář Ersberg byl však u tyče včas.
26:36
Celá hala vybuchla nadšením, protože až nyní se Donbassu podařilo stáhnout těsné manko! Podhradský křižnou přihrávkou našel JEVGENIJE SOLOVJEVA, který přesnou ranou k tyči nedal šanci přesouvajícímu se Gajdučenkovi - 1:1! Asistence: Peter Podhradský.
25:59
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění a nemohou se vůbec dostat do tempa. Nutno říci, že ukrajinský tým by si vyrovnání rozhodně zasloužil.
24:11
Domácí pokračují v silném tlaku, nejčastějším střelcem je Fredrik Pettersson, který opět protáhl Gajdučenka. Ten však zatím nekapituloval.
22:46
Dnešnímu utkání přihlíží 3570 diváků.
21:50
21:12
Novosibirsk se osvobozuje vyhozením až za Ersberga.
20:46
Doněck hraje přesilovou hru pět na tři a kombinuje, zatím z toho žádná dobrá příležitost nebyla.
20:01
První dvacetiminutovce právě odzvonilo. I přesto, že je Donbass mnohem aktivnější a vytváří si nadějné střelecké příležitosti, jediným, kdo zatím zvedal ruce nad hlavu je Osipov po rychlém úniku. Domácí budou hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku, která však může vše změnit. Druhá třetina začíná zhruba v 16:54.
20:00
19:50
Na začátku druhé třetiny čekají Sibir krušné chvíle. Lehterä (SIB) ihned po vhazování podrazil protihráče a sedá si k Safronovovi. Doněck bude hrát přesilovou hru pět na tři, která bude trvat bezmála dvě minuty.
19:46
První třetina ještě přinese jedno vyloučení a druhou přesilovku Donbassu. Za katr míří opět Kirill Safronov (SIB). Tentokrát za držení.
18:07
Ale nyní se již Novosibirsk dostává do vedení! Nenápadná akce, na jejímž začátku Lehterä vysunul do úniku NIKITU OSIPOVA a ten vstříc Ersbergovi volil přesnou střelu k tyči - 0:1! Asistence: Jori Lehterä.
17:04
Zrovna v době, kdy se vyloučený Safronov vracel na led, si výlet v oslabení udělal Obšut. Dokonce ho zakončil střelou, ale ta brankáře Ersberga ohrozit nemohla.
16:41
Václav Nedorost se již nemohl dívat na bezzubou kombinaci Donbassu, a tak vyslal na Gajdučenka skrytou střelu. Hostující gólman si dokázal najít místo a puk zlikvidovat.
15:04
Opět má jeden z hlavních sudí pravici nahoře. Kirill Safronov (SIB) podrazil jednoho z domácích hráčů, a tak si i Doněcky nyní vyzkouší výhodu jednoho muže v poli.
14:46
Naopak mohl udeřit Donbass! Domácí postupovali do nadějného protiútok dva na jednoho, Dadonov předložil výstavní přihrávku na Petterssona, jehož ránu excelentně zlikvidoval přesouvající se Gajdčenko! To byla zatím největší příležitost dnešního zápasu.
14:00
Klub z Novosibirsku si v početní výhodě nedokázal vypracovat ani jeden střelecký pokus. Jeho přesilová hra je rázem u konce, vyloučený Virtanen je zpět na ledové ploše.
12:56
Novosibirsk má prozatím v této sezóně skvělou úspěšnost 25 %. Dnes mu však úvodní početní výhoda nevychází podle představ.
12:00
Uvidíme první početní výhodu. Za hru vysokou holí je rozhodčími Anisimovem a Bulanovem na trestnou lavici odkázán domácí Virtanen (DON).
11:53
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ten však ztroskotal na nepřesné přihrávce. Puk doklouzal až na zakázané uvolnění.
11:23
Doněck zatím svého soupeře přehrává a projevuje se to i na počtu střel. Osmý pokus mezi tři tyče si připsal Pettersson po Nedorostově přiklepnutí. Brankář Novosibirsku se ale dnes zřejmě vyspal do růžova.
10:55
Lukáš Kašpar dlouhou dobu držel kotouč na hokejce a společně se svými čtyřmi kolegy zavářel obraně Sibiru. Nakonec z toho byla střela z mezikruží, kterou si Gajdučenko dokázal najít a lapit. Donbass však zůstane v útočném pásmu.
09:24
Kiiskinen dostal přihrávku zpoza branky na pravý kruh, ranou příklepem však vyprášil pouze Gajdučenkovu hruď!
08:43
Hosté se vzpamatovali a nyní již i oni promlouvají do dění na ledě. A zdá se mi, že každým okamžikem hlasitěji...
07:56
Velkou šanci Novosibirsku měl na čepeli Enlund, který dostal přesnou přihrávku od Drugova, vybruslil si do středu, ale nakonec jen těsně minul břevno Ersbergovy klece!
07:03
Po delší době v permanenci také Ersberg. Finský brankář ve službách Donbassu betonem srážel lehkou střelu Osipova.
06:11
Hostující brankář má v úvodu opravdu spoustu práce, tentokrát ho pěknou ranou prověřil Puistola. Gajdučenko byl však připraven a stihl dokonce ještě rozehrát.
05:46
Denis Košetkov dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a tvrdou ranou prověřil pozornost Gajdučenka! Ten dokázal puk pouze vyrazit, ani dorážky hráčů Donbassu k vedení nevedly!
04:44
A další česká stopa v ukrajinském týmu prověřila brankáře Novosibirsku. Václav Nedorost se z levé strany natlačil před branku, kotouč za Gajdučenkova záda ale nedostal.
03:56
Karel Pilař vyslal od modré čáry tvrdou ránu, Gajdučenko však bez větších problémů ukryl kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po pravici brankáře Novosibirsku.
03:19
Sibir se po rychlé kombinaci podíval do útočné třetiny, domácí obránci však pilně zapracovali a útočné akci soupeře zamezili ještě v začátcích.
02:41
Sibir kombinuje na vlastní polovině a s rozehrávkou příliš nespěchá. Přihrávka na Soloduchina byla sražena mimo ledovou plochu.
01:58
Gajdučenkovi přistál puk na hokejce a on se ho snažil rozehrát, přičemž ho poslal do diváků. Naštěstí pro Novosibirsk byl kotouč tečován o plexisklo.
01:14
Hosté nahodili kotouč od červené čáry, Ersberg raději podržel puk ve své lapačce. Sibir zadarmo získal útočnou třetinu.
00:39
Úvodní okamžiky zápase se odehrály za brankou Novosibirsku, Dadonovova rána se však mezi tři tyče nevešla.
00:01

HC Donbass Doněck: Ersberg – Puistola, Wilson, Podhradský, Obšut, Pilař, Bartulis, Silnickij – Tuppurainen, Wirtanen, Kiiskinen – Pettersson, Nedorost, Dadonov – Košetkov, Beljuchin, Kašpar – Matoušek, Solovjev, Varlamov – Šalimov. Trenéři: Šupler, Viter, Miklošovič

HK Sibir Novosibirsk: Gajdučenko - Safronov, Karavajev, Alexejev, Zajcev, Kulda, Kutuzov, Kudroč - Fisenko, Lehterä, Kopějkin - Enlund, Drugov, Soloduchin - Sannikov, Krivonožkin, Nikitěnko - Lebeděv, Štěpanov, Osipov - Vorošilo.

Rozhodčí: Anisimov, Bulaov - Birin, Putilin.
Novosibirsk je na tom o něco lépe. Na úvod sice přišla prohra 5:2 s Jaroslavlí, od té doby se ale Sibiru podařilo pokaždé bodovat. Za tři body porazil Dinamo Rigy a Torpedo Nižnyj Novgorod, jeden bod mu spadl do klína při porážce s Atlantem Mytišči.
Donbassu se v sezóně zatím příliš nedaří. Dnes to pro něj bude čtvrté utkání v sezóně a dokázal jen jednou zvítězit, když hned v úvodním kole přemohl Slovan Bratislava. Poté však nestačil na pražského Lva a moskevské CSKA. Hráči Doněcku doufají, že dnes se posunou tabulkou výše.
Program Kontinentální hokejové ligy je nabitý a druhá nejslavnější hokejová liga na světě dnes pokračuje soubojem Donbassu Doněck se Sibirem Novosibirsk. Hosté jsou jednoznačnými favority, domácí tým se ale na Ukrajině nebude chtít lacino vzdát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.