Jakub Voráček (PHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:47
Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:31
Tři hvězdy utkání:
1. Matt Moulson (NYI) 2+0
2. Michael Grabner (NYI) 1+0
3. Jevgenij Nabokov (NYI) 26 zák., 1 gól, 96,3%
Islanders nakonec třetí třetinu zvládli a v celkovém součtu vítězí dnešní zápas 4:1. Musím uznat, že zaslouženě, zejména ve druhé polovině zápasu předvedli povedený výkon a díky zisku dvou bodů se přiblížili play-off.
60:00
59:20
Jesse Joensuu (NYI) ještě dostává menší trest za nedovolené bránění.
58:51
Islanders právě vstřelili branku!
Definitivní tečku dává CASEY CIZIKAS brankou do odkryté klece – 4:1! Asistence: Matt Martin a Colin McDonald.
58:29
Hosté to ještě zkouší bez brankáře!
58:23
Hosté ani nestihli odvolat brankáře a inkasují třetí branku! V protiútoku dva na jednoho našel Moulson JOHNA TAVARESE! Ten sice brankáře překonat nedokázal, nicméně vracející se obránce si smolně puk do své sítě – 3:1! Asistence: Matt Moulson a Brad Boyes.
57:34
Grabner našel volného McDonalda, který ale z první těsně přestřelil hostující svatyni!
57:16
Philadelphia Flyers si bere oddechový čas!
57:16
Zakázané uvolnění Islanders, vhazovat se bude po pravici Nabokova.
56:41
Nielsenovu prudkou střelu ukryl Mason ve výstroji. Domácí obrana bude mít na chvíli možnost si vydechnout.
55:53
Timonenovo nahození minulo branku, Islanders poté chytře posílají puk do středního pásma.
53:41
Na druhé straně je to naopak Michael Grabner, který aspiruje na první hvězdu zápasu. Nyní od jeho hokejky putoval kotouč mezi diváky.
52:41
Knuble je jedním z nejaktivnějších hráčů Philadelphie v dnešním zápase, nyní se opět snažil o vstřelení gólu, jeho střela ale nepatřila mezi nejpřesnější.
50:25
Fedotěnko z protiútoku tři na dva vyprášil Masonovu hruď.
49:42
Poslední okamžiky se odehrávají pouze před brankou Islanders, ještě to pro ně bude hodně dlouhá a složitá desetiminutovka.
47:06
Početní výhoda branku nepřinesla, vyloučený Timonen je zpět mezi mantinely.
45:59
Okposo měl čas na levé straně, tahem však minul branku Masona.
45:06
Timonen (NYI) dostává dvě minuty za držení a dává tím hostům naději na srovnání.
42:26
Bailey připravil pro Okposo stoprocentní příležitost, Mason vytasil beton do prázdna a s obrovským štěstím zabránil skórování!
40:55
Claude Giroux se vydal do rohu kluziště bojovat proti trojici soupeřů, domácí hráči si ho ale v pohodě rozebrali.
40:01
Ač to dlouho vypadalo, že se vedoucí gólu ve druhé třetině nedočkáme, vše je jinak. Dvě minuty před koncem se prosadil Michael Grabner, který tak přiblížil Islanders zisku dvou bodů. Stále však není nic jistého, před námi je ještě nejméně jedna třetina. Ta odstartuje zhruba v 2:58.
40:00
39:49
Mason si připsal poslední zákrok druhé třetiny, střelou od modré čáry ho prozkoušel Višňovský.
38:58
Vidíme stále stejný obrázek, Islanders tlačí a snaží se navýšit svůj náskok. Martinova rána prosvištěla několik decimetrů mimo.
37:42
Drtivý tlak nyní předváděli domácí hráči, kteří si tuto branku rozhodně zasloužili! MICHAEL GRABNER dostal puk na mezikruží, odkud přesnou poslal puk přímo k tyči – 2:1! Asistence: Colin McDonald a Keith Aucoin.
37:08
První formace Islanders opět zaváří hostující obraně! Moulson měl na hokejce vedoucí gól, ale nedokázal do poloprázdné branky puk umístit
35:21
Okposo jel sám na branku, udělal kličku, jenže Mason ho bravurně vychytal!
34:12
Hodně sporný zákrok předvedl Huskins, který sestřelil u mantinelu Grabnera. Rozhodčí se nakonec rozhodli netrestat.
32:31
Pěkná kombinace domácích byla zastavena pro ofsajd.
30:36
Na branku Masona nyní míří jedna střela za druhou, Aucoin ani Nielsen ale neuspěli.
29:13
Michael Grabner se po krásné individuální akci nacpal před branku, Mason nakonec udržel kotouč před brankovou čarou!
28:30
Lauridsenovu střelu vyrazil Nabokov pouze před sebe, nikomu z dojíždějících hráčů se puk za jeho záda vrátit nepodařilo.
26:01
Viděli jsme bitku mezi Schennem a Martinem, lépe si v ní počínal druhý jmenovaný! Oba již sedí na trestné lavici.
25:46
Cizikas se pokusil obkroužit branku a zasunout puk k tyči, soupeřova obrana mu to však nepovolila.
24:50
Nyní mají územní převahu hostující hráči, kteří se snaží o dosažení vedoucí branky.
22:44
Islanders nestihli dojet kotouč, píská se zakázané uvolnění.
22:17
V prostřední dvacetiminutovce se stále zatím nepřerušovalo, pobyt v útočné třetině si nyní dosyta užívají také hráči Philadelphie, Voráčkova zadovka se ale s úspěchem neshledala.
21:21
Z rychlého protiútoku z pravé strany příklepem vypálil Knuble, Nabokov jeho pokud bez problému odrazil.
20:48
Zdá se, že začátek opět patří domácím hokejistům. Úvodní formace okolo Tavarese motá soupeřovu pětici.
20:01
Rozhodně si nemůžeme stěžovat, že bychom viděli nějaký nezajímavý hokej. Philadelphia se dostala díky sporné Voráčkově trefě do vedení, na které ale dokázal odpovědět Moulson. Na střely je to zatím 8:5 pro Islanders, pokračovat budeme zhruba v 1:57.
20:00
19:44
Hallovu střelu zápěstím z hranice pravého kruhu sebral Nabokov lapačkou.
19:09
Úvodní perioda se spíše dohrává, žádný z celků se nemůže na delší dobu usadit v útočné třetině.
17:43
Na druhé straně Nabokov bez problémů kryje Rosehillovu střelu.
17:08
Islanders jsou nyní evidentně na lepší vlně, McDonald nadvakrát dorážel na hranici brankoviště, oba pokusy si brankář Philadelphie dokázal pokrýt.
16:37
Domácí se nyní nedohodli v rozehrávce, odpískáno je zakázané uvolnění.
15:36
Tlak domácího mančaftu je přece jen odměněn! Tavares poslal po mantinelu puk na Boyese, ten po kličce do středu našel MATT MOULSONA, který střelou na bližší tyč překonal přesouvajícího se Masona – 1:1! Asistence: Brad Boyes a John Tavares.
14:29
Hamonic zaútočil s Grabnerem, dlouhé motání kolem branky ale nadějnější vyústění nepřineslo.
13:49
13:19
Až nyní se hosté dostali do útočné třetiny a ihned z toho byla nepříjemná šance. Po křižné přihrávce se do puku opřel Mike Knuble, Nabokov se stihl včas přesunout.
12:26
Philadelphii se zatím příliš nedaří, domácí se již podruhé osvobodili dalekým vyhozením.
11:49
Uvidíme první přesilovou hru a zahraje si jí Philadelphia. Na trestnou lavici už putuje Michael Grabner (NYI), jenž obdržel dvouminutový trest za úder loktem.
10:33
Moulson chytře přistrčil na levou stranu na volného Johna Tavarese, který měl hodně prostoru a tvrdou ranou vyprášil rameno Masona!
09:43
Ani Nielsen z dobré pozice z mezikruží mezi tři tyče nezamířil, oba celky střídají a posílají na led čerstvé síly.
07:59
Hamonic vytáhl ze svého repertoáru prudkou střelu tahem, gólman Flyers se pouze ohlédl a zkontroloval cestu kotouče mimo branku.
06:54
Islanders jsou zatím v zápase aktivnější, přesto paradoxně prohrávají. Nyní se snaží odpovědět na inkasovanou branku.
06:28
Philadelphia právě vstřelila branku!
A branka nakonec platí! JAKUB VORÁČEK dostal od svého spoluhráče přihrávku až z obranného pásma, jel sám na Nabokova a po bekhendové kličce se nemýlil – 0:1! Asistence: Claude Giroux a Kimmo Timonen.
06:28
Voráček se dostal do samostatného úniku, udělal bekhendovou kličku a puk skončil kdesi pod Nabokovem! Možná za brankovou čarou, rozhodčí jdou volat povolanějším u televizorů!
06:09
Hodně dobrou příležitost měl nyní Carkner, který se jakožto obránce dostal až do brankoviště a snažil se dorazit puk za ležícího Masona! Ani nadvakrát ho ale přes hostujícího gólmana za brankovou čáru nepropasíroval!
05:51
Tavaresův pokus z pravé strany nepřidělal Masonovi žádné problémy, v klidu ho ukryl do své lapačky.
05:03
Poprvé jsme dnes viděli ve hře Jakuba Voráčka, nejproduktivnějšího hráče Flyers. Teď ale nebyl zvýrazněn v nejlepším světle, kvůli jeho postavení mimo hru byl přerušen protiútok Philadelphie.
04:11
Hraje se zatím poměrně zběsile, útoky se střídají na obou stranách.
03:12
Na druhé straně vyzkoušel Nabokovovu pozornost Timonen střelou příklepem téměř od červené čáry, domácí gólman pouze nastavil pravý beton.
01:46
Nyní si již brankář Flyers musel sáhnout na kotouč, po střele Boyese vyprášil svoji lapačku.
00:33
Domácí začali velmi aktivně a ihned na delší dob nahlédli do útočné třetiny. Brankář Mason však zatím zasahovat nemusel.
00:01

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Hickey, Višňovský, MacDonald, Hamonic, Streit, Martínek – Joensuu, Tavares, Boyes – Bailey, Nielsen, Okposo – Grabner, Aucoin, McDonald – Cizikas, Lee, Martin

Philadelphia Flyers: Mason (Bryzgalov) – Gervais, Timonen, L. Schenn, Lauridsen, Huskins, Gustafsson – Voráček, Giroux, Read – Simmonds, B. Schenn, Hartnell – Knuble, Fedotěnko, Gagne – Rosehill, Couturier, Hall.

Rozhodčí: .
Philadelphia dnes cítí, že by se mohla naopak ona ještě více přiblížit postupové osmičce. Parta okolo nejproduktivnějšího hráče Jakuba Voráčka bude chtít vrátit dvě letošní porážky tomuto soupeři z domácího hřiště. V letošních duelech těchto dvou soků vždy zvítězili hosté, Philadelphia zde v New Yorku dokonce 7:0. Hosté by se rozhodně nezlobili, kdyby něco podobného zopakovali i dnes.
New York Islanders jsou prozatím na osmé pozici ve své konferenci a rozhodně by se jim zisk plných dvou bodů hodil. Co se týče kanadského bodování, vévodí zde dvojice John Tavares a Matt Moulson, kteří by i dnes měli pomoci k zisku bodů. Islanders mají na Flyers náskok pěti bodů a ten mohou navýšit.
Noční program NHL je extrémně nabitý a my zde budeme sledovat souboj o postup bojujících Islanders a Philadelphie Flyers! Oba celky ještě mají velmi reálnou naději na vyřazovací boje a dnes to bude souboj velmi důležitý, který může hodně napovědět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.