AK Bars Kazaň 5:1 Metallurg Novokuzněck (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 2. Žerděv (Petrov), 24. Těreščenko (Žerděv, Petrov), 32. Pesonen (Immonen, Kuljaš), 43. Obuchov (Immonen, Pesonen), 49. Kapanen – 54. Mereskin (Lazarev). Rozhodčí: Běljajev, Nalivajko - Menšich, Pavlov. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:38.

AK Bars Kazaň: Garipov - Nikulin, Kornějev, Panin, Kuljaš, Zacharčuk, Chomockij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Petrov, Žerděv - Bodrov, Goluběv, Lukojanov.

Metallurg Novokuzněck: Ključinkov - Metljuk, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Jacenkov, Grišin, Ježov, Romanov - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin (C), Jefimov - Turukin, Mitrjakov, Nazarov - Arkalov, Islamov, Žafjarov.

Závěrečnou třetinu zcela ovládli domácí hráči AK Bars Kazaň, kteří svého soupeře téměř do ničeho nepustili. Přidali dvě další branky a bylo prakticky po utkání. V závěru ovšem povolili v ostražitosti a čestný úspěch zaznamenal Mereskin. Stav zápasu 5:1. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:56
Nepřekonává hostujícího brankáře střelou mezi betony.
59:55
Morozov se dostává do samostatného nájezdu!
59:40
Ale už opět hosté vyhazují.
59:23
Morozov dostává opět puk do třetiny Metallurgu.
59:01
Opět pokus najít ve středu kruhů Morozovova, který tentokrát nezamířil přesně.
58:45
Kapanen za brankou s kotoučem.
58:38
Menší trest dostává hostující Kuklev za podražení.
58:27
Na druhé straně ještě oplácí Žerděv. Ale také Ključinkov bez chybný.
58:00
Dvojice Lazarev, Mereskin si počíná hodně aktivně a ještě prověřila domácího brankáře.
57:08
Oba celky již dávno rozhodnuté utkání pouze dohrávají.
56:34
Metallurg je zřejmě spokojen s výsledek a rozvážně rozehrává.
56:14
Už také vystřídaný Pesonen podporuje útok svého celku. Ale hosté dostávají hru do střední třetiny.
56:07
Žerděv nyní vybojoval nahozený kotouč za hostující brankou.
55:48
Už se domácí osvobozují a snaží se zhustit střední pásmo.
55:01
Hosté se nyní stále častěji dostávají před domácího brankáře. Vyglazovova rána z pravého kruhu. Garipov kryje.
54:28
Další pokus o útočnou akci končí zakázaným uvolněním Metallurgu Novokuzněck.
53:02
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Hodně laxní přístup domácí obrany v posledních sekundách pokazil čisté konto Garipovovi. Hostující kapitán ALEXANDR MERESKIN se obtočil kolem svého strážce až před branku, odkud zavěsil pod víko domácího brankáře. Asistence: Anton Lazarev.
52:50
Mereskin však dostává kotouč za branku Garipovova a zřejmě se mu pokusí pokazit čistý štít.
52:10
Novokuzněck si počíná rozvážně v rozehrávce.
51:35
Výborná práce Mitrjakovova. Ale hosté už se zřejmě vidí v šatně.
51:20
Pokračuje tlak hráčů AK Bars Kazaň.
51:09
Domácí Lazarev osvobozuje svůj celek.
50:44
Žerděv kombinuje u mantinelu s Petrovovem a Těreščekovem.
50:29
Hosté znovu v náporu.
48:31
Kazaň vstřelila branku!
NIKO KAPANEN využil zaváhání hostující obrany a v nájezdu bekendovou kličkou překonává gólmana Ključinkovova. Bez asistence.
48:25
Velká chyba v rozehrávce hostujícího celku.
47:50
Útok soupeře však hosté zastavili.
47:34
Petrov s Žerděvovem jdou do ofenzívy po rozvážné rozehrávce ve vlastním pásmu.
47:13
Kazaň zkušeně kontroluje zápas.
46:50
46:10
Sám Lazarev v pravém kruhu promarnil velkou možnost, když netrefil přihrávku na střelu z první.
46:01
Lazarev kombinuje se spoluhráči v pásmu soupeře.
45:40
Skrytá rána hostujícího Vyglazovova, která však končí po teči až v ochranné síti.
45:30
Až nyní se hráči Metallurgu dostali do útočné třetiny.
45:10
Hosté se neudrželi v útočném pásmu a dvojice Kapanen, Morozov hraje výborné oslabení.
44:50
Vyloučen domácí hráč za zbytečný útočný faul.
44:39
Ovšem domácí se opět dostávají před Ključinkovova.
44:20
Tentokrát jej však zastavil Kuklev.
44:07
Žerděv již motá hlavu hostující obraně.
43:25
Černych se snaží uvolnil za brankou. Až Garipov získává kotouč nahozený na jeho branku.
43:10
Metallurg po delší době v útočném pásmu.
42:12
Ale na další pokus již nestačil. Přesilovou hru využívá DMITRIJ OBUCHOV, který dostal kotouč mezi kruhy, odkud propálil hostujícího brankáře Ključinkovova. Už po několikáté si obrana Metallurgu nepohlídala nebezpečný prostor pro střelu a je za to znovu potrestána. Asistence: Jarkko Immonen, Jane Pesonen.
41:55
Velká možnost Zaripovova z levého kruhu. Výborný zákrok hostujícího brankáře.
41:40
Nikkulinova rána od modré. Ključinkov vyráží.
41:29
Domácí se usadili na přesilovou hru v pásmu Metallurgu.
41:07
Na trestnou lavici nyní míří hostující kapitán Mereskin za hrubost.
41:05
Těreščenko netrefil branku hostujícího brankáře.
40:42
Kazaň opět zatlačuje soupeře v jeho pásmu.
40:14
Morozov na ledě, domácí v plném počtu.
40:02
První buly ve třetí třetině vyhráli hosté z Novokuzněcku.
40:01
Hlavní aktéři dnešního klání přichází ze šaten k závěrečné části utkání, kdy by se mělo rozhodnout o vítězi. Zatím k němu mají blíže domácí, kteří vedou již 3:0. Ale na začátku třetí třetiny musí bránit oslabení ještě několik sekund.
V prostřední části domácí hráči AK Bars zlepšili pohyb a také skóre, když přidali dvě branky a pohodlně kontrolovali zápas do druhé sirény. Stav po druhé třetině 3:0.
38:14
Vyloučen právě domácí Morozov za krosček.
38:10
Fantastický zákrok hostujícího brankáře proti elitnímu střelci.
38:00
Uspávací rozehrávka našla na útočné modré domácího Morozovova, který jede na Ključinkovova.
37:40
Ale ti se také ubránili.
37:22
Žerděv posílá domácí do pásma soupeře.
36:47
Hra se přesunula především do středu ledové scény.
36:16
Domácí Petrov prohrál osobní souboj s Ježovovem za hostující brankou.
35:55
Ale obrana AK Bars vše zvládla a nedovolila soupeři ani vystřelit.
35:30
Hostující hráči Metallurgu usazeni v útočném pásmu.
34:50
Pesonen prověřil z uctivé vzdálenosti Ključinkovova.
34:23
Varování pro domácí.
34:11
Na druhé straně v nájezdu po levém křídle Černych, který trefuje tyč domácí branky!
34:00
Stále pokračuje nápor Kazaně. Který již stačil zastavit hostující Sopel.
33:30
Nyní opět Kazaň v útočném pásmu. Žerděv dostal svůj tým zpátky do tlaku.
32:56
Ztečovaná Lazarevova rána z pravého kruhu mimo domácí branku.
32:35
Metallurg se opět dostává před Garipovova. Domácí opět malinko povolili.
32:10
Na druhé straně v zákroku Garipov, po kterém následovala prudká výměna názorů.
31:32
Vynikající důraz však předvedli domácí po nasteleném puku od modré. JANE PESONEN protlačil kotouč vyražený před brankoviště Ključinkovovem zpátky do hostující svatyně a posílá svůj tým zřejmě do rozhodujícího vedení. Asistence: Jarkko Immonen, Denis Kuljaš.
31:30
Obuchov posílá kotouč na modrou. Zatím hráči Bars kombinují po mantinelu.
31:19
Domácí nyní nastěhování před hostujícím brankářem.
30:50
Jeho sražená rána do ochranné sítě.
30:36
Obléhání branky domácího brankáře nemělo dlouhého trvání. Dopředu jde Immonen.
30:10
Až nyní Vyglazov se prokombinoval se spoluhráči a sám zakončoval z mezikruží. Garipov kryje jeho ránu.
29:55
Metallurg se nemůže dostat s kotoučem za vlastní polovinu hrací plochy.
29:31
Kapanenův pokus z pravého kruhu zpoza obránce, se kterou měl Ključinkov poměrně velké problémy.
29:18
Obuchov se neprosadil v útočném pásmu.
28:45
Domácí se stále více stávají vládci zápasu.
28:14
Nebezpečná rána domácího Nikulina, který se štěstím pro hosty trefil pouze vyjetého brankáře Ključinkovova.
27:46
Kazaň po delší době nastěhovaná v útočném pásmu.
27:15
Hostující Pesonen se neprosadil za brankou Ključinkovova.
26:52
26:38
Hostům se nedaří udržet se v útočném pásmu.
26:00
Ale Morozov s Kapanenem výborně brání vlastní oslabení.
25:29
Stále pokračuje tlak hostujícího Metallurgu.
25:15
Nebezpečné nahození na Garipovova od modré, ale kotouč byl protečován mimo domácí branku.
25:07
Novokuzněck se usazuje v útočném pásmu.
24:52
Další vyloučení. Tentokrát dostává menší trest domácí Vadim Chomockij.
24:35
Garipov zaměstnán nahozením Lazarevova.
23:13
Bleskově využítá přesilová hra domácích. ALEXEJ TĚREŠČENKO dostal parádní pas mezi kruhy, odkud nikým nebráněn prostřelil hostujícího brankáře Ključinkovova, který nemohl s jeho ránou nic dělat. Asistence: Nikolaj Žerděv, Kirill Petrov.
23:02
Za hákování vyloučen hostující Stanislav Romanov.
22:50
Zakázané uvolnění domácích. Když se prezentoval nepřesným pasem Zacharčuk na Immonena.
22:40
A také Grišin se prohnal po levém křídle do zakončení. Garipov kryje.
22:31
Žerděv se neprosadil v útočném pásmu. Hostující Jefimo obrací hru.
22:10
Domácí rozehrávají za vlastní brankou.
21:50
21:31
Ale rozhodčí nic neviděli. Pokračuje přesilovka Kazaně.
21:31
Na ledě zůstává ležet hostující Vyglazov a je pískáno.
21:25
Rána Kuljaše z pravého kruhu. Ključinkov chytá.
21:13
Stále drží dormácí hráči soupeře pod tlakem.
20:48
Vyhazuje Metljuk.
20:31
Domácí Morozov již pálil od modré na Ključinkovova, ten jeho ránu po ledě bez problémů kryje.
20:15
Ale rychle ztrácí kotouč ve středním pásmu.
20:02
První vhazování v prostřední části zvládli lépe domácí.
20:01
Týmy se vrací z kabin na druhou část zápasu, do kterého nastoupí domácí v početní výhodě.
V první třetině hráli domácí favorité z Kazaně na půl plynu a i to stačilo k pohodlnému vedení 1:0. Ovšem po řadě šancí soupeře Metallurgu mohli především poděkovat svému brankáři Garipovovi. Stav po úvodní třetině 1:0.
Celkový počet střel: 7/14.
Vyloučení: 2/1.
Využití: 0/0.
Vyhraná vhazování: 11/9.
Prostřední dějství začne přibližně v 17:19.
20:00
19:52
Přichází hned nebezpečná rána od modré v podání Nikulina. Ključinkov chytá.
19:50
Za hákování vyloučen v závěru první části hostující Anton Lazarev.
19:30
Ten vyráží pokus hostujícího kapitána Mereskina.
19:25
Metallurg ještě zkouší v posledních sekundách ohrozit Garipovova.
18:39
Vynikající zákrok hostující brankáře proti ráně Zaripovova z pravé strany, kam se musel přesouvat.
18:26
Domácí se opět dostávají dopředu, dokonce 3 na 2.
17:34
Na druhé straně již chycen v offsidové pasti domácí Morozov.
17:10
Ale již se domácí zásluhou Chomockijeva definitivně osvobozují.
17:05
17:00
Tlak Metallurgu se stupňuje.
16:55
Garipovovům zákrok proti ráně Vyglazovova z otočky z levého kruhu.
16:40
Až nyní se dostávají hráči Novokuzněcku opět do útočného pásma.
16:07
Nikulin vybojoval kotouč za branou a vyhazuje.
15:55
Opět hosté nastěhováni před Garipovovem.
15:38
Bleskové vyhození Těreščenka, který vystihl pas.
15:15
Metallurg se hned usazuje na přesilovou hru.
15:05
Za podražení dostává menší trest domácí Albert Jarullin.
15:05
Která ale neměla dlouhého trvání.
14:55
Kazaň se opět osvobozuje a Žerděv podniká po levém křídle ofenzívu.
14:36
Další rána hostující hráče. Ovšem Grišin již pálil ze středního pásma.
14:05
Ale další zakončení Kuklevova z levého kruhu mělo již brankové parametry, výborný zákrok Garipovova, který se stačil proti ráně bleskově přesunout.
13:50
Ale rána od modré v podání Jacenkovova nebyla přesná.
13:30
Také Metallurg se dostává do třetiny protivníka.
12:40
Další velká šance domácího Goluběvova, který se dostal téměř sám před hostujícího brankáře, který znovu podržel své spoluhráče.
12:23
Opět Kazaň přidala a domácí tlačí soupeře.
11:34
Nebezpečná rána od modré v podání Zacharčuka, kterou tečoval ještě před hostujícím brankářem Těreščenko. Ale Ključinkov dobře zasahuje.
11:20
Až nyní zavřeli domácí svého soupeře v jeho pásmu.
10:33
Domácí výborně kontrolují zápas a Novokuzněck se již nedostává do tolika střeleckých možností, ovšem ani Bars nehraje na plný plyn.
09:42
Na druhé straně prověřil domácího brankáře Lazarev, ten vyráží do rohu.
09:30
Nahozený kotouč za branku Ključinkovova sbírá v klidu Jarullin, domácí šli střídat.
09:16
Kazaň vyrovnává hru a snaží držet kotouč na vlastních holích.
08:54
Ale domácí Morozov se po jeho přihrávce nedostal do zakončení.
08:34
Domácí Zaripov obrací hru.
08:08
Další zákrok Garipovova, který si zřejmě více zachytá než jeho protějšek.
07:52
Ze které vyšli lépe hosté. A Nazarov prověřil domácího brankáře ránou z pravého kruhu.
07:08
Hra se přesunula především do prostřední části hrací plochy.
06:30
Po delší době také Kazaň zavřela Metallurg v jeho třetině, ale Arkalov se neprosadil v rohu kluziště.
06:23
A domácí Žerděv se hned dostával po levém křídle do zakončení. Jeho tečovaná rána skončila v ochranné síti.
06:04
05:45
Ovšem nyní přichází vyhození z hole Goluběvova.
05:14
Rána od modré v podání Sopela.
05:03
Opět hosté zabydleni ve třetině AK Bars Kazaň.
04:35
Ale Kazaň si počkala na zaváhání a Těreščenko vyváží kotouč na druhou polovinu.
04:20
Novokuzněck se usazuje v pásmu soupeře.
04:04
Za držení vyloučen domácí Denis Kuljaš.
04:00
Stále hráči Novokuzněcku na puku, který favoritovi téměř nepůjčují.
03:50
Hráči Bars pasivnější. Ale další ofenzíva hostů končí zakázaným uvolněním.
03:22
Ale Jefimov se nedostal s kotoučem od hrazení.
03:17
Novokuzněck výrazně přidal a snaží se přehrát domácí.
02:40
Hosté zavřeli svého soupeře v jeho pásmu a Vyglazov se dostal do zakončení. Ovšem jeho rána přišla z ostrého úhlu.
02:10
Metallurg se snažil ohrozit Garipovova, který ale nemusel zasahovat.
01:44
Velká chyba hostující obrany, která nechala vybruslit od hrazení Petrova, kterého stačil ještě zastavit Ključinkov, ale kotouč se odrazil na hokejku NIKOLAJE ŽERDĚVOVA, který již nezaváhl a posílá svůj tým hned od úvodu zápasu do vedení. Asistence: Kirill Petrov.
01:40
Domácí opět v útočném pásmu.
01:20
První zákrok Garipovova po střele Sopela z pravého kruhu.
00:55
Ale Pesonen přichází o kotouč v rohu.
00:49
Také Kazaň poprvé v útoku.
00:30
Lazarev se snažil prosadit podél pravého mantinelu. Garipov nemusel zasahovat.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se jako první dostali do třetiny soupeře, ale ztrácí nahozený kotouč.
00:01
Probíhají poslední přípravy na samotné zahájení zápasu.
Halou již zní státní hymny.
TatNeft Aréna se již ponořila do tmy, ze které se vynoří úvodní pětky.
Vítám vás u utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém vyzve domácí Kazaň k bitvě o důležité body Novokuzněck, vše se již připravuje na zahajovací ceremoniál.

AK Bars Kazaň: Garipov (Barulin) - Nikulin, Kornějev, Panin, Kuljaš, Zacharčuk, Chomockij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Petrov, Žerděv - Bodrov, Goluběv, Lukojanov.

Metallurg Novokuzněck: Ključinkov (Sorokin) - Metljuk, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Jacenkov, Grišin, Ježov, Romanov - Černych, Vyglazov, Bumagin - Lazarev, Mereskin (C), Jefimov - Turukin, Mitrjakov, Nazarov - Arkalov, Islamov, Žafjarov.

Rozhodčí: Běljajev, Nalivajko - Menšich, Pavlov.
Středeční nabídku zápasů z Východní konference rozšíří také duel mezi Kazaní a Novokuzněckem. Říjnové střetnutí vyznělo ve prospěch Barsu, který vyloupil Metallurg po výsledku 1:2. Zajímavou podívanou druhého s desátým celkem můžete sledovat od půl páté.
AK BARS KAZAŇ:
Průběžná druhá příčka, zajištěný postup do play-off a jedna z nejlepších obran v lize zdobí domácí. Kteří sbírají body jako na běžícím pásu. V minulém kole to odnesl Magnitogorsk 1:2. Bars si také udržuje skvělou bilanci prosinec/leden, když vyhrál jedenáct zápasů ze třinácti možných. A pouze jednou odešli úplně z prázdnou. Ve čtvrtečním utkání je po delší době zaskočil Čeljabinsk 3:2.

Domácí sází především na osvědčené duo gólmanů Konstantin Barulin (94,1%) a Emil Garipov (92,5%). Mezi obránci vládnou Ilja Nikulin (9+20) a Jevgenij Medvěděv (6+19). V útoku Danis Zaripov, Alexej Morozov a Niko Kapanen tvoří první údernou formaci.

Nejproduktivnější hráči:
Danis Zaripov (19+16)
Alexej Morozov (11+22)
Ilja Nikulin (9+20)

METALLURG NOVOKUZNĚCK:
Již pouze teoretická naděje na postup do vyřazovacích bojů drží v naději hosty, kteří si vše zkomplikovali v posledních pěti zápasech, ve kterých bodovali pouze jednou. Jejich odstup od postupových bojů již je třinácti bodový. Příčinou je také černý prosinec a leden, ve který vyhráli pouze tři utkání ze čtrnácti klání! Naposled podlehli Minsku 6:1.

Velký podíl na špatném průběhu má hlavně bilance z vlastního kluziště, kde uhráli jen sedm vítězství z dvaadvaceti zápasů. Metallurg spoléhá na kolektivní výkon podpořený výborným brankářem Alexandrem Lazušinem s 90,3% úspěšností a 3,26 gólu na klání.