To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou!

Hity: 27:28
Zblokované střely: 11:16

Nejvíce střel: Dustin Brown 5 – Taylor Hall a Magnus Paajarvi 4
Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 26:22 – Jeff Petry 21:48

Branky a nahrávky: 2. Richards (Carter), 16. Carter (Brown, Kopitar), 29. Vojnov (Williams, Stoll), 60. Doughty – 23. Paajarvi (Jakupov, Gagner). Rozhodčí Rozhodčí: O'Rourke, L'Ecuyer – Murchison, Heyer.Diváci: 18118 (vyprodáno).

Hvězdy utkání:

1. Jeff CARTER LAK) – 1+1, vítězný gól, 3 střely
2. Jonathan QUICK (LAK) – 23 úspěšných zákroků
3. Mike RICHARDS (LAK) – 1+0, 2 střely
V dnešním utkání dvou aspirantů na postup do play off byli úspěšnější Kárlové z LA, kteří zvítězili 4:1. Do vedení je dostal již ve druhé minutě Mike Richards, poté se trefili také Jeff Carter, Vjačeslav Vojnov a do prázdné branky Drew Doughty, za hosty pouze korigoval Magnus Paajarvi.

59:40
Domácí jsou opět v útoku, útoční na takzvané "bůro".
59:12
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácím se nakonec daří prázdná branka Oilers trefit! DREW DOUGHTY se prosazuje z obranné třetiny téměř přes celé kluziště!
59:02
Paajarvi se neprosadil, už pouze minuta.
58:35
Dwight King netrefil prázdnou branku a hra se opět stěhuje před Quicka.
58:08
Hallovu dělovku kryje Quick.
57:50
Dubnyk míří na střídačku, Oilers už jsou v šesti!
57:05
Snažení hostů vychází zatím vniveč, domácí dobře brání střední pásmo.
56:10
Olejáři by potřebovali, aby se hrálo před Quickovou brankou, to se jim ale moc nedaří.
55:22
Smyth je na ledě, Oilers jsou kompletní.
54:23
Clifford vypálil z mezikruží, Carter se cpal k dorážce, DUbnyk ale včas pokryl kotouč.
53:22
Za zbytečné sekání je vyloučen Ryan Smyth.
53:16
Quick likviduje střelu od Ebeleho.
52:38
Ofsajd hostů.
51:23
Doughty je na ledě, LA je v plném počtu.
50:52
A icing hostů.
50:38
Králové opět vyhazují.
50:15
Dubnyk se nyní vyznamenal proti výpadu Richardse v oslabení!
49:23
Domácí hráči skvěle blokují střely Olejářů, nyní ale půjdou do čtyřech, Doughty je vyloučen za hákování.
48:12
Vhazování před Dubnykem.
47:42
Kopitar nedokázal poslat kotouč na druhou stranu volnému spoluhráči.
47:20
Hosté jsou usazeni v útočné třetině.
46:12
Dubnyk musí likvidovat štiplavou střelu Vojnova.
45:31
V posledních momentech se hraje nahoru dolů, Scuderi vyslal další puk na Dubnykovu branku od modré čáry, brankář domácích byla ale pozorný.
44:42
Domácí hráči rozjíždí nový postupný útok.
43:18
Ellerbyho střela prosvištěla kolem Dubnykovy branky.
42:52
Hall vypálil, Quick byl pozorný.
42:30
Hosté pokračují v dobrém vstupu do třetí třetiny, zatím je to ale bez střelby.
41:09
Zakázané uvolnění Oilers.
40:45
V úvodu třetí třetiny jsou aktivnější hosté, Hemského střela končí na Quickových chráničích.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 18:05 – Ladislav Šmíd 14:57
Druhou třetinu opět opanovali domácí hokejisté, ačkoliv gólově skončila nerozhodně 1:1. Olejáři nejdříve ve 23. minutě zásluhou Magnuse Paajarviho, který skóroval v početní výhodě, snížili na rozdíl jedné branky. Dvoubrankový náskok ale vrátil na domácí hokejky ve 29. minutě taktéž v přesilové hře Vjačeslav Vojnov. Po čtyřiceti minutách hry je tak stav 3:1 pro domácí Krále.
40:00
39:49
Dubnyk likviduje slabé nahození Stolla, domácí alespoň vybojovali vhazování v útočném pásmu.
39:25
Justin Williams se nevytočil s pukem do střelecké pozice.
38:14
Dubnyk sráží ránu Scuderiho od modré čáry.
37:50
Další pokus z velkého úhlu, tentokrát pálil Brown.
36:53
King vyzkoušel Dubnykovu pozornost z nulového úhlu, hostující brankář si ale s jeho pokusem poradil.
36:12
Fraser se cpal k dorážce, hostující obránci ale odvrátili nebezpečí.
35:40
Hemského střelecký pokus končí hodně mimo tři tyče.
34:58
Icing hostů stěhuje hru před Dubnyka.
34:33
Richards si najel do další zajímavé pozice, domácí útočník ale ztroskotal na Dubnykově plastrónu.
33:57
Kopitar sám vstal a odjíždí po svých na střídačku, vypadá to na nějaký problém v obličeji, slovinský forvard by ale měl pokračovat ve hře.
33:57
Regehrovu bombu od modré čáry kryje opět Dubnyk. Před hostující brankou zůstal ale na zemi ležet Anže Kopitar, už je u něj lékař.
33:34
Brown vypálil z velkého úhlu, Dubnyk si pokryl bližší tyčku.
32:27
V krátkém sledu odpískán další icing.
31:54
Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.
31:25
A další zakázané uvolnění stěhuje hru opět před Quicka.
30:44
Icing Kings.
30:15
Carter prohrál ve středním pásmu souboj s Whitneym, puk má Hemský.
29:27
Quick sbírá kotouč do své lapačky poté, co se odrazil od zadního hrazení po střele Naila Jakupova.
28:22
Domácí jdou opět do dvoubrankového vedení zásluhou dalšího přesilovkového gólu! Po buly se ke střele od modré čáry odhodlal VJAČESLAV VOJNOV a prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Justin Williams a Jarret Stoll.
28:08
Domácí musí začít opět od vlastní branky, Doughty rychle navezl kotouč do útočné třetiny, dostal se až ke střele, kterou ale likviduje Devan Dubnyk.
27:45
Olejáři vyhazují.
27:17
Dubnyk s problémy vytěsnil střelu Doughtyho.
27:00
Za držení je vyloučen Jeff Petry, domácí si tak zahrají další přesilovku.
26:50
Střela Doughtyho skončila na zadním hrazení.
26:16
King hledal Kopitara před brankou, Dubnyk ale dokázal vystrčit hokejku do jeho přihrávky.
25:25
Střela Cartera zablokována, puk se odrazil do rohu kluziště.
24:39
Odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude před Dubnykem.
24:00
Nick Schultz nebezpečně vypálil, Quick vyrazil puk pouze před sebe, kde ho dokázali domácí hráči uklidit do bezpečí.
23:37
Lennart Petrell vypálil ihned z otočky, Quick je ale pozorný.
22:18
Edmonton právě vstřelil branku!
I hosté umí využít přesilovku! Po závaru před Quickem se puk odrazil k volnému MAGNUSU PAAJARVIMU, pro kterého nebyl problém zasunout kotouč do prázdné branky! Asistence: Nail Jakupov a Sam Gagner.
21:31
Kyle Clifford zahákoval Jakupova a dnes podruhé míří na trestnou lavici.
21:19
Carter netrefil pořádně puk po přihrávce od Richardse.
20:38
Brown je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 10:26 – Jeff Petry 7:27
První třetina vyzněla jasně ve prospěch Los Angeles, které po prvních dvaceti minutách vede 2:0. Už ve druhé minutě poslal domácí do vedení Mike Richards. Vedení Králů poté navýšil v přesilové hře v 16. minutě Jeff Carter, od jehož těla se puk odrazil za záda Dubnyka. Na střely ale první periodu vyhráli hosté v poměru 9:7.
20:00
19:50
Domácím se tato přesilová hra vůbec nedaří.
19:15
Hosté vyhazují.
18:38
Clifford skvělým fočekingem získal kotouč v útočné třetině, kde domácí chvíli kombinovali než vše ukončil faul Mika Browna, který míří pykat na trestnou lavici za podražení.
17:30
Domácí hráči opět usazeni v útočné třetině.
16:51
Quick ustál veškerý tlak hostů před jeho brankovištěm, hodně aktivní byl také Ladislav Šmíd, nikdo v bílém ale nedokázal puk propasírovat za brankovou čáru.
16:08
Dubnyk raději pokryje puk před dotírajícím Stollem.
15:35
Domácí sice trochu krkolomně, ale přeci jen využívají přesilovou hru! Brown hledal před brankou JEFFA CARTERA, od kterého se nakonec puk odrazil za Dubynkova záda! Asistence: Dustin Brown a Anže Kopitar.
15:05
Jeff Petry získal kotouč a bez problému vyhazuje až ke Quickovi.
14:33
Jordan Eberle je vyloučen za hákování.
14:33
Richards si najel do velmi zajímavé pozice, z mezikruží ale táhlou střelou vůbec netrefil branku.
13:59
Dubnyk likviduje tečovanou střelu od modré, o nebezpečí před jeho brankou se postaral Fraser.
13:05
Postavení mimo hru v podání hráčů Oilers.
12:50
Carter pálil z úhlu, Dubnyk nemusel zasahovat.
12:09
Domácí obránci v poslední chvíli sáhli do přihrávky Hemského na Horcoffa, mezitím Clifford skočil na led a domácí tak hrají v plném počtu.
11:42
Hall měl velké problémy, aby uhlídal ujíždějícího Kopitara, nakonec vše zvládl.
11:00
Olejářům se zatím početní výhoda příliš nedaří, domácí v pohodě vyhazují.
10:09
Bude se vylučovat, za nedovolené bránění je vyloučen domácí útočník Kyle Clifford.
09:46
Icing hostů, hra se stěhuje před Dubnyka.
09:02
Williams se dostal k zajímavé dorážce po střele Kopitara, puk se ale od tyčky odrazil mimo brankoviště!
08:45
Brownovu střelu sráží Dubnyk před sebe.
08:10
Hráči LA zatím vyslali na Dubnyka pouze jednu střelu, která se ale ujala, Oilers zatím vystřelili pětkrát.
07:35
Střela Šmída končí na zadním hrazení, Olejáři ale stále kombinují v útočném pásmu.
07:12
Carter je na ledě, Králové jsou v plném počtu.
06:53
Kotouč opět směřuje až k Dubnykově brance, domácí se dobře brání.
06:20
Brown dostal puk z obranné třetiny alespoň do středního pásma.
05:45
Jakupova střela sražena, hosté se ale stále drží v útočném pásmu.
05:12
Ofsajd domácích, nicméně se bude vylučovat, za hru vysokou holí je vyloučen Jeff Carter.
04:28
Quick likviduje střelu Ryana Smythe z levé strany.
04:15
Šmíd je na ledě, Oilers jsou kompletní.
03:50
Horcoff s Gagnerem odvádí v oslabení skvělou práci.
03:00
Olejáři se osvobozují.
02:44
Střela Cartera byla sražena do ochranné sítě.
02:15
Ladislav Šmíd je vyloučen za nebezpečnou hru loktem.
01:38
Tomu se říká vstup! MIKE RICHARDS napřáhl z vrcholu levého kruhu a jeho střela zapadla přesně pod víko Dubnykovy svatyně! Asistence: Jeff Carter.
01:15
Domácí hráči jsou v úvodu utkání každopádně aktivnější.
00:35
Taylor Hall jako první ozkoušel pozornost Quicka, střela jedničky draftu 2010 ale nebyla nikterak nebezpečná.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, Clifford – Lewis, Stoll, King – Nolan, Fraser, Richardson

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Potter, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Jones – Brown, Smyth, Petrell

Rozhodčí: O'Rourke, L'Ecuyer – Murchison, Heyer.
Do konce základní části NHL zbývá nějakých 10 zápasů, v dnešním střetnutí mezi Králi z LA, kteří obhajují Stanley cup a Edmontonem, který po dlouhých letech konečně alespoň bojuje o play off, tak půjde o hodně.

Los Angeles nemělo dobrý start do sezóny, dlouho se plácalo na samém chvostu Západní konference, brzy ale tým ze slunné Kalifornie a přidal a nyní jsou Kings na slušném pátém místě se ziskem 45 bodů. Skvělé výkony opět předvádí Jonathan Quick v brance, Králové mají třetí nejlepší obranu v konferenci, na svého dnešního soupeře z Alberty mají Kings náskok 6 bodů.

Edmonton prožívá letos povedenou sezónu. Mládím nabitý tým se drží na devátém místě konference se ztrátou 3 bodů na osmé (postupové) místo, které zatím drží Bluesmani ze St. Louis. V posledním utkání Oilers sice prohráli, jinak mají ale skvělou formu. Ve čtvrtek například Olejáři rozstříleli Plameny z Calgary na jejich vlastním ledě 8:2. Dnes to ale bude mít Edmonton hodně těžké.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 10 zápasů, v jednom z nich se utká Los Angeles Kings a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.