Hvězdy zápasu:

1 – Ryan Suter (1+0)

2 – Torrey Mitchell (1+0)

3 – Mikko Koivu (1+1).
Máme konec utkání, ve kterém je šťastnějším týmem domácí Minnesota, která dokázala v poslední minutě vyrovnat a vynutila si prodloužení. V něm byla jasně lepší Minnesota a tak se není čemu divit, že v 63. minutě vstřelil branku kapitán domácích Koivu a rozhodl tak o tom, že si domácí do tabulky připíšou dva body. To Phoenix se bude muset spokojit pouze s přídělem jednoho bodu.
62:43
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota dnes vítězí, když zodpovědnost na sebe vzal kapitán domácích MIKKO KOIVU, který si vyjel z rohu útočného pásma před branku, kde střelou mezi betony překonal Labarberu a prodlužuje vítěznou sérii svého týmu. Asistence: Zach Parise, Jared Spurgeon.
62:35
I přes velký tlak zůstala přesilová hra neproměněna.
62:26
Další výtečný zákrok Labarbery, když Heatleyho střelu ukryl do své lapačky.
61:47
Dvakrát nebezpečně střílel Suter, ale oba jeho pokusy dokázal Labarbera zneškodnit.
61:23
Minnesota uzamkla svého soupeře v útočném pásmu.
60:35
Vermette je vyloučen na 2 minuty za krosček a Minnesota má velkou šanci na to, aby rozhodla dnešní zápas.
60:26
Do zakončení se natlačil Brodziak, ale jeho pokus Labarbera se štěstím vyrazil.
60:01
Phoenix se dokázal dostat v průběhu třetí třetiny do vedení zásluhou Stona. Domácím se ale podařilo v poslední minutě vyrovnat, když se prosadil Suter a tak se bude prodlužovat.
60:00
59:50
Domácí jsou v útočném pásmu, ale branku již zřejmě nevstřelí.
59:05
Fanoušci Minnesoty vybouchli radostí, když se domácím přeci jen podařilo vyrovnat, když od modré čáry vystřelil RYAN SUTER a jeho přesný pokus skončil v brance. Asistence: Jared Spurgeon, Mikko Koivu.
59:00
Minnesota hraje bez brankáře!
58:50
Domácí jsou stále neúspěšní.
58:10
Minnesotě se nedaří dostat do útočného pásma.
57:20
Velký závar před brankou Phoenixu brankou nekončí, jelikož Bouchard nedokázal dotlačit puk do branky.
56:45
To samé ale platí i o Phoenixu, který se snaží držet puk co nejdál od své branky.
56:04
Minnesota začíná přidávat na své aktivitě.
55:26
Heatleyho střela byla hostující obranou sražena do rohu kluziště.
54:40
Aktivní Cullen se dostal do další šance, ale znova byl úspěšnější Labarbera.
53:50
Phoenix se drží v útočném pásmu a jde tvrdě za vítězství. Minnesota se nedokáže prosadit.
52:10
Kdyby nyní dokázal Cullen z velkého úhlu přesně zamířit, tak mohlo být vyrovnáno, jelikož Labarbera byl mimo branku a nedokázal by zasáhnout.
51:54
51:15
Z pravého kruhu střílel Boedker, ale naději na vstřelení branky si dělat nemohl, jelikož jeho střela byla hodně nepřesná.
50:42
Od modré čáry vystřelil Schlemko a Backstrom jeho pokus se štěstím chytil, když před ním dobře stínil Hanzal.
49:54
Gilbert je vyloučen na 2 minuty za podražení a komplikuje svému týmu situaci.
49:34
Na druhé straně střílel Mitchell, ale jeho pokus Labarbera pokryl.
49:00
A málem se to podařilo, když Sullivanova střela jen těsně minula branku.
48:38
Phoenix drží kotouč v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.
47:41
Cullen si vyjel z poza branky a natlačil se do zakončení, ale Labarbera byl připravený a jeho střelu ukryl ve své výstroji.
46:33
Z levého kruhu zkusil štěstí Coyle, ale očividně ho neměl, jelikož jeho pokus skončil nad brankou.
45:26
Nebezpečná střela Heatleyho, který střílel přes obránce, skončila vedle branky.
44:58
Boedker vystřelil na Backstroma a ten raději jeho pokus přidržel.
43:24
Domácí by se rádi dostali k zakončení, ale hostující obrana hraje velmi pozorně.
42:30
Domácí jsou z vývoje zápasu výrazně zaskočeni.
41:52
Phoenix právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí vývoj zápasu a dostávají se do vedení, když střelu Doana vyrazil Backstrom pouze před sebe, kde byl MICHAEL STONE a ten uklidil puk do branky. Asistence: Shane Doan, Rob Klinkhammer.
40:25
Třetí třetina začala nebezpečnou střelou Koiva, který donutil Labarberu k zákroku.
40:01
Druhá třetina nám přinesla zajímavý hokej, když se nejprve dostal domácí do dvoubrankového vedení Cullen. Hosté se ale po této brance výrazně zvedli a dokázali po brankách Klinkhammera a Morrise vyrovnat na 2:2. O osudu utkání se tak rozhodne až ve třetím dějství.
40:00
39:50
Ke konci třetiny jsme viděli ještě na každé straně jednu šanci, ale ani jedna gólem neskončila.
39:09
Ekman-Larsson vystřelil od modré čáry vedle branky.
38:20
Na druhé straně měl velkou šanci Torres, který netrefil odkrytou branku.
37:53
Před brankou se zjevil osamocený Brodziak, který z výhodné pozice branku přestřelil.
37:44
37:30
Další nebezpečná střela Sutera skončila vedle branky.
37:09
Blízko vstřelení branky byl Suter, ale toho výborným zákrokem vychytal Labarbera.
36:45
Hosté se velmi dobře brání. Kotouč ve středním pásmu.
36:08
Heatley hledal křižným pasem Boucharda, ale ten nedokázal přihrávku zpracovat.
35:44
Domácí budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za nedovolené bránění vyloučen Klesla.
35:16
Suter se vydal na útočný výlet, který zakončil svižnou střelou do míst, kde byl připravený Labarbera.
34:28
Máme vyrovnáno, když od modré čáry vystřelil BOYD GORDON a Backstromovi puk propadl do branky. Gólman Minnesoty nemůže mít při tomto gólu čisté svědomí. Asistence: Keith Yandle, David Moss.
34:00
Další zakázané uvolnění domácích.
33:41
Nepřesná rozehrávka Minnesoty končí zakázaným uvolněním.
32:26
Ke střele z levého kruhu se dostal Brodziak, ale jeho pokus Labarberu neohrozil.
31:13
Hosté snižují na rozdíl jediné branky, když se k odraženému puku dostal mezi kruhy ROB KLINKHAMMER a střelou pod břevno překonal Backstroma. Asistence: Boyd Gordon, David Moss.
30:36
Do sólového úniku se dostal Bouchard, ale Labarberu nepřekonal, jelikož jeho střela z mezikruží letěla nad branku.
30:00
Mitchell nebezpečně přihrával před branku, ale tam se k puku dostali hosté.
29:36
29:00
Koivu našel u tyče postaveného Heatlyho, ale tomu puk přeskočil hůl.
28:16
Falk na ledě a začíná přesilová hra Minnesoty.
28:00
Vrbata se snažil prosadit v útočném pásmu, ale neúspěšně.
27:36
Přesilová hra Phoenixu končí, když Doan najel do Backstroma a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
27:10
Od modré čáry střílel Ekman-Larsson, ale jeho střela k brance neprošla.
26:36
Koivu dokázal vyhodit puk do středního pásma.
26:16
Hosté budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za faul loktem vyloučen Falk.
25:32
Proběhla druhá bitka v zápase, když se do sebe pustili Konopka s Chipchurou. Oba dva dostávají 5 minutový trest.
25:29
Velké selhání Labarbery přináší druhou branku Minnesoty! Brankář Phoenixu vyjel za branku rozehrávat a to se mu podařilo, ale bohužel našel svojí přihrávkou pouze MATTA CULLENA, který uklidil kotouč do opuštěné klece. Bez asistence.
24:28
Labarbera předvedl další velmi dobrý zákrok, když dokázal vychytat střelu Heatleyho.
23:30
Ke střele přes obránce se dostal Parise, ale jeho střela skončila na brankáři hostí.
22:12
Mitchell mohl přidat svojí druhou branku v utkání, ale ve slibné šanci ho vychytal Labarbera.
21:33
Z levého kruhu střílel Klinkhammer, ale jeho pokus Backstrom s přehledem vyrazil.
20:06
Na ledové ploše zůstal ležet Sullivan, který dostal nepříjemně bruslí na krk a může být nyní velmi rád, že to není nic vážného. Hráč již odjel na střídačku.
20:01
Skončila nám první třetina, ve které jsme na branku čekali do 16. minuty, kde se prvním úspěšným střelcem v tomto utkání stal Mitchell. Celkově byla třetina velmi vyrovnaná a šance byli na obou stranách, ale v jejich proměňování vedou domácí v poměru 1:0.
20:00
19:35
Phoenix je natlačen v útočném pásmu a snaží se ještě před koncem třetiny vyrovnat.
18:24
Na druhé straně z protiútoku střílel Cullen, ale jeho pokus branku vůbec netrefil.
17:12
Žádná střela na Backstroma zatím nepřišla a tak se domácí úspěšně brání.
16:30
Hokejisté Phoenixu po inkasované brance přidali na aktivitě a operují v útočném pásmu.
15:15
Domácí se dostávají do vedení, když se před brankou Labarbery nejlépe po střele Ruppa zorientoval TORREY MITCHELL, který poslal kotouč do branky. Asistence: Mike Rupp, Clayton Stoner.
14:37
Hosté jsou pod tlakem a tak raději vyhazují na zakázané uvolnění.
13:25
Brodziak dostal od Sutera vynikající přihrávku, ze které útočník Minnesoty vytěžil pouze střelu vedle branky.
12:50
Na druhé straně střílel od modré čáry Falk, ale jeho pokus zablokovala hostující obrana.
12:02
Z mezikruží střílel Boedker, ale jeho pokus dokázal ramenem vyrazit Backstrom.
11:46
Další dobrý zákrok Backstroma, který na své hrudi dokázal udržet tvrdou střelu Yandla.
10:39
Z pravého kruhu střílel Vrbata, ale jeho pokus k brance vůbec neprošel.
9:41
Hra se v těchto chvílích odehrává převážně ve středním pásmu.
8:30
Yandle nebezpečně přihrával v obranném pásmu a ke kotouči se málem dostal Koivu.
7:44
Ale ani útok Phoenixu nebyl úspěšný, jelikož střela Hanzala skončila ve výstroji Backstroma.
7:05
Domácí tak dlouho kombinovali v útočném pásmu, až o kotouč přišli.
6:35
Z velkého úhlu se dostal ke střele Rupp, ale jeho pokus branku netrefil.
5:30
Minnesota v posledních střídáních kontroluje hru.
4:42
Nebezpečnou střelu Korpikoskiho dokázal Backstrom pouze vyrazit před sebe, odkud se snažil dorážet Doan, ale ani ten domácího brankáře nepřekonal.
3:25
Zápas nám přinesl první bitku, které se účastnili Moss s Falkem. Oba dva si nyní posedí 5 minut na trestné lavici.
3:03
Hokejisté Phoenixu se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím neúspěšně.
2:30
2:01
Koivu našel z poza branky volného Pariseho, který střelou z první branku přestřelil.
1:25
Domácím se přesilová hra zatím moc nedaří, když se nedokáží udržet v útočném pásmu.
0:30
Domácí budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Hanzal.
0:10
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se hned snaží dostat před branku Minnesoty.
00:01

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Brodin, Suter, Gilbert, Falk, Spurgeon, Stoner – Coyle, Koivu, Parise – Setoguchi, Cullen, Bouchard – Clutterbuck, Brodziak, Heatley – Mitchell, Konopka, Rupp

Phoenix Coyotes: Labarbera (Johnson) – Schlemko, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Klesla – Doan, Vermette, Boedker – Sullivan, Hanzal, Vrbata – Moss, Gordon, Klinkhammer – Korpikoski, Chipchura, Torres

Rozhodčí: Meier, LaRue – Lazarowich, Grandt.
Minnesota se veze na vítězné vlně, když má šest výher v řadě a díky této sérii se dostala na čtvrté místo Západní konference, když na svém kontě má rovných čtyřicet bodů.

To Phoenix se v letošní sezóně velmi trápí a v Západní konferenci se nachází až na třináctém místě, když má na svém kontě třicet bodů.
NHL dnes v noci pokračuje dalšími zápasy. V jednom takovém se střetne Minnesota Wild a Phoenix Coyotes. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem z dění provázet Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.