Mytišči - Nižněkamsk | ONLINE | 30.11.2012 16:30 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Atlant Mytišči poráží Nižněkamsk 3:1 a připisuje si již třetí vítězství v řadě. V úvodu závěrečné třetiny přidal třetí gól Atlantu Ignatuškin a domácí si zbytek utkání skvěle takticky pohlídali.

Střely na branku ve třetí třetině - 13:12, střely celkem - 30:29.
60:00
59:01
Poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i utkání.
58:07
Domácí se v přesilovce nikam nehnali. Především drželi kotouč a odehráli tak klidné dvě minuty daleko od své branky.
56:06
Vyloučen hráč hostí Tomáš Netík. Naděje Nižněkamsku na zvrat opět rapidně klesla.
54:52
Sám na Daltona ujel Majorov. Hostující gólman ještě udržel svůj tým ve hře.
54:35
Chudobin odrazil do rohu střelu ze středního pásma. Tam se kotouče chopili jeho obránci.
53:27
Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Gluchov. Jeho prudkou střelu musel zastavit Dalton.
52:41
Hosté mají obrovské problémy prosadit se přes defenzivu soupeře. Celek Mytišči hraje takticky velmi dobře.
50:25
Domácí se už věnují jen své defenzivní pasti ve středním pásmu. Na ofenzivu již rezignovali.
49:30
Poměr střel na branku ve třetí třetině je zatím 2:8 pro hosty. To je způsobeno především předchozí přesilovou hrou Nižněkamsku.
49:06
I hosté jsou v plném počtu.
48:59
Oba domácí hráči skáčí na led a Atlant je tedy kompletní.
48:09
Domácí se obětavě brání a teď se jim podařilo i vyhodit.
47:05
Ale Petr Koukal si pomohl v souboji nedovolěně holí - podražení. Hosté tak budou pokračovat pouze ve výhodě 4 na 3.
46:59
Pozor! Tak vyloučen je také Ozolinš za hrubost. To znamená dvě minuty přesilové hry 5 na 3 pro hosty!
46:59
Engqvist jde na dvě minuty na trestnou lavici. Přesilová hra pro Nižněkamsk.
46:27
Nahození Polygalova v poklidu lapil Chudobin a přerušil hru.
44:00
Utkání sleduje 5700 diváků.
43:40
Domácí rozestavili neprostupnou hráz mezi svou obrannou modrou a středním pásmem a tam rozbíjí útoky Nižněkamsku.
41:57
Hosté mohli okamžitě snížit, ale Chudobin bleskurychlým přesunem proti zakončujícímu Berezinovi zázračně zachránil svůj tým!
41:22
Mytišči právě vstřelilo branku!
Domácí dnes těží ze skvělých nástupů do třetin. Tentokrát se po přihrávce mladíčka Ševčenka trefuje IGOR IGNATUŠKIN - 3:1. Asistence: Alexander Ševčenko.
40:01
Ve druhé třetině nejprve v přesilové hře zvýšil na 2:0 pro Atlant Žerděv, ale ve 28. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Cibák a od té doby jsou hokejisté Nižněkamsku lepším týmem. Domácím nepomohla ani dvouminutová přesilová hra 5 na 3, ve které Daltona prakticky neohrozili. Třetí třetina začne přibližně v 18:07.

Střely na branku ve druhé třetině - 8:10.
40:00
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Domácí nemohou dostat kotouč z vlastního obranného pásma. Hostující hráči výborně napadají jejich rozehrávku.
36:23
Jakupov si vyjel zpoza branky a posílal kotouč do brankoviště. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a puk tak jen projel brankovým územím.
34:55
Také Osala přávě skočil na led a Nižněkamsk je kompletní. Atlant prováhal obrovskou možnost zvýšit svůj náskok.
34:25
Selujanov na ledě, hosté přežili to nejhorší!
34:01
Na domácích je vidět velká nervozita. Dvojnásobná přesilová hra se jim tak příliš nedaři.
33:31
Po střele Tjutina se kotouč odrazil až do středního pásma.
33:09
Oddechový čas domácích. Ti si uvědomují, že toto může být klíčový moment celého utkání.
33:09
Střela Ozolinše sražena do ochranné sítě.
32:25
Velká komplikace pro Neftěchimik. Selujanov vyloučen a domácí budou hrát dvě minuty přesilovky 5 na 3!
32:07
Hosté zatím hrají oslabení velmi dobře a soupeře tařka k ničemu nepouští.
30:54
Hosté sami přerušují svůj nápor. Osala zasáhl vysokou holí jednoho z protihráčů, a protože tam byla i krev, obdržel od rozhodčích trest 2+2 minuty.
30:11
Od modré pálil Mamašev. Chudobin vyrazil betonem.
28:26
A povzbuzení hosté pokračují v náporu. Hráči Mytišči teď jen vyhazují kotouče ze své třetiny.
27:06
Další nebezpečnou střelu vyslal Gluchov, ale ani on Daltonovu klec netrefil.
27:17
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A z protiútoku hosté snižují. Střelu Osaly Chudobin vyrazil pouze do míst, kde stál MARTIN CIBÁK a pro něho už nebylo problémem poslat kotouč za brankářova záda. Asistence: Oskar Osala, Jegor Milovzorov.
25:17
V dobré pozici se ocitl Kablukov. Z mezikruží však zamířil nad hostující branku.
24:03
23:47
Hosté dlouho kombinovali, ale bez zakončení. Ke střele se odhodlal až Polygalov, ovšem Chudobin jeho padáček snadno zachytil do lapačky.
22:03
Ale ne na dlouho. Kolcov oslabuje svůj tým a nabízí Nižněkamsku možnost snížit.
22:01
Vyloučení Batyršin i Netík jsou již na ledě a oba týmy tak hrají v plné síle.
21:27
Domácí početní výhodu využívají a zdvojnásobují své vedení. Ve skvělé formě hrající NIKOLAJ ŽERDĚV vyslal nechytatelný projektil pod břevno Daltonovy klece. Asistence: Andreas Engqvist, Viktor Stalberg.
20:40
Na trestnou lavici odchází Renat Mamašev a domácí si tak zahrají přesilovou hru.
20:01
Tak tu máme tresty za šarvátku z konce úvodní periody. Dvě minuty za hrubost vyfasovali hostující Tomáš Netík a domácí Rafael Batyršin.
Střely na branku v první třetině - 9:7.
První třetina nepřinesla žádný hokejový šlágr. Domácí otevřeli skóre hned po 23 vteřinách hry, kdy se prosadil Majorov a od té chvíle se soustřetí především na kvalitní defenzivu a rychlé brejky. Moc šancí se tak nerodí a brankáři si připisují většinou rutinní zákroky. Druhá třetina začne přibližně v 17:17.
Se závěrečnou sirénou ještě došlo k drobné strkanici. Zda budou rozhodčí vylučovat, se zřejmě dozvíme až na začátku druhé periody.
20:00
19:08
Hosté v pěti.
19:04
Střela Majorova branku netrefila a přesilová hra Atlantu se chýlí ke konci.
18:24
Domácí mají problémy dostat kotouč do útočného pásma.
17:07
Domácí si navíc po faulu Netíka zahrají přesilovku.
17:07
Hosté svírali Altant v jeho pásmu, ale ztratili kotouč a toho využil k brejku Dorofejev. Jeho prudkou střelu ze strany vyrazil Dalton.
15:33
Střela Blochina od modré zlomila hůl bránícího hráče. Účel to však splnilo a Chudobin zasahovat nemusel.
14:27
Domácí uzavřeli střední pásmo a jejich soupeř se tak jen těžko dostává do útočné třetiny. Šancí vidíme pomálu.
13:14
Ze středního pásma to zkusil Mamašev, Chudobin se nenechal překvapit a kotouč zachytil.
12:21
Nižněkamsk po rozpačitém úvodu začíná pomalu zvedat hlavu a domácí se musí stále častěji bránit.
10:08
Chudobin si pohlídal puk, který mířil do jeho brankoviště a zalehl ho před dojíždějícími útočníky soupeře.
8:33
Atlant v plném počtu.
8:04
Chudobin si připisuje vůbec první zákrok v utkání po střele Milovzorova.
6:58
Domácí vyhazují až k brance soupeře.
6:45
Domácí Chudobin si za necelých sedm minut hry ještě nesáhl na kotouč. Uvidíme, zda se to změní v této přesilovce Neftěchimiku.
6:33
Přesilová hra i pro Nižněkamsk. Na trestnou lavici putuje Žerděv.
4:27
V souboji 1 na 1 se snažil protlačit do zakončení Ignatuškin. Skončil však na ledě a Daltona neohrozil.
3:21
Semjonov vypálil od modré. Rozezvučel pouze mantinel za brankou Daltona.
3:30
2:07
Domácí zatím nehrají dobrou přesilovku a nemohou se dostat do útočného pásma.
1:29
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je hostující Bělov - sekání.
0:23
Bleskový nástup domácích! Elitní řada Atlantu okamžitě dostala soupeře pod tlak. Střelu Žerděva Dalton ještě stačil vyrazit, ale na dorážku MAXIMA MAJOROVA už neměl nárok. Asistence: Nikolaj Žerděv.
0:08
Úvodní buly vyhrál domácí Kablukov a Atlant tak rozjíždí první útok zápasu.
00:01
Dozněla ruská státní hymna. Vše je již připraveno k začátku utkání.

Atlant Mytišči: Chudobin (Davydov) - I. Višněvskij, Tjutin, Semjonov, Ozolinš, Batyršin, Rukavišnikov, Bajev, Frögren - Majorov, Kablukov, Žerděv - Engqvist, Stalberg, Ševčenko - Gluchov, Kolcov, Točickij - Ignatuškin, Bobrov, Dorofejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Selujanov, Mamašev, Berezin, Blochin, Plechanov, Bělov, Grot - Jakupov, Koukal, Netík - Osala, Cibák, Milovzorov - Subbotin, Pestuško, Polygalov - Krutov, Komaristij, Alševskij - Ziazov.

Rozhodčí: Dejev, Zacharov - Strelcov, Tarasov..
Hráči Nižněkamsku si budou muset dávat velký pozor na Nikolaje Žerděva, který je s 25-ti body suverénně nejproduktivnějším hráčem Atlantu. Za zmínku stojí také obránce a legenda lotyšského hokeje Sandiš Ozolinš, jenž i ve 40-ti letech patří k základním stavebním kemenům celku z Mytišči. Brankářskou jedničkou Atlantu je Anton Chudobin.

Nejproduktivnějším hráčem Nižněkamsku je paradoxně obránce Renat Mamašev. Ten drží skvělý průměr lehce přes bod na utkání - 29z, 30b (6+24). Z útočníků Neftěchimiku se mu blíží český reprezentant Petr Koukal, který si do statistik prozatím zapsal 25 bodů. V brance nejvíce prostoru dostává Matt Dalton, kterému kryje záda vederán Maxim Sokolov.
Mytišči prožilo dosti špatný start do sezóny, ale poslední dva zápasy ukázaly, že by se mohlo blýskat na lepší časy. Atlant tak nejprve přivezl vítězství 5:2 z ledu favorizovaného moskevského Dynama a ve středu po skvělém taktickém výkonu porazil doma 2:0 Ufu. V tomto zápase zazářil především střelec obou branek Žerděv a brankář Chudobin, který vychytal nulu.

Dvě vítězství v řadě mají na svém kontě také hokejisté z Nižněkamsku. Neftěchimik doma vydřel výhru 2:1 nad Spartakem Moskva a poté si v důležitém duelu dvou celků, které se pohybují na hranici postupové osmičky ve svých konferencích, připsal vítězství 4:3 na ledě Nižneho Novgorodu.
Zdravím všechny příznivce hokeje. Kontinentální hokejová liga v pátek přináší důležitý souboj celků, které bojují o příčky zaručující účast v play-off. O něco lépe je na tom v tomto směru účastník Východní konference z Nižněkamsku, který je se 46-ti body v konferenční tabulce sedmý. Naopak předloňský účastník finále celé KHL je na Západě až desátý se ziskem 34 bodů a na magickou osmou příčku, kterou drží pražský Lev, ztrácí čtyři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.