Přenos se aktualizuje automaticky

Děkujeme za sledování našeho onlajnu.
Tým Ottawy Senators dokázal i přes všechna zranění, která jejich sestavu zužují, dokráčet k dalšímu vítězství. I přesto však příznivci Sens určitě mají v puse zvláštní hořkou pachuť. Po nešťastném incidentu z půle třetí třetiny totiž se zraněním zápas opustil Craig Anderson. Vedle Spezzy a Karlssona se tak jedná o ztrátu dalšího klíčového muže Sens.
Tři hvězdy utkání:
3. Henrik Lundqvist
2. Jakob Silferberg
1. Craig Anderson
Konec zápasu.
65:00
Ottawa právě vstřelila branku!
V sedmé sérii bonusový bod kanadskému celku přisoudil KASPARS DAUGAVINS.
Nájez.
Ani jeden z gólmanů nekapituloval ani v páté, ani šesté sérii. Rozuzlení proto přinesli až sedmí nájezdníci - Kaspars Daugavins svůj nájezd s obrovským štěstím proměnil (puk mu sjel z čepele a zaplul mezi betony přesouvajícího se Lundqvista), ale Chris Kreider minul branku. Výhru 3:2 si tedy nakonec odnáší Ottawa Senators.
Nájez.
Čtvrtá série. Ani Zibanejad, ani Richards neproměnili.
Nájez.
Třetí série byla pro oba aktéry neúspěšná - jak Turris, tak Stepan své střely do branky neprotlačili.
Nájez.
Ryan Callahan ve druhé sérii taktéž proměnil - střelou vymetl horní roh Bishopovy brány.
Nájez.
Druhý za Senátory jel Jakob Silferberg. Jeho střelu Lundqvist sice tečoval, ale puk si cestu do branky stejně našel.
Nájez.
Gáborík mířil stejně jako Alfredsson mezi betony. Ani on ale na svého maskovaného soupeře nevyzrál.
Nájez.
Lundqvist chytá. Marián Gáborík tak může poslat svůj tým po pvní sérii do vedení.
Nájez.
První pojede Ottawa. Ta proti Lundqvistovi vysílá Daniela Alfredssona.
Nájez.
Ani pětašedesát minut hokeje nerozhodlo. Pravidla NHL jsou v tuto chvíli jasná - pokud o vítězném celku nerozhodne klasický hokej, tak držitele druhého bodu rozhodnou samostatné nájezdy. Kdo v nich bude úspěšnější? To se dozvíme během pár minut.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Jezdci ještě jednou prověřili pozornost Bena Bishopa. Ten nakonec testem připravenosti prošel.
64:16
Erik Condra vypálil tvrdou dělovou ránu od modré čáry. Lundqvist ji ale s přehledem lapil a stihl dokonce i puk rozehrát.
63:52
Mohlo být rozhodnuto! Marián Gáborík z prostorů mezikruhů vypálil, aby po zákroku Bishopa mohl svou střelu dorážet do poloodrkryté branky. Slovenský kanonýr ale trefil pouze tyč.
62:10
K puku se ve vlastním útočném pásmu dostali Jezdci, ale Girardiho Bishop vychytal.
61:05
Jezdci pálí na Bishopa. Ten puk zastavuje a bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.
60:01
Začalo prodloužení.
Už je to jasné, uvidíme prodloužení. Třetí třetina byla ve své první půli stejná, jako ty první dvě - týmy se celkem pravidelně střídaly ve vytváření šancí, přičemž ale brankáři na obou stranách odváděli skvělou práci. Pak se ale obraz hry změnil a diváci viděli další tři branky. Dvě padly do sítě Ottawy a jedna do svatyně Henrika Lundqvista. Za stavu 2:2 se tedy bude prodlužovat.
60:00
Třetí třetina skončila.
58:54
A další důležitý zákrok švédského brankáře ve službách Blueshirts! Střelu od modré čáry sice dokázal šikovně tečovat Silferberg, ale Lundqvist vytáhl další ze svých zákroků.
57:56
Senátoři se rozhodli svého soka ještě zmáčknout. Dvakrát teď nebezpečně pálil od modré čáry Gončar, ale Lundqvist za přispění beků dokázal nápor ustát.
56:43
Oba týmy teď v tempu polevily. Je to dost možná dáno tím, že oba celky již podvědomě čekají na prodloužení. Pokud k němu nakonec dojde, tak nutno podotknout, že asi naprosto zaslouženě. Oba týmy totiž hrají velice vyrovnaně.
53:30
Ottawa právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Pokud diváci za prvních 50 minut postrádali dostatek branek, tak teď je jim vše vynahrazeno! Početní výhoda Sens byla bleskurychle využita a to díky MIKOVI ZIBANEJADOVI, který puk poslal přesně do šibenice poté, co se k němu puk trochu šťastně odrazil.
53:19
Trest ale hosté přecijen dostávají. Dvě minuty na lavici hanby si odkroutí Brian Boyle.
53:04
Marc Staal u hrazení na hranici pravidel obírá o puk Kyla Turrise. Rozhodčí se nyní rozhodli nevylučovat, a to se samozřejmě nelíbí divákům, kteří nesouhlas dávají najevo hlasitým bučením.
51:36
Rangers právě vstřelili branku!
Tak to je neuvěřitelné, Jezdci opět skórují! Pouhých 52 sekund stačilo celku z Manhattanu k tomu, aby otočil skóre zápasu. Střelu RYANA MCDONAGHA nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů, takže Bishop neměl téměř žádnou šanci puk chytit.
50:44
Rangers právě vstřelili branku!
Gól! Jezdci se přecijen dočkali! Přesilová hra hraná stylem "vše do branky," se hostům vyplatila. Po jedné ze střel se puk od zadního hrazení odrazil před branku, kde se nejrychleji zorientoval RYAN CALLAHAN, který puk pohotově uklidil za Bishopova záda.
49:54
Brad Richards měl kolem sebe spoustu prostoru pro střelu, ale nedokázal projektil zamířit na branku.
49:49
Jezdci dostanou možnost další přesilové hry. Držením se provinil Sergej Gončar.
49:24
Blíží se nám posledních deset minut základní hrací doby. Vyrovnaný obraz hry kopíruje i počet střel - ten je momentálně 24:24.
48:20
Kotouč po teči opustil hrací plochu.
46:39
Oba týmy si teď připsaly po jedné velké šanci! Jako první zahrozili domácí, které od druhé branky dělil už pouze Lundqvist, který byl schopný osamoceného hráče před svou brankou vychytat. Na druhé straně pak mohl do prázdné brány srovnat Marc Staal, ale jeden z obránců Ottawy puk v poslední možné chvíli přizvedl nad.
46:04
Na druhé straně se ve slibné šanci ocitl Zack Smith. Henrik Lundqvist ale vleže na boku puk chytil.
45:51
Na branku Bena Bishopa teď každý po dvou střelách vypálili Matt Gilroy a Michael Del Zotto. Ani jeden ze čtyř projektilů ale nemířil na branku.
44:37
Ben Bishop teď hodně riskantně rozehrál puk za svojí brankou. Se štěstím se k puku dostali obránci Sens, takže vše dopadlo pro domácí dobře.
42:57
Hokejisté Rangers právě dokázali překonat Bena Bishopa a vstřelit gól, ale branka neplatí, neboť doslova okamžik předtím rozhodčí zapískal a hru přerušil. Je ale nutné dodat, že branka měla platit, protože rozhodčí se s pozastavením hry hodně ukvapil.
42:00
Kyle Turris nabral rychlost, prosmýkl se kolem obránce a z levé stran bekhendem zakončil. Lundqvist ale byl připravený.
41:54
Chris Neil je zpět na ledě.
41:43
Marc Method podrazil Chrise Kreidera, který upadl na zem a v plné rychlosti srazil Craiga Andersona! Ten se po hodně dlouhé době zvedá z ledu a za vydatné podpory opouští led. Do branky tak nastoupí Ben Bishop.
41:14
Marián Gáborík se dostává k nádherné teči, ale trefuje pouze tyč!
40:56
Ke střele v oslabení se dostává Erik Condra, ale jeho střelu vytěsnil Lundqvist.
40:19
Domácí se osvobozují vyhozením
40:01
Začala třetí třetina.
Po čtyřiceti minutách hokeje diváci v Scotibank Place viděli jeden jediný gól, přičemž ten k jejich radosti padl do sítě týmu z Manhattanu. V zápase jinak zatím platí, že oba týmy tahají za pomyslný delší konec provazu střídavě. Vypovídá o tom i počet střel, který je před třetím dějstvím 20:19 ve prospěch New Yorku.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:54
Sudí vylučují Chrise Neila za vražení na hrazení. Nutno ovšem podotknout, že toto vyloučení je jedno z těch přísnějších. Rangers ale díky tomu budou mít možnost začít třetí třetinu v přesile.
38:02
Oba týmy teď hrají v klidnějším tempu, ve kterém, zdá se, dohrají i zbytek třetiny.
35:32
Icing v podání hostujících.
34:51
Jakob Silferberg se dostal do dobré pozice, kdy kolem sebe měl spoustu prostoru! Jeho dělovku ale "král Henrik" dokázal skvěle vyrazit mimo branku.
33:31
Rangers si připsali další dvě šance. Ani Gáboríkovo objetí branky, ani Stepanova zblokovaná střela se ale nakonec jako gólové momenty neukázaly.
33:00
Čtvrtý útok hostů teď vybojoval útočné pásmo. Po střele Mashintera Anderson zastavil hru.
32:40
Rozhodčí zastavili hru kvůli údajné přihrávce rukou. Té se měl dle sudích dopustit Jeff Halpern.
32:04
Hosté se s počátkem druhé poloviny utkání začínají opět dostávat do ráže. Andersona opět prověřoval Pyatt.
31:11
Henrik Lundqvist zázračně vytěsnil střelu do brejku ujíždějícího soupeře!
30:29
Zpoza branky se teď obtáčel Carl Hagelin! Švédský rychlobruslař ale nebyl schopný skórovat!
29:51
Po zakázaném uvolnění Senátorů bude následovat vhazování v jejich obranném pásmu. Ještě předtím ale přijde komerční přestávka.
29:40
Se střelou Taylora Pyatta od mantinelu neměl Anderson nejmenší problémy.
28:51
Ottawa se dostala do několika po sobě jdoucích šancí. Lundqvist ale pokryl jak první střelu, tak všechny dorážky.
27:21
Prostřední dvacetiminutovka je zatím o mnoho chudší, než ta první. Nejen, že se hraje v nižším tempu, ale i šancí výrazně ubylo.
26:15
Hokejisté z hlavního města Kanady teď z rohu nahazovali puk skrz Lundqvistovu bránu. Touš ale nebyl nikdo schopný zpracovat.
24:55
Svou pumelici vyslal směrem na Henrika Lundqvista jeho krajan Daniel Alfredsson. Střelu ale zblokoval Dan Girardi, který se pak hodně těžko zvedal z ledu.
24:26
Derek Stepan nahodil puk, ale k němu se jako první dostali beci soupeře.
23:23
Hra je poprvé ve třetině pozastavena, a to kvůli ofsajdu domácích.
21:39
Jezdci oplácí stejnou mincí - usadili se před Andersonem, ale stejně jako Sens si nedokázali z obléhání vytvořit šanci.
20:43
Ottawa začíná druhé dějství tlakem v útočném pásmu.
20:01
Začala druhá třetina.
Počátek utkání patřil jednoznačně Jezdcům. Ti na svého soka vlétli s neuvěřitelnou vervou, za což byli kromě několika šancí odměněni také přesilovou hra. Právě ta ale tým kouče Johna Tortorelly paradoxně zbrzdila od rozletu, protože právě během ní se gólově prosadila Ottawa. Ta převzala otěže utkání hlavně ke konci třetiny, především pak s jejich přesilovou hrou. Po dvaceti minutách vedou Senátoři poměrem 1:0.
20:00
První třetina skončila.
19:38
Druhý gól v zápase se pokusil vstřelit Jakob Silferberg. Jeho projektil ale mimo branku vyrazil Henrik Lundqvist.
18:54
Sens se usadili v útočném pásmu, ale obránci Rangers byli v rohu kluziště silnější a puku se zmocnili.
17:42
Marián Gáborík šikovně zavezl puk do útočného pásma, kde to také dobře podržel. Nakonec ale jeho tým u touš přichází u mantinelu.
16:44
Hosté jsou v plném počtu.
16:38
Puk teď nebezpečně proskočil skrz brankoviště Jezdců. Naštěstí pro ně se k němu nikdo nedostal.
16:14
První střela mířící během oslabení na Lundqvista. Jednalo se však pouze o lehké nahození puku od modré čáry.
16:02
Další úspěšné vyhození puku až k Andersonovi.
15:20
Kombinaci Senátorů ukončil Callahan, který se zmocnil puku a vyvezl ho až k druhé modré čáře.
14:44
A první početní výhodu si budou mít možnost zahrát i domácí. Na dvě minuty si nedobrovolně půjde odpočinou Derek Stepan.
13:39
Domácí bez úhony přečkali i druhé oslabení.
13:22
Po velmi dlouhém a intenzivním tlaku Anderson zastavuje hru. Bránící čtveřice v červeném tak může vystřídat.
12:33
Obrovská šance pro hosty! Po tlaku do branky se puk odrazil až před volného Michaela Del Zotta, ale jeho bekhendovou střelu do odkryté klece zázračně vyrazil kapitán Daniel Alfredsson!
12:15
Jezdci se díky nahození dostávají do pásma.
11:39
Máme tu druhý nedovolený zákrok na rychlíka Chrise Kreidera. Tentokrát se ne něm proti pravidlům provinil Marc Method. Bude druhá power play v podání newyorského celku úspěšnější?
11:28
Buly před Lundqvistem vyhrává Richards. Hosté mohou založit útok.
11:28
Je tu komerční přestávka. Využít ke změně by ji měli především hosté, kteří jsou zatím jednoznačně lepším týmem, ale gólově jsou pozadu.
11:28
Už už to vypadalo, že se domácí Senátoři dostanou do přečíslení ve třech proti dvěma. Hra je ale pozastavená kvůli jednomu z rozhodčích, který leží na ledě. Vypadá to však, že je v pořádku.
10:18
Polovina třetiny přináší úsek, kdy veškeré útočné snahy obou týmů končí kvůli nepřesnostem již ve středním pásmu.
08:53
Rangers drží puk a snaží se vytvořit útok, který by znamenal vyrovnání.
07:32
Domácí jsou zpět v plném počtu.
07:17
Jezdci v pokračující početní výhodě tlačí puk do branky. Craig Anderson je ale proti vyrovnání a připisuje si několik dobrých zákroků.
06:48
Ottawa právě vstřelila branku!
A máme tu úvodní gól! Blueshirts výborně vstoupili do utkání, což mohli potvrdit přesilovkovou brankou. Místo toho ale sami inkasují poté, co Dan Girardi ztratil ve vlastním obranném pásmu rovnováhu a spadl. Toho okamžitě využil JAKOB SILFERBERG, který se zmocnil puku a díky velkému prostoru kolem sebe mohl bekhendem překonat Lundqvista.
06:15
Domácí vyhazují.
06:04
Po zhruba půl minutě se hosté usazují v útočném pásmu a kombinují v něm.
05:32
Eric Gryba podrýáží Chrise Kreidera, Rangers si zahrají v dalších dvou minutách přesilovku.
05:26
Sens v postavení mimo hru.
04:59
Čtvrtý útok hostů navazuje na vydařený vstup Rangers do zápasu. Bekhendovou střelu si připisuje Brandon Mashinter.
03:58
Gáborík prověřuje Andersona zápěstím od modré čáry. Brankář domácích po zákroku lapačkou pozastavuje hru.
03:05
Jezdci se mohli dostat do přečíslení dvou proti jednomu díky zavezení puku v podání Brada Richardse. Obrana soupeře však na poslední chvíli hrozbu zlikvidovala.
02:27
Zakázané uvolnění Senátorů. Vhazovat se bude po levici Andersona.
01:39
O úvodní pokus na druhé straně se postaral Mika Zibanejad. Henrik Lundqvist zasáhl svými betony.
01:24
Další šance hostí. Anderson si ale s tečí Dereka Stepana poradil.
01:01
Hostující Rangers na nic nečekají a ihned se vrhají střehlav vpřed! Marián Gávorík dobře našel Antona Stralmana, ale Craig Anderson chytil puk lapačkou.
00:01
Utkání právě začalo.
Utkání začne během pár minut.
Dobrý večer, vítejte u sledování zápasového onlajnu ze zápasu mezi domácí Ottawou Senators a hostujícími Rangers z New Yorku.

OTTAWA SENATORS: K největším ikonám klubu patří bezesporu Jason Spezza, centr první lajny, který byl minulý rok čtvrtý v ligové produktivitě, a nebo Erik Karlsson, mladý supertalentovaný bek, který si loni odnesl Norris Trophy pro nejlepšího zadáka ligy. Hokejisté z hlavního města Kanady mají doslova štěstí v neštěstí. Pohromou je obrovská marodka, která se týká i obou zmíněných klíčových hráčů - ani jeden se do konce sezóny na led nevrátí. To by většinu týmů naprosto rozložilo, ale Ottawa hraje překvapivě slušně a stále se drží na místech zajišťující play-off. Největším důvodem je skvěle chytající Craig Anderson.

NEW YORK RANGERS: Pokud jsme dosavadní sezónu dnešního soupeře Jezdců popsali jako "štěstí v neštěstí," pak pro popsání výkonů týmu z největšího města USA můžeme použít příměr "jako na houpačce." Po hodně rozpačitém startu se družina okolo kapitána Ryana Callahana začala zvedat (důkazem je i pět zápasů, ve kterých dokázali Blueshirts bodovat), ale pak přišla další rána v podobě zranění nejproduktivnějšího hráče týmu, Ricka Nashe. Bez něj se museli Jezdci obejít v posledním utkání s Montrealem a hned to také bylo znát - Rangers po mdlém výkonu padli v poměru 1:3.

Který ze dvou celků bude po zaznění závěrečné sirény slavit veledůležité body? To s námi můžete sledovat v tomto onlajnu. Bitva mezi Kanadou (Ottawou) a USA (New Yorkem) můžete sledovat od 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.


Články odjinud