Máme za sebou hodně zajímavý zápas, na jehož konci se z vítězství radují hosté z Omsku. Avangard poslal do vedení v 5. minutě po minele brankáře Štěpánka Nesterov, tentýž hráč se pak proměnil do role nahrávače a jeho pas zužitkoval Belov. Domácím se i přes velký počet přesilovek nepodařilo vstřelit gól, a tak udeřili paradoxně v oslabení. Kontaktní branku dal Afinogenov. Petrohrad pak měl i ve třetí části řadu šancí na vyrovnání, ale ani jednu početní výhodu nevyužil. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a někdy u dalších on-line přenosů z KHL opět na počtenou.
60:00
59:36
Pěrežogin zkusil dát pojišťovací gól, ale trefil jen tyč!
59:25
Domácí trenér si vzal oddechový čas. Zápas vrcholí! Štěpánek zůstává na střídačce!
59:01
Jestřábi už zkusili trefit opuštěnou klec, ale se zlou se potázali.
58:45
Kouč Říha vsadil vše na jednu kartu a odvolal Štěpánka z branky. Petrohrad bude hrát v šesti lidech!
58:15
Potrestaný Belov na ledě, hosté jsou v plném počtu. V následujících vteřinách asi bude následovat time-out na některé ze stran.
57:50
Chudinov si na modré čáře hledal správné místo ke střele, jeho pokus nakonec skončil mimo.
56:57
Dmitrij Kalinin se proháčkoval až před Rämöho, který mu ale šanci zmařil nastaveným betonem.
56:15
Belov nechal svou hůl v cestě Burdasovovi a už zpytuje svědomí u boxu trestoměřičů. Pro domácí se jedná o jednu z posledních možností k vyrovnání stavu.
56:10
Dnešní utkání sleduje v Ice Palace 13 000 diváků.
55:14
Jestřábi vyhazují na zakázané uvolnění.
54:28
Chudinov předvedl one-man show, když se téměř ze svého obranného pásma dostal až do třetiny útočné, ale Rämöho příliš nevystrašil.
53:30
Hosté se vysvobozují výhozem přes všechny čáry.
52:57
Belov dává Petrohradu další příležitost k vyrovnání, za podražení totiž usedl na lavici hanby.
52:26
Od modré čáry vypálil Chudinov, za jehož projektilem se Rämö pouze ohlédl. Puk skončil za jeho brankou.
51:32
V závěru přesilovky uzamkli domácí své protivníky v jejich obranném pásmu, ale nějakou nebezpečnou střelu ze své dílny nevyprodukovali.
50:29
Dmitrij Kalinin si na modré čáře všiml ještě lépe postaveného Dallmana, jemuž ale puk přeskočil hůl a skončil v hledišti.
49:33
Arťuchin se natlačil před Rämöho a vybojoval vhazování v útočném pásmu. Navíc fauloval Nesterov a družina kouče Říhy má další dobrou šanci překonat finského brankáře ve službách Avangardu.
48:24
Vyloučený Mozer je na ledě, hosté se zuby nehty ubránili.
46:50
Hráči v modrých dresech hodně zatopili před Rämöm, v brankovišti vznikla neskutečná mela, ale puk za zády hostujícího brankáře neskončil. Tlak hokejistů SKA graduje!
46:45
Domácí teď budou mít dobrou možnost k vyrovnání, Mozer nedovoleně atakoval Afinogenova a poslušně odešel k trestoměřičům.
46:02
Ihned po buly pálil Kučerjavenko, ale Rämöho klec minul. Vzápětí zřejmě schytal nějakou ránu, protože se v jeho obličeji objevila bolestivá grimasa.
45:15
Z prostoru kruhu vystřelil Sergej Kalinin, jeho pokus byl sražen a Štěpánek tak nemusel zasahovat.
44:21
Od modré čáry napřáhl až ke stropu haly Škoula, jehož bombu Štěpánek vyrazil a na trestné lavici sedící Arťuchin si jen otřel pot z čela.
43:23
Euforii petrohradských hráčů nyní zbrzdil Arťuchin, který přetáhl svou holí Belova a odchází na trestnou lavici.
43:10
Bijec Arťuchin se dravě dral před Rämöho, naštěstí pro hosty se k puku nedostal, jinak by byl úplně sám před gólmanem Omsku.
41:54
Trenér Petrohradu Miloš Říha zřejmě o přestávce v kabině zvýšil hlas, protože jeho svěřenci evidentně přidali v bruslení a důrazu.
40:54
Domácí začali ve třetí třetině přesně tak, jak skončili v té druhé, tedy náporem. Z křídla se hnal před branku Kučerjavenko, Rämö nakonec zasahovat nemusel, neboť puk minul zařízení.
40:01
Ani v průběhu prostřední dvacetiminutovky se domácím příliš nedařilo, nechávali se často vylučovat a jejich akcie začaly pomalu klesat. Jenže v závěru tohoto dějství se prosadil tvrdou střelou Afinogenov a dostal Petrohrad na dostřel. Závěrečná perioda tak slibuje hodně zajímavou a napínavou podívanou.
40:00
38:50
Družina kouče Říhy je po snížení hodně v laufu, ale druhý gól se jí prozatím nepodařilo vstřelit.
37:49
Petrohrad právě vstřelil branku!
Petrohrad paradoxně snižuje při vlastním oslabení. MAXIM AFINOGENOV využil přiťuknutí od Thoresena a ránou z voleje nedal Rämömu sebemenší šanci zasáhnout. Domácí snižují v pravou chvíli. Asistence: Patrick Thoresen.
36:57
Hosté hrají evidentně v pohodě, teď si dokonce dovolili zahrát malou domů.
36:02
Bude se znovu vylučovat, a opět budou pykat domácí. Fjodorov si pomohl lehkým háčkem a už zpytuje svědomí na lavici hanby. Z hlediště Ice Palace se ozývá pískot.
34:41
Omsk vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Rämöm.
33:52
Petrohradští si nerozuměli v rozehrávce, puku se zmocnil Orlov, načež jej předložil Mozerovi, ale ten Štěpánka neprověřil.
32:33
V závěru početní výhody nadělali paseku před Štěpánkem Frolov a Zaborskij, ale český brankář si spolu se svými obránci poradil.
31:47
Polovina přesilovku je fuč a Štěpánek byl zatím bez práce.
30:46
Poté, co Zaborskij objel Štěpánkovu branku a zakončil, fauloval ho u hrazení Semjonov, který tak nabízí hostům další přesilovku.
30:17
Zaborskij ukázal svou stabilitu na bruslích a ač byl atakován protihráčem, dokázal vystřelit, ale Štěpánek si na jeho pokus počkal.
29:48
Po dlouhé době se domácí dostali do útočné třetiny, jenže Kučerjavenko nezaložil žádnou kloudnou akci, která by zaměstnala Rämöho.
28:50
Potrestaný Glazačev na ledě, SKA se celkem bez problémů ubránil.
27:56
Hra v oslabení nehraje Petrohradu zrovna do karet, svěřenci kouče Říhy by potřebovali spíš útočit, než bránit.
26:41
Nesterov byl zasažen do obličeje hokejkou Glazačeva a ten okamžitě odešel na dvě minuty za katr.
25:50
Hráčům Petrohradu se nedaří usadit se před Rämöm, bílá obranná hráz zatím pracuje na jedničku a český kouč Miloš Říha má určitě o čem přemýšlet.
24:55
Od modré čáry pálil obránce Grebeškov, ale ani tato rána neskončila v síti Omsku.
23:40
Rämö měl co dělat, aby vyřešil další ošemetnou situaci, která před ním vznikla po nájezdu Fjodorovovy formace. Na brankové čáře se musel roztáhnout jak široký, tak dlouhý, aby svou svatyni uhájil.
23:06
Na začátku druhé třetiny si přesilovku zahrají domácí, Mozer svůj atak trochu přehnal a rozhodčí jej poslali zchladit hlavu na trestnou lavici.
21:54
Hosté se znovu usadili ve své útočné třetině, ale Nesterovův útok nedokázal vymyslet žádné zakončení, kterým by dostal Štěpánka a celý Petrohrad do nesnází.
20:24
Útočný výlet před Štěpánka si udělal Belov, ale český brankář se střelou k bližší tyči překvapit nenechal a secvaknul své betony včas.
20:01
Je za námi první třetina, po které vedou hosté z Omsku 2:0. První gól jde jasně na vrub českého brankáře Štěpánka, který si v souboji za svou brankou nepočínal dostatečně důrazně a Nesterov toho využil. Ve 13. minutě se Nesterov proměnil do role nahrávače a z jeho přihrávky těžil Belov. Druhá část začne za 18 minut.
20:00
19:34
Kalinin přihrával před branku na Pěrežogina, bohužel pro Jestřáby ale puk dostatečně netrefil.
18:56
V závěru první třetiny si zahrají v početní převaze hosté, na lavici hanby odešel Semjonov.
17:59
Štěpánek musel být znovu v permanenci, tentokrát proti teči Pěrežogina, ale tentokrát černou pryž za svá záda nepustil.
17:02
Před Štěpánka se důrazně tlačil Frolov, ale svůj výpad zakončil v rohu kluziště a k ohrožení českého reprezentanta se vůbec nedostal.
16:32
Vyloučený Taraťuchin na ledě, hosté hrají v plném počtu.
15:03
Nyní se před gólmana Avangardu nastěhoval Martenssonův útok, jenže ani ten nulu na kontě SKA nesmazal.
13:57
Domácí si vytvořili velký tlak před Rämöm, jenže finský brankář ve službách Omsku odolal. To byla velká šance pro domácí.
12:10
Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového trháku. Nesterov přihrál ANTONU BELOVI, který nedal Štěpánkovi šanci zasáhnout. Asistence: Alexander Nesterov.
11:33
Až teď se to Omsku povedlo, mezi kruhy se objevil nikým nekrytý Kurjanov, ale střela mu tak úplně nesedla.
10:40
Avangardu se nedaří usadit v útočné třetině a nějakým způsobem ohrozit Štěpánka.
09:51
V početní převaze si zahrají také Jestřábi, Dallman totiž nedovoleně zastavil unikajícího protihráče, což neušlo pozornosti hlavního rozhodčího.
09:35
Vyloučený Pěrežogin je na ledě, domácí přesilovku nevyužili.
08:34
Z prostoru kruhu pálil z voleje Chudinov, ale jeho střela byla lehce sražená, a tak s ní neměl Rämö moc problémů.
07:35
Jsme svědky prvního vyloučení, Pěrežogin u mantinelu podrazil Průchu a rozhodčí Zacharov jej poslal na trestnou lavici za podražení.
06:58
Jeden z útočníků Petrohradu vjel hodně aktivně do útočného pásma, ale místo kotouče zavezl do branky pouze gólmana Rämöho.
05:20
V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí, jenže chyba českého brankáře jim trochu vzala vítr z plachet.
04:31
Štěpánek vyrobil za svou brankou obrovskou chybu. Český brankář si počínal v souboji s ALEXANDEREM NESTEROVEM nedůrazně, útočník Omsku se ujal puku a díky odrazu od brusle Kučerjavenka jej dostal do branky. Bez asistence.
03:50
Proti Rämövi se rozjel český útočník Petr Průcha, jenže záhy puk za modrou čárou ztratil, a tak budou útočit opět hosté.
02:37
Ofenzivní výpad podnikl do útočné třetiny Burdasov, ale jeho střele z křídla chyběla větší přesnost. Rämö nemusel zasahovat.
01:10
Ihned po buly dorážel Kalinin, jenže Rämö svou svatyni s vypětím sil uhájil.
00:55
Hosté si při zakládání útoku nerozuměli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Rämöm.
00:01
Nyní si ještě poslechneme hymnu Ruska a poté rozhodčí vhodí úvodní buly zápasu.
Ještě před úvodním buly proběhla minuta ticha za oběti letecké tragédie u Jaroslavle.
Hráči obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách a utkání za malou chvíli začne.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ivannikov) - Semjonov, Vorobjov, Kalinin, Chudinov, Dallman, Pěrvyšin, Grebeškov, Berdjukov - Martensson, Arťuchin, Afinogenov - Průcha, Thoresen, Monachov - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko - Glazačev, Fjodorov, Burdasov

Avangard Omsk: Rämö (Kuznětsov) - Škoula, Pujacs, Salmela, Belov, Ljamin, Valentenko, Kalašnikov, Pivtsakin - Sjomin, Zaborskij, Frolov - Kurjanov, Pěrežogin, Kalinin - Pervušin, Taraťuchin, Nesterov - Volkov, Mozer, Orlov

Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Majtak, Pronskich

Avangard Omsk

Avangard byl založen v roce 1950 a největšího milníku dosáhl v roce 2004, kdy vyhrál ruskou Superligu. Dres Jestřábů obléká jediný český hokejista, obránce Martin Škoula, jenž má bohaté zkušenosti z NHL. Rodák z Litoměřic má na své ruce prsten za vítězství ve Stanley Cupu s Coloradem v roce 2001.

V předchozím ročníku skončil Omsk v Černyševově divizi první a celkově druhý ve Východní konferenci. Ve čtvrtfinále konference vyřídil Chabarovsk 4:0 na zápasy, záhy vyřadil Magnitogorsk 4:1 a ve finále konference si poradil i s Čeljabinskem. V souboji o Gagarinův pohár ale podlehl Dynamu Moskva těsně 4:3 na zápasy.

V letošní sezóně už Avangard jedno utkání odehrál, v repríze jarního finále prohrál na nájezdy s Dynamem.

SKA Petrohrad

Klub z Petrohradu byl založen v roce 1946, ale během své bohaté historie se ještě ani jednou neprobojoval do finále soutěže. Vojáci, jak se tomuto mužstvu přezdívá, však čtyřikrát vyhráli prestižní Spengler Cup a v říjnu 2010 si připsali velmi cenný skalp. V exhibičním duelu totiž porazili vítěze Stanley Cupu z roku 2006 Carolinu Hurricanes 5:3.

V loňské sezóně Petrohrad ovládl Bobrovu divizi a nakonec také celou Západní konferenci. Ve čtvrtfinále konference pak vyřadil CSKA Moskva 4:1 na zápasy, vzápětí si poradil s Atlantem 4:2, ale ve finále konference už mu stopku vystavilo moskevské Dynamo, které později celou KHL vyhrálo.

Dres Petrohradu oblékají dva Češi, brankář Jakub Štěpánek a útočník Petr Průcha. Na střídačce vládne kouč Miloš Říha.

Příjemné odpoledne při sledování online přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Petrohradem a Avangardem Omsk. Petrohrad si v nové sezóně KHL odbyde premiéru, Omsk už má za sebou jedno utkání proti obhájci titulu moskevskému Dynamu. V repríze loňského finále se z vítězství po nájezdech radovalo Dynamo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.