Riga - Minsk | ONLINE | 9.10.2012 18:30 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Arena Riga zažívá obrovskou úlevu a velké oslavy. Dinamo totiž zvládlo úkol a v souboji týmů z chvostu Západní konference porazili Minsk, když dokázalo zvrátit vývoj utkání. Hosty sice v deváté minutě dostal do vedení Kulakov, od té doby ale na ledě existovali prakticky jen domácí, kteří mohli žehrat na obrovské množství neproměněných šancí. Nakonec se ale díky vyrovnávací trefě Girouxe a rozhodujícímu zásahu Johnsona z prodloužení radují právě oni. Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
62:27
Riga právě vstřelila branku!
Skoro sedm tisícovek lidí v aréně bouří! Minsk přišel o puk na obranné modré, Galvinš jej posunul ke Karsumsovi, jenž JAMIEMU JOHNSONOVI předložil neodmítnutelnou nabídku zakončení za bezmocného Rinneho. Asistence: Martins Karsums, Guntis Galvinš.
62:11
Sražený kotouč ze vzduchu stáhl Rinne.
61:56
Rekis srazil Irglovu střelu nad tvrzené sklo.
61:37
Po závaru před Rinnem se snažil dorážet Rekis, ani on ale prázdnou branku netrefil! Rinne stále odolává.
61:29
Rinne očekával zakázané uvolnění, to nakonec nebylo odpískáno a tak rybičkou musel vyrazit puk.
60:51
Laine nabral síly a zkusil to sám z obranného pásma, jeho backhand ale Tellqvista nevylekal.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině jsme již tak svižný hokej neviděli, přesto si Riga zachovala svou převahu. Naneštěstí pro ni ji ale nedokázala přetavit v góly a po šedesáti minutách hry je tak stav nadále nerozhodný. O vítězi může rozhodnout pětiminutové prodloužení. Pokud ani to, tak samostatné nájezdy.
59:19
Až teď se hra přerušuje. Riga ale zůstane Rinnemu nadostřel.
59:00
Riga se snaží chopit poslední šance na vítězství v základní hrací době.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46
Szczechurův backhand po individuální akci Rinne s klidem vyrazil.
57:14
Riga zle zatápí Minsku, ten odolává jen silou vůli. Domácích je plný led.
56:29
Hra je znovu díky absenci gumového náčiní přerušena. Případný gól by teď už byl zřejmě vítězný.
55:59
Postavení mimo hru Rigy. Diváci pískají na adresu sudích, bylo to totiž opravdu velmi těsné.
55:33
Rinne teď byl v jednom ohni, puky létaly snad ze všech stran, finský brankář si ale výborně poradil!
55:11
Pivko od modré těsně minul.
54:22
Puk opět odletěl na besedu s diváky. Týmy střídají, vhazovat se bude po Tellqvistově pravé ruce.
53:54
Giroux se zjevil na levém křídle a z kruhu pro vhazování přestřelil branku. Puk navíc skončil v ochranné síti.
53:29
Zakázané uvolnění domácího celku.
53:21
Kitarovova rána byla sražena do ochranné sítě.
52:58
Tellqvist hru nahoru dolů pozastavil přidržením kotouče.
52:45
Na druhé straně bylo pořádně horko Tellqvistovi, před nímž nejprve ostrou ránu naznačil Platt, aby si ji pak rozmyslel a zkusil technickou kličku, na kterou byl domácí brankář připraven!
52:26
Niživijs doslova ukradl kotouč v útočném pásmu, naprosto nestandardní situaci ale skvěle vyřešil Rinne!
51:58
Riga se po prapodivných odrazech kotouče udrželo před Rinnem, Girouxovi ale puk na poslední chvíli přeskočil hokejku a prázdná branka tak zůstala nevyužita.
51:39
Denisov zpátky na ledě.
51:20
Po Rekisově zastavené ráně šel Minsk do přečíslení, vracející se domácí bek ale svou chybu napravil.
50:45
Rinne kryje i Galvinšovu ránu od modré. Finský brankář se momentálně rozhodně nenudí, zatím ale v oslabení nemusel předvést žádný těžký zákrok.
50:16
Kotouč se znovu nachází daleko od Rinneho.
50:13
Tentokrát Daugavinšovi utekl kotouč až k Rinnemu, který tak pozastavil hru.
50:00
I další snaha Rigy byla lichá.
49:45
Minsk ale vyhrál buly a ihned dostal puk k Tellqvistovi.
49:39
Vladimir Denisov si vysloužil dvouminutový trest za držení hole.
49:30
Riga nakonec oslabení zvládla a ještě mohla zaútočit, Szczechurova rána přes obránce ale zapadla přímo do Rinneho lapačky.
49:06
V závěru přesilovky ještě chtěl po Krajíčkově nahození dorážet Platt, kotouč jej ale neposlechl.
48:26
A znovu. Minsk se začíná v přesilovce trápit.
48:05
Riga dostala kotouč přes všechny čáry.
47:59
Nakonec tu je další ofsajd a Laine s poraněným pravým uchem na střídačce.
47:55
A mohl jí také slušně zakončit, ležící Tellqvist ale dokázal kotouč vyškrábnout mimo nebezpečí.
47:35
Minsk začal přesilovku slušně.
47:15
Martins Karsums nabízí Minsku přesilovou hru. Je vyloučen na dvě minuty za vražení.
46:38
Ne, to je prostě zlý sen. Riga se konečně dostala k zakončení celé akce, pak ale znovu přišel hvizd sudího na znamení postavení mimo hru.
46:16
Vhazování se na první pokus nepovedlo, vykázán je Džerinš.
46:15
Tellqvist si sám zavařil za vlastní brankou a pak raději zalehl odražený kotouč.
45:53
Další ofsajd Rigy.
45:37
Kotouč mimo hrací plochu.
45:28
Postavení mimo hru Rigy. Už se zlobí i diváci, které tato předháněná nebaví.
44:33
Kitarov se protáhl do útočné třetiny a šel prakticky sám na Tellqvista, i on ale nemohl akci dokončit kvůli odpískanému ofsajdu.
44:22
Postavení mimo hru Minsku. Tomu přechod do útočného pásma momentálně dělá velké problémy.
44:09
Johnson se teď šibalsky z rohu pokusil překvapit Rinneho, ten po Denisovově teči vůbec nevěděl kde je kotouč a velmi si oddechl, že jej nemusel lovit ze své sítě.
43:29
Drozd vyhodil na zakázané uvolnění.
43:02
Michajlov se vše pokusil napravit ránou z osy hřiště, Tellqvist ramenem vyrazil do rohu.
42:38
Pivko přebral kotouč a již si to šinul na Tellqvista, radost mu ale zkazil brzký přechod Michajlova přes modrou čáru.
42:00
Přerušení hry kvůli Plattově zaseknuté hokejce.
41:46
Hosté v plném počtu, své první oslabení přestáli bez úhony.
41:17
Cibulskis místo bomby do otevřeného prostoru volil nabídku na teč a neudělal správně. Vše zhatila minský obrana.
41:00
Minsk se osvobodil.
40:41
Jako první ve třetí třetině vyzkoušel Rinneho pozornost Galvinš, od modré ale finského brankáře nepropálil.
40:01
Riga má ještě k dispozici 104 sekund dlouhou přesilovku za vyloučení Pavla Černaoka ze závěru druhé třetiny.
40:01
Bezbranková druhá třetina přinesla paradoxně lepší hokej oproti té první. V prostřední části jsme sledovali anšlus obranného pásma Minsku, kam se na valnou většinu času natlačila Riga. Ta ale v každé ze svých šancí pohořela na Rinnem a tak je stav nadále nerozhodný. Třetí třetina by měla začít cca ve 20:09.
40:00
39:46
Minsk vyhodil přes všechny čáry a tuto třetinu dožije bez úhony.
39:43
Ještě jednou se ve druhé třetině přerušovalo. Za hákování byl vyloučen Pavel Černaok.
39:24
Daugavinš ale sám před Rinnem netrefil puk a nemohl tak v čisté šanci zakončit.
39:20
Domácí se nadechují k velkému tlaku.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:25
Minsk teď měl i trochu smůly, protože Irgl na modré nezpracoval puk a nemohl tak osamoceně pokračovat na Tellqvista.
37:34
Nečekaně odražený kotouč od mantinelu ze středního pásma zkrotil Tellqvist. Kane pak před ním ještě udělal jedno malé provokativní kolečko, které se nelíbilo domácím hokejistům a tak přišla odplata. Naštěstí pro domácí se ale po ní tentokrát vylučovat nebude.
37:09
Minsk reklamoval úmyslné vyhození kotouče k divákům, sudí nakonec nařídili jen vhazování po Tellqvistově pravici.
36:24
Až teď se podařilo Minsku vytlačit Rigu ven z pásma. Tlak domácích je zřejmý, avšak se ukazuje to, o čem hovořil jejich hlavní trenér. Chybí hokejové schopnosti osoby, která by vše v pravý moment vzala na sebe.
35:09
Horké momenty před Rinnem, po kterých domácí fanoušci jen kroutí hlavou. Niživijs se pokusil sklepnout kotouč odražený od zadního mantinelu, Rinne ale záhadným způsobem kotouč zastavil a ještě jej přikryl svým tělem!
34:39
Pivko to myslel velmi chytře, když objel branku a snažil se ještě přihrát lépe postaveným spoluhráčům. Ti ale čekali střelu a tak na Pivkovu přihrávku ani jeden nezareagoval.
33:49
Obrovská chyba druhé útočné formace Rigy! Giroux, Daugavinš a Szczechura mohli jít ve třech na dva obránce soupeře, naprosto nepochopitelně se ale bez jakéhokoliv tlaku dostali do postavení mimo hru.
33:04
Minsku se podařilo zklidnit hru podržením kotouče ve středním pásmu.
32:16
Branka je opět ze svého základního postavení. Domácí hokejisté jsou momentálně enormně aktivní v Rinneho blízkosti a začínají to s důrazem přehánět.
Dnešní utkání sleduje 6930 diváků.
32:08
Rekis si sjel od modré čáry blíže k brance a prověřil Rinneho kvality. Finský brankář měl poměrně velké štěstí, neboť puk se po zásahu jeho pravého betonu kutálel jen těsně vedle pravé minské tyče!
31:24
Ihned po buly se Džerinš dostal do další šance, z bezprostřední blízkosti ale Rinneho nepřekonal!
31:18
Džerinš nastřelil do nechráněných míst Denisova, jenž kotouč podržel. Hra byla přerušena.
31:02
Oba týmy hrají v plném počtu.
30:59
Zbytečně promrhaná šance Johnsona a Galvinše. Prvně jmenovaný neměl dostatečnou rychlost, aby ujel sám na Rinneho a tak pod sebe přihrál svému spoluhráči, po jehož dalším snažení skončil Rinne s brankou mimo její základní postavení.
30:32
Někteří diváci již opět viděli gól, jejich vzrušení ale bylo zbytečné. To pouze do Rinneho zajel Johnson a donutil jej přerušit hru.
29:36
Schremp nechal kotouč v nepříliš vhodný moment za sebou a byl mu tak odpískán ofsajd.
29:26
Kulakov měl naprosto volnou cestu přes celé střední pásmo, čehož využil a těsně za modrou vyzkoušel pravý Tellqvistův beton, jenž kotouč posunul do ochranné sítě za brankou.
29:02
Hrát nebude kvůli sekání ani Sergej Drozd. Uvidíme tak hru čtyři na čtyři.
29:02
Za hrubost dostal dvě minuty Raitis Ivanans. Kane jen těžko usedá na střídačku.
29:02
Hru musel uklidnit Tellqvist, jehož dojel Kane, což se samozřejmě nelíbilo domácím obráncům. Bude se vylučovat.
28:33
Biezais dojel odražený kotouč, zatáhl jej za branku, odkud hledal spoluhráče. Ti ale kupodivu nikde.
28:26
A opět. Diváci jsou nadšení.
27:57
Riga poprvé při tomto oslabení dostala puk z obranného pásma a může vydechnout.
27:46
Nakonec z toho byla učebnicová kombinace Minsku, po níž dostali pořádně do těla Daugavinš a Tellqvist. Oběma naštěstí tvrdá Plattova rána nenadělala žádné větší problémy, i když Daugavinš se svíjí na střídačce.
27:06
Další Plattovu ránu schytal do obličeje Johnson, pokračuje se ve hře. Diváci pískají.
26:59
Platt si našel prostor u levého mantinelu a ihned se pokusil vystřelit, Tellqvist ale jeho pokus celou dobu viděl a neměl problém pod sebou puk schovat.
26:52
Kane byl sražen v Tellqvistově brankovišti a vybojoval pro svůj tým dvouminutovou přesilovku. Na trestnou lavici totiž za držení usedl Raitis Ivanans.
26:13
Riga zřejmě zjistila, jak Minsk dostat pod tlak a prakticky každá její návštěva v útočném pásmu je nebezpečná. Minsk momentálně jen šťastně vyhazuje.
25:23
Minsk to zatím zkouší jen od modré čáry, Denisov podobně jako Laine před chvílí minul.
24:41
Johnson spálil obrovskou možnost, jak dostat Rigu do vedení! Karsums jej nádhernou zadovkou poslal sám na Rinneho, domácí útočník ale neměl dostatek rychlosti a ani sil, takže se zmohl jen na střelu do Rinneho hrudního koše.
24:13
Laineho střela byla prvním pokusem Minsku ve druhé třetině, puk od modré čáry ale Tellqvistovu branku minul.
23:54
Při rozehrávce si ale nerozuměla ani Riga a poslala kotouč na zakázané uvolnění.
23:46
Neměl ale dostatek sil, puk nakonec ztratil a odjel střídat.
23:32
Minsk se konečně usadil kolem Tellqvista.
22:43
Riga je zatím jako vyměněná, Ankipans se teď u levé tyče pokoušel prodrat kotouč za Rinneho, ten ale jeho dorážku schoval pod levý beton.
22:12
Až teď, byla to ovšem příliš velká sázka na náhodu, která se Minsku nevyplatila.
22:00
Riga měla velmi dobrý vstup do druhé třetiny, Minsk se zatím nedostal za červenou čáru.
21:02
Další akce Rigy již byla nebezpečnější, Szczechura ale přes Krajíčkovu hůl poslal puk jen do Rinneho hrudníku. Následuje vhazování před finským gólmanem.
20:21
Galvinš vybojoval ve středním pásmu puk a rozjel se směrem k brance, nakonec ale vyslal jen lehkou ránu, s níž neměl Rinne sebemenších problémů.
20:01
Až na pár momentů nudný duel v první třetině přinesl dvě pohledné branky. Nejprve v deváté minutě objel branku Kulakov a dal hostům vedení. To jim vydrželo do osmnácté minuty, kdy se krásně zápěstím prosadil Giroux. Druhá třetina by měla začít kolem 19:17.
20:00
19:35
Naprosto neuvěřitelnou akci teď předvedl Niživijs, jenž zamíchal s pukem za brankou a pokusil se po vzoru Kulakova ji objet a překonat brankáře! Rinne se ale skvěle natáhl a horké chvilky mu nakonec pomohli zvládnout i spoluhráči, kteří kotouč odpálili do bezpečí.
18:57
Krátce poté přichází zakázané uvolnění Minsk, i když Pivko ještě čárovým sudím vysvětluje, že se kotouče dotkl. Rozhodčí jsou ale neoblomní.
18:50
Rinne raději přidusil kotouč u své pravé tyče.
17:35
Zakázané uvolnění Rigy.
17:27
Domácí ale nakonec vyrovnávají ještě před odchodem do šaten. ALEXANDER GIROUX zamíchal s pukem, stáhl si jej na střed hřiště a střelou přes Karalahtiho do horního růžku nedal Rinnemu šanci. Asistence: Kaspars Daugavinš.
16:41
Riga si opět sama zavařila ve vlastní rozehrávce, Minsk se ale nedokázal domluvit. Další ztráta kotouče je ale pro domácí tým více než varovná.
16:06
Zakázané uvolnění Minsku.
15:49
15:20
Obrovský závar před Tellqvistovou brankou nakonec skončil pro Rigu dobře. Kotouč poskakoval na domácím brankovišti, ani jeden ze tří hostů jej ale nedokázal doklepnout do branky!
14:52
Karalahti na modré nepropálil množinu hráčů před sebou a kotouč se tak po chvíli vrátil zpět do neutrální zóny.
14:30
Minsku nevyšel útok do rozhozené domácí obrany a musí začít ze středního pásma.
13:51
Rize se ale po vyhraném buly podařilo dostat puk z pásma.
13:49
Poprvé v utkání se vylučuje. Za brankou byl totiž Guntisem Galvinšem sražen Goroško a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
13:11
Poměrně povedené střídání Minsku nakonec skončilo střelou Černooka do změti těl před ním po přihrávce Kitarova zpoza branky.
12:23
Daugavinš byl diváky vyzýván ke střele, ta nakonec přišla, do rohu ji ale srazili obránci Minsku.
11:49
Michajlov s Plattem mohli jít do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný ale nechal kotouč za sebou. Led zatím dělá hokejistům hodně problémů.
11:25
Kotouč opět dopadl na místa, kde se hokej nehraje.
10:26
Do obrovské šance se řítil Pivko, na modré byl ale příliš nedočkavý a jednou nohou ji překročil příliš brzo. To je obrovská škoda pro Minsk, neboť český útočník z jeho třetí řady by šel sám na Tellqvista.
10:14
Postavení mimo hru je pro Minsk menším vysvobozením. Běloruský celek se nacházel pod velkým tlakem a konečně může vystřídat.
09:40
Riga po inkasované brance zlepšila hru a značně přitvrdila.
09:10
J. Redlihs podruhé a tentokrát v mnohem větší šanci, avšak před Rinnem netrefil kotouč.
08:58
Na druhé straně se okamžitě musel mít na pozoru Rinne, záludná střela J. Redlihse ale nakonec zůstala schována v jeho výstroji.
08:43
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Až teď se to povedlo hostům, kteří se díky chytrosti ALEXANDRA KULAKOVA radují z vedoucí branky! Kulakov dlouho míchal s kotoučem za brankou, nebyl nikým atakován a tak ji objel, aby pak zakončil mezi Tellqvistovy betony. Bez asistence.
08:10
Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu.
07:15
Nepříjemné chvilky teď prožil sestřelený Giroux, po Stasově ráně ale na lavičku odjel po svých.
07:09
Minsk pokračoval v dobré hře i nadále, nakonec ale Platt odevzdal kotouč do Tellqvistovy rukavice.
06:34
Výbornou rozehrávku předvedl Murphy, který z vlastního obranného pásma našel Drozda, tomu sice na modré puk uskočil, po zásahu J. Redhlihse se k němu ale vrátil a Drozd tak mohl pokračovat na branku. Střelou nad levý beton ale na Tellqvista nevyzrál!
06:02
Ofsajd domácích.
05:40
Riga pochybila při rozehrávce, Minsk už ale napůl střídal a tak jeho snažení nemělo příliš dlouhého trvání.
04:59
Neujala se ani následná akce Rigy a oba týmy tak odcházejí střídat.
04:33
Přihrávka do nadějného střeleckého úhlu dostal Denisov, popojel blíže k brance a pak nechal vyniknout Tellqvistův levý beton.
04:08
Schremp se snažil u mantinelu najít Carleho, toho ale kotouč neposlechl a dostal se tak mezi lavičky obou mužstev.
03:19
Podobně si na druhé straně vedl Johnson, jemuž se nepodařilo přihrát svým spoluhráčům zpět.
02:32
Kulakov se pral v útočném pásmu jako lev, proti přesile si ale nakonec neprosadil a klíčová přihrávka od něj tak nepřišla.
02:02
Hra je od začátku velmi neurovnaná, tentokrát kotouč vyletěl mimo hrací plochu.
01:41
Ukázal se také druhý Čech v dresu Minsku, střela Irgla ale přišla až po odpískání jeho postavení mimo hru.
01:23
Riga se nedokázala dostat z pásma a mohla za to platit, Krajíček si vyjel mezi kruhy, branku ale netrefil.
00:58
00:35
O první střelu v utkání se pokoušel Karsums, jeho pokus ale byl sražen do ochranné síťky.
00:01
Hymny dozněly, utkání za chvíli začne.
Arenou právě zní státní hymny obou soupeřů.

Dinamo Riga: Tellqvist, Jučers - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Carle, Rekis, Cibulskis - Karsums, Schremp, Johnson - Giroux, Daugavinš, Szczechura - Niživij, Džerinš, Ankipans - Ivanans, Bičevskis, Biezais.

HC Dinamo Minsk: Rinne, Šelepnjov - Karalahti, Murphy, Krajíček, Goroško, Denisov, Černook, Nogačjov - Michaljov, Platt, Stapleton - Irgl, Stas, Laine - Kulakov, Pivko, Kitarov - Drozd, Meleško, Kane.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Lazarev, Putilin.
Krátce po dnešní třetí hodině odpolední SEČ oznámilo Dinamo Minsk vyztužení svých obranných řad. Výměnou za Jonase Frögrena, jenž putuje do moskevského Atlantu, přichází Janne Niskala. Mistr světa z roku 2011 si svůj debut v dresu běloruského týmu odbude ve čtvrtek v Doněcku.
Minsk při svém posledním vystoupení podlehl Spartaku Moskva na jeho ledě 1:4. O výsledku utkání rozhodly tři povedené brejky domácích, po kterých běloruský celek třikrát inkasoval. Samotný Heikkilä ale největší problém svého týmu vidí jinde a to ve velmi úzkém kádru a sebevědomí, což se podle něj musí okamžitě zlepšit, pokud chce tým ještě pomýšlet na případnou účast v play-off.
Riga ve svém posledním domácím vystoupení podlehla nejtěsnějším možným rozdílem Čerepovci. Podle jejího kouče byl zápas typickým obrazem hry lotyšského celku v této sezoně - dobrý výkon, který k zemi srazilo jen obrovské množství neproměněných šancí. Pro Rigu tak i další zápasy budou ve znamení hledání optimální první pětky, kterou se Rautakalliovi nedaří namíchat již několik zápasů v řadě.
Obzvláště stěžejním bude toto utkání pro oba finské kouče. Dle ruských médií totiž jak domácí Pekka Rautakallio, tak i Kari Heikillä, jsou blízko svému konci na lavičce jednoho či druhého týmu a je veřejným tajemstvím, že jejich momentální angažmá by mohlo skončit po tomto utkání.
Oba týmy se v současnosti nacházejí ve výkonostní krizi. Riga dokázala ve čtyřech říjnových utkání porazit jen Čechov a sama prohrála na ledě posledního týmu Západní konference z Doněcku. Minsk na tom, co se alespoň tohoto měsíce týká, je ještě hůře. Ve třech zápasech skóroval pouze dvakrát a vždy odešel bez bodů.
Dobrý podvečer. Kontinentální hokejová liga dnes kromě ostatních zápasů má na programu také souboj dvou tabulkových sousedů ze Západní konference. Na led dvanácté Rigy přijede o bod horší třináctý Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.