Je tu konec zápasu. První třetina přinesla dvě branky, druhá hned sedm a poslední ani jednu. Ufa si připisuje tři body do tabulky KHL a zaslouženě poráží Minsk 6:3. O své výhře rozhodla ve druhé třetině, kdy během dvanácti minut dala pět branek a nepomohlo ani snížení soupeře na 6:3. Poslední třetina byla udržovací a domácí naprosto v pohodě kontrolovali výsledek. To je tedy pro dnešek vše, u dalších přenosů se budu opět těšit napočtenou.
60:00
59:21
Ještě Blaťákova střela od modré a zásah Šelepňova.
59:00
Ale fanoušci se baví, mexická vlna nyní proudí halou.
58:25
Poslední minuty připomínají veřejné bruslení, hráči se po ledě pouze tak lehoučce plouží a čekají na závěrečný hvizd. V házené by se za tohle asi pískala pasivita.
57:15
Ještě dobrá šance Grigorenka, ale netrefil v dobré pozici kotouč. Už ho to ani mrzet nemusí. Pro dnešní zápas má odprácovanou velice příjemnou směnu.
55:26
Halou zní píseň Firework od zpěvačky Katte Perry, celkem příznačné pro domácí hokejisty. Z jejich strany to byl ve druhé třetině pořádný ohňostroj.
55:01
Nahození Murphyho končí v ochranné síti. Myslím si, že už je o výsledku defitinivně jasno.
54:05
Utkání se očividně pouze dohrává. Po divoké druhé třetině jsme toho v této pasáži mnoho neviděli.
52:26
Finský obránce Karalahti vypálil od modré a jeho krajan Tarkki chytá jeho pokus do lapačky. To byla lahůdka, něco jako pro oba hráče jejich domácí vodka.
51:50
Rána Filatova málel složila k zemi Kulakova, ten se nakonec ostrému setkání s pukem vyhnul a přechal to brankáři.
51:20
Hosté jsou v pěti.
50:58
Střela Zubareva nemohla Šelepňova překvapit. Puk má ve své výstroji po takovém svižném nahození.
50:39
Ufa hraje ve své přesilovce takovou údržbu. S rozvahou si hráči přihrávají a čekají. Žádný stres.
49:26
Murphy je potrestán za hru vysokou holí. Pokud se nepletu, tak je to teprve třetí trest, který rozhodčí udělili. Hraje se velice korektně.
48:21
Tarkki po delší době zasahuje, ale neměl to příliš složité. Nahození Krajíčka z hodně ostrého úhlu ho nemohlo ohrozit.
47:38
Logicky nikam nepospíchají, čas hraje pro ně. Naopak Minsku se nějaké šance na zisk alespoň bodíku více a víc zmenšuje. Vstřelit tři góly, to už bude asi velký kumšt.
46:57
Domácí hrají to co potřebují, pěkně zavezou kotouč na červenou a vyhodí ho ven.
45:53
O snížení se pokusí nyní hosté, útok rozjížděl Irgl a hledal lépe postaveného Stase, jenže Blaťák zachytil jeho záměr.
45:00
A opět. V tutovce byl Filatov, hostující brankář teď drží svůj tým od sedmé inkasované branky.
44:37
Igor Grigorenko velice pěkně tečoval kotouč nahozený od Baranky, ale Šelepňov zatáhl ve své bráně závoru.
43:57
Takový Platt teď narazil na stáhnuté šraňky, pět hráčů v řadě stálo na modré a nepustili ho do pásma. Navíc později odpískán ofsajd.
43:26
Vypadá to jako přesilovka, u kotouče je stále Dinamo Minsk, ale Ufa uzamkla svou modrou čáru.
42:37
Stále se hraje před Tarkkim, ten ale nemusel prozatím řešit nic ošemetného.
41:37
Diváci vycítili, že jejich tým potřebuje povzbudit, protože Minsk vstoupil do posledního dějství hodně svižně. A bránit se celou třetinu byla v podání domácích sebevražda.
40:57
Tarkki si připisuje první zákrok po ráně Denisova. Vypadá to, že hosté ještě utkání nezabalili.
40:01
Druhá třetina je minulostí, bylo v ní vidět hned sedm gólů. Hosté dostali během krátké chvíle pět branek a vypadalo to s jejich šancemi zle. Jenže po oddechovém čase trenéra Heikkila se hra zlepšila a přišly dvě rychlé korekce. Po dvou třetinách je tedy stav 6:3 a stále je ještě oč hrát. Nicméně, vše mají v rukou domácí, kteří by o takový přijatelný výsledek neměli přijít. Bylo by to více než trestuhodné. Tak se nechejme překvapit. V 16:40 opět pokračujeme.
40:00
39:36
Ještě Blaťák se chystal ke střele, ale kotouč mu zavčas odebral jeho kamarád a dnes protihráč Krajíček.
38:49
Minutka a něco málo do konce druhé třetiny, která byla jedním slovem divoká.
37:38
Konečně se hra uklidnila, ale i tak se tato třetina musela divákům a i samotným čtenářům tohoto onlajnu líbit. Nikoliv však komentátorům. Sedm branek v této třetině je pěkná porcička.
36:37
Najednou jsou hosté nepříjemní jako komáři v létě. Pěknou štípou a koušou, Tarkki je pod pořádnou palbou.
35:57
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!

No vida a další gól v síti Tarkkiho. Domácí trenér na to ihned reaguje time-outem. To je neuvěřitelná přestřelka. Už se zdálo, že Ufa neponechá nic náhodě a náhle je zde třetí branku do sítě finského brankáře. Dává ji český útočník ZBYNĚK IRGL, jehož rána z mezikruží proletěla do sítě. Asistence: Dmitrij Meleško, Andrej Stas.
35:17

Teď už však ano. Platt nahodil kotouč od modré čáry do skrumáže před bránu, kde se nejlépe zorientoval TIM STAPLETON. Kotouč je podruhé v síti gólmana Tarkkiho, který se hodně zlobil na své obránce, jenž byli hodně nedůrazní. Asistence: Geoff Platt.
35:26
Nyní mohl snížit Irgl, ale nepovedlo se.
33:43
Ufa právě vstřelila branku!

Další gól v síti Minsku, postaral se o něj NIKITA FILATOV, který se trefuje již podruhé v tomto utkání. Podobně jako při svém prvním zářezu si najel před bránu a poté střelou po ledě překonal nic netušícího Šelepňova. Ten toho asi moc neviděl. Hosté reagují oddechovým časem. Asistence: Ivan Baranka, Jury Trubačov.
33:26
Ufa je stále častěji u kotouče a hokejem se nesmírně baví.
32:27
Hala bouří, diváci jsou spokojeni.
31:28
Hra je přerušena, komerční pauze je tak trochu pro Minsk oddechovým časem.
30:37
Tak během necelých osmi minut registrujeme hned čtyři góly v dresu Minsku. Ten už to bude mít hodně složité.
29:49

Co k tomu dodat. Ufa svého soupeře válcuje jako parní válec. Obrana Minsku vůbec nestačí. Nyní nechala projet od zadního mantinelu před bránu IGORA GRIGORENKA a ten vyslal pozdrav na Šelepňova. Ten šel do sedu a díky tomu zůstal vršek brány volný. A právě do těchto míst se útočník v zeleném dresu trefil. To už je řádný debakl, hosté jsou zralí na ručník. Asistence: Denis Chlystov, Oleg Saprykin.
28:49
Jo, Tarkki to je dnes jiný kalibr. Fantastické zákroky předvedl po střelách Platta a hlavně dorážce Lingleta, který se kotouč snažil procpat pod jeho betony, ale neuspěl.
27:38
Rolinek náhradního brankáře poprvé prověřil, stav se nemění.
26:35

Nádherná akce, kterou předvedl NIKITA FILATOV. Od modré se prokličkoval před dva stojící "kužele", dostal se až do prostoru brankoviště a tam střelou švihem překonal Lalandeho, ten máchl lapačkou pouze na prázdno. Už to pro něj byla poslední kapka a do brány putuje Šelepňov. Asistence: Alexandr Pankov.
25:37
Rolinkovo hákování hosté nepotrestali a tak musí stále bojovat. Během krátké doby se jejich hra totálně rozložila.
24:26
Hosté jsou v tlaku, ale jejich přesilovka pomalu končí.
23:56
Krajíčkova bomba proletěla až před Tarkkiho, ten s vypětím všech sil chytá.
22:36
Hosté dostali během krátké chvíle dost těžký direkt. Nyní se pokusí něco s výsledkem udělat. Na trestné totiž sedí Tomáš Rolinek.
22:05

A je tu další gól. Obrana hostů totálně propadla a nechala několikrát před bránou dorážet JURI TRUBAČOVA, jenž propasíroval kotouč pod ležícím Lalandem. Ten se mrskal v brankovišti jak kapr, ale jeho obrana prostě nikde. Asistence: Nikita Filatov, Alexandr Pankov.
21:06

Tak to je výborný úvod pro Ufu v této třetině. Domácí jdou velice rychle do vedení a prsty v tom má český obránce MIROSLAV BLAŤÁK, který před bránou šikovně tečoval nahození Saprikyna. Lalande nemohl reagovat. Asistence: Oleg Saprikyn.
21:05
Navíc se teď dopustil Meleško icingu.
21:00
Minsk začíná druhou třetinu útočně, ale bez nějakého střeleckého zakončení.
20:01
Střely na bránu: 13:17.
Je za námi první třetina, která byla nesmírně vyrovnaná a zajímavá. Domácí šli do vedení ve třinácté minutě Chlystovem a byli od té doby lepší. Jenže jednou docela výrazně zaváhali, nechali před svou bránou volného Stapletona a ten zkušeně vyrovnal. Tolik tedy první perioda, ta druhá startuje přibližně v 15:50.
20:00
19:26
Třetina se dohrává, oba týmy nechtějí udělat chybu.
18:37
A najednou jsou pro změnu hosté při větší chuti.
17:20

Je vyrovnáno. Hosté se dostali na delší čas do své útočné třetiny a je z toho branka. Po vyhraném buly od modré napřáhl Karalahti, kotouč ještě tečoval Linglet a Tarkki kotouč vyrazil. Jenže přímo na dorážejícího TIMA STAPLETONA, který přesným bekhendovým blafákem překonal finského brankáře. Asistence: Charles Linglet, Jere Karalahti.
16:47
Další zásah pro Tarkkiho, který kryje bombu Murphyho.
15:57
Až nyní musel Tarkki řešit nepříjemný nájezd Drozda, ale kotouč má pod svým tělem.
14:58
Ufa je při chuti a Minsk má problémy v obraně.
13:06
Hostující brankář přitom vůbec nechytal špatně, ale teď udělal obrovskou hrubici. Takový Dušan Salfický by si mohl vzpomenout na podobný gól, který inkasoval v dresu Plzně.
12:15

Tak to byla neuvěřitelná branka v síti Lalandeho, který by se raději šel projít noční ulicí nebo nejlépe hustým lesem. Metr před modrou na něj nahodil kotouč v pádu DENIS CHLYSTOV a touš je přátelé v síti. Dostal se mezi jeho betony. No, i takové góly někdy padají. Domácí jdou do vedení. Asistence: Andrej Kutějkin.
11:26
Ufa hodně zvýšila aktivitu a teď několikrát vypálila na gólmana Minsku. Nejprve Zinovjev do betonů Lalandeho a poté Jemelin v dobré pozici promáchl.
10:37
Buly před Lalanfem vyhrál Rolinek a zkoušel to rovnou z první. Kdepak, na Lalandeho si nepřišel. Ten si své hájenství pohlídal.
09:26
Velká šance hostujícího Denisova, před kterým byla zcela opuštěná brána, ale parádním zákrokem se prezentoval nyní Zubarev, který se do jeho rány položil a zabránil cestě kotouče do sítě.
08:16
Kotouč mimo hrací plochu, po komerční pauze se bude pokračovat před Tarkkim.
07:36
Hraje se poměrně slušný útočný hokej. Diváci se mohou bavit dobrým hokejem. Šance jsou k vidění na obou stranách.
06:30
Na druhé straně zastavil útočné rejdy Meleška obránce Zubarev. Na pomoc mu šel navíc obránce Blaťák.
05:36
Dvě velké šance domácích. Nejprve střílel na vyrážečku Lalandeho obránce Baranka a následně mohl dorážet Jemelin, jenže vždy narazil na připraveného gólmana Minsku. Tak to byly asi největší šance dosavadního průběhu dnešního mače.
04:46
04:26
V závěru početní výhody pálil Platt, ale betony brankáře byly připraveny. Tarkki poté s pomocí obrany vyhazuje kotouč do bezpečí.
03:16
Hosté začali svou přesilovku hodně z ostra. Stapleton se tlačil před Tarkkiho a ten musel hodně těžce odolávat nájezdu hráče Minsku. Nakonec je posunutá brána a hra přerušena pro postavení hráče v brankovišti.
02:46
První vyloučení zápasu. Libora Pivka fauloval Proškin a putuje za katr, inkasuje menší trest za faul kolenem.
01:40
Také domácí se poprvé dostali k ohrožení brankáře Minsku Lalandeho, ael Zinovjevova rána neměla potřebné a přesné parametry.
00:37
Jdeme na to. Hosté začali první šancí zápasu, nebezpečně na Tarkkiho pálil Linglet, ale neuspěl.
00:01

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Tarasov) - Aťušov, Proškin, Kutějkin, Baranka, Blaťák, Zubarev, Gurkin - Zinovjev, Rolinek, Jemelin - Saprykin, Grigorenko, Chlystov - Trubačov, Filatov, Pankov - Garejev, Stepanov, Gluchov. Trenér: Vener Safin.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Šelepňov) - Karalahti, Denisov, Goroško, Krajíček, Murphy, Chernook, Nogačov - Linglet, Stapleton, Platt - Meleško, Irgl, Stas - Kulakov, Michaljov, Kitarov - Pivko, Drozd, Dudko. Trenér: Kari Heikkila.

Rozhodčí: Andrej Rogačov (Moskva), Ildar Safiullov (Nižněkamsk), Jevgenij Streltsov (Nižnij Novgorod), Denis Tarasov (Nižnij Novgorod).
HC Dinamo Minsk: Ani běloruský celek nevstoupil do nového ročníku nějak oslnivě, přesto dva body musí brát. Dvakrát hrál venku, takže spokojenost je na místě. Nejprve přišla porážka na ledě Nižněkamsku a poté výhra v prodloužení v Kazani 3:2. Co se týče známých jmen, tak zde registrujeme obránce Lukáše Krajíčka a útočníky Libora Pivka se Zbyňkem Irglem. Je i ostatní spoluhráče čeká velká dřina na ledě jednoho z favorita celého kolotoče kontinentální hokejové ligy.
Salavat Julajev Ufa: Týmu, kde nacházíme spoustu zajímavých jmen příliš nevyšel vstup do nového ročníku KHL. Ufa má na svém kontě pouze bod za prohru v prodloužení s Čechovem. Ve druhém utkání prohráli 1:3 s Čerepovcem. Dnes mají tedy rozhodně co napravovat. A koho může český fanoušek zcela jistě poznat? Slovenského obránce Ivana Baranku a naše borce. Na beku operuje zlínský rodák Miroslav Blaťák a v útoku pak především kapitán národního týmu Tomáš Rolinek.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení nadšenci nejrychlejší kolektivní hry světa. Vítejte u sledování zápasu mezi Salavat Julajev Ufa a HC Dinamo Minsk. Pro oba týmy to bude teprve třetí zápas v nové sezóně. Ze dvou předešlých mají domácí jeden bod a hosté pouze o jeden víc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.