Jiří TLUSTÝ (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:36
Andrej SEKERA (CAR) 1+0, 1 střel, čas na ledě 24:53

Carolina Hurricanes: 52

3. třetina:

Anaheim Ducks: 8

Carolina Hurricanes: 26
Je dobojováno, domácí se radují z vítězství 5:3, k němuž dospěli i přes prohranou závěrečnou třetinu v poměru 0:2. Za hosty v poslední dvacetiminutovce již pouze korigovali skóre Dwyer, který se trefil v 52. minutě a v předposlední minutě pak po samostatném úniku Sjomin, který tak dal konečnou podobu skóre dnešního utkání. Carolina prohrává další zápas, domácí potvrzují svou pozici na čele pořadí celé ligy.
60:00
59:36
Andersen drží puk ve své lapačce a raději ještě přerušuje hru.
59:20
Ještě se vylučuje, na trestnou lavici usedá kapitán Caroliny, E. Staal, který dostává za nebezpečnou hru vysokou holí trest 2+2.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:55
Carolina právě vstřelila branku!
Lindholm špatně přihrál v útočné třetině, do samostatného úniku se dostal ALEXANDER SJOMIN, který přesnou střelou nad lapačku nedal Andersenovi šanci. Bez asistence.
58:09
58:03
To se povedlo až nyní, kdy Ruutu zkouší na Andersena vyzrát bekhendem, nevyšlo to.
57:54
Jenže hokejisté Caroliny se těžko dostávají do zakončení.
57:12
Ještě necelou minutu mají hosté na využití přesilové hry a snížení na 3:5.
56:48
Dělovka Harrisona od modré nyní doslova posadila zasahujícího Andersena.
56:37
Domácím se zatím daří vyhazovat puky ze třetiny.
56:09
Vylučuje se, na trestnou lavici míří domácí Lindholm, který dostává za hákování Tlustého dvouminutový trest.
55:50
Až nyní se hosté osvobozují a mohou zaútočit.
55:38
Anaheim nyní zatlačil soupeře v jeho třetině.
54:32
Perry těsně nedosáhl na přihrávku Getzlafa, přesto zůstává puk na hokejkách domácích hráčů.
53:39
Harrison střílí od modré, netrefuje branku.
52:57
Po střele Beauchemina zasahuje Ward, který přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.
52:16
Že by hosté dali v posledních minutách tři góly a vynutili si tak prodloužení, to se jeví již jako téměř nemožné, ale nechme se překvapit.
51:36
Komerční přestávka.
51:29
Dezorientovaná obrana Anaheimu již nedokázala čelit tlaku soupeře, který rozpoutal zajímavý "kolotoč" před brankou Andersena, ten předváděl jeden výtečný zákrok za druhým, nestačil však na pohotovou dorážku PATRICKA DWYERA, který zasunul do branky odražený puk od zadního mantinelu. Asistence: John-Michael Liles a Riley Nash.
51:21
Liles pálí od modré, z levé strany, Andersen neví kde je puk, ten se ocitá nakonec za brankou.
50:48
Gerbe sám před Andersenem, zkouší střelu na bekhend, Andersen lapačkou vyráží puk nad branku!
50:00
Poslední desetiminutovka před námi, domácí s pukem za vlastní brankou, střídání na obou stranách.
49:22
A na druhé straně se dostal do zakončení Getzlaf, který se prosadil i mezi dvojící obránců, Ward chytá.
49:09
Dělovka E. Staala z mezikruží, puk míří pouze vedle branky.
48:33
Andersen zasahuje a ukrývá puk ve své výstroji, bude se vhazovat.
48:05
Oba bitkaři dostali pětiminutové tresty, hraje se v plném počtu na obou stranách.
47:43
A když se již "nehraje", co si to nezpříjemnit bitkou? Domácí Maroon a hostující Bellemora shazují rukavice a nakonec odjíždí na trestnou lavici domácí hráč jako vítěz, Bellemore končí na ledě.
47:40
45:19
Třetí třetina je spíše taková "ospalá", oba týmy vědí, že o výsledku je již dávno rozhodnuto.
44:37
Tentokrát se vhazuje po pravici Warda, puk míří za brankou Hurricanes.
43:20
Jiří Tlustý "přišpendlil" Beauchemina na mantinel, to vše ale mimo hru.
42:49
Opět se vhazuje ve třetině Ducks, tentokrát domácí úspěšnější.
41:43
Hosté aktivnější v úvodu třetí třetiny, střela Andreje Sekery, od modré, z levé strany, míří pouze vedle branky.
40:25
Andersen musí zasahovat před dotírajícím Skinnerem, který přebral přihrávku od E. Staala, parádní zákrok!
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:00 hodin.
Československá stopa v utkání – po druhé třetině:
Jiří TLUSTÝ (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:29
Andrej SEKERA (CAR) 1+0, 1 střel, čas na ledě 17:19
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 13

Carolina Hurricanes: 14
Ve druhé třetině domácí ještě navýšili své vedení, když se ve 24. minutě prosadil Cogliano a o pět minut později zvýšil již na hrozivých 5:0 pohotový Silfverberg. Když to již vypadalo na nepříjemný debakl, protože domácí byli jasně lepší, téměř nepouštěli soupeře do své třetiny, přišla parádní individuální akce Sekery, který se nenechal "otrávit" dotírajícím Maroonem a tak dlouho "točil" soupeře v jeho třetině, až se od něho odpoutal a bekhendem snížil na zatím konečných 5:1 z pohledu domácího týmu.
40:00
39:39
Závar před brankou Anaheimu, puk nakonec svírá ve své lapačce Andersen, přerušen hra.
39:21
39:08
Střela Sjomina z pravé strany zablokována.
39:00
Posledních šedesát sekund druhé třetiny.
38:35
Hosté se ale nedostali ani ke střele a sami se nyní musí bránit.
38:08
Cogliano dobře napadá ve středním pásmu, Andrej Sekera však po levé straně proniká do útočné třetiny.
37:29
Další nepřesná přihrávka v podání hostů, což je stojí útočné pásmo.
37:21
Ovšem Sjomin byl při zakončení faulován domácím Silfverbergem, který dostává dvouminutový trest za hákování.
37:10
Sjomin se dostává do zakončení, z pravé strany, ale míří pouze vedle branky.
36:31
Tam hrozilo přečíslení tři na dva v podání domácích, ale obrana Caroliny vše dokázala zvládnout.
36:09
Hosté se dokázali vymanit a nyní sami útočí.
35:50
O puk se bojuje za brankou Hurricanes.
35:43
Ward má puk ve své lapačce a přerušuje hru, komerční přestávka.
35:20
A ANDREJ SEKERA se nakonec dokázal uvolnit od dotírajícího Maroona, z pravého rohu si nabruslil před Andersena, kterého bekhendem překonává, to byla hodně dobrá individuální akce slovenského hráče ve službách Caroliny! Bez asistence. Asistence: Ron Hainsey a Riley Nash.
35:10
Bránící Maroon bojuje s A. Sekerou o puk ve vlastní třetině, slovenský zadák ale výborně "točí" domácího borce.
34:27
Liles sráží k zemi Palmieriho, ve vlastní třetině, to byl zákrok na hranici faulu, ale nepíská se.
33:55
Právě při hře čtyři na čtyři padl zatím poslední gól utkání z hole Silfverberga.
33:40
E. Staal natlačen Beaucheminem na lavičku Ducks a oba dostávají dvouminutové tresty za hrubost, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
33:15
Hosté pouze nahazují na Andersena, ten "krotí" nahozený puk a okamžitě rozehrává.
32:44
32:21
Další puk míří ze třetiny Ducks.
31:55
Nicméně vlastní nepřesností se hosté o útočné pásmo připravují a domácí mohou prostřídat.
31:38
Tlustého přesilovková formace se dokázala usadit ve třetině soupeře.
31:09
Zatím je to ale pouze odpískaný ofsajd na útočné modré, domácí se i ve čtyřech dokáží v pohodě bránit.
30:58
A opět budeme sledovat snahu hostů o ohrožení branky Anaheimu.
30:44
Ale opět se vylučuje se, za nebezpečnou hru vysokou holí odchází na trestnou domácí Palmieri, hosté si zahrají přesilovou hru.
30:35
30:17
Hosté vyhazují puk ze třetiny a ještě několik vteřin se budou bránit v oslabení.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, domácí dominují, což se odráží i na skóre.
28:55
Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Ducks.
28:47
Anaheim právě vstřelil branku!
Obránce Hainsey pouze přihlíží tomu, jak si JAKOB SILFVERBERG vybojoval puk za brankou soupeře a pohotově, z pravé strany, překonává přesouvajícího se Warda, velká nedůslednost v defenzivě "Hurikánů"! Asistence: Kyle Palmieri.
28:35
Hra opět přerušena, hosté hráli v šesti, poměr sil na ledě se vyrovná!
28:11
Ale je tu rychlý protiútok domácích, Cogliano vybízí na pravé straně Bonina, ten pálí z pravého kruhu pro vhazování, ovšem pouze "vyprášil" betony Warda.
27:48
Ta snad nyní – hosté v přesilovkovém rozestavení.
27:29
Puk opouští třetinu Anaheimu, za potlesku zaplněných tribun.
27:08
Ale hosté si musí dávat pozor na další případný gól soupeře v oslabení.
26:55
S.Koivu se dokázal natlačit do zakončení, před Warda, ale přitom nešťastně fauluje v brankovišti gólmana a za podražení dostává dvouminutový trest, ač se tomu sám diví. Přesilová hra Caroliny.
26:05
Silfverberg pálí z levé strany, Ward chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.
25:40
Carolina se zatím nemůže vymanit z vlastní třetiny.
25:20
Domácí mají na ledě svou elitní řadu.
24:56
24:44
Skinner v ofsajdu na útočné modré, hostům se přesilová hra vůbec nedaří.
24:39
Puk opouští třetinu Ducks.
23:31
Jenže tentokrát již Ward inkasuje, pod levým betonem mu proklouzla střela ANDREW COGLIANA, který se skvěle nabruslil z levé strany, to vše při vlastním oslabení! Skvělou práci odvedl S. Koivu, který vybojoval puk ve středním pásmu a nahrál Coglianovi na gól. Asistence: Saku Koivu.
23:09
A je tu útočný výpad domácích, při vlastním oslabení, Daniel Winnik najíždí z pravé strany před Warda, ale ten chytá.
22:56
Hra přerušena a opět se vylučuje, na trestnou lavici usedá domácí Nick Bonino za hákování.
22:56
Gerbeho střelu z pravé strany Andersen vyráží do rohu.
21:47
A po další střele hostů, z levé strany, od modré, pálí Liles, Andersen již přerušuje hru.
21:48
E. Staal pálí z levé strany, dobrý pokus, Andersen vyráží.
21:19
20:38
Před dotírajícím Perrym musí zasahovat Ward, který přerušuje hru.
20:19
V úvodu druhé třetiny mají domácí stále výhodu přesilové hry.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:08 hodin.
Československá stopa v utkání – po první třetině:
Jiří TLUSTÝ (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 5:29
Andrej SEKERA (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 7:51
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Carolina Hurricanes: 12
První třetina jasně vyzněla pro Anaheim, který celou dobu nepustil soupeře do výraznějších šancí. Defenziva Ducks pracovala velmi spolehlivě, což však lze říci i o útočnících, kteří "zařídili" tři góly v síti "Hurikánů". Skóre zápasu otevřel v 7. minutě Perry, jenž přidal v sedmnácté minutě další branku, to již na 3:0. Ještě předtím se prosadil ve 14. minutě povedenou střelou od modré Beauchemin.
20:00
19:19
Vylučuje se, poprvé půjde v této třetině na trestnou lavici hostující hráč, E. Staal již sedí na trestné lavici, přesilová hra Anaheimu.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:56
Ofsajd Ducks na útočné modré.
18:48
Tlustého první lajna dokázala nyní dostat soupeře pod tlak, Andersen musí zasahovat, přerušená hra.
18:07
Chudobin na lavičce Caroliny tuší, že po případných dalších gólech domácího týmu by mohl naskočit na led za aktuální jedničku v brance Hurricanes.
18:00
Jsou před námi poslední dvě minuty první třetiny.
17:25
Anaheim diktuje tempo hry.
16:26
Sotva se hosté vymanili z tlaku soupeře, přichází ztráta puku ve středním pásmu, dobrá práce napadajícího Fowlera, který okamžitě nahrává volnému COREY PERRYMU, jenž si na levém křídle najíždí před Warda, jehož dnes podruhé překonává přesně umístěnou střelou. Asistence: Cam Fowler.
15:38
Sbisa pálí od modré, před Wardem tam stíní hráči Ducks, ale gólman Hurricanes vyráží.
15:20
Hosté se nyní nemohou prosadit přes střední pásmo, domácí hrají ve velké pohodě.
14:07
13:38
A právě FRANCOIS BEUACHEMIN se po získání puku dostává ke střele od modré, z pravé strany a puk po přihrávce Perryho končí za zády Warda, parádní střela, druhý gól tohoto obránce v této sezóně. Asistence: Corey Perry a Dustin Penner.
13:28
Tlustý se neprosadil přes bránícího Beauchemina.
12:50
Hosté zkouší zaútočit, Skinnerovo pokus z pravé strany Andersen v pohodě vyráží.
12:29
Teď již Sbisa pálí od modré, Ward chytá, přerušená hra, další komerční přestávka.
12:10
Domácí s pukem za vlastní bránou.
11:35
Beleskey se neprosadil na pravé straně a domácí ztrácí kotouč.
10:47
Znovu domácí nepřesně rozehrávají, puk míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
10:20
Cogliano posílá puk před branku Hurricanes, kde ho však zachytil bránící E. Staal, který ho vyváží ze třetiny.
09:33
Icing Anaheimu, vhazování po pravici Andersena.
09:02
Beucheminovo střelu od modré, z levé strany, Ward chytá, přerušuje hru, čas pro první komerční přestávku.
08:15
A další závar před brankou Hurricanes, Palmieri zkoušel bekhendem, v pádu, překonat Warda, ten dokázal puk vytěsnit mimo.
07:50
Hosté nevyužili přesilovou hru a sami naopak inkasovali z první protiútoku domácích.
06:39
Výtečná kombinace první lajny Anaheimu, kdy se po střele Pennera, z mezikruží, dostává puk ke COREY PERRYMU, který "číhá" u levé tyčky a než se stihl Ward přemístit, stihl Perry "zamést" puk do branky. Asistence: Dustin Penner a Ryan Getzlaf.
06:12
06:05
Z této přesilové hry nic nebude, rozhodčí nyní navíc pískají ofsajd hostům na útočné modré.
05:39
A dokonce Cogliano spěchá za pukem, ale nedostal se k němu dříve, než vracející se obránce Caroliny.
05:18
Ale zatím se Anaheim brání celkem v pohodě.
04:52
Hosté to zkouší s pěticí Sekera, E. Staal, J. Staal, Lindholm a Hainsey.
04:35
Ducks vyhazují puk ze třetiny.
04:12
Ale kapitán Caroliny, E. Staal, se dostal na pravé straně do zakončení, ovšem byl faulován Camem Fowlerem a rozhodčí vylučují za hákování, přesilová hra hostů.
03:40
Puk míří až za branku Caroliny, Cogliano ho vybojoval a domácí útočí.
03:25
Zatím opatrný úvod dnešního zápasu.
02:32
Vhazování ve třetině Ducks, hosté zůstávají u puku.
01:26
Po střele Perryho z pravé strany musí poprvé zasahovat také gólman Caroliny, který přerušuje hru.
00:15
00:01
Celkem deset hráčů z obou týmů si zahrálo na ZOH, nyní již vše směřuje k začátku zápasu.
Na ledě sledujeme přehlídku reprezentantů z nedávno skončených ZOH v Soči.

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Beauchemin, Lindholm, Lovejoy, Fowler, Allen, Sbisa – Penner, Getzlaf, Perry – Maroon, Perreault, Selänne – Winnik, S. Koivu, Cogliano – Jackman, Bonino, Beleskey

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Sekera, Liles, Harrison, Bellemore, Hainsey – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Skinner, J. Staal, Lindholm – Bowman, R. Nash, Dwyer – Gerbe, Malhotra, T. Ruutu

Rozhodčí: Pollock, Peel – Cameron, Wheler.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Carolinu Hurricanes.
ANAHEIM DUCKS
Dommácí jsou aktuálně nejlepším týmem celé ligy, když mají na svém kontě již 89 bodů a s tříbodovým náskokem vedou před Chicagem, které má však o zápas navíc. Po olympijské přestávce odehráli Ducks zatím pouze jedno utkání, a to doma proti St. Louis, které dokázali vyhrát fotbalovým výsledkem 1:0.
CAROLINA HURICANES
Hosté se trápí, příčky, zaručující play-off se "Hurikánům" vzdalují, za což může tragická bilance z posledních zápasů – ze šesti utkání pouze jedna výhra a pět proher... Zápas v Anaheimu je čtvrtý venkovní v řadě a náročnou venkovní sérii zakončí Carolina pozítří na ledě San Jose.