Andrej Sekera (CAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 24:02
Radek Dvořák (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:07
Martin Marinčin (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:24
Tři hvězdy utkání:
1. Justin Schultz (EDM) 1+1
2. Ben Scrivens (EDM) 30 zák., 1 gól, 96,7%
3. Jordan Staal (CAR) 1+0
Atraktivní utkání skončilo tedy už v normální hrací době. Stejně jako v prvním vzájemném střetnutí se i dnes radují modrobílí, kteří zásluhou trefy Justina Schultze berou dva body. Od Caroliny se v závěrečný minutách rozhodně čekal větší tlak, ale hráči Edmontonu dobře bránili a Scrivens udržel kotouč před čarou.
60:00
59:53
Nugent-Hopkins nedokázal prostřelit obránce.
59:45
Hurikáni nahazují kotouč do pásma, kde ho ale opět ztrácí.
59:25
Skinner vyjel před branku a střílel bekhendem, Scrivens chytá.
59:11
Carolina Hurricanes si vzala oddechový čas.
59:11
Po střeleckém pokusu Jordana Staala musel situaci zachraňovat Scrivens, kterému se podařilo uhájit kotouč před dotírajícími hráči Caroliny.
58:58
Nyní se hraje v útočném pásmu Caroliny, která odvolává Chudobina a hraje v šesti!
57:45
Kotouč je stále na opačné straně než by se dalo předpokládat. Oilers si jdou za vítězstvím.
57:08
Hra se místo toho přesunula před Chudobina, který musel pokrýt pokus Ryana Smythe.
56:45
Naděje pro Hurikány stále žije, ale potřebovali by se usadit v útočném pásmu déle.
55:37
Alex Sjomin měl další střelecký pokus po obkroužení branky, ale vyrovnání pro jeho tým to neznamenalo.
54:58
Kapitán hostů Ference netrefuje střelou od modré branku.
54:50
Kotouč se přesunul do pásma Hurikánů a střelecky se nám ukázal Matt Hendricks. Druhou dnešní branku si ale nepřipsal.
53:58
Hra je nyní v útočném pásmu domácích. Sjomin vystřelil na Scrivense bekhendem.
52:52
Po střele Andreje Sekery od modré čáry zazvonila tyčka!
51:54
Střelou se prezentoval Sam Gagner, Chudobin vyráží kotouč mimo své území.
51:32
Olejáři špatně založili útok a po zakázeném uvolnění se hra vrací do jejich pásma.
50:39
Štírek Drayson Bowman se prohnal po levém křídle a prověřil Scrivense. Kanadský brankář nechal vyniknout svoji rukavici.
49:01
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení brankou v početní výhodě! Perron dokázal udržet pásmo a přihrál po modré čáře přesně JUSTINU SCHULTZOVI, který ranou z modré čáry k pravé tyči prostřelil Chudobina. Ten měl zakrytý výhled a střelu nemohl absolutně vidět. Asistence: David Perron a Taylor Hall.
48:15
Alexander Loktjonov (CAR) – 2 minuty – vysoká hůl – 4/5.
47:26
Huricannes mohli jít do vedení po akci Jeffa Skinnera. Po jeho střele ještě dorážel Lindholm, ale beton gólmana Scrivense nepřehodili.
46:59
Gagner krouží v útočném pásmu a nakonec nahazuje na branku Hurikánů.
46:10
Edmonton zkusil štěstí. Eberle zakombinoval s Hallem a prvně jmenovaný nakonec střílel bekhendem. Chudobin se stihl přemístit a vhazovat se bude před jeho brankou.
45:00
Do útoku se dostává Carolina, ale Jordan Staal v další své střelecké příležitosti branku nedává.
44:36
Ryan Jones měl další pokus na Chudobina, neuspěl.
43:52
Harrison po vypršení svého trestu dostal přihrávku a prověřil Scrivense střelou z levé strany.
43:00
Edmontonským se nedaří přesilová hra, Hurikáni jim nedovolují se usadit v útočné třetině.
41:45
Nugent-Hopkins vybídl k zakončení Eberleho, který byl faulován Jayem Harrisonem (CAR).
40:56
Carolině se nepodařilo založit útok a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v její třetině.
40:21
Jordan Staal obkroužil s pukem bránu a Carolina kombinuje v pásmu Edmontonu.
40:01
Druhá třetina nebyla o nic méně atraktivnější než část první. A to i přes to, že nyní nepadla žádná branky. Šancí bylo k vidění opravdu požehnaně, ale kralovali především brankáři. Uvidíme, zda dojde k rozhodnutí ve třetím dějství a nebo se stejně jako při prvním vzájemném zápase dočkáme prodloužení.
40:00
39:33
Střelu Jordana Staal na druhé straně vyráží Scrivens.
39:10
Běží poslední minuta druhé části a Edmonton je v útočném pásmu.
38:23
Faulk nahazoval od modré na branku Edmontonu, ale obránci zblokovali kotouč a jdou do útoku.
37:50
Eberle udělal rozruch před Chudobinem, ale situaci vyřešila obránci Caroliny.
37:00
Edmonton založil útok a drží se v útočném pásmu. Zatím bez střely.
36:24
Hraje se v plném počtu.
35:30
Branku v oslabení si mohl připsat Ryan Smyth. Zkušený útočník sice ujel domácí obraně, ale neměl dostatek sil na překonání Chudobina.
35:20
Loktjonov vyzkoušel Scrivense.
34:48
Carolině se nedaří udržet se v útočném pásmu. Edmonton dobře brání a vyhazuje puky.
34:24
Máme tu další vyloučení. David Perron (EDM) dostává 2 minuty za hákování Alexe Sjomina.
33:53
Schultzův pokus byl zblokován a vhazuje se opět před Chudobinem.
33:25
Střelu mladíčka v barvách Oilers, Oscara Klefboma, Chudobin vyrazil mimo bránu.
31:22
Nail Yakupov a Matt Hendricks (oba EDM), Brett Bellemore a Ron Hainsey (oba CAR) dostávají menší tresty za hrubost.
31:22
Na ledě se strhla za brankou mela, několik hráčů dostane menší tresty.
30:09
Gagner poslal Ryanu Smythovi krásnou nabídku před Chudobina. Zkušený forvard nedokázal prostřelit brankáře ruské národnosti.
29:13
Po tvrdém hitu se na ledě strhla mela. Na trestnou lavici se poroučí Drayson Bowman (CAR) za naražení na mantinel.
28:33
Eberle hrál rukou a tak je přečíslení Edmontonu zastaveno hvizdem rozhodčího.
27:45
V obří šanci se ocitl po Hallově střele Gagner. Jeden z obránců totiž zblokoval Hallův pokus a Gagner málem zasouval do odkryté klece, kotouč ale nakonec míří těsně mimo.
26:41
Marinčinova rána od modré čáry šla vedle.
26:03
Těsně před komerční pauzou střílel na brankáře Edmontonu Alexander Sjomin, jehož pokus nepřinesl brankový efekt.
25:29
Dobrou práci holí ukázal Loktjonov, když v útočném pásmu obešel obránce, ale sám se poté vyvezl do rohu.
24:45
Riley Nash operoval před Scrivensem. Brankář Olejářů byl úspěšnější a vhazuje se před jeho klecí.
24:06
Jordan Eberle nebezpečně pálil přes domácího obránce a Chudobin měl co dělat, aby zabránil gólu.
23:01
Carolina jela tři na jednoho, ale Jordan Staal zvolil střelu, kterou Scrivens vyrazil.
22:16
Na začátku druhého dějství se více daří Edmontonu. Hosté měli dvě šance, které však využít nedokázali.
20:01
Ještě před začátkem druhé části byl změněn střelec první branky zápasu. Anton Lander se nakonec prvního zásahu v sezoně nedočkal, branku vstřelil Matt Hendricks po asistencích Boyda Gordona a Justina Schultze.
20:01
První třetina byla hodně vyrovnaná. Ani jedno z mužstev nelze označit za lepší a odpovídá tomu i výsledek. První střelcem zápasu byl Anton Lander, pro kterého to zároveň byla premiérová trefa v letošním ročníku. Těsně před přestávkou se pak ke slovu dostali bratři Staalové a kuriózní branka Jordana Staala znamenala vyrovnání.
20:00
19:43
Carolina právě vstřelila branku!
Bratři Staalové se postarali o vyrovnání! Eric přihrál od mantinelu na střed JORDANU STAALOVI, po jehož ráně kotouč vylétl do vzduchu a ten samý hráč ho baseballovým způsobem uklidil za dezorientovaného Scrivense. Asistence: Eric Staal a Justin Faulk.
18:59
Jay Harrison se dostal k zatím nejnebezpečnější střele Hurikánů v přesilové hře. S jeho ránou měla lapačka Scrivense co dělat.
18:00
Nugent-Hopkins vyzkoušel v oslabení pozornost Chudobina, který neměl s jeho střelou příliš práce.
17:10
Ben Scrivens (EDM) omylem vyhodil kotouč bekhendem mimo hřiště a pykat za něj musí jít Sam Gagner. Carolina si zahraje 2 minuty přesilovou hru.
17:00
Gagner se dostával do úniku, ale obránce Hurikánů ho v poslední chvíli zastavil.
16:39
Střely Sekery i Jordana Staala byly zblokovány.
16:01
Nahození Nashe bylo zblokováno hráčem hostů do sítě a vhazuje se v obranném pásmu Edmontonu.
15:00
Ryan Murphy se dostal k tvrdé ráně, kterou ale hráči Oilers zblokovali.
14:35
Na zemi zůstává po odpískání ležet David Perron, ale zvedá se a opět zasáhne do hry.
14:03
Olejáři si vytvořili velký tlak před Chudobinem a byli velmi blízko další brance.
12:40
Carolina kombinuje v útočném pásmu, ale zmohla se jen na Skinnerovu střelu z otočky, která nebyla úspěšná.
12:10
Riley Nash byl v dobré střelecké pozici a mohl vyrovnat. Svou dobrou střeleckou pozici však nedokázal zužitkovat.
10:23
Malhotra je zpět ve hře.
09:40
Edmonton je sice v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit. Teč Landera mířila mimo branku.
08:23
První přesilovou hru si zahraje Edmonton. Manny Malhotra (CAR) je vyloučen na 2 minuty za držení.
06:43
První branku zápasu střílí hosté. Nahození MATTA HENDRICKSE před bránu si obránci Hurikánů srazili do vlastní sítě.. Asistence: Boyd Gordon a Justin Schultz.
06:29
Útok Edmontonu ztroskotal na nepřesných přihrávkách a do protiútoku se vrhla Carolina. Jeff Skinner projel po levém křídle a tvrdou ranou prověřil Scrivense.
05:34
Na druhé straně zahrozil Taylor Hall, ale ani on nebyl úspěšný.
04:36
Alex Sjomin byl ve velké příležitosti, když dostal přihrávku od Jordana Staala zpoza branky a okamžitě pálil. Scrivens musel předvést zákrok lapačkou.
04:28
Se střelou Jaye Harrisona neměl Scrivens žádné problémy.
04:08
Edmontonu se nepodařilo založit útok a je pískáno zakázané uvolnění.
03:36
Sekerova střela od modré nedělala brankáři Edmontonu problémy.
03:20
Do útočného pásma se dostávají Hurikáni, Skinner prověřil Scrivense.
03:16
Taylor Hall se dostával do útoku, ale jeho přihrávka na Sama Gagnera byla do ofsajdu.
01:45
Edmontonský Schultz se dostal ke střele na Chudobina, ale ani on neuspěl.
00:24
V první šanci byl Jordan Staal, ale Scrivens byl pozorný.
00:01

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Chudobin (Ward) – Faulk, Sekera, Bellemore, Hainsey, Murphy, Harrison – Sjomin, J. Staal, Gerbe – Lindholm, E. Staal, Skinner – Dwyer, Nash, Bowman – Malhorta, Loktjonov, Dvořák

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Scrivens (Fasth) – Petry, Marinčin, Schultz, Ference, Fraser, Klefbom – Perron, Gagner, Hall – Eberle, Nugent-Hopkins, Jakupov – Lander, Gordon, Hendricks – Jones, Smyth, Gazdic.
Carolina Hurricanes

Svěřencům Kirka Mullera se příliš nedaří a aktuálně se nachází až na 13. příčce ve Východní konferenci. Poslední zápasy neslibují zlepšení. Hurikání z pěti utkání vyhráli jen dvě, jedno z nich navíc na ledě slabého Buffala. Dnešní soupeř klubu z Raleigh by však rozhodně měl být k poražení. Na marodce pravděpodobně zůstává jen obránce John-Michael Liles, jinak by Carolina měla nastoupit v plné sestavě.

Edmonton Oilers

Olejáři jsou druhým nejhorším klubem NHL a vypadá to, že o první výběr na příštím draftu se "porvou" i letos. V posledním utkání však Edmonton potrápil Detroit, který nakonec vyhrál až na nájezdy. Ve zatím jediném letošním vzájemném duelu navíc Olejáři Carolinu porazili 5:4 v prodloužení, takže se dnes máme na co těšit. Mimo hru by mělo být trio hokejistů – Anton Belov, Sam Gagner a Mark Fraser.

Zdravím vás u sledování online přenosu ze zápasu, ve kterém se střetnou dva celky z různých konferencí. Domácí Carolina Hurricanes bude zastupovat Východní konferenci, zástupcem západu jsou Edmonton Oilers. Utkání se hraje v PNC Areně, kde hrají své domácí zápasy Hurikáni. Ti jsou také mírným favoritem dnešního utkání, k čemuž je kromě domácího prostředí předurčuje i postavení v tabulce.