Z mé strany vše, u dalšího utkání KHL brzy nashledanou.
Severstal až na první třetinu utkání s Medveščakem ovládl a zaslouženě sbírá všechny tři body. Na své konto si připisuje teprve druhé vítězství po základní hrací době. Medveščaku se v Čerepovci prostě nezadařilo, především druhé dějství mu vůbec nevyšlo, jelikož byl Montador vyloučen na pět minut. A toho soupeř náležitě využil.
60:00
59:22
Thomas přenechal puk Lingletovi, jeho ránu z mezikruží však zablokoval soupeř. To byla zřejmě poslední akce Medveščaku.
58:43
Domácí se ještě v závěru dostávali do brejku dva na jednoho! Místo aby Šinin přihrál doprava spoluhráči, vypálil. A Brust mu tutovku vychytal.
58:15
Další zbytečná potyčka na závěr utkání. Mons (ČER) se zbytečně ohnal proti protihráči, navíc před střídačkami, a z celé situace vnikla velká mela. Utkání tak autor dvou branek nedohraje, dostal dvě minuty za hrubost.
57:21
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden hřebíček do záhřebské rakve. Obrovskou hrubici vyrobil Brust, který vyhodil neposedný puk jen na modrou čáru, kde stál ALEXANDR BUMAGIN a ten ho hostujícímu gólmanovi vrátil zpátky. K jeho smůle – přímo do branky. Bez asistence.
56:42
Domácí už jen vyhazují puky z obranného pásma. Nyní tak musí za svou branku Foster, který bude rozehrávat další akci.
55:46
O vítězi utkání je nyní rozhodnuto. Severstal chce jenom nyní dohrát utkání v pohodě, bez zbytečných počytek, vyloučení či zranění.
54:17
Domácí definitivně lámou odpor soupeře. Brust sice dokázal betonem zasáhnout vůči střele od modré čáry od Kiseleviče, u tyčky však stál až příliš volný JEVGENIJ MONS, který z blízkosti vsítil svůj druhý gól utkání z dorážky. Asistence: Bogdan Kiselevič, Petr Čáslava.
53:55
Oddechový čas pro domácí.
53:55
Nedovoleného bránění se nyní dopustil Willsie (ZAG). Medveščak závěr utkání nezvládá, zbytečně ostře chodí do soubojů.
53:28
Klimenko se dostal do středu hřiště, odkud po zemi švihem vystřelil. Před Brustem se snažil dorážet Bumagin, ovšem neúspěšně.
52:41
Štěpánek zatím předvádí dobrý výkon, polapil nyní pěknou střelu z levé strany. Zatím je v souboji dvou třiatřicítek mezi třemi tyčemi jasně ten lepší.
52:11
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Čas se hostům nebezpečně krátí.
51:01
Linglet přece jenom dokázal udržet útočné pásmo. A ještě navíc stačil vystřelit. Pro Štěpánka nepříjemná situace – na puk totiž před dotírajícím protihráčem dobře neviděl.
49:22
Domácí dokázali udržet Medveščak na uzdě. Po několikavteřinovém bojování u mantinelu se puk dostal k Dědunovovi, jenž se nakonec dostal do ofsajdu.
Dnešní utkání sleduje 3240 diváků.
47:56
47:18
46:56
Antipov nyní chyboval s přihrávkou na modré čáře, Medveščak tak soupeře do útočného pásma nepustil. Tomuhle oslabení se zřejmě ubrání.
45:51
Andérsen hezky zakombinoval s Monsem, ten se najednou objevil před Brustem, střelu ovšem kanadský gólman z blízkosti polapil.
45:18
Medveščak bude hrát oslabení. Podruhé je dnes vyloučen na dvě minuty Jessiman (ZAG), tentokráte za úder loktem.
44:39
Bučněvič hezky míchal s hokejkou v útočném pásmu, pak se snažil pobídnout spoluhráče ve středu hřiště, našel však pouze protihráče.
43:24
Velké nepřesnosti, boje u mantinelu, téměř žádna střela... To je obrázek hry posledních čtyř minut.
42:22
Medveščak zatím Štěpánka vůbec nehrozil, domácí jsou vzadu více než pozorní.
40:51
Krásná přihrávka Antipova přes celé kluziště. Do brejku se dostával Klimenko a zkusil střelu mezi betony. Tenhle prostor měl ale Brust pohlídaný.
40:01
Druhá třetina byla o dost zajímavější na ta první. Severstal rozjel ofenzivní uragán a dokázal během dvanácti minut skórovat čtyřikrát. Hostům setnulo vaz vyloučení Montadora, který dostal vyšší trest za krosček, a nabídl tak soupeři chytnout se v zápase. Medveščak se ale může přece jenom také vrátit zpátky do hry o body, gól Thomase sedm minut před koncem jim dává do posledního dějství naději.
40:00
39:53
Medveščak právě vstřelil branku!
Zase se hosté prosazují pár vteřin před koncem! To je velká škoda pro Severstal, mohl udržet tříbrankový náskok. Foster jen tak nahodil puk na Štěpánka, před nímž šikovně tečoval BILL THOMAS. Asistence: Kurtis Foster.
38:55
Andersén dostal přihrávku do mezikruží, z krkolomné pozice vystřelil, nicméně závar před Brustem nakonec vyřešili hostující obránci.
38:12
Kane se snažil před Štěpánkem dorážet střelu od modré čáry, byl u něj ovšem pozdě. A Český brankář pohotově zasáhl.
36:35
36:18
Štěpánek vytasil perfektní zákrok! Právě tohle domácí potřebovali. Medveščak je psychicky hodně dole, takovou možnost by za jiných okolností asi proměnil.
35:38
Oddechový čas pro hosty.
35:38
Tak tohle je velká rána pro Medveščak. Jeho špatná rozehrávka nabídla šanci VADIMU BERDNIKOVI, který jí nepohrdl. Položil si lehkou kličkou soupeře a sám před Brustem nezaváhal. A to navíc hráli domácí ve čtyřech hráčích! Bez asistence.
34:58
Medveščak není schopen vystřelit na Štěpánka, problémy mu dělá i přesně si přihrát. Naopak na druhé straně míři domácí do brejku! Na led se jinak vrátili Svijazov s Cheechooem.
34:35
Medveščak bude mít k dispozici přesilovku 4 na 3. Popov (ČER) dostává dvě minuty a je vyloučen.
32:58
Vyloučení na obou stranách. Rozhodčí si z hromadné bitky vybrali Svijazova (ČER) a Cheechooa (ZAG), kteří si odsedí dvouminutový trest za hrubost, respektive krosček.
32:57
Velký konflikt na ledě. Murray sestřelil krosčekem zezadu před brankou Bumagina, který si chtěl s protihráčem ihned vyřídit účty.
31:51
Hra je opět přerušená, už poněkolikáté během této táhlé druhé třetiny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:52
No, tak Carle se uzdravil během chvilky jako rybička. Sice odešel do kabin, za pár minut se ale vrátil zpátky na střídačku.
30:23
Carle je zraněný a odstupuje ze hry. Má něco s rukou. Ale nezpůsobili to hráči Čerepovce. Komplikace zavinila srážka s vlastním spoluhráčem.
28:41
27:57
26:12
JEVGENIJ MONS přebruslil celé kluziště, popojel kolem pravého mantinelu a střelou švihem přes obránce překonává Brusta na bližší tyči. Záhřebský gólman na tuhle akci moc dobře neviděl. Bez asistence.
25:57
Také domácí půjdou do čtyř hráčů. Sekání se nyní dopustil Klimenko (ČER).
25:21
LINUS VIDELL během krátké chvíle obrací stav utkání na domácí stranu! Brust je nyní pod obrovskou palbou, možná ža však mohl tuhle střelu chytit. Je pravda, že Videllova rána měla dobré parametry a skončila na vzdálenější tyčce nad jeho vyrážečkou. Asistence: Nikolaj Bušujev.
23:58
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku. Po perfektní střele od modré čáry se prosazuje ALEXANDR ŠININ, který tak konečně jako první našel z hráčů Severstalu recept na Brusta. Bez asistence.
23:41
Tohle záhřebským hráčům určitě nepomůže. Pětiminutový trest nyní obdržel za hrubý krosček Montador (ZAG).
23:23
Dvě minuty hrubost, to je verdikt rozhodčích. Na trestné si svůj dvouminutový trest odpyká Jessiman (ZAG).
22:16
Štěpánek vyrazil střelu pouze k Murleymu, který měl na hokejce druhý gól! Jenže z blízkosti uspět nedokázal.
21:34
I druhá třetina začíná v mírnějším tempu. Možná že tohle hostům plně vyhovuje, můžou se soustředit na defenzívu.
20:01
V úvodních deseti minutách jsme viděli hodně bojovný hokej plný osobních soubojů, až poté jsme měli možnost vidět některé pohledné akce. Málokdy se oba týmy dostávaly do blízkosti gólmana – jak Štěpánka, tak Brusta střeží obránci jako oko v hlavě. Záhřebský klub nakonec v závěru přece jenom skóroval, a do kabin se mu tak určitě odcházelo daleko lépe než soupeři.
20:00
19:47
Třináct vteřin před přestávkou se hosté ujímají vedení. Autorem branky je MATT MURLEY, který ale musí poděkovat hlavně spoluhráči Willsiemu. Jeho křížná přihrávka skrz celé pásmo totiž neměla chybu. Asistence: Brian Willsie, Dario Kostovič.
18:57
17:22
Klimenko měl na hokejce úvodní gól. Dostal pěknou přihrávku, zakončení mu ale potom nevyšlo podle představ.
16:57
Vesce (ZAG) se stává prvním vyloučeným hráčem. Usedá na dvě minuty za podražení.
16:47
Murleyho dělovka z výtečné pozice z mezikruží! Štěpánek jen tak tak zasáhl. Teď se Medveščak reálně mohl ucházet o vedení.
15:13
Zatím se do hry dostávají spíše obránci. Nyní se prohnal podél levého mantinelu Čáslava, jeho přechod ke druhé tyčce mu ale nevyšel.
13:52
Brust si nyní mezi třemi tyčemi pořádně zkomplikoval situaci! Puk mu totiž vypadl z výstroje, hráči Severstalu doráželi, ovšem bezúspěšně.
11:17
Foster tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pumelice minula jen těsně Štěpánkovu svatyni. Na ledě se začíná přiostřovat – ale to se dalo podle charakteru hry obou celků vlastně čekat.
09:16
Bek Švarný se pokusil vypálit od modré čáry, jenže k jeho smůle trefil jen svého spoluhráče. Štěpánek tak zasahovat nemusel.
07:42
Antipov nabral rychlost středem hřiště a hned z toho byla dobrá možnost pro domácí. Jenže obrana chorvatského celku pracuje dobře – jakmile se útočník Severstalu dostal za modrou, dostal se do kleští dvou protihráčů.
06:27
Během uplynulých šesti minut se na ledě neudálo nic zásadního. Následuje reklamní pauza.
04:45
V poklidném tempu začala první třetina. Medveščak je přece jenom o trochu aktivnější, ovládá střední pásmo.
02:31
Medvěděv se dostal do dobré střelecké pozice z pravého křídla a vypálil. Poprvé tak zaměstnal gólmana Brusta.
00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Artemjev) – Andersén, Šinin, Kiselevič, Svijazov, Čáslava, Serkin, Stasenko, Popov – Klimenko, Berdnikov, Bumagin – Antipov, Medvěděv, Bučněvič – Videll, Bušujev, Mons – Gimbatov, Kovyršin, Dědunov

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Vasiljevič) – Švarný, Foster, Katič, Montador, Martinović, Carle, Koren – Linglet, Vesce, Thomas – Murley, Willsie, Cheechoo – Bjorkstrand, Murray, Walker – Jessiman, Kane, Kostović

Rozhodčí: Belov, Odinš – Sazonov, Černyšjov.
Hostující mužstvo tvoří výhradně kanadští a američtí hráči, doplňují ho několik z Evropy a pár z Chorvatska. Prozatím největší nebezpečí hrozí od Ryana Vesceho, jenž má na kontě šest kanadských bodů. Největší hvězda – bývalý forvard San Jose – Jonathan Cheechoo posbíral tři.
Dres Čerepovce oblékají rovněž dva Češi. Brankář Jakub Štěpánek, jednička týmu, ale neprožívá úplně povedený start do sezony, v průměru inkasuje více jak dva góly na zápas. Obránce Petr Čáslava si na své konto zatím nepřipsal kanadský bod, na ledě však jinak tráví poměrně dost času.
Aktuální statistiky nám vypovídají o tom, že oba týmy mají na svém kontě jen jednu výhru po základní hrací době během uplynulých pěti zápasů. Severstal, který má především díky nedávnému debaklu v Astaně (1:10) prozatím druhou nejhorší obranu v lize, přece jenom urval o jeden bodík navíc a je v celkové tabulce o čtyři příčky výše.
Čerepovec s Medveščakem by neměli nijak promlouvat do bojů o play-off, alespoň co se týče různých předsezónních analýz. Oba týmy zatím nedokáží stabilizovat své výkony, a proto jsou zatím v rámci celé KHL v dolní polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.