3. Brandon Saad (CHIC) 0+1
Československá stopa v utkání:
Michal Handzuš (CHIC) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:41
Marián Hossa (CHIC) 0+0, 5 střel, čas na ledě 12:25
Chicago doma poráží Toronto 3:1 a potvrzuje velkou formu nejen v domácích zápasech. Toronto dnes tahalo za kratší konec lana a body si zřejmě nezasloužilo. Rozhodovalo se ve druhé třetině, kdy padly všechny góly. Toronto v dnešním duelu ani jednou nevedlo.
57:38
Blackhawks kontrolují vývoj utkání a jdou si pro výhru.
54:05
Do brejku šli domácí, Bernier vyráží střelu nad.
53:19
Toews se tlačil do zakončení, Bernier připraven.
52:33
Kupředu spěchají domácí.
51:57
Maple Leafs nastěhovaní před Crawfordem, stále se ale nedaří snížit.
50:59
Toews míří vedle.
50:32
Toronto nevyužilo přesilovou hru a komplikuje si boj o body.
49:45
Krugerovi se daří vyhodit.
49:00
Nahození Phaneufa nebezpečné nebylo.
48:31
Domácí jdou do čtyř. Na trestnou lavici půjde Toews za hákování.
47:25
Torontu se nedaří vytvořit si tlak, proti Chicagu to pochopitelně není lehké.
46:47
Handzuš nahazuje ze středního pásma.
45:37
Kessel vypálil přes beka, Crawford zasahovat nemusel.
41:27
Leddy nahodil od modré na branku soupeře, bez úspěchu.
41:01
Toronto tlačí v útočném pásmu a snaží se o korekci skóre.
40:25
Útok domácích rozehrává Seabrook.
40:01
Třetí třetina začne cca ve 3:03.
Po dvou třetinách vede poslední držitel Stanley Cupu 3:1, trefili se Bickell, Kostka a Pirri. Jedinou trefu týmu z Kanady vstřelil Kadri. Na rozdíl od vyrovnané první třetiny měli v té druhé Blackhawks převahu a zaslouženě vedou.
40:00
39:36
na druhé straně zastavuje Hossu Bernier.
39:30
Crawford ustál tlak hostů.
38:49
Kane ujel sám na branku, Bernier ale blafák domácího útočníka vyráží!
38:02
Torontu druhá část vůbec nevyšla, organizovaná defenziva z první třetiny se vypařila. Naopak na branku Crawforda se nepodařilo mnohé vymyslet.
37:04
Vyloučen je Kostka, ještě loni hráč Toronta, dnes Chicaga. Vylučuje se ale i na druhé straně, budeme hrát čtyři na čtyři.
36:49
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí tým využívá přesilovou hru a dnes poprvé vede o dvě branky! Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil z předbrankového prostoru BRANDON PIRRI, který ztečoval nahození Saada. Asistence: Brandon Saad, Nick Leddy.
34:03
Kesslův pokus z mezikruží blokuje obrana soupeře.
33:31
Icing Toronta.
32:16
Domácí pokračují v tlaku.
30:28
Blackhawks jdou dnes podruhé do vedení. MICHAEL KOSTKA se trefuje přesnou střelou z mezikruží. Bez asistence: Brandon Pirri, Nick Leddy.
29:02
Bernier jí nyní neudělal a Sharpovo nahození chytá.
28:49
Hra se opět zklidnila, trochu zpět do stylu první třetiny. Čekáme na chybu...
28:00
Útok zakládají hosté.
27:03
Toronto právě vstřelilo branku!
Svůj třetí gól v sezoně vstřelil NAZEM KADRI a v přesilové hře srovnává stav! Šikula Maple Leafs dostal přihrávku přímo před branku, odkud trefil z voleje umístěnou střelou za záda Crawforda. Asistence: Joffrey Lupul, Cody Franson.
26:32
Keith vyloučen za nedovolené bránění.
25:32
Domácí se dočkali vedoucí branky, nutno dodat, že zaslouženě. Bernier byl v leže snadno k překonání, BRYAN BICKELL si počínal důrazně před brankovištěm a doráží do odkryté branky. Asistence: Andrew Shaw, Marcus Kruger.
25:08
Buly před Crawfordem, ten se zatím musí nudit.
24:26
Buly na středovém kruhu.
24:05
Toronto je pod stálým a silným tlakem Blackhawks, Bernier ale s obranou stále drží čistý štít.
22:31
Toronto se dostává z tlaku a přechází do útoku.
21:30
Kane nabil zadovkou Sharpovi, ten ale Berniera neprostřelil.
21:12
Keithovo nahození branku minulo.
20:27
Toronto zakládá útok z obranné třetiny.
20:01
Druhá třetina začne cca v 2:07.
Po první třetině hrajeme bez branek, zápas je vyrovnaný, vše je stále otevřené.
20:00
19:27
A znovu...
18:57
Maple Leafs vyhazují.
17:53
Blackhawks si vytváří tlak v útočném pásmu, Toronto ale i dnes působí velmi organizovaně.
17:18
McClement vyloučen za hákování.
15:48
Saad se málem uvolnil přes beka a mohl jít sám, obránce Toronta ale na poslední chvíli puk vypíchl.
12:57
Toronto tlačí v útočném pásmu, zatím beze střelby.
09:58
Toronto se dostává ven z obranného pásma.
08:49
Oba týmy zatím předvádí odpovědný výkon v obraně i útoku, na velkou šanci zatím čekáme.
Celá hala nyní aplauduje Davu Bollandovi, dnes hráčem Toronta, loni hráčem Chicaga, který rozhodl o zisku Stanley Cupu pro Blackhawks.
05:41
Kane nabil Toewsovi na pravý kruh, domácí kapitán ale netrefuje branku.
05:07
Bernier vyráží střelu Kanea z pravého kruhu.
04:48
Hákování, vyloučen je Bolland.
04:15
Chicago kompletní, tým je ale stále pod tlakem.
03:33
Blackhawks vyhazují.
02:45
Toronto má úspěšnost na přesilovce 29%, nyní kombinuje v útočném pásmu.
00:31
Hjalmarsson udržel puk na obranné modré a rozjíždí útok svého týmu.
00:01
Jim Cornelison obstará přednes hymen, potom utkání započne.
Oba týmy již krouží v potemnělé United Center, zápas začne co nevidět.

Chicago Blackhawks: Crawford – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Kruger, Shaw, Bickell – Nordstrom, Pirri, Bollig.

Toronto Maple Leafs: Bernier – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Rielly, Gardiner, Ranger – Kessel, Bozak, Raymond – Lupul, Kadri, Broll – McClement, Bolland, Leivo – Orr, Smith, Ashton..
Podrobná onlajn reportáž začíná v 1:00...
Češi a Slováci v utkání

Marián Hossa: 7 zápasů (3+2)
Michal Handzuš: 6 zápasů (1+2)
Michal Rozsíval: 3 zápasy (0+1)
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti zápasů má Chicago proti Torontu krásných pět výher. Naposledy se oba týmy střetly 1. března 2012 v United Center, tehdy vyhráli Blackhawks 5:4.
Toronto Maple Leafs

Toronto je v podobné situaci. Hraje v pohodě, tlak, který je na tým obrovský, se zatím projevuje spíše v pozitivním duchu. Daří se hlavně skvělému brankáři Bernierovi, a to i přes velký kiks z posledního zápasu, kterým pobavil celý hokejový svět. Na druhou stranu ale v zápase proti Carolině svůj tým po celou dobu zápasu výrazně držel. Toronto má za sebou tři domácí zápasy v řadě, v nich porazilo Edmonton i Minnesotu, zmíněná Carolina ovšem v Air Canada Centre dokázala zvítězit.
Chicago Blackhawks

Chicago hraje jako úřadující mistr ve velké pohodě a soupeře zatím spíše přehrává. Po výhrách nad Islanders, Sabres a Canes přišla ale domácí prohra, tým mistrů nestačil na silné St. Louis. To vyhrálo 3:2 v prodloužení. Jinak se ale Blackhawks daří, bodují opory Toews, Kane, nově i Hossa.
Příjemný další hrací den s NHL, dnes nás čeká souboj mistrů Chicaga Blackhawks proti ve formě hrajícímu Torontu Maple Leafs!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.