Jan HEJDA (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:54
Zbyněk MICHÁLEK (PHO) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:12
Martin HANZAL (PHO) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:45
Radim VRBATA (PHO) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:46

Phoenix Coyotes: 42

3. třetina:

Colorado Avalanche: 13

Phoenix Coyotes: 19
Colorado se raduje z vítězství, hosté prchají do kabin, dnešní utkání Phoenix nezvládl. Rozhodla až poslední třetina, ve které se domácí dokázali dvakrát prosadit během šesti minut. Hosté ještě snížili v 54. minutě na 2:3, ale konečnou podobu skóre dal v 57. minutě kapitán týmu, Gabriel Landeskog, který byl, po zásluze, vyhlášen první hvězdou utkání. Phoenix dnes neodehrál špatné utkání, rozhodně se o body chtěl "porvat", ale domácí byli lepší v koncovce, což nakonec rozhodlo.
60:00
59:55
Posledních pět vteřin před koncem ještě závar před Varlamovem, kde se do sebe hráči obou týmů "pustili".
59:38
Jeden z posledních zoufalých pokusů hostů.
58:27
Rozhodčí se nyní o něčem radí u boxu časoměřičů.
58:04
Hosté to zkouší v šesti proti čtyřem, branka Phoenixu zůstává prázdná!
58:04
Varlamov si nyní užívá ovace publika na svou osobu, několika fantastickými zákroky nyní znemožnil soupeři snížit na rozdíl jediného gólu!
57:24
Střelu Ekmana-Larssona dokázal Varlamov "zpacifikovat", hra přerušena, vhazování ve třetině Avalanche.
57:00
Hosté mají k dispozici přesilovou hru, MacKinnon je jediným vyloučeným.
57:00
Domácí MacKinnon již odjíždí na trestnou lavici.
57:00
Šarvátka ve třeině Phoenixu.
56:49
Colorado právě vstřelilo branku!
GABRIEL LANDESKOG dnes hraje skvělý zápas! Hosté se vydali na útočný "výlet", což dokázal právě Landeskog potrestat gólem, když Greisse překonává přesnou střelou z pravé strany. Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.
56:35
Hosté zaútočili i při vlastním oslabení.
55:42
A nyní si přesilovou hru zahrají také domácí, rozhodčí vylučují Schlemka na dvě minuty
55:09
Phoenix bojuje o puk v útočném pásmu, ale marně, domácí přechází do protiútoku.
53:58
Phoenix právě vstřelil branku!
Po přihrávce Ekmana-Larssona, z levé strany, pálí z voleje Yandle a střelu ještě těsně před Varlamovem tečuje SHANE DOAN, puk končí v bráně, hosté dramatizují závěr zápasu. Asistence: Keith Yandle a Oliver Ekman-Larsson.
53:09
Yandle pálí z levé strany, Varlamov chytá a přerušuje hru.
52:42
Po faulu bránícího Sariche na pronikajícího Hanzala dostává domácí hráč dvouminutový trest a Phoenix si zahraje přesilovou hru.
52:29
Mitchell dobře napadá a získal puk, dostává se před Varlamova, ale toho nedokázal bekhendem překonat.
50:58
Varlamov má puk ve své výstroji a přerušuje hru, prostor dostává komerční přestávka.
50:52
50:16
Varlamov se nyní blýskl proti šanci Ekmana-Larssona, který ho nedokázal překonat střelou z pravé strany.
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí brání svůj náskok v oslabení.
49:39
Hejdovi se nyní podařilo odpálit puk až za branku soupeře.
49:33
Hosté v útočném pásmu.
48:52
Jenže Boedkera nedovoleně atakoval domácí Parenteau, který dostává dvouminutový trest za sekání, přesilová hra Colorada.
48:45
V dobré pozici Boedker, ale padá při zakončení a netrefuje branku.
47:50
Phoenix v útočném pásmu, až nyní se domácí dostávají ze sevření.
47:20
Martin Hanzal "přišpendlil" na mantinel útočícího Cory Sariche.
46:49
Po střele Vermetteho, z pravé strany, zasahuje Varlamov, který raději přerušuje hru.
46:45
Komerční přestávka.
46:12
Obrana Phoenixu nyní působí hodně dezorientovaně, po útočném výpadu MacKinnona, který ještě dokázal Greiss zneškodnit, se puk odráží k Landeskogovi, který pohotově přihrává před branku, kde je již připravený PAUL STASTNY, pro něhož nebylo těžké zakončit a vstřelit třetí branku svého týmu v tomto utkání. Asistence: Gabriel Landeskog a Nathan MacKinnon.
45:09
Coyotes jsou v útlumu, domácí nyní jasně lepší.
43:43
MacKinnon pálí "z první" z pravé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Greisse.
43:24
Zakázané uvolnění Phoenixu, vhazování po pravici Greisse.
42:40
"Kojoti" pouze vyhazují puk ze třetiny a spěchají střídat.
42:19
Přesto jsou to domácí, kdo "točí" soupeře v jeho třetině.
42:00
Guenin se dostává ke střele z levé strany, puk ale nedoputoval až ke Greissovi.
41:35
Hosté budou muset zvýšit své úsilí, ale domácí si za svou aktivitu vedení zaslouží.
40:48
Landeskog odvedl skvělou práci za brankou, kde se dokázal zbavit bránícího hráče soupeře a nakonec i přihrát před branku, kde nachází NATE GUENINA, jenž střelou z voleje, z pravé strany, překonává přesouvajícího Greisse. Asistence: Gabriel Landeskog a Paul Stastny.
40:35
Stastny palí z pravé strany, ale netrefuje branku Phoenixu.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:56 hodin.

Phoenix Coyotes: 10
Právě skončená druhá třetina již nenabídla tak atraktivní hokejovou podívanou, jako ta první, což dokumentuje i její bezgólový průběh. Na obou stranách kralují gólmani a doufejme, že se ještě nějakého gólu dočkáme ve třetí třetině.
40:00
39:17
Stastny se snaží dostat za záda Greisse odražený puk, ale hostující gólman chytá skvěle a nakonec puk skryl ve své výstroji.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:23
Střelu Benoita Greiss vyráží, hosté vyhazují puk do středního pásma.
38:10
37:37
Phoenixu se daří dostat puk ze třetiny.
37:10
Začíná přesilová hra Colorada pěti proti čtyřem.
37:07
36:10
Nyní ale již píská, Holdenův zákrok na Hanzala zůstal nepotrestán, píská se až hákování Ribeira, což znamená, že Ribeiro se chvíli po svém návratu vrátí na trestnou lavici.
36:02
35:58
"Kojotům" se podařilo rozehrát, v útočném pásmu padá na zem Hanzal, ale nepíská se faul.
35:40
Puk za brankou Phoenixu, kde domácí napadají rozehrávku soupeře.
35:07
Ale již to neplatí, domácí McGinn si pomohl v souboji malým "háčkem" a také on dostává dvouminutový trest, poměr sil na ledě se vyrovná.
34:22
Hostující Ribeiro dostává dvě minuty za vyhození puku mimo led a domácí si zahrají přesilovou hru.
34:19
Puk opouští ledovou plochu po střele Mitchella od modré, vhazovat se bude ve třetině Avalanche, to vše ale až po komerční přestávce.
32:20
Kteří ale nepřesně rozehrávají, icing.
31:59
Parenteau hledá své spoluhráče před brankou soupeře, ale jeho pas prošel až na druhou stranu, puk získávají hosté.
31:34
31:08
"Laviny" odevzdávají puk a jdou střídat.
30:44
A hosté také po dlouhé době zaútočili, Varlamov musel zasahovat.
30:14
Duchene bojuje o puk v útočném pásmu, ale Halpern je úspěšnější.
29:25
Oddechový čas pro hosty, lavička Phoenixu tuší, že při podobném vývoji je druhý gól domácích otázkou času.
29:25
A nakonec pouze odpalují na zakázané uvolnění.
29:15
Hosté jsou pod tlakem, nedostávají se přes střední pásmo.
28:49
Bordeleau drží puk v útočném pásmu, obrana Coyotes tlačí soupeře na mantinel.
28:13
Puk za branou Greisse, ale na hokejce obránce Yandleho.
27:06
Greiss musel řešit další ošemetnou situaci před svou brankou, Avalanche zůstávají v útočném "ladění" po odehrané přesilové hře.
26:30
Avalanche zůstávají v útočném pásmu, nakonec musí hru přerušit zasahující Greiss, následuje komerční přestávka.
26:25
26:05
Domácí hrají závěr přesilové hry s Holdenem, Duchenem, McGinnem, Parenteauem a O'Reillym.
25:48
Phoenix vyhazuje puk ze třetiny a bránící čtveřice může vystřídat.
25:20
Až nyní jsou "Laviny" v přesilovkovém rozestavení.
25:00
Ani tentokrát se domácím nedaří přechod do útočného pásma.
24:50
Puk až za brankou Varlamova.
24:25
Na trestnou lavici míří Schlemko, přesilová hra Avalanche.
23:55
Riskantní přihrávku Yandleho vystihl domácí McGinn, ale neměl rychlost a nedostal se do samostatného úniku.
23:33
Phoenix aktivnější v úvodu druhé dvacetiminutovky.
22:44
Nakonec je hra přerušena a vhazuje se po levici Varlamova.
22:25
Schlemko spíše nahazuje na branku Avalanche, Varlamov pohybem vyrážečky kontroluje dráhu puku.
21:46
Vhazování po levici Varlamova, domácí získávají puk.
20:55
Nepřesný pas na Stastnyho, hosté získávají puk, Ekman-Larsson s Michálkem čekají na dostřídání.
20:35
Střela Landeskoga od modré zablokována.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:00 hodiny.

Phoenix Coyotes: 13
První třetina je za námi. Sledovali jsme parádní hokej, obě mužstva hrají jednoduchý, ale rychlý hokej, který se musí líbit všem, kdo dnešní utkání sledují. Navíc nechybí ani pěkné akce a góly. Hosté se ujali vedení ve 13. minutě, když se při přesilové hře prosadil Doan. Radost hokejistům Phoenixu nevydržela dlouho, hned při následujícím oslabení, přesněji v 16. minutě, dokázal střelou od modré srovnat Parenteau. Tento stav vydržel až do konce třetiny a oba týmy tak do kabin odchází za nerozhodného stavu 1:1.
20:00
19:44
Stastny naskakuje na led a hned se před ním "otevírá" prostor na útok, Greiss musí řešit jeho bekhendovou střelu z pravé strany.
19:31
Nahození kotouče do útočného pásma a domácí odchází střídat.
19:00
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:05
Ale hrají hosté, kteří dostávají puk do středního pásma.
17:53
Domácí nahazují puk do třetiny Phoenixu.
16:35
Oba góly by mohly přispět k ještě lepšímu výkonu obou týmů, můžeme se těšit na další průběh!
15:38
P.A. PARENTEAU pálí od modré, po přihrávce Ducheneho z pravé strany a jeho dělovku Greiss nedokázal zastavit, puk končí v brance, i domácí využívají svou první přesilovou hru. Asistence: Matt Duchene a Ryan O'Reilly.
15:06
A hned se domácí Holden dostal do dobré šance, ale při střele na levé straně padá.
14:57
Vylučuje se, na trestnou lavici usedá hostující Ribeiro, domácí si zahrají přesilovou hru.
12:47
Boedker potáhl puk po pravé straně, nahrál před branku, kde stál připravený SHANE DOAN, jenž pohotovým bekhendem dává první gól dnešního utkání. Hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Mikkel Boedker a Oliver Ekman-Larsson.
12:40
Tak co nyní? Phoenix v útočném pásmu.
12:05
Hosté se zatím nedostali ke střele ve třetině Avalanche.
11:45
Domácí odpalují puk přes všechny čáry do bezpečí.
11:10
11:10
Vylučuje se, McMillan byl tvrdě atakován domácím Parenteauem, který dostává dvouminutový trest za krosček.
10:39
Tam jsou ale vytlačeni pouze do rohu a domácí získávají puk.
10:20
Halpern s Mossem postupují do útočného pásma.
09:37
Varlamov má puk ve své lapačce a přerušuje raději hru, bude se vhazovat po jeho levici.
09:10
Sledujeme velmi pohledný hokej, obě mužstva v pohodě přechází střední pásmo a dostávají se do třetiny soupeře.
08:35
Nyní zase zahrozili domácí, střelu Nathana McKinnona vyráží Greiss do bezpečí.
08:17
Stone pálí od modré, ale střela mu nesedla, puk míří vedle branky.
07:55
Nahozený puk nikdo ve třetině Avalanche nedojíždí, domácí mohou v klidu rozehrát.
07:26
Další střela hostů, tentokrát z levé strany pálí Yandle, ten ale netrefuje branku.
06:56
Až nyní vypálil od modré, z pravé strany, Zbyněk Michálek, Varlamov měl problémy s jeho střelou, ale nakonec se od něho puk odráží do rohu.
06:39
Puk ve třetině Avalanche, ale hosté se nedostávají zatím ke střele.
06:15
První komerční přestávka.
05:48
Tentokrát Greiss ukryl puk ve své lapačce a raději přerušil hru.
05:15
Není to gól! Puk se tam povaloval v brankovišti po útočném výpadu McKinnona z pravé strany, ale nikdo nebyl schopen dorazit do branky!
04:20
Ofsajd hostů na útočné modré.
03:45
Phoenix si zjednodušuje přechod přes střední pásmo dlouhými přihrávkami, ovšem zatím zřídka kdy přesnými.
03:10
Ten ale o puk přichází po přechodu přes modrou čáru.
02:58
Z. Michálek rozehrává, posouvá puk na Boedkera.
02:10
Bordeleau se málem dostal ke střele na levé straně, ale nakonec jeden z obránců Coyotes odpálil puk do středního pásma.
01:22
Začalo se pěkně zostra, domácí se snaží hned od úvodních vteřin zatlačit svého soupeře.
00:41
Hejda si sjíždí z modré a dostává se ke střele z levé strany, Greiss jeho pokus vyráží ramenem nad branku.
00:38
Colorado v prvním útoku.
00:01
Pepsi Centrem se rozléhají tóny americké hymny.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Holden, Benoit, Sarich, Barrie, Guenin – Landeskog, Stastny, MacKinnon – O'Reilly, Duchene, Parenteau – Talbot, Mitchell, McGinn – Mcleod, Cliche, Bordeleau

Phoenix Coyotes: Greiss (Smith) – Ekman-Larsson, Z. Michálek, Yandle, Morris, Schlemko, Stone – Korpikoski, Vermette, Boedker – McMillan, Ribeiro, Doan – Klinkhammer, Hanzal, Vrbata – Chipchura, Halpern, Moss

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Mach, Racicot.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Colorado Avalanche přivítá na svém ledě Phoenix Coyotes.
Předpokládané sestavy:

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Barrie, Wilson, Hejda, Holden, Benoit, Guenin – Landeskog, Stastny, MacKinnon – O'Reilly, Duchene, Parenteau – Mcleod, Mitchell, McGinn – Sarich, Cliche, Bordeleau

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Yandle, Morris, Ekman-Larsson, Z. Michálek, Schlemko, Stone – Korpikoski, Vermette, Boedker – McMillan, Ribeiro, Doan – Klinkhammer, Hanzal, Vrbata – Chipchura, Halpern, Moss.
COLORADO AVALANCHE

________________________________________

"Laviny" po skvělém vstupu do sezóny předvádí v posledním období trochu rozapčité výkony. Po porážce v New Yorku s Rangers (1:5) následovala další porážka na ledě Philadelphie (1:3) a těsně před olympijskými hrami si teprve Colorado spravilo chuť také v New Yorku, tentokrát na ledě Islanders, kde vyhrálo 5:2. Vstup do sezóny po ZOH ale "Lavinám" opět nevyšel a v domácím zápase s Los Angeles ztratily další body po prohře 4:6. V divokém zápase domácí vedli již 4:2, ještě do konce druhé třetiny ale hosté vyrovnali a dvěma góly v třetí třetině rozhodli o svém vítězství. Avalanche může těšit již to, že v pořadí Západní konference mají dostatečný náskok před týmy, usilujícími o play-off.
Nejproduktivnějším hráčem Avalanche je Matt DUCHENE, který nasbíral dvaapadesát bodů za devatenáct gólů a třiatřicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třiadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Colorada je Gabriel LANDESKOG, který má na svém kontě také osmačtyřicet bodů za osmnáct gólů a třicet asistencí, aktuálně mu patří dvaatřicáté místo v bodování NHL.
PHOENIX COYOTES

Porážkou zakončili část sezóny před olympijskou přestávkou a porážkou po ní také vstoupili do závěrečné fáze základní části. Pro Phoenix jsou bodové ztráty z posledních zápasů hodně "bolestné", neboť "Kojoti" jsou aktuálně na devátém místě v Západní konferenci, tedy těsně za postupovou osmičkou. Na osmé místo si vedle Phoenixu dělají "zálusk" další čtyři týmy, z nichž má nejlepší výchozí pozici aktuálně osmý Dallas, jenž má o bod více, než Phoenix (66). Stejně bodů, tedy 65, má desátý Vancouver, bod ztrácí jedenáctý Winnipeg a bez šance není ani dvanáctý Nasvhille, který na osmé místo Dallasu ztrácí pouze čtyři body.
Nejproduktivnějším hráčem Coyotes je Mike RIBEIRO, který nasbíral jedenačtyřicet bodů za čtrnáct gólů a sedmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená pětašedesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Phoenixu je Čech Radim VRBATA, který má na svém kontě čtyřicet bodů za patnáct gólů a pětadvacet asistencí, aktuálně mu patří dvaasedmdesáté místo v bodování NHL.
Češi na ledě
Jediným Čechem v sestavě Colorada je o pětatřicetiletý obránce Jan HEJDA.
V dresu Phoenixu by se mělo v dnešním utkání představit hned kvarteto českých hráčů – obránci Zbyněk MICHÁLEK a Rostislav KLESLA, útočníci Radim VRBATA a Martin HANZAL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:10.