Pro dnešní noc je to z Columbusu všechno Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších našich online přenosů nejen z NHL.
Vyloučení – 6:7
Využití přesilovek – 2:2
Vyhraná vhazování – 43:25
Bodyčeky – 34:19
Důležité vítězství a tím pádem tři body v boji o postupovou osmičku, získali hostující Senátoři z Ottawy. Zápas, který začal hodně pozvolna gradoval v poslední třetině, kdy se hrál nejlepší hokej z celého zápasu. Domácím se podařilo dotáhnou dvougólové vedení soupeře, ale zápas nakonec rozhodl kapitán Ottawy Jason Spezza, který byl nejdůraznější před bránou při přesilové hře. Columbus tak prohrál podruhé během dvou dnů stejným skóre 2:3 a bude muset zase zapnout, aby si uhájil tvrdě vybojované pozice ze začátku sezony.
60:00
59:45
Turris zblízka minul prázdnou branku
58:50
Domácí zkouší hru bez brankáře.
58:20
Šance Dubinského, proti vyrovnání se postavil Anderson.
57:50
Foligno se tlačil do útočného pásma podél pravého mantinelu, dostal se ke střela, ale ta skončila zblokována mezi diváky.
57:16
Další pokus o nápor domácích končí jejich ofsajdem.
56:30
Columbus se snaží vytvořit tlak pomocí nahazování na zadní mantinel.
55:40
Hosté jsou na koni a snaží se zápas definitivně rozhodnout. Při šanci Smithe je proti McElhinney.
55:02
Ottawa právě vstřelila branku!
V samém závěru přesilové hry se trefuje hostující JASON SPEZZA. Velký závar před bránou Columbusu zakončila trefa kapitána Ottawy, který se dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do prázdné branky. bez asistence
54:20
Ottawa se vlastní nepřesností vytlačila z útočné třetiny.
53:40
MacKenzie ujel v oslabení, našel jen připravenou lapačku Andersona.
53:08
Na trestnou lavici odchází za podražení domácí útočník Horton.
52:47
52:00
Columbusu se přesilová hra vůbec nedaří. Spousta nepřesností v založení útoku končí zakázaným uvolněním.
50:47
Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici hráč Ottawy Smith.
50:40
Nádherný bodyček se podařil Mehotovi. Počkal si ve své třetině na rozjetého soupeře a ten poté už jen plachtil vzduchem.
50:10
Od pravého mantinelu vyzkoušel pozornost McElhinneyho Ryan.
48:25
Domácí jsou při chuti a snaží se překlopit vývoj zápasu na svoji stranu.
47:16
Columbus právě vstřelil branku!
Po velkém ostřelování se domácí dočkávají v přesilové hře vyrovnání. Po přihrávce Atkinsona se prudkou ranou mezi golmanovi betony prosadil JAMES WISNIEWSKI. Asistence: Cam Atkinson, Jack Johnson.
47:00
Hned v úvodu přesilovky pálí od modré Johnson, Anderson jistě pokryl.
46:51
Vyloučen hráč Ottawy Smith za hákování.
46:00
Domácí přežili oslabení a snaží se nadechnout k náporu.
45:36
44:25
Ottawa by ráda navýšila své vedení. Útok kapitána Spezzy roztáčí v útočném pásmu pořádný kolotoč.
43:36
Na trestnou lavici odchází domácí Goloubef za napadení.
42:47
Do útočné třetiny pronikal Murray, hostující obrana ho stačila vytlačit do rohu.
41:57
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:30
Velká šance ottawského Smithe. McElhinney byl se svojí lapačkou připravený.
40:50
Hra čtyři na čtyři svědčí více domácím. Obránci Ottawy jsou však zatím vždy na pozoru.
40:01
Druhá třetina přinesla zajímavější hokej na obou stranách. Domácí do ní dobře vstoupili, pak je ovšem srazil druhý gól Da Costy. Přesto se ještě dokázali vzchopit a díky využité přesilové hře se dočkali kontaktní branky. V závěrečné třetině nás tak čeká ještě velice dramatických dvacet minut.
40:00
39:57
Po vzájemné strkanici odchází na trestnou lavici domácí Nikitin a hostující Zibanejad.
39:36
Chyba Columbusu v rozehrávce, rána Spezzy končí jen na betonech pozorného brankáře McElhinneyho.
38:30
Domácí ujížděli dva na jednoho, Horton to ale dobře nevyřešil.
37:40
Nápor domácích končí v ochranné síti nad bránou Andersona.
36:55
Nájezd Foligna od levého mantinelu a následná střela úspěchem neskončila.
36:00
Hostům přesilovka pomohla. Vytváří si tlak, se sérií střel si ale McElhinney poradil.
35:20
34:40
Hostujícím hokejistům se přesilová hra vůbec nedaří.
33:27
Potyčku odnesli vyloučením za hrubost na straně Ottawy Neil a na straně Columbusu Johansen.
33:27
Hromadná potyčka před bránou domácích. Několik dvoji se do sebe zakleslo a dokonce vytvořili menší valnou hromadu.
33:20
Vyloučen hráč Columbusu Anisimov za držení.
33:10
Snížení nalilo domácích spoustu síly a odvahy. Do šance se tlačil Foligno.
32:00
Domácí se v přesilové hře přeci jen dočkávají snížení. Od modré nahodil Wisniewski, Calvert zadovkou přiťukl na CAMA ATKINSONA a ten se do prázdné brány nemýlil. Asistence: Matt Calvert, James Wisniewski
31:02
Vyloučen hráč Ottawy Spezza za podražení.
30:20
Domácí to zkouší nastřelováním od mantinelů. Golman Ottawy v klidu odolává.
29:18
Columbus se nadechuje k tlaku. Od modré to zkoušel MacKenzie, trefil jen připravenou náruč Andersona.
28:30
Tak přeci jen velká šance. Ke smůle domácích se Foligno před bránou špatně zorientoval.
27:40
Domácí jsou jako opaření. Nejsou schopni si kloudně přihrát.
26:24
Hosté navyšují své vedení. Po nádherné přihrávce Spezzy z poza brány se už podruhé v zápase trefuje STEPHANE DA COSTA. Asistence: Jason Spezza, Cory Conacher
25:52
Colombus se pokusil dostat kombinací do útočného pásma, Tvrdě však narazil už na modré.
25:00
Opět v akci Dubinsky. Asi nejaktivnější domácí hráč se dostával před branku zprava, našel ale opět připraveného Andersona.
23:45
Tentokrát je to druhá ottawská pětka, která převzala iniciativu. Kromě pár tvrdých soubojů z toho ale nic nebylo.
22:50
Velká šance Hortona. Anderson se stačil včas přesunout.
22:27
Domácí nastoupili do druhé třetiny aktivně, Ottawa je v obraně zatím velmi pozorná.
21:33
Střela Dubinskeho zblokována vysoko do ochranné sítě.
20:53
20:30
Tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.
20:01
V Columbusu to v první třetině rozhodně nebyla nějaká strhující podívaná. Hosté z Ottawy výborně vstoupili do zápasu a svoji převahu korunovali vedoucím golem v přesilové hře. Domácí se trochu vzchopili až v závěrečné pětiminutovce. Své šance a přesilové hry však zatím nevyužili. Do druhé třetiny budou opět vstupovat v převaze jednoho hráče a budou mít ještě minutu, aby tuto výhodu využili ve vyrovnání.
20:00
18:53
Vyloučen hráč Ottawy Gryba za hákování.
18:52
V závěru přesilovky přeci jen šance. Foligno před prázdnou brankou ale špatně zpracoval kotouč a neměl už dost času na pořádné zakončení.
17:40
Domácím se vůbec nedaří kombinace.
16:53
Za držení je vyloučen hráč Ottawy Methot.
16:30
Speza dostal Ottawu po delší době před bránu McElhinneyho, větší zmatek to neznamenalo.
15:24
Po zpětné přihrávce pálil Johansen, těsně však minulo Andersonovu svatyni.
14:42
Další kroužení a hemžení v obranném pásmu hostů. Třetí pětka Columbusu se dostala i k zakončení. Dubinsky byl ale nedůrazný.
13:50
Columbus zvyšuje tlak a snaží se srovnat nepříznivé skóre.
13:25
A znovu v permanenci Anderson. Tentokrát vyřešil přetlačovanou před svou bránou.
12:40
Calvert zavezl z poza brány kotouč před bránu, hostující obránci však jeho střelu zblokovali.
12:15
Domácí to zkouší nahazovanými puky, úspěchu tím zatím nedosáhli.
11:30
Foligno sám zatáhl puk do útočného pásma na Andersona si nepřišel.
10:52
Hra se momentálně odehrává ve středním pásmu bez šancí na obou stranách.
10:20
Ottawa se snaží kontrolovat kotouč a nikam se nežene.
9:18
Columbus se snaží odpovědět, jejich zámek končí bez větší šance.
8:06
Využitá přesilovka Ottawy. Michálek krásně našel STEPHANA DA COSTU a ten posílá hosty do zaslouženého vedení. Asistence:Milan Michálek, Erik Karlsson.
7:40
Hostům se nedaří trvale usadit v útočném pásmu.
7:02
Hned na začátku pálil skvěle od modré Turris, lapačka golmana byla připravena.
6:58
Vyloučen hráč Columbusu Calvert za držení.
6:56
A znovu domácí. Jenner objel branku, pokusil se zasunout za tyč, beton Andersona tam byl včas.
6:27
MacKenzie přejel modrou, tvrdě vypálil, vyrážečka Andersona poslala puk mezi přítomné diváky.
5:50
Ottawa je stále lepší. Nájezd třetího útoku vyřešila v klidu obrana domácích.
4:52
Nájezd Smitha zleva, trefil McElhinneye do masky.
3:36
Hosté stále v náporu, ale Turris neuspěl.
2:25
Michálek se svým útokem způsobili menší zmatek před brankou Columbusu, ale obešlo se to bez větší příležitosti.
1:42
Domácí se pokusili o kombinaci, ale skončili jen v rohu kluziště.
00:37
Hra se v úvodu přelévá z jedné strany na druhou.
00:01
Zápas za malou chvíli začne. Hosté Ottawy nastoupili na led v bílých dresech, domácí v modré kombinaci.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba, Methot – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening..
Letošní vzájemné zápasy

V letošní sezoně se spolu týmy potkaly zatím dvakrát a bilance je až neuvěřitelně vyrovnaná. Zápasy se odehrály v říjnu a jako vítězové z něj vždy vyšli hosté. Nejprve se Senátoři radovali v Columbusu po výhře 4:1. Úplně stejným výsledkem zvítězili Blue Jackets o několik dní později v kanadském hlavním městě.
Ottawa Senators .
Pro hostující Senátory je zápas stejně důležitý. Momentálně jsou ve Východní konferenci na dvanáctém místě, na osmý Columbus ztrácí ale jen dva body. Forma Ottawy je v posledních zápasech poměrně mizerná, protože z pěti zápasů odešli její hokejisté čtyřikrát poraženi.

Columbus Blue Jackets
Domácí hokejisté potřebují v boji o vysněnou osmičku Východní konference každý bod. V současné době sice s 56 body drží vysněnou osmou pozici, ale rozdíly mezi mužstvy jsou minimální. Považte, že pátý Montreal má 59 bodů a naopak třináctý Washington bodů 54. Každé tříbodové vítězství je proto nesmírně důležité.

5. Cam Atkinson 27 bodů (15+12)
Vítejte v Nationwide Areně v Columbusu. V dnešní zápase se na ledě domácích Blue Jackets představí Senátoři z hlavního města Kanady Ottawy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.