Jakub Kindl (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:39
Tři hvězdy utkání:
1. Pavel Dacjuk (DET) 1+0
2. Kyle Quincey (DET) 0+0
3. Zemgus Girgensons (BUF) 1+0
Detroit ve třetí třetině své vedení udržel, i když nakonec musel velmi bojovat, jelikož Howard v 53. minutě po své chybě kapituloval a Buffalo se dostalo na dostřel. Poté ale Detroit začal hrát velmi zodpovědně a do žádné vážnější šance svého soupeře nepustil a tak můžou Rudá křídla slavit první vítězství v této sezóně.
60:00
59:45
Detroit výborně brání na modré čáře. Buffalo se nedokáže dostat do útočného pásma.
59:30
Puk je stále daleko od branky domácích.
59:10
Dacjuk vyhrál vhazování a posílá kotouč do středního pásma.
59:00
Buffalo vybojovalo útočné pásmo a odvolává Millera.
58:36
Detroit drží kotouč daleko od své branky.
58:02
57:48
Od modré čáry tvrdě vystřelil Alfredsson, ale jeho pokus branku nezasáhl.
57:26
Z levého kruhu vystřelil tvrdě Franzen, ale jeho pokus dokázal ramenem vyrazit Miller.
57:00
Buffalo se nyní osvobozuje.
56:30
Z levého kruhu vystřelil Weiss, ale Miller jeho střelu vyrazil.
56:02
Abdelkader si vynutil v útočném pásmu faul a Detroit bude hrát přesilovou hru. Na 2 minuty za podražení je vyloučen Tallinder.
55:17
Buffalo se pokouší o vyrovnání. Detroit však zodpovědně brání své vedení.
54:40
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Weiss a jeho následná střela skončila nad brankou.
53:58
První útok Buffala si vytvořil v útočném pásmu tlak, který ale zůstává neproměněn, když Hodgson nedokázal z velké blízkosti překonat Howarda.
52:36
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo se po chybě Howarda dočkává kontaktního gólu. Brankář Detroitu nezvládl za brankou rozehrávku, když trefil jen napadajícího hráče, od kterého se dostal puk před branku, kde zrovna byl ZEMGUS GIRGENSONS a ten poslal pohotově kotouč do branky. Asistence: Brian Flynn.
51:27
Alfredsson na druhé straně našel zadovkou Franzena, jehož následnou střelu kryje Miller.
50:30
Tak teď měl Howard velké štěstí, když Vanek trefil pravou tyč.
50:02
Dacjuk přihrál na modré čáře Zetterbergovi, který se ale dostal do postavení mimo hru.
49:30
Detroit zatím pohodlně kráčí k vítězství, když Buffalo do ničeho nepouští.
48:03
Od modré čáry tvrdě vystřelil Kindl, který prověřil betony Millera.
47:25
Zetterberg hledal od pravého mantinelu Abdelkadera, který ale nedokázal puk před brankou zpracovat.
46:38
Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Zetterberg, který však trefil puk pouze do Millera.
46:30
Čtvrtý útok Detroitu dostal svého soupeře pod tlak, který ale Buffalo dokázalo ustát.
45:55
Samuelsson nahodil z pravé strany kotouč na Millera, ale ten nakonec ani zasahovat nemusel.
44:20
Howard se dnes nenechá ničím překvapit a platí to i nyní, když bez problémů kryje střelu od modré čáry z hole Tallindera.
43:41
Následná střela Dacjuka z pravého kruhu branku netrefila.
43:29
Dacjuk se dokázal prokličkovat před Millera, kterého tentokrát bekhendem nepřekonal.
42:36
Do zakončení se dostal McCormick, ale jeho pokus Howard bez problémů vyrazil.
41:53
Špatné založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.
41:30
Detroit začal třetí třetinu velmi aktivně.
40:14
Dacjuk vyhrál vhazování na Abdelkadera, který se ihned dostal do útočného pásma a prověřil Millera.
40:01
Buffalo dokázalo ve druhé třetině hru mírně vyrovnat a dostávalo se do útoku, kde všechny jejich šance zlikvidoval Howard. Také Detroit si v této třetině vylámal zuby na Millerovi a tak v této třetině branka nepadla. Třetí třetina začne přibližně ve 3:55
40:00
39:45
39:00
V oslabení se vydal do útoku Weiss, jenž se nakonec do zakončení nedostal.
38:36
Detroit je již ve čtyřech.
38:30
Rudá křídla zatím své oslabení zvládají.
38:00
Abdelkader dokázal vyhrát vhazování na Kronwalla, který puk podržel a posléze jej poslal na druhou stranu hřiště.
37:45
Oddechový čas pro hosty.
37:45
Emmerton vyhodil kotouč do hlediště a dostává 2 minutový trest. Detroit bude hrát ve třech.
37:20
To se mu stále nedaří, jelikož je puk ve středním pásmu.
37:00
Detroit se osvobozuje. Buffalo se bude muset dostat do útočného pásma.
36:36
A Buffalo bude mít velkou šanci na snížení. Na 2 minuty je za hákování vyloučen domácí Samuelsson.
36:26
Buffalo v této části hry přidalo a svého soupeře přehrává. Detroit zatím drží svými zákroky Howard.
35:26
Na druhé straně se dostal do zakončení Bertuzzi, ale jeho střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
34:40
Před Howarda se dostal Hodgson, který nedokázal propasírovat puk za Howarda.
33:25
33:03
Po chybě v hostující obraně se dostával do šance Weiss, ale Miller vyjel ze své branky a rozehrávkou zamezil ohrožení své klece.
32:19
Emmerton zvolil jako zakončení svého nájezdu střelu mezi betony, ale toto zakončení si Miller pohlídal.
32:19
Vanek fauloval unikajícího Emmertona a ten pojede trestné střílení!
31:25
Cleary je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
31:26
Detroit dokázal kotouč dopravit do branky, ale gól není uznán kvůli faulu Clearyho.
30:50
Detroit je stále usazen v útočném pásmu.
30:03
Velká šance Alfredssona brankou nekončí, když Miller na poslední chvíli dokázal puk betonem vykopnout.
29:37
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale jeho pokus dokázal Miller vyrazit.
29:27
Myers je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Přesilová hra pro Detroit.
29:26
Souboj bratrů vyzněl lépe pro brankáře Buffala, který dokázal vyrazit pokus svého bratra Drewa Millera.
28:03
Dacjuk vybojoval u pravého mantinelu, který posléze předal Zetterbergovi, jemuž se nepodařilo zakončit.
27:20
Zetterberg se dostal do zajímavé pozice pro střelu a také toho využil. Bohužel pro Detroit šla jeho střela vedle branky.
27:03
26:23
Ehrhoff nahodil kotouč na Howarda, který puk vyrazil pouze před sebe, odkud dorážel Vanek. Ale ani on nedokázal brankáře Detroitu překonat.
26:00
Detroit své dnešní oslabení ale zatím zvládá na výbornou.
25:03
Kapitán Detroitu Zetterberg odchází podruhé v tomto utkání na trestnou lavici, když se nyní provinil podražením.
24:50
K odraženému kotouči se ale dostal Dacjuk, kterému následný pokus o kličku do bekhendu nevyšel.
24:43
Od modré čáry nahodil puk na Millera Ericsson, ale hostující brankář dokázal včas zasáhnout.
24:06
Mnoho prostoru dostal na levém kruhu Quincey, který se tak opřel do puku vší silou a poslal jej přímo do hrudi Millera.
23:21
Ericsson se dostal do rohu v útočném pásmu a nahodil puk před branku, kde se k němu prodral Bertuzzi a ohrozil Millera.
22:31
Střelou přes obránce se prezentoval Grigorenko, který poslal puk rovnou do lapačky Howarda.
21:36
Na druhé straně prověřil pozornost Millera Franzen, jehož střelecký pokus brankář hostí zlikvidoval.
21:10
Od modré čáry vystřelil Ehrhoff, ale jeho pokus k brance nedoletěl.
21:00
Kronwall vyhazuje kotouč za branku Millera.
20:30
Detroit hraje velmi chytře a ukrajuje čas ze svého oslabení.
20:01
První třetinu jednoznačně ovládl Detroit, který se nejprve ubránil v oslabení pět na tři a poté dvakrát v rozmezí jedné minuty skóroval. Jako první ve 13. minutě síť rozvlnil Samuelsson, kterého za šestatřicet sekund napodobil Dacjuk. Další branka už v této části hry nepadla a tak se do kabin odchází za stavu 2:0. Druhé dějství začne přibližně ve 3:05.
20:00
19:50
Detroit své oslabení zvládá a drží se u kotouče.
19:25
Detroit bude hrát ve čtyřech. Za nedovolené bránění je vyloučen Quincey.
18:49
Cleary se dostal na pravém kruhu ke kotouči a ihned jej nastřelil na Millera. Ten ovšem zasahovat nemusel, jelikož pokus domácího útočníka zablokoval jeden z bránicích hráčů.
17:56
Detroit byl velmi blízko třetí brance. Abdelkader se pohotově obtočil okolo branky a pokoušel se procpat puk za Millera. Ten si však výborně pohlídal pravou tyč a puk udržel před brankovou čárou.
17:17
17:00
Weiss si špatně pohlídal u pravého mantinelu puk a přišel o něj. Buffalo vyhazuje puk za branku Howarda.
16:36
Detroit si zatím nedokáže vytvořit potřebný tlak. Buffalo zatím zvládá oslabení na výbornou.
16:12
Od modré čáry vystřelil Alfredsson, jehož tvrdá střela prosvištěla vedle pravé tyče.
15:36
Buffalo se dokázalo osvobodit a posílá puk do středního pásma.
15:17
Buffalo bude hrát ve čtyřech, jelikož je Stafford vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.
14:36
Na útočný výlet se vydal Kronwall, jemuž se ale nepovedlo natlačit do zakončení.
13:26
A Detroit stále pokračuje v útočení. Skvělý začátek Rudých křídel.
12:41
Detroit právě vstřelil branku!
Neuplynula dlouhá doba a Detroit se opět raduje. Hostující obrana nechala v útočném pásmu velký prostor PAVLU DACJUKOVI a ten toho střelou bekhendem využívá. Bez asistence.
12:05
Detroit se dostává do vedení. Po pravém křídle zavezl kotouč do pásma Buffala Emmerton, který poslal od mantinelu puk před branku, kde jej za záda Millera tečoval MIKAEL SAMUELSSON. Asistence: Cory Emmerton, Niklas Kronwall.
11:30
Detroit se nyní marně snaží usadit v útočném pásmu.
10:42
Po přihrávce Leina střílel z modré čáry Pysyk, ale jeho pokus byl sražen do rohu.
10:13
Buffalo toho zatím mnoho nevymyslelo, když se brání svému soupeři.
9:51
Weiss se nádherně dostal přes dva obránce a poslal puk z levé strany do brankoviště, kde se k němu se štěstím dostala hostující obrana. Detroit začal utkání velmi aktivně.
8:49
Od modré čáry vystřelil Kronwall a Miller měl při zásahu velké štěstí.
8:23
Čtvrtá řada domácích kombinovala v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostala.
7:26
Bertuzzi se pokoušel zpoza branky najít Anderssona, ale toho si hostující obrana pohlídala.
6:30
Franzen vytvořil u levého mantinelu prostor pro Alfredssona, ale ten se nedokázal natlačit do zakončení.
5:55
Kindl se dostal s Weissem do přečíslení dva na jednoho, ale branka z toho nebyla, jelikož Weiss nedokázal ve velké rychlosti trefit puk po přihrávce českého obránce.
5:32
Detroit už hraje ve čtyřech.
4:50
Nyní se už Buffalo usadilo před brankou Howarda. K přímému ohrožení branky se zatím nedostalo.
4:19
Detroit se zatím úspěšně brání. Po vyhození Bertuzziho je kotouč za brankou Millera.
4:01
Ericsson zbytečně sáhl po puku rukavicí a dostává 2 minuty za zdržování hry. Detroit bude hrát ve třech.
3:53
Před brankou Howarda si puk zpracoval ze vzduchu Ennis a pohotově vystřelil. Ovšem jen vedle branky.
3:32
Detroit bude hrát v oslabení. Na 2 minuty je za podražení vyloučen Zetterberg.
3:25
První lajna Buffala dokázala přerušit tlak domácích a dostala se do útočného pásma.
2:22
Samuelsson zavezl kotouč do útočného pásma, poté přihrál Emmertonovi a ten střelou z první prověřil Millera.
1:56
Detroit se dostal na steč hostující branky, ale střela Clearyho nenašla pravý roh branky.
1:23
Puk je opět za brankou Detroitu. U něho je Kindl a chystá se založit útok.
0:40
Stafford nahodil kotouč do útočného pásma a snažil se ho dojet, ale před Kronwalla se nedostal.
0:12
Utkání začalo nepřesnou rozehrávkou Kronwalla, která končí zakázaným uvolněním.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Kindl, DeKeyser, Smith, Quincey – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Alfredsson, Weiss, Franzen – Bertuzzi, Andersson, Cleary – Samuelsson, Emmerton, D. Miller

Buffalo Sabres: R. Miller (Enroth) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, Weber – Stafford, Hodgson, Vanek – Leino, Ennis, Ott – Flynn, Grigorenko, Girgensons – Kaleta, McCormick, Porter

Rozhodčí: Charron, Watson – Lazarowich, Amell.
Detroit Red Wings

Detroit vstupuje do letošní sezóny útočně posílen, když tým během léta posílil Daniel Alfredsson a Stephen Weiss. Takže se dá letos u Rudých křídel předpokládat úspěšná sezóny. Také uvidíme, jak se Detroit vyrovná s tím, že bude letos hrát Východní konferenci.

Buffalo Sabres

V Buffalu se fanoušci obměny kádru a výrazného posílení nedočkali. Tahouny týmů budou nadále útočník Thomas Vanek a jistota v brankovišti Ryan Miller. Buffalo tedy čeká velmi těžká sezóny a bude muset hrát velmi dobře, aby se podívalo do play-off.
Zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje. Dlouho očekává sezóna NHL byla včera zahájena prvními zápasy a dnes se pokračuje dále, když se v noci odehrají tři zápasy. My se zde zaměříme na zápas Detroit Red Wings – Buffalo Sabres, kterým vás provede Jan Šlapáček.