Jakub Kindl (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 26:04
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:16
1. Antti Niemi (SJS) 24 zák., 0 gólů, 100%
2. Jimmy Howard (DET) 27 zák., 0 gólů, 100%
3. Logan Couture (SJS) 0+0 – proměnil rozhodující nájezd.
Dnešní defenzivní a taktickou bitvu mezi mezi Detroitem a San Jose musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se dokázal přesně trefit jen Couture, který tak svém týmu vystřelil bod navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.

Rozhodující nájezd proměnil LOGAN COUTURE
Bertuzzi si dokázal položit Niemiho, který ale předvedl nádherný zákrok betonem a rozhoduje o vítězství svého týmu.
Za San Jose se rozjel Couture, který střelou pod vyrážečku překonává Howarda.
Za Detroit to zkusil Alfredsson, ale ani on nedokázal vstřelit branku.
Na druhé straně to zkusil Marleau, ale ani on nedokázal po kličce do forhendu poslat kotouč do branky.
Dacjuk zvolil jako zakončení kličku do bekhendu, po které nedokázal trefit branku.
Jako první pojede Detroit.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení jsme branku neviděli a tak budou muset o vítězi utkání rozhodnout samostatné nájezdy.

Střely na branku: 24:27.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:54
Střelou přes obránce se pokusil rozhodnout o vítězi Weiss, ale jeho pokus šel do Niemiho.
64:02
Tentokrát to Smith zkoušel z levé strany. Branku však těsně minul.
63:42
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Smith, ale Niemi dokázal zasáhnout.
63:15
Dacjuk vyslal do útočného pásma Zetterberga, jenž se pokusil obtočit okolo branky. Jeho plán ale nevyšel.
62:23
V prodloužení jsou zatím aktivnější hosté.
61:48
Pavelski nahodil kotouč na Howarda a ten jej raději podržel.
61:34
Hráči Detroitu špatně střídali a Kennedy mohl jet sám na branku. Bohužel pro San Jose si špatně pohlídal modrou čáru a dostal se do postavení mimo hru.
61:01
Ke střele přes obránce se dostal Kennedy, ale jeho pokus dokázal Howard betonem vyrazit.
60:43
Začátek prodloužení je zatím velmi nepřesný. Postavení mimo hru ze strany Detroitu.
60:01
Detroit měl ve třetí třetině více ze hry a snažil se dotáhnout zápas do vítězného konce. Branku však nevstřelil stejně jako San Jose a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku: 23:25.
60:00
59:45
Kotouč se drží převážně ve středním pásmu. Utkání míří k prodloužení.
59:17
Kotouč je za brankou San Jose v držení Brauna.
58:43
Alfredsson zavezl kotouč do útočného pásma a poslal jej k pravému mantinelu Franzenovi, který střelou zápěstím prověřil Niemiho.
58:11
Od zadního mantinelu se odrazil kotouč před Niemiho. Ten nic neriskoval a raději jej přikryl.
57:03
56:40
Útok Detroit rozebral obranu hosté do prázdné branky mohl zakončovat Tatar, ale ten nedokázal trefit skákající kotouč.
55:46
Od modré čáry tvrdě střílel Alfredsson, ale jeho pokus zastavil jeden z bránicích hráčů.
55:40
Detroit se usadil v útočném pásmu.
55:03
Detroit si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje na 2 minuty za nedovolené bránění Sheppard.
55:01
Do obrovské šance se dostal Smith, který z velké blízkosti nedokázal Niemiho překonat. Bude se ale vylučovat.
54:48
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Sheppard, ale jeho pokus nebyl dost razantní.
53:26
Tak to byla slušná příležitost pro Tootoa, který obdržel na modrou čáru přesný pas a posléze střelou z levého kruhu poslal kotouč přesně do Niemiho náruče.
52:00
Na druhé straně se dostal do solidní příležitosti Kennedy, ale jeho pokus dokázal Howard vyrazit.
51:42
Detroit má herní převahu a snaží se dostat do vedení. Nyní to zkoušel z levé strany Dacjuk, ale jeho střela nebyla úspěšná.
50:43
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Franzen, jenž nedokázal procpat puk přes ležící hráče do branky.
50:32
Cleary z levé strany hledal přihrávkou před branku Tatara, ale ten se k puku nedostal, když jej dokázal zachytit Niemi.
49:36
Z modré čáry nahodil kotouč na branku Kindl, jeho pokus se k ní však nedostal.
49:29
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Quincey, jeho pokus zamířil vedle branky.
48:28
Před Niemim se dostal ke kotouči Tatar, který z otočky nedokázal kotouč dostat do branky.
47:06
Alfredsson před brankovištěm tečoval pokus Lashoffa od modré čáry nad branku.
46:53
Abdelkader nahodil od modré čáry kotouč na Niemiho, který raději hru přerušil.
46:35
Tootoo našel rozjetého Anderssona, který střelou přes obránce neuspěl.
45:26
Detroit je v posledních minutách aktivnějším celkem.
44:15
Z druhého kruhu se dostal do zakončení Smith a jeho pokus dokázal Niemi nejistým zákrokem vyrazit vedle branky.
44:08
Alfredsson odvedl velmi velký kus práce, když u pravého mantinelu dokázal vybojovat kotouč, se kterým se poté dostal na pravý kruh, odkud střelou zápěstím prověřil Niemiho.
43:15
Přes obránce se pokoušel prosadit Desjardins, ale jeho pokus byl sražen bránícím hráčem do rohu.
42:21
I začátek třetí třetiny je velmi opatrný. Je možné, že dnešní utkání rozhodne jediná branka.
41:00
Hertl se dostal do postavení mimo hru.
40:30
Z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Howarda Kennedy. Brankář Detroitu vyráží kotouč za branku.
40:01
Branku nám nepřinesla ani druhá třetina. Oba týmy dnes podávají velmi dobrý výkon v defenzívě a to se také odráží na výsledku. Před třetí třetinou je tedy stav 0:0 a v ní může rozhodnout jediná chyba. Který tým ji udělá, zjistíme přibližně ve 3:25, kdy bude třetí dějství zahájené.

Střely na branku: 11:19.
40:00
39:41
Od modré čáry to zkusil Couture, ale jeho střela končí na betonu Niemiho.
38:58
Přes obránce se pokusil vystřelit Kennedy, ale to se mu nepovedlo, když trefil právě toho bránícího hráče.
38:19
Od modré čáry to zkusil Hertl, ale jeho pokus dokázal Howard vyrazit.
37:30
Nepřesné založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.
36:37
Z pravé strany nahodil kotouč na branku Zetterberg. Niemi ukrývá kotouč ve své lapačce.
36:23
Z pravého kruhu se dostal do zakončení Abdelkader, ale jeho pokus jde těsně nad branku.
35:42
Třetí lajna Detroit hraje dnes velmi aktivně, když si dokáže vytvořit tlak v útočném pásmu. Využít ho však zatím nedokáže.
34:36
Z protiútoku se dostal ke střele přes obránce Hertl, ale ani tento český hráč nedokázal vstřelit úvodní branku utkání.
34:02
Kindl to udělal velmi dobře, když si položil hráče před sebou a objel jej. Díky tomu se dostal do ideální střelecké pozice, ze kterého ohrozil Niemiho branku.
33:36
Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Franzen, ale jeho střela byla zablokována.
32:49
Od modré čáry vystřelil tvrdě Braun, ale jeho pokus zapadl Howardovi do náručí. Následuje komerční přestávka.
31:45
V utkání zatím vítězí obrany.
30:40
Tempo hry se v posledních střídáních výrazně zvedlo. Hra se přelévá ze strany na stranu.
29:48
Z levé strany to zkusil z bekhendem Dacjuk. Jeho pokus končí na betonech Niemiho.
29:32
Odražený puk se dostal k Howardovi, který jej raději podržel pod svoji lapačkou.
29:02
Detroit nyní přidal na svém tempu a tlačí svého soupeře.
28:16
Skvělá individuální akce v podání Tatara. Ten se dokázal dostat z pravého rohu až před Niemiho, kterého ale překonat již nedokázal.
27:31
Největší šance v dosavadním průběhu utkání. Franzen našel zadovkou zpoza branky volného Alfredssona, který střelou z mezikruží trefil ve velmi dobré pozici jen bránícího hráče, jenž jednoznačně zamezil brance.
26:27
Dacjuk našel na pravé straně Abdelkadera, jehož následná střela na branku byla zablokována.
25:49
Od modré čáry to zkusil Vlasic, ale Howard zasahuje.
25:40
25:00
Po přihrávce od Marleaua se dostal do zakončení Couture, který svým pokusem vyprášil Howardovi betony.
24:25
Detroit vyhazuje kotouč k brance San Jose a zatím se opět velmi dobře brání.
24:00
Ke střele z pravého kruhu se dostal Couture, jehož pokus dokázala zablokovat domácí obrana.
23:40
San Jose si zahraje další přesilovou hru. Quincey je vyloučen na 2 minuty za sekání.
23:38
Dnešní utkání je zatím velmi bojovné. Ani jeden z týmů se nedokáže dopracovat k výrazné šanci.
22:33
San Jose se marně pokouší prosadit přes obranu Detroitu do útočného pásma. To samé se dá říci o snahách domácích.
21:15
Z modré čáry vystřelil tvrdě Kindl, jeho pokus končí na betonech Niemiho.
20:52
San Jose dostal zkraje druhé třetiny svého soupeře pod tlak. Ten se ale velmi dobře brání.
20:17
Z velkého úhlu se pokusil Howarda překvapit Kennedy, ale brankář Detroitu si pohlídal prostor u levé tyčky.
20:01
V první třetině diváci v Joe Louis Aréně branku neviděli. Hraje se zatím velmi opatrně, když k vidění nebylo mnoho střeleckých pokusů. Mírně lepší bylo San Jose, které i díky jedné přesilové hře navíc mělo více střeleckých pokusů. Druhá třetina začne přibližně ve 2:30.

Střely na branku: 4:7
20:00
19:30
Třetí lajna Detroitu se sice drží v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostává.
18:53
Demersovi se ale rozehrát nepodařilo a tak se pokouší prosadit domácí.
18:38
San Jose rozjíždí útok do své branky.
17:42
Dacjuk šikovnou tečí na pravém kruhu nadělal Niemimu problémy, když se finský brankář musel po puku dost natahovat, aby jej dokázal vyrazit.
16:32
Hra se odehrává převážně ve středním pásmu. Oba celky velmi dobře brání.
15:45
Detroitu se směrem dopředu vůbec nedaří. Během krátké chvíle se dopustil tří zakázaných uvolnění.
15:08
Hertl se pomalu dostával z pravé strany před branku, ale nakonec mu při pokusu o kličku kotouč ujel.
14:47
14:12
13:52
Z pravého kruhu tvrdě vystřelil Couture a Howard jeho pokus vyrazil pouze k Pavelskimu, který nedokázal z prostoru před brankou překonat brankáře Detroitu.
13:44
Od modré čáry se dostal do zakončení Irwin, který tvrdou střelou našel lapačku Howarda.
13:20
Kotouč je opět u Niemiho, který se rozehrávkou zapojuje do hry.
12:40
Dnes se Detroitu v oslabení daří, když nepouští svého soka do zakončení.
12:12
San Jose bude hrát druhou přesilovou hru v utkání. Bertuzzi si pomohl hákováním a je vyloučen na 2 minuty.
11:01
První lajna Detroitu si vytvořila slušný tlak, ale branku nevstřelila, když pokus Quinceyho od modré čáry branku minul.
10:05
Zasahovat musel až nyní, když se jej snažil z levého kruhu překonat Tootoo.
9:35
Detroit zůstává po přesilové hře v mírném tlaku. Niemi však zatím nemusel zasahovat.
8:53
8:21
San Jose zatím pečlivě brání a svého soupeře do ničeho nepouští. Kotouč je u branky Howarda.
7:42
Před brankou se pokoušel prosadit Bertuzzi, ale ten se nedokázal dostat ke kotouči.
7:03
Ke střele přes obránce se dostal Zetterberg, ale jeho pokus nezamířil na branku.
6:53
Následuje komerční přestávka.
6:53
Přesilovou hru si nyní zahraje i Detroit. Kennedy je vyloučen na 2 minuty za držení.
6:23
Na modré čáře se uvolnil DeKeyser a dostal se ke střele, kterou prověřil betony Niemiho.
5:35
V obranném pásmu si Smith počkal na levém kruhu Hertla, kterého tvrdým hitem poslal k ledu.
4:43
Po levé straně se dostal ke střele Cleary, jehož pokus skončil vysoko nad brankou.
4:23
San Jose je stále aktivnějším celkem. Rudá křídla se nedokáží prosadit.
3:10
Z mezikruží nahodil kotouč na Howarda Couture. Brankář Detroitu nakonec ani zasahovat nemusel.
2:30
2:20
Až na konci přesilové hry si Žraloci vytvořili slušný tlak. Detroit však podržel Howard, který předvedl minimálně dva těžké zákroky.
1:13
Detroit zatím své oslabení zvládá na jedničku. San Jose se nedaří usadit v útočném pásmu.
0:43
Domácí se ale hned na začátku oslabení osvobozují.
0:30
San Jose bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen Dacjuk.
0:14
Hosté začali aktivně, když se hned po vhazování dostali do útočného pásma. Toho využil ke střele Couture.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – DeKeyser, Quincey, Kindl, Lashoff, Ouellet, Smith – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Alfredsson, Franzen, Bertuzzi – Tatar, Weiss, Cleary – Tootoo, Andersson, Miller

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Irwin, Demers, Hannan – Hamilton, Thornton, Hertl – Marleau, Couture, Kennedy – Wingels, Pavelski, Nieto – McCarthy, Desjardins, Sheppard

Rozhodčí: Kowal, O'Rourke – Brisebois, Gibbs.
San Jose Sharks

San Jose zažívá báječný vstup do sezóny a momentálně je nejlepším celkem celé NHL, když má na svém kontě jen jedinou porážku. Uvidíme, jak se bude Žralokům dařit dnes a hlavně jak se předvede Tomáš Hertl, na kterého je upoutána veliká pozornost.

Detroit Red Wings

Detroit byl v posledních zápasech na vítěznou vlnu, která byla ukončena minulý zápas ve Phoenixu. Detroit sice vedl dlouhou dobu o dvě branky, ale nezvládl třetí třetinu a prohrál 2:5. Dnes má Detroit šanci na reparát, ale určitě to nebude nic snadného.

Jonas Gustavsson – 3 zápasy – 95,3%.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Detroitu Red Wings, který v domácí aréně vyzve San Jose Sharks. Podle sázkových kanceláří jsou šance obou týmů na vítězství vyrovnané.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.