Už se nic nestane. Senzace je tak na světě, když lídr KHL překvapivě padl s celkem Slovanu. Ve třetí části totiž Slovan využil dvojnásobnou početní výhodu a vsítil i gól v oslabení. Moskva sice snížila, ale na vyrovnání to již nestačilo. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:44
Oddechový čas pro domácí.
59:44
Za podražení v závěru putuje na trestnou Sigalet.
59:00
Jerjomenko odjíždí z branky! Domácí jsou v šesti!
58:40
Obrovský závar před Janusem! Hostům se ale jako zázrakem podařilo vyhodit.
58:16
58:10
S příchodem Volkova vypálil od modré Škoula. Jeho ránu kryje Jerjomenko do své lapačky.
57:43
Jenže hosté si se střelou dávají na čas. Nechtějí dovolit žádné zaváhání.
57:07
Až teď se podařilo Slovanu uzamknout soupeře v obranném pásmu.
56:52
Domácí vyhodili a následně byl odpískán Bratislavě ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:16
A vzápětí bude ještě hůř! Komarov se provinil sekáním. Bude to další přesilovka 5 na 3 pro Slovan.
56:03
Za vysokou hůl putuje na trestnou Volkov. Tohle je nepříjemná situace pro Dinamo.
55:41
Bartovič zachytil rozehrávku soupeře. Na nic nečekal a bekhendem vykázal domácí z útočného pásma.
54:52
Zakázané uvolnění Slovanu. Bude se vhazovat před Janusem.
54:21
Slováci raději už neriskují a pokud získají puk, tak jej lehce pošlou do středního pásma.
53:50
A tlak domácích se logicky zvyšuje. Dá se tedy očekávat velmi zajímavý závěr dnešního střetnutí.
52:42
Mojžíš diskutoval s rozhodčím a dostává za to desetiminutový osobn trest. Do dnešního klání tak už nezasáhne.
52:42
Dinamo právě vstřelilo branku!
Vzápětí ale domácí snižují! JEGOR DUGIN stál na správném místě u pravé tyče a po přihrávce Karpova zavěsil puk do odkryté části svatyně. Asistence: Maxim Karpov.
52:08
51:58
Až teď se Moskvané usadili, nicméně zatím nevyprodukovali žádnou střelu na branku.
51:21
Slovenský tým hraje opravdu skvěle. Opět nepustil lídra soutěže ani do útočného pásma.
50:49
A opět zahrozil Slovan! Hudáček šel sám na gólmana. Toho ale střelou mezi betony nedokázal překonat.
50:08
Šance pro Dinamo. Za sekání putuje na trestnou Mojžíš.
49:02
Rychlým přechodem do útočného pásma se snažil prosadit Šatan, jenž vypálil z pravého kruhu. Jerjomenko ale zakročil v pravý čas.
48:35
Cetkov vystřelil z mezikruží. Jeho ostrá rána si ale cestu mezi tři tyče nenašla.
48:23
Naopak vedoucí tým v poklidu drží kus černé pryže ve středním pásmu. Janus je tak zatím bez větší práce.
46:57
Tak tohle už je opravdu hodně nepříjemná situace pro Dinamo. To musí zvýšit svou aktivitu, jinak dnes odejde překvapivě z prázdnou.
14:00
Slovan právě vstřelil branku!
Při vlastním oslabení zvyšuje Bratislava své vedení. MIROSLAV ŠATAN se dostal do samostatného úniku a krásnou kličkou z forhendu poslal puk mezi betony bezmocného Jerjomenka. Bez asistence.
45:43
Od modré napřáhl Mironov, jenže jeho ránu vyrazil Janus bez větších potíží.
45:25
Jenže Dinamu se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu. Slovan perfektně brání.
44:06
Bartovič se ale provinil hrubostí a domácí tak budou moci srovnat se soupeřem krok.
43:48
Tak či tak Dinamo je výsledkem poměrně dosti zaskočeno a ze strany Moskvanů to není rozhodně pohodová hra.
43:07
Nahozený kotouč chtěl Janus ukrýt pod svou výstroj, jenže ten mu vypíchl útočící Mosaljov, který poté sice objel branku, ale k zakončení se nedostal.
17:39
41:16
Tým Bratislavy pokračuje v přesilové hře 5 na 4 a drží se v útočném pásmu.
40:27
Hned po vyhraném vhazování využívají hosté dvojnásobnou početní výhodu. Od modré napřáhl MARTIN ŠKOULA, který se přesně trefil do spodního levého růžku. Jerjomenko měl zakrytý výhled a na střelu tak vůbec neviděl. Asistence:
40:21
A bude to krátká přesilovka 5 na 3! Za sekání putuje na trestnou Mironov.
40:01
Ve druhé periodě padla také jedna branka, ale tentokrát v síti Jerjomenka. Ten inkasoval z početní výhody soupeře, když se ve 27. minutě krásně trefil Miklík. Uvidíme, co nám nabídne třetí část, která začne v 18:11.
40:00
39:42
Nakonec kotouč ukořistil Novák, který ho z první poslal až k protější brance.
39:27
Celek Bratislavy se drží v útočné třetině, ale nemůže se dostat k nějakému zajímavé zakončení.
38:25
A Dinamo oslabí Korjagin, který se provinil hákováním.
38:13
Hosté se v závěru evidentně snaží uchopit iniciativy a tlačí se více dopředu, než soupeř.
37:59
Šatan si sjel do střelecké pozice. Vypálil, ale branku soupeře netrefil.
37:03
Před domácí svatyní se zjevili hned dva útočící hráči. Ani jeden z nich ale puk nedokázal zkrotit a tím pádem ani zakončit.
36:19
Vidíme poměrně vyrovnanou pasáž. Hraje se převážně ve středu hrací plochu. Střely na branku 22:16.
35:27
35:02
Pestunov mohl přidat druhý gól, když zůstal na pravé straně úplně osamocen. Na zmiňovaného hráče číhala prázdná branka, jenže Pestunov jí z bekhendové strany netrefil.
34:11
Až teď se Slovanu podařilo vyhodit a do konce i vystřídat.
33:58
Ostrá střela Štajnocha od modré čáry nebyla přesná a končí jen za mantinelem brankaře.
33:27
Za sekáním si odsedí na trestné lavici Šatan dvouminutový trest.
32:49
Pestuško vypálil z bekhendové strany. S tím si ale Janus poradil bez větších potíží.
31:37
Rázem se hra ale obrací opět směrem k brance hostujícího muže v masce. Ten má momentálně hodně práce.
30:40
Velmi dobrou šanci si vytvořil Karsums, jenž po vyhraném buly ukořistil puk a nikým nehlídaný si s ním najel až před Januse. Tvrdou střelou ale poslal kotouč jen do jeho pravého betonu.
29:56
Mosaljov si sjížděl ze strany a posílal kotouč před branku na najíždějícího spoluhráče. Přihrávka ale byla zablokována.
29:15
Bratislava se drží v útočné třetině a kombinuje. V této pasáži je aktivním celkem, ale ve hře 5 na 5 se ji zatím příliš vůbec nedařilo.
28:21
Následuje krátká komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
27:02
Radivojevič chtěl využít zvýšené aktivity svého týmu, nicméně jeho střelecký pokus byl zablokován.
26:17
A z přesilové hry hosté vyrovnávají. MICHEL MIKLÍK předvedl nádhernou individuální akci, když si ze středního pásma najel k levému kruhu, ze kterého vyprodukoval dělovku, která prošla nad vyrážečku Jerjomenka ke vzdálenější tyči. Bez asistence.
25:13
Hákováním se provinil Jalasvaara a Bratislava si tak zahraje přesilovku.
24:03
Snaha Slovanu je zřejmá, jenže obrana Moskvanů je opravdu perfektní a hosté se jen těžce dostávají do útočné třetiny.
23:11
Individuální akcí se snažil prosadit Mikúš, který se ale překombinoval a k zakončení se tudíž nedostal.
22:44
Domácí jsou znovu aktivnějším týmem a okupují útočné pásmo.
22:27
Od modré vypálil Škoula, který svým zakončením donutil zasáhnout Jerjomenka. Před ním se bude poté vhazovat.
21:39
Kus černé pryže nebezpečně poskakoval před Janusem. Ten jej hokejkou raději odpálil pryč.
20:17
Karsums obdržel přihrávku k mantinelu. Puk se snažil poté přeposlat na hokejku Mosaljova, ale jeho pokus byl zablokován.
20:01
V první části se už nic nestane. V první periodě bylo Dinamo lepším týmem a zaslouženě se ujalo vedení, když se v 9. minutě prosadil v přesilové hře Pestunov. Slovan se sice snaží, ale Jerjomenko byl téměř bez práce. Další třetina začne v 17:19.
20:00
19:26
18:52
Po vhazováním v útočném pásmu Bratislavy znovu domácí vyhazují.
18:13
Vzápětí se Moskvané dostali k puku a zavezli ho až za branku Januse.
17:46
Škoula vystřelil z vrcholu kruhu. S jeho tažnou ranou si ale pozorný Jerjomenko poradil.
17:26
Ba co víc za nedovolené bránění oslabí Rjazancev svůj celek na dvě minuty.
17:10
Dinamo teď kazí vše, co se dá. Už přes minutu si totiž domácí nedokázali ani jednou pořádně přihrát.
16:24
15:22
Opět nepřesnosti v domácí rozehrávce dovolují Slovanu vyhodit.
15:15
Puk končí na střídačce. Bude se vhazovat ve středu kluziště.
14:41
Komarov špatně přihrál, a tak se ke kotouči dostal Škoula, který jej vyvezl do středního pásma.
14:24
Znovu se vylučuje. Sekáním se provinil Kukumberg, který za to obdrží dvě minuty.
13:54
Stále se hraje převážně před brankou Januse. Hosté dokázali ohrozit Jerjomenka jen z přesilových her. Ten jinak nemá mnoho práce.
12:52
Novák je na ledě a domácí jsou tak kompletní.
12:29
A vzápětí je Bratislava opět vykázaná z útočného pásma.
12:05
Radivojevič dostal nabito do volného prostoru v mezikruží, jenže v dobré pozici promáchl.
11:30
Celek Dinama se zatím brání dobře a odvrací veškeré kotouče do střední pásma.
10:52
Na dvě minuty si půjde na trestnou sednout Novák
10:04
Mihalík zachytil puk a vydal se s ním do středního pásma. Nedokázal se s ním ale propasírovat přes dva protihráče.
09:36
Domácí hokejisté jsou lepším týmem a vstřelený gól je evidentně nabudil. Gólman Slovanu se tak musí mít i nadále napozoru.
08:53
Moskvané jdou ale přeci jen do vedení při přesilové hře. DMITRIJ PESTUNOV si najel mezi kruhy a obdrženou přihrávku využil k rychlému zakončení mezi betony Januse. Asistence: Konstantin Volkov.
08:23
Z pravé strany vypálil Jalaasvara. Jeho dělovka ale zamířila příliš vysoko.
07:48
Bratislava se zatím brání výborně a několikrát vyhodila kotouč přes všechny čáry.
07:16
A vzápětí se vylučuje na straně Slovanu. Radivojevič obdrží dvě minuty za hákování.
07:17
Domácí jsou v plném počtu.
06:26
Opět od modré přilétla střela, tentokrát z hokejky Sigaleta, který ale poslal kus černé pryže do připravené lapačky gólmana.
06:03
Až teď se Dinamu poprvé podařilo vyhodit po nepovedené rozehrávce hostů.
05:45
Škoula nahodil kotouč od modré před brankoviště. Domácímu brankaři dlouho trvalo zorientovat se, nakonec Jerjomenko puk uviděl první a ukryl ho do své výstroje.
05:17
Bude se poprvé vylučovat. Rjazancev dostane na nedovolené bránění menší trest.
04:49
Následně si Dinamo neporozumělo v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Jerjomenkem.
04:24
Poprvé se přerušuje. Babenko zakončoval z velkého úhlu a letící kotouč ukryl Janus do své lapačky.
03:44
Na přihrávku za obranu si sjížděl Karpov, který ale kotouč nedokázal zachytit.
03:08
Radivojevič se sice dostal do útočné třetiny, jenže puk zapomněl za sebou a k zakončení se tudíž nepropasíroval.
02:39
Střelecký pokus Dugina byl od modré sražen a k brance tak ani nedolétl.
02:12
Hraje se zatím bez jediného přerušení a dle předpokladů domácí favorit tlačí svého soupeře do obranného pásma.
01:18
Před branku hostí si sjížděl Cetkov na přihrávku, nicméně ten skákavý kotouč nedokázal trefit.
00:31
Pestuško vypálil z pravé strany. Janus se stihl včas přemístit a jeho ránu pokrýt.
00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Višněvskij, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Rjazancev, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cetkov, Karsums, Mosaljov – Babenko, Dugin, Karpov – Kvapil, Pestunov, Volkov.

HC Slovan Bratislava: Janus – Štajnuch, Škoula, Sigalet, Mihalík, Mojžíš, Brejčák, Luža – Šatan, Radivojevič, Hudáček – Miklík, Bartovič, Mikúš.J – Bakoš, Bližňák, Kukumberg – Mikúš.T, Kudrna, Šťastný.

Rozhodčí: Kiseljov, Romasko – Palej, Šichanov.
Poslední tři vzájemné duely se odehrály na ledě Slovanu a ve všech třech zvítězilo Dinamo. Nejprve 4:2, poté 3:2 a nakonec 5:4. Dnešním favoritem je tak zcela jasně Dinamo Moskva.
HC Slovan Bratislava bojuje o play-off a musí bodovat. Slovenský celek ale letos zažívá opravdu nepovedenou sezónu. Ve své divizi je na předposledním místě se 62 body. Před posledním Minskem má náskok 12 bodů, a na CSKA ztrácí propastných 11 bodů, takže každý bod je pro Slovan skvělý, ale dnes to bude opravdu těžký oříšek. Avšak poslední dva venkovní zápasy Bratislava vyhrála a získala celkem pět bodů.
Momentální lídr celé soutěže KHL Dinamo Moskva má na svém kontě 105 bodů s náskokem šesti bodů před druhým Peterburgem, jenž ale odehrál o zápas více. Dinamo patří právě společně s Petrohradem, Magnitogorskem a Kazani mezi největší aspiranty na titul. Avšak poslední zápasy se Moskvě nevydařili dle představ. Dva body s CSKA, prohra s Rigou a nakonec těsná výhra nad Lvem není zrovna optimální forma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.