2. Ben SCRIVENS (EDM) 46 zák., 4 góly, 92%
Martin MARINCIN (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:30
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:47

Los Angeles Kings: 50

3. třetina:

Edmonton Oilers: 8

Los Angeles Kings: 17
Je konec, hosté sice prohráli třetí část 0:1, když jedinou branku této třetiny vstřelil ve 43. minutě domácí Smyth, ale byť to ještě domácí v závěru zkoušeli bez gólmana a se šesti hráči v poli, dotáhnout ztrátu na svého soupeře se jim již nepodařilo. Los Angeles Kings si tak odváží z Edmontonu očekávané body a potvrzuje tak roli favorita. Zároveň hosté prodlužují svou ojedinělou vítěznou sérii již na sedm vítězných utkání v řadě!
60:00
59:23
Před Kopitarem tam dobře zapracoval vracející se Hall, který zabránil brance hostů.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:56
Hosté vyhazují do středního pásma.
58:30
Domácí to zkouší v šesti, Scrivens na střídačce, branka Oilers prázdná.
57:48
A hosté "ostřelují" branku soupeře.
57:38
Doughty nahazuje za branku Oilers.
57:13
Utkání spěje do svého konce, na tom, že si hosté dnes z Edmontonu odvezou dva body, se zřejmě již nic nezmění.
55:53
Komerční přestávka.
55:38
Domácí nikam nespěchají, stejně tak i hosté.
55:18
Probíhá poslední pětiminutovka a zatím sledujeme hodně uvolněný hokej.
53:40
53:40
Joensuu se dostal dvakrát ke střele, tu druhou střelu Quick vyráží do ochranné sítě, rozhodčí přerušují hru.
53:27
Kings před Scrivensem, střele Martineze nepřesná.
53:15
Hraje se dlouho bez přerušení.
52:35
Gagner se nedostal ke střele, hosté získávají puk.
51:25
Po střele Williamse zasahuje Scrivens, sice vyráží, ale ani tento zákrok nepatřil zrovna k nejjistějším.
50:44
Doughty střílí z pravé strany, ale puk míří pouze za branku.
50:00
Posledních deset minuty, domácí se snaží dostat "na dostřel" svému soupeři.
48:20
48:08
Hosté nahazují na Scrivense a drží tak puk daleko od své branky.
47:20
Až nyní Jordan Eberle neudržel puk na útočné modré a hosté se osvobozují.
47:12
Oilers celou dobu ve třetině soupeře.
46:20
Jenže Kopitar tam fauluje, za podražení odchází na dvě minuty na trestnou lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.
46:05
Elitní formace Kings drží soupeře v jeho třetině.
45:27
Puk za brankou Oilers, ale na hokejkách domácích hráčů.
44:39
Hra se přesouvá do třetin Kings.
44:31
Scrivens chytá střelu Williamse z levé strany.
44:18
Hosté získávají puk po buly ve třetině Oilers.
44:18
Oddechový čas pro domácí.
43:40
Hraje se již v plném počtu a vracející se Richards se nyní dostává do zakončení, jeho střela z levé strany končí na pravém betonu Scrivense.
42:39
Hosté v útočném pásmu.
42:05
Edmonton právě vstřelil branku!
RYAN SMYTH čeká u pravé tyčky na přihrávku Gagnera z levé strany, ale nakonec se k teči nedostává, puk se odráží do branky Kings od brusle bránícího Doughtyho, branka připsána právě Smythovi. Asistence: Sam Gagner a Taylor Hall.
42:00
Hosté jsou již ve čtyřech.
41:34
Tentokrát se vylučuje pouze na straně Kings, Richards dostává dvouminutový trest za sekání.
41:34
Je to ale hodně nervózní a po další potyčce se znovu vylučuje.
41:34
Dalo se očekávat, že Kings budou aktivnější při hře čtyři na čtyři.
40:56
Nicméně Doughty svým útočným výpadem, při vlastním oslabení, donutil soupeře k faulu a rozhodčí vylučují, na trestnou lavici usedá Eberle, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
40:05
Ve třetí části, resp. v jejím úvodu, se budou muset hosté bránit v oslabení, nakonec "pouze" dvouminutovém, na trestné lavici sedí Nolan společně s Williamsem.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:00 hodin.
Československá stopa v utkání – po druhé třetině:
Martin MARINCIN (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:02
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:16
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Edmonton Oilers: 14

Los Angeles Kings: 21
A to je to poslední, co jsme ve druhé třetině sledovali. V této části dávali góly pouze hosté, nejprve ve 29. minutě vrátil vedení Kings Martinez, o dvě minuty později pak překonal Scrivense podruhé v zápase Carter a konečnou podobu skóre po dvou třetinách dal ve 36. minutě Lewis. Hosté tak vedou po čtyřiceti minutách 4:1 a vše se zdá být jasné.
40:00
39:56
Závar před Quickem, kde Nolan jednou ranou skolil k zemi domácího Jeonsuua a pozor, vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Nolan a dostává trest 2+2 minuty.
39:56
A ještě donutili Quicka k zákroku, čtyři vteřiny před koncem třetiny.
39:50
To se nedaří, domácí se osvobozují.
39:35
Vhazování ve třetině Oilers vyhráli hosté a snaží se dostat ke střele.
39:00
Ohlášeno posledních šedesát sekund druhé třetiny.
38:22
Hosté v pohodě přechází do útočného pásma, Muzzin pálí z levé strany, Scrivens tentokrát pozorný a chytá.
38:08
Quick zastavuje za vlastní brankou nahozený puk.
37:35
Quick zasahuje proti střele Gazdice z levé strany a přerušuje hru.
37:08
Zastavili ho obránci až na útočné modré, aktivní hra slovenského borce.
36:52
Jenže do celé věci se vložil Gáborík, který vybojoval puk v rohu a spěchá do protiútoku.
36:33
Vhazování po pravici Quicka, domácí získávají puk.
36:08
Hosté trestají každou chybičku domácího týmu, pro který se začíná tento duel vyvíjet hodně nepříznivě.
35:49
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Obrana Oilers rozhodně nepůsobí nijak jistě, TREVOR LEWIS si nyní v klidu nabruslil na přihrávku Cartera z levé strany a střelou z bezprostřední blízkosti překonává Scrivense. Asistence: Jeff Carter.
35:22
Vhazování po pravici Quicka, hosté získávají puk a spěchají do protiútoku.
35:12
J. Schultz pálí od modré a za Quickem zazvonila jedna z tyček!
34:45
Williams se snažil dostat před Scrivense, ale byl odstaven, přesto domácí gólman chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.
33:58
Taylor Hall nyní nastupuje v elitní formaci s Jakupovem a Nugent-Hopkinsem, jeho střelu z levé strany Quick chytá a raději přerušuje hru.
33:35
První pětka Oilers se dostává do útoku a dokáže ohrozit Quicka.
32:27
Hosté jasně lepší, domácí se urputně brání.
32:13
Kopitar střílí z mezikruží, ale míří vysoko nad branku.
32:02
Scrivens zasahuje před Gáboríkem.
31:03
Následuje komerční přestávka.
31:03
Na druhé straně zasahuje Quick, který raději přerušuje hru.
30:49
Jedno je jisté – Scrivens dnes v brance Oilers rozhodně nepůsobí jistým dojmem!
30:16
Kopitar vystřelil z pravé strany, puk Scrivesovi opět někudy propadl za záda, kde doráží do branky pohotový JEFF CARTER, hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Anze Kopitar a Vjačeslav Vojnov.
29:51
Kings v útočném pásmu.
29:34
Na trestnou lavici míří Sam Gagner (EDM) za nebezpečnou hru vysokou holí.
29:25
Domácí se musí bránit ve vlastní třetině, bude se vylučovat.
29:13
Kings v další šanci, Carter pálí z pravé strany, Scrivens vyráží.
29:00
Vhazování po levici Scrivense.
28:49
Domácí sice útočili, ale stačila malá chyba ve středním pásmu, Kings zaútočili, Regehr přihrává na pravou stranu, na modrou, odkud pálí ALEX MARTINEZ a puk propadl Scrivensovi do branky. Asistence: Robyn Regehr a Dustin Brown.
27:38
Hosté střídají, dostávají puk do středního pásma.
27:10
Na hokejistech Edmontonu je patrná určitá volnost, v souboji s Kings nemají co ztratit a hrají opravdu hodně dobrý hokej.
26:44
Hosté odpalují puk až za branku Oilers, není to icing, domácí musí hrát.
25:35
Ale neúspěšně, naopak, nyní se musí domácí bránit, střela Muzzina z levé strany, od modré, míří vysoko nad branku Oilers.
25:17
Puk za brankou Kings, Joensuu se ho snaží získat.
24:41
Kopitar znovu v akci, ale po přechodu přes útočnou modrou pouze odevzdává puk soupeři.
24:10
Kopitar střílí z levé strany, ale střelu zblokoval J. Schultz.
23:38
Eberle čeká za vlastní brankou na dostřídání.
23:19
Chyba v rozehrávce Kings, ale domácí ji nedokázali potrestat.
22:58
Puk ve středním pásmu, domácí se ubránili.
22:45
Puk za brankou Oilers, domácí se brání.
22:35
22:10
Hall získává puk ve středním pásmu, ale při přechodu přes modrou o něho přichází.
21:59
Hraje se opět svižně, hned od úvodních vteřin této třetiny.
20:50
Kopitar se dostává do zakončení, Scrivens si levou tyčku dokázal pohlídat.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:02 hodin.
Československá stopa v utkání – po první třetině:
Martin MARINCIN (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 5:21
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:22
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Edmonton Oilers: 5

Los Angeles Kings: 12/b
V první třetině se již víc nestane. Domácí hrají zatím s favorizovaným soupeřem nerozhodně 1:1, když sice od druhé minuty prohrávali zásluhou pohotové střely Cartera, ale díky brance Halla o šest minut později vyrovnali a tento stav vydržel až do konce první dvacetiminutovky.
20:00
19:15
Další šance Richardse, ani jednou však nedokázal překonat Scrivense, který nyní podržel svůj tým.
19:05
Richards v jasné pozici nepřekonává Scrivense.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:42
Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici usedá domácí Philip Larsen za hákování.
18:08
Tam se snažil Gáborík vybojovat puk, ale obrana Oilers je úspěšnější.
17:48
Ale hosté útočí, Williams nahazuje puk za branku Oilers.
17:17
Oilers získávají puk a zakládají útočnou akci.
16:29
Hra opět přerušena, následuje další komerční přestávka.
15:25
Toffoli ale v souboji s Larsenem ztrácí puk a domácí se osvobozují.
15:13
Kings nyní kombinují ve třetině soupeře.
11:57
Ofsajd Oilers na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
11:28
Brown rozehrává, nakonec se hosté dostávají do útočného pásma.
11:14
11:12
Scrivens přerušuje hru po střele Vojnova.
09:38
Hosté mají puk a snaží se rozehrát, domácí dobře napadají.
09:10
Vhazování po levici Scrivense, domácí úspěšnější.
08:01
08:01
A Perron zkouší pozornost Quicka, ten chytá a přerušuje hru.
07:24
Povedená útočná akce, Gagner nachází Perrona, který z otočky, v útočném pásmu soupeře, přihrává před branku, kde si najíždí TAYLOR HALL, jenž bekhendem překonává Quicka z bezprostřední blízkosti. Asistence: David Perron a Sam Gagner.
06:47
Larsen nepřesně rozehrává, zakázané uvolnění Oilers.
05:29
Hraje se dlouho bez přerušení, Oilers v útočném pásmu.
04:15
J. Schultz dostal puk z vlastní třetiny, ale jeho rozehrávka není přesná.
03:20
Hostům se bude nyní hrát mnohem lépe, když vedou, což je vidět i na ledě.
02:27
Tentokrát však pouze za cenu zakázaného uvolnění.
02:18
Hosté nahazují puk do útočného pásma, Oilers se brání.
01:36
Nenápadná akce Kings, z pravé strany vystřelil JEFF CARTER a puk "zaplul" překvapenému Scrivensovi mezi betony do brany. Asistence: Tyler Toffoli.
01:13
Ofsajd Kings na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
00:01

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – A. Ference, J. Schultz, Marincin, Petry, Larsen, Fraser – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, R. Smyth, Jones

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Martinez – Gáborík, Kopitar, Williams – Toffoli, Richards, Carter – King, Stoll, Brown – Clifford, Lewis, Nolan

Rozhodčí: LaRue, Walsh – Mach, Wheler.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Los Angeles Kings.
EDMONTON OILERS

________________________________________

Olejáři definitivně "odpískali" tuto hodně nepovedenou sezóny, kdy se pohybují na samém dně Západní konference, ale i celé ligy, když horší je již pouze Buffalo. V poslední den přestupů se zbavili i Aleše Hemského. Dnešní utkání proti LA je posledním z pěti domácích zápasů, v nichž zatím Oilers dvakrát prohráli a dvakrát vyhráli.
                        LOS ANGELES KINGS

Králové "jedou" na vítězné vlně, kterou započali již před ZOH v Soči. Vítězná série se po vítězství 3:1 prodloužila na šest, již šest zápasů v řadě dokázali King vyhrát! Naposledy se museli sklonit před některým ze soupeřů 5. února, kdy doma podlehli Chicagu.