S konstatováním, že Los Angeles Kings si veze z ledu Edmontonu dva body za výhru 3:0 a Martin Jones si připisuje čisté konto se s Vámi loučí a příjemný vstup do pátečního dne přeje Tomáš Lysý.
Československá stopa v utkání:
Martin Marinčin (EDM): 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:47.
Marián Gáborík (LAK): 2+1, 5 střel, čas na ledě: 18.12.
Využití. 0-0.
Dnešní zápas nepotřebuje žádný sálodlouhý kometář. Los Angeles Kings bere zasloužené tři body. Edmonton propadl snad ve všeh herních činnostech. V sedmadvacáté vteřině vstřelil vítězný gól Anže Kopitar: Na jeho branku navázal v první třetině Marián Gáborík a stejný plejer se trefil i v třetině druhé. Závěrečná dvacetiminutovka gól nepřinesla, když Gáboríkovi nebyla uznána úspěšná dorážka kvůli postavení jeho spoluhráče v brankovišti.
60:00
59:19
Los Angeles se už také nikam neženou, snaží se udržet pro Martina Jonese čsté konto.
59:00
Posledních šedesát vteřin tohoto zápasu vchází v platnost.
58:19
Edmonton naprosto rezignoval na jakoukoliv útočnou aktivitu a pouze vyhazuje puky do středního pásma.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si říci, že i celého zápasu.
57:55
Po tlaku Los Angeles, který měli na svědomí kdo jiný než Gáborík s Kopitarem, se domácí osvobozují na zakázané uvolnění.
57:13
střelecká produktivita Oilers ve třetí třetině je opravdu žalostná. Když už se někdo z domácích dostane ke střele, tak jako nyní Taylor Hall, tak mine tři tyče.
56:31
Richards a Nolan způsobovali rozruch před Fasthem, nakonec se ani jednomu z hráčů hostů nepodařilo střelecky ohrozit gólmana Oilers.
56:01
Hosté získali puk po souboji ve středním pásmu a Jarret Stoll ihned zaútočil. Po pravé straně přejel útočnou modrou a vypálil z vrcholu pravého kruhu, nicméně Fasth znovu kryje.
55:46
Zřejmě poslední komerční přestávka v dnešním mači.
55:25
Již jednačtyřicet střel vypálil hráči Los Angeles na Fastha. Tři z nich si našli cestu za záda švédského gólmana ve službách Olejářů. Tentokrát se tomu tak nestalo, když Trevor Lewis zápěstím nepřekonal z pravé strany muže v masce.
55:14
54:53
Edmonton hraje dnes oslabení velmi dobře, opět se osvobozuje a z přesilovky Los Angeles zbývá už jen pár vteřin.
53:58
Je to tak, branka neplatí.
53:58
Uvidíme, jestli bude gól Mariána Gáboríka platit. Slovenský útočník dorážel z předbrankového prostoru, ale Anže Kopitar zřejmě bránil Fasthovi v zákroku, když stál v brankovišti.
53:27
Jake Muzzin se s tím dneska opravdu nemazlí, od modré tvrdě vypálil, Fasth na jeho střelu však moc dobře viděl a bez problémů zasahuje.
53:14
Čtvrtá přesilovka pro Los Angeles Kings. Taylor Hall (EDM) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Na vyloučení: 4-0.
52:55
Vhazování před vlastním gólmanem vyhráli Králové a Kopitar ihned poslal do úniku Mariána Gáboríka, ten se ale před gólmanem Fasthem neprosadil tak, jak by chtěl a Švéd pokryl kotouč.
52:38
Komerční přestávka.
51:46
Steven Pinizzoto se už na střelecké trápení svých poluhráčů nemohl dívat a pokusil se vypálit z trošku bezvýchodné pozice na pravém kruhu. Útočník domácích ale netrefil branku Jonese.
50:33
O lecčems vypovídá, že domácí vystřelili za deset a půl minuty třetí třetiny na branku Los Angeles pouze jednou. Ani teď se to nezmění, protože Edmonton nezakončuje rychlý protiútok dva na dva, jelikož Matt Hendricks ztrácí puk.
50:20
Po delší prodlevě je tu další střelecký pokus Jake Muzzina, který je dnes velmi aktivní. Ale svými pokusy také hodně nepřesný, stejně jako nyní.
50:00
Už jen deset minut zbývá do konce šedesáti minut hry.
49:46
Obrana Los Angeles je pevná jako zeď a vypadá to, že Králové začínají ochraňovat Jonese před shot-outem. To by se jim nemuselo vyplatit.
49:36
Martin Marinčin, který dostává hodně prostoru, zakládá za svojí brankou útočnou akci.
48:55
Edmonton Oilers v plném počtu.
48:40
Nyní už to vypadá, že i třetí přesilovou hru hokejisté Kings nevyužijí.
48:26
Ofsajd Los Angeles.
48:20
Už to vypadalo, že se Jeffu Carterovi podaří zavézt puk do pásma, nakonec ale kotouč sbírá obrana domácích a posílá jej za obrannou modrou.
47:48
Edmonton Oilers se osvobozuje a Králové tak budou muset začít znova.
47:11
Hned po Kopitarově vyhraném buly pálil od modré Slava Vojnov, ale pokus beka Los Angeles k FAsthovi neprošel.
46:55
David Perron (EDM) dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 3-0.
46:55
Po střele Justina Schultze se před brankou Martina Jonese, jenž drží puk strhla menší potyčka. Komerční přestávka přijde vhod, bude se vylučovat.
46:21
Útočné snažení hostů zakončuje Viktor Fasth, který po nahození puku na svojí klec měl kontrolu nad kusem černé gumy a vyhodil ho do středního pásma.
45:46
Los Angeles kombinuej před branou Fastha, ale ani Clifford ani Toffoli se ke střele nedostávají.
44:26
Tentokrát byla rána Schultze mnohem nepřesnější, od modré nemířil tento bek Edmontonu přesně.
44:10
Justin Schultz si na vrcholu pravého kruhu sjel k puku a vystřelil, o milimetry však minul pravou tyč branky Jonese.
43:43
Marián Gáborík po útoku s kým jiným než s Kopitarem mohl zakončovat u levé tyče Fastha, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole.
43:00
Hraje se převážně ve středním pásmu. Oba týmy, zdá se, ví, že je o osudu zápasu lehce rozhodnuto.
42:12
Konečně zde máme také první střelu závěrečné davcetiminutovky. Andrew Campbell otestoval Fastha, který byl proti jeho ráně z pravé strany pozorný.
40:26
Marinčin hledal povedeným pasem na útočné modré najíždějícího Eberleho. Další pohyb útočníka Edmontonu s pukem ve směru k brankce Fastha Jonese zastavila obrana hostí.
40:05
Potřetí proti sobě stáli na úvodním buly Kopitar s Nugentem-Hopkinsem. Tentokrát se, stejně jako v první části, radoval Slovinec.
Bez využití.
Ve druhé třetině sice Edmonton ze začátku vypadal, že by se mohl pokusit o snížeí a konkurovat svému soupeři, jenže poté měli znovu více ze hry hosté a po druhém gólu Gáboríka v dnešním zápase vedou po čtyřiceti minutách již o tři góly.
40:00
39:04
Trevor Lewis svým pokusem z pravého kruhu příliš vrásek Fasthovi nenadělal. Švédský gólman jeho střelu vyráží.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:57
Nyní už to ale není pravda a Edmonton vyváží kus černé gumy do středního pásma.
38:34
K ráně od modré se odhodlal Tyler Toffoli. Střela sice nebyla přesná, ale i tak májí Králové kotouč k dispozici.
38:04
Puk se po buly ale hodně rychle přestěhoval před Fastha, který se musí mít na pozoru proti Trevoru Levisovi, který kombinuje v útočném pásmu.
37:30
Po útoku domácích, který končil nahozením na Jonese, se bude vhazovat po pravici gólmana Jonese.
36:54
Tentokrát již operují domácí před Jonesem mnohem mnohem častěji, ale zatím jim to není nic platné; bez střel se jen těžko dávají góly.
35:57
Snaha Edmontonu o útočnou akci neměla dlouhého trvání. Po přechodu modré čáry ztrácejí Olejáři puk. Jak jsem domácí v úvodu třetiyn chválil, že postupem času snižují střeleckou převahu Kings, tak nyní beru svá slova zpět, protože Los Angeles má znovu mnohem více střeleckých pokusů.
35:38
Puk je po ráně jednoho z hostujících beků v ochranné síti.
34:47
Kyle Clifford pronikl do útočného pásma Edmontonu z absolutní lehkostí a střílenou přihrávkou z levého kruhu posílal kotouč před Fastha, kde jej naštěstí pro švédského gólmana nikdo netečoval.
34:29
Před koncem druhé třetiny je zde další komerční přestávka.
33:55
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Takové góly by Viktor Fasth asi pouštět neměl. MARIÁN GÁBORÍK převzal ve středním pásmu kotouč a po přejetí útočné modré vypálil. Je pravda, že jeho rána byla schovaná za bekem Edmontonu, ale i tak propadla Fasthovi mezi vyrážečnou a pravým betonem. Asistence: Slava Vojnov, Justin Williams.
33:50
Za brankou Jonese má puk Jake Muzzin a rozhlíží se, komu přihraje.
32:36
Los Angeles a Kopitarova formace operuje před Fasthem, ale tentokrát chybí hostujícímu útoku jakákoliv střela.
31:41
Martin Jones úspěšně zasáhl proti střele Davida Perrona a připisuje si tak třináctý úspěšný zákrok. Pro Jonese je to po delším čase další úspěšně zlikvidovaná střela.
31:15
Dustin Brown ukázal svojí rychlost, pláchl po pravé straně soupeři a ještě přihrál na modrou pro Jakea Muzzina, jehož rána šla vedle. V předbrankovém prostoru poté raději pokryl kotouč Fasth.
30:14
Krátce po vyhraném buly Los Angeles se na modré čáře dostal k puku Slava Vojnov, jehož ránu zblokoval obránce domácích Klefborn. Fasth tak nemusel zasahovat.
30:05
Slava Vojnov se střelou od modré neprosadil, puk by šel mimo tři tyče, přesto jej raději Fasth chytá, aby zabránil jakémukoliv závaru. Následuje komerční přestávka.
30:00
Polovina zápasu je za námi, Los Angeles si stále drží dvougólové vedení.
29:33
Martin Marinčin se dostal ve středním pásmu k puku a po pravé straně si to zamířil před branku Jonese. Na pravém kruhu viděl před branou najíždějícího Taylora Halla, kterému směřoval přihrávku, ale proti jeho střele výborně zasáhl Martin Jones.
29:18
U mantinelu ve středním pásmu leží Sam Gagner a nevypadá to, že by mohl pokračovat v zápase. Už se k němu shýbá klubový lékař a po několika desítkách sekund pomáhá Gagnerovi na nohy. Ten ja za pomocí Antona Landera odvážen na střídačku.
28:51
Tentokrát ale Fasth zasahovat nemusel a puk se po nepřesné kombinaci hostů snesl znovu do střendího pásma.
28:36
Vhazování ve středním pásmu dopadlo lépe pro Los Angeles a Králové se tak znovu tlačí před Fastha.
28:29
Z dobré pozice se neprosadil centr třetí lajny Los Angeles Jarret Stoll, když poslal puk z mezikruží vysoko nad branku. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
27:11
Domácí jsou v plném počtu, navíc ještě před koncem oslabení zaútočili. Hendricks se rychlým pohybem dostal před Jonese, neměl již však dostatek času lépe zamířit a zblízka vstřelit první gól Edmontonu v tomto zápase.
26:34
Muzzin se z postu obránce ocitl za brankou, odkud přihrával k pravé tyčce Fastha na Justina Williamse. Ten ale mezírku mezi tyčí a vyýstrojí gólmana Oilers nenašel. Pokoušel se alespoň nějak vyšťourat puk ve výstroji Fastha, což se nelíbilo domácím bekům, kteří si hráče Kings již zpracovávají.
26:03
Znovu přišla na řadu dnes brilantní souhra Gáboríka s Kopitarem, po který první jmenovaný střílel z mezikruží na Fastha. Ten byl ale pozorný a vyráží výborným zákrokem puk.
25:40
Gáborík s Kopitarem ale již dovezli kotouč znovu před Fastha a kombinují.
25:15
Hned po buly se ale Edmonton osvobozuje.
25:11
Za příliš mnoho hráčů na ledě v podání Edmontonu si Los Angeles zahrají přesilovou hru.
24:57
Chybu domácích na útočné modré mohl potrestat Dwight King, když na vrcholu levého kruhu sebral kotouč a popojel si před Fastha. Bekhendovým zakončením jej ale nepřekonal a gólman domácích jen kroutí hlavou nad další chybou svých spoluhráčů.
24:24
Při hře ve středním pásmu se puk dostal na střídačku. Bude se tak vhazovat uprostřed kluziště.
23:32
Stejně dopadl i pokus Tylera Pitlicka, jehož střela nemohla zatím velmi jistého Martina Jonese překonat. Edmonton tak alespoň pomalu dorovnává Los Angeles v počtu střel.
23:00
Z rychlého protiútoku mohl zahrozit také Edmonton. Domácí celou situaci vykombinovali tak, že se k zakončení od modré dostal Justin Schultz. Martin Jones byl proti jeho ráně pozorný, dobře jí viděl.
22:29
Jenže špatná rozehrávka Petryho se snesla na hůl Jordana Nolana, který ihned vypálil na gólmana Fastha. Ten kryje kotouč ve své výstroji a přerušuje hru.
22:18
Edmonton chce nyní trošku uklidnit rozháranou hru a za brankou drží kotouč Jeff Petry.
21:53
Edmonton je znovu v tlaku, zpoza branky si vybruslil k pravé tyči Jonesovy branky Ryan Smyth, bekhendem ale gólmana hostů nepřekonal.
20:58
Obrovská šance Edmontonu. Nugent-Hopkins se dostal samostatným průnikem až za branku Los Angeles a viděl před brankou najíždějícího Taylora Halla. Puk mu nahrál, ale domácí útočník nepřekonal napůl ležícího Jonese!
20:06
Anže Kopitar nyní na buly úspěšnější není, Ryan Nugent-Hopkins první vzahování druhé třetiny vyhrál.
Hity: 9-7.
První třetina je za námi. Edmonton v ní jasně prokázal, proč se krčí na poslední pozici Konference. Již v sedmadvacáté vteřině poslal Krále do vedení Anže Kopitar a v polovině první třetiny navýšil vedení hostujícího týmu Marián Gáborík. V dosavadní jediné přesilovce zápasu ještě zazvonila za zády Viktora Fastha tyč. Také poměr střel je výmluvný: 4-10.
20:00
19:49
Ani Edmonton při své rozehrávce přesností v posledních vteřinách nepřekypuje. Zakázané uvolnění, vzahovat se bude po levici Fastha.
19:23
Útočné snažení Los Angeles brzdí nepřesnost na útočné modré, kde se Králové dopustili ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:52
Marián Gáborík je po gólu a asistenci při chuti. Znovu se dostal v zajímavé pozici k puku, z levého kruhu vystřelil, ale nepodařilo se mu usměrnit kotouč mezi tři tyče, resp. úplně minul branku.
17:51
17:37
Další přesilovkovou ránu vyslal na branku FAstha Matt Greene, tentokrát byl ale švédský gólman Oliers pozorný a branková konstrukce mu pomáhat nemusela.
17:00
Rána Muzzina od modré rozezvučela tyč za zády Viktora Fastha. K následné dorážce se nikdo z hráčů v bílých dresech Kings nedostal.
16:48
Los Angeles je ale znovu před brankou Fastha.
16:18
Domácím se podařilo vyhodit puk.
15:51
První přesilovku zápasu si zahrají Králové, protože domácí Ryan Nugent-Hopkins (EDM) dostává dvě minuty za podražení Andrewa Campbella. Na vyloučení: 1-0.
15:42
Ryan Smyth již jistě v Edmontonu zažíval lepší časy. Tato stálice řad Olejářů se nyní pokusila o střelu, ale Jones třetí zákrok vytahovat nemusel, jelikož Smyth netrefil branku.
14:58
V rychlém protiútoku se zjevil Justin Williams, který ale netrefil branku.
14:48
Nyní ale přešli Olejáři do útočného pásma bez problémů, jenže což je to platné, když se jim vystřelit nepodařilo a ztrácejí kotouč.
14:21
Další ofsajd Edmontonu, kombinace domácích je nyní lehce vachrlatá.
14:13
Zajímavostí zápasu je, že se zatím hraje bez vyloučení. Jako by byl na obou týmech znát klid a uvolněnost, protože o postupu do vyřazovacích bojů je u obou soupeřů rozhodnuto.
14:12
Will Acton se dostával po pravé straně útočného pásma do zakončení. Jeho ránu však Jones viděl, nikdo mu ve výhledu nestínil, takže jí chytá. Edmonton se ale stejně dopustil ofsajdu. Hra je prerušena a následuje komerční přestávka.
13:34
Nugent-Hopkins nahodil puk na Jonesovuu branku a vzápětí se rychle dostal do předbrankového prostoru, ale gólman Králů raději podržel kotouč ve výstroji a nedovolil tak žádné dorážky.
12:55
Také Edmonton se po úvodní desetiminutové spršce lehce probouzí. Po hezké akci Eberleho se dostal do zakončení Jeff Petry, z pravé strany ale netrefil branku.
11:41
Gáborík si s Kopitarem vyloženě rozumí. Tentokrát si oba útočníci na modré vyměnili puk, Gáborík zavezl kotouč k levému kruhu a následně přenechal kotouč Muzzinovi, který ale z první netrefil branku.
11:25
Králové se při útoku dopustili ofsajdu a bude se tak vzahovat ve středním pásmu.
10:40
Komerční přestávka přichází pro Edmonton vhod, domácí tým je po dvou gólech pořádně opařený.
09:39
Los Angeles je znovu před Fasthem, ale ránu Nolana od modré tentokrát Fasth likviduje.
09:00
Vstup Los Angeles do zápasu je přímo raketový. Anže Kopitar zavezl puk po levé straně do pásma a na vrcholu levého kruhu udělal kličku. Následně přihrál na modrou Williemu Mitchellovi, který vystřelil. Jeho zblokovaná rána se dostala na pravý kruh, kde byl zcela volný MARIÁN GÁBORÍK a pohotovu střelou překonal Fastha podruhé. Asistence: Willie Mitchell, Anže Kopitar.
08:39
Na druhé straně zahrozil Tyler Toffoli. Jeho střelu ale raději podržel Fasth ve výstroji.
08:11
Eberle se dostal mezi kruhy k odražené střele, ale na poslední chvíli jeho pokus stačili zblokovat beci Los Angeles. Přesto ale Edmonton zůstává u puku.
07:05
Edmonton je pevně usazen v pásmu hostí, ale zatím Jonese neohrožuje.
06:33
David Perron otestoval pozornost Martina Jonese a gólman Los Angeles si připisuje první těžký zákrok. Proti střele domácího útočníka z mezikruží ale zasáhl dobře.
05:42
03:42
Když to nejde technicky, musí to jít alespoň tvrdě, řekl si zřejmě domácí Anton Bělov, který přišpendlil na mantinel centra třetí lajny Králů Jareda Stolla. Pohledný to hit.
03:19
Na druhé straně protáhl Fastha střelou z pravého kruhu Justin Williams.
03:01
Také domácí se pokusili ohrozit branku hostů, ale Eberle mířil mimo. Edmonton se ale konečně dostal před branku, kterou stráží Jones.
02:23
Druhý úspěšný zákrok si připisuje Viktor Fasth, tentokrát proti ráně Tylera Toffoliho.
02:03
Los Angeles je v úvodu mnohem lepším týmem a vypadá to, že rozdíl v kvalitě obou týmů je zatím velmi znatelný. Edmonton se krčí na posledním místě Konference, Králové mají naopak zajištěn postup do play-off.
01:42
O další střelecký pokus Kings se postaral Andrew Campbell, tentokrát byl ale Fasth pozorný. Hosty rychlý úvodní gól hodně nabudil a obrana Edmontonu prožívá krušné chvilky.
00:27
Marián Gáborík zavezl puk do pásma, přihrál Justinu Willamsovi, který celou akci prodloužil na ANŽE KOPITARA. Slovinský útočník v předbrankovém prostoru ví, jak s touto přihrávkou naložit, což také potvrdil a Los Angeles po sedmadvaceti vteřinách vede. Asistence: Justin Williams, Marián Gáborík.
00:05
Úvodní buly zápasu vyhrál Anže Kopitar a hosté tak budou zakládat útočnou akci.
00:01

Edmonton Oilers: Fasth (Scriven) – Marinčin, Petry, Klefbom, Schultz, Fraser, Belov – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Smyth, Gagner, Perron – Pitlick, Lander, Larsen – Hendricks, Acton, Pinizzotto. Trenér: Dallas Eakins.

Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Muzzin, Voynov, Mitchell, Martinez, Campbell, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Nolan, Stoll, Brown – Clifford, Richards, Lewis. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: O´Rourke, Hebert – Mach, Lazarowich..
Zápas za malou chvíli začne.
Předpokládané sestavy:

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Marinčin, Petry, Klefbom, Schultz, Fraser, Belov – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Smyth, Gagner, Perron – Pitlick, Lander, Larsen – Hendricks, Acton, Pinizzotto. Trenér: Dallas Eakins.

Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Muzzin, Voynov, Mitchell, Martinez, Campbell, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Pearson, Stoll, Brown – Clifford, Richards, Lewis. Trenér: Darryl Sutter.

Martin Marinčin (EDM): 42 zápasů, 5 bodů (0+5).
Roman Horák (EDM): 2 zápasy, 0 bodů.
Marián Gáborík (LAK): 39 zápasů, 26 bodů (9+17).
Poslední vzájemné zápasy:
Edmonton – Los Angeles 2:4 (10.03.2014)
Los Angeles – Edmonton 3:0 (18.12.2013)
Los Angeles – Edmonton 2:1 sn. (28.10.2013)
Los Angeles – Edmonton 4:1 (06.04.2013)
Edmonton – Los Angeles 1:3 (20.02.2013)
Edmonton – Los Angeles 2:1 pr. (25.01.2013).
Los Angeles Kings se naopak nacházejí v úplně odlišné situaci než jejich dnešní soupeř. Mají jistotu postupu do bojů o Stanley Cup, jen ještě neví, z jaké pozice. Králové mohou být nejlépe šestí, nejhůře pak sedmí, když o lepší tabulkové postavení svádějí "boj" s Minnesotou. Co je však důležité, na rozdíl od Edmontonu se do vyřazovacích bojů podívají.

Posledních pět utkání:
Calgary – Los Angeles 4:3 sn.
Vancouver – Calgary 2:1.
San Jose – Los Angeles 2:1.
Los Angeles – Phoenix 4:0.
Los Angeles – Minnesota 2:3.
Edmonton Oilers je dle aktuální tabulky třetí nejhorší tým celé NHL a vůbec nejhorší tým Západní konference. Z těchto vět není třeba dlouze říkat, že Olejáři již ztratili jakoukoliv šanci na postup do play-off. Během dosavadních osmdesáti odehraných zápasů si připsali pouze 28 výher a na boje o Stanley Cup nasbírali ztrátu přes dvacet bodů.

Posledních pět zápasů:
Edmonton – Colorado 1:4.
Edmonton – Anaheim 4:2.
Phoenix – Edmonton 2:3 sn.
Anaheim Edomoton 3:2.
San Jose – Edmonton 5:4.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání NHL, kde již vše spěje ke konci základní části. Proti sobě se tentokráte postaví domácí Edmonton Oilers, kteří na svém ledě přivítají Los Angeles Kings. Zápas startuje ve 03:30, ale samotné úvodní vhazování bude vhozeno až kolem 03:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.