To je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se u onlajnů z NHL těším opět na počtenou!
Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:14
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:36
Tři hvězdy utkání:
1. Sean Bergenheim (FLA) 2+0
2. Tim Thomas (FLA) 38 zák., 1 gól, 97,4%
3. Erik Gudbranson (FLA) 1+1
Je konec! Florida dokázala ve třetí třetině ustát velký nápor Letců a nakonec vítězí 3:1. Definitivní pojistku na domácí úspěch dodal čtyři minuty před koncem Gudbranson. Hráči Philadelphie si přitom ve třetí třetině vytvořili řadu velkých šancí, soupeře v této periodě zasypali hned 20 ranami, ale skvělý Tim Thomas za svá záda pustil pouze dorážku Simmondse ze 46. minuty. Jinak brankář Panthers svou klec doslova zavřel a především jemu mohou spoluhráči vděčit za to, že dnes získali dva body.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:20
Střely na branku celkem – 31:39
60:00
59:38
Bergenheim byl blízko hattricku, od modré čáry však netrefil prázdnou branku Philadelphie!
59:24
Puk ve středním pásmu, ale na hostujících holích.
58:48
Letci hrají bez brankáře!
58:47
Hosté se ještě snaží alespoň korigovat. Po střele Timonena od modré však puk končí v moci Thomase.
56:58
Voráčkův pokus znamená jen další čárku na kontě Thomasových zákroků.
56:22
Brayden Schenn mohl rychle snížit, ale jeho šanci zlikvidoval výborný Thomas!
55:52
Florida právě vstřelila branku!
Na domácí se usmálo štěstí! Upshall nahrál na modrou ERIKU GUDBRANSONOVI, který vypálil, Mason přes stínícího Barkova nic neviděl a kotouč mu skrz výstroj nešťastně propadl za jeho záda – 3:1! Asistence: Scottie Upshall a Brad Boyes.
55:13
A zase Thomas! Ten dokázal zastavit bekhendovou střelu Voráčka a především i dorážku Hartnella. Zkušený veterán v brance Floridy je dnes výtečný!
54:32
Goc se v útočném pásmu krásně uvolníl a měl spoustu času zamířit. Hosty zachránila Masonova vyrážečka. Výborný zákrok brankáře Letců.
54:14
Střela Simmondse sražena mimo hřiště, další reklamní přestávka. Phila má na vyrovnání necelých šest minut.
53:33
Čtvrtá lajna Floridy udržela kotouč daleko od své branky a tím splnila svůj úkol.
52:10
Zaútočili i Panteři, Bergenheim pálil dvakrát nepřesně.
51:42
Thomas se má co ohánět, zlikvidoval i střelu Couturiera. Zákroky mu teď rychle přibývají.
51:15
Coburnova střela po buly až k domácímu brankáři nedolétla.
51:11
Ránu Reada srazil Campbell až někam ke stropu arény. Následuje komerční přestávka.
50:37
Do střelecké pozice si sjel Kulikov, rána domácího obránce končí na vyrážečce Masona.
49:32
Od levého mantinelu vystřelil Voráček, Thomas puk zachytil a podržel. Důležitý zákrok, jelikož před brankovištěm čekal na možnost dorážky Hartnell.
48:51
A šance Floridy. Dorážky Barkova i Upshalla z bezprostřední blízkosti si pohlídal Mason.
48:27
Na jedné straně Campbell nahazoval z úhlu puk před branku a hosté měli štěstí, že Gomez nedokázal tečovat. Letci však hned poté podnikli rychlý kontr, na jehož konci Voráček nalil na volej Girouxovi. Thomas bombu hostujícího kapitána pokryl.
47:51
Střelu Gilberta si přes klubko těl našel Mason a kotouč zůstal v jeho výstroji.
47:32
Hráči Philadelphie se hned po buly ve středovém kruhu opět natlačili před Thomase. Ten přerušil hru a následuje reklamní přestávka.
47:06
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali snížení! Po Hartnellově střele od modré doklepl Thomasem vyražený kotouč do branky WAYNE SIMMONDS, který celou přesilovku neustále hlídkoval a stínil kolem brankoviště -2:1. Asistence: Scott Hartnell a Claude Giroux.
46:48
Giroux vystřelil zápěstím, Thomas si puk našel a vyrazil ho.
46:04
Florida hned na úvod oslabení vyhodila.
45:54
Kulikov chytil Girouxe pod krkem a je vyloučen na dvě minuty.
45:42
Tak ne, hra bude pokračovat.
45:42
Velká šarvátka před domácím brankovištěm, uvidíme, zda se bude vylučovat.
45:04
Bergenheim v situaci 2 na 1 připravil velkou šanci Gocovi, ten poloodkrytou klec netrefuje!
44:40
Goc s Gomezem si dlouho měnili puk. Nakonec pálil Bergenheim, branku netrefil.
43:30
Ideálně nabito mezi kruhy dostal Claude Giroux, parádním zákrokem lapačkou se blýskl Tim Thomas!
43:12
Také Thomas si sáhl na kotouč, po střele od modré má puk v rukavici.
42:32
Hayesovu propagační střelu zastavil Mason.
42:00
Z pravé strany jen těsně minul vzdálenější tyč Goc.
41:23
Couturier nedokázal přesně předat puk Downiemu, ten musel vyrazit bojovat za branku.
40:06
Hned v úvodu třetiny prověřil Masonovu pozornost z dálky Fleischmann, brankář hostí puk podržel v lalačce.
40:01
Hráči obou týmů se již trousí na ledovou plochu. Dokáží Flyers ve třetí třetině s utkáním ještě něco udělat, nebo si Florida vítězství pohlídá?
Další třetina začne přibližně ve 3:26.
Druhá třetina měla dva hrdiny v dresu Floridy – útočníka Seana Bergenheima a brankáře Tima Thomase. Thomas domácí velmi podržel zejména ve dvojnásobném oslabení v úvodu periody, kdy Letcům zmařil hned několik velkých šancí. Sotva byli domácí v pěti, udeřil Bergenheim, který tak dlouho ohrožoval Masona, až puk dostal za jeho záda. Stejný hráč pak ve 34. minutě využil i početní výhodu, ve které pohotově tečoval střelu Goce. Panteři tak po dvou třetinách vedou nad Philadelphií 2:0.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:10
Střely na branku celkem – 21:19
40:00
39:54
V samém závěru třetiny ještě postavení mimo hru v podání Flyers.
39:24
Barkov vyvezl kotouč do útočného pásma a to domácím stačí.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:37
Po buly střílel Matt Read, Thomas zakročil lapačkou.
38:34
Tim Thomas raději přidržel nahozený puk. Domácí se snaží dohrát druhou třetinu s nulou.
37:42
Brayden Schenn z rohu nahrával před branku, jeho spoluhráči se však nedokázali prosadit.
36:10
Florida to má dobře rozehrané, nyní tahá za delší konec provazu.
35:16
Nabídku Voráčka nedokázal zblízka uklidit za Thomase Giroux.
33:59
Panteři přesilovku přeci jen využili a vedou 2:0! Střelu Marcela Goce z levého kruhu tečuje za záda bezmocného Masona SEAN BERGENHEIM a skóruje tak podruhé v utkání. Asistence: Marcel Goc a Erik Gudbranson.
33:38
Hosté se už osvobodili.
33:08
Mason vyrazil také volej Upshalla, domácí mají početní výhodu nyní rozehranou dobře.
32:51
Gilbertův pokus od modré lapil Mason.
32:15
Gudbranson vypálil golfákem od modré, Mason vyrazil. Stínícího Upshalla však krosčekoval Coburn a oslabení Letců bude pokračovat.
32:06
Domácí teď hrají přesilovku po rozích.
31:31
Campbellovu střelu od modré chytil Mason do lapačky. Poté jsme byli svědky menší strkanice, ale vylučovat se nebude.
31:07
Letci vyhodili.
30:23
Dvě minuty pro Clauda Girouxe, který narazil na hrazení Barkova.
30:12
Váráček od mantinelu nahodil kotouč na branku. Hartnell tečovat nedokázal a puk končí v moci Thomase. Následuje reklamní přestávka.
29:11
Read pálil z pravého kruhu, do jeho rány však skočil obránce a Thomas tak zasahovat nemusel.
28:45
Girouxova střela skončila jen na nohách Goce.
27:47
Gudbranson pálil ostře od modré, Mason vykopl levým betonem.
27:18
Utkání nabralo slušné tempo, hru přerušil až icing Floridy.
25:33
Hned po gólu jsme viděli zajímavé příležitosti na obou stranách. Nebezpečně si počínal například opět Bergenheim, tentokrát však Masona nepřekonal.
23:35
Hosté pykají za nevyužitou dvojnásobnou přesilovku! SEAN BERGENHEIM se během deseti vteřin dostal do třech dobrých příležitostí. Dvakrát ho ještě Mason vychytal, ale napotřetí už zasáhnout nestačil. Bergenheim se dostal k puku za brankou a bekhendem ho zasunul za záda překvapeného Masona, který už nestihl přitlačit beton k tyčce. Asistence: Jimmy Hayes a Dylan Olsen.
23:09
Florida v plném počtu. Kritickou chvíli tak domácí ustáli.
22:56
Thomas přerušil hru po střele Voráčka. Brankář Pantherů své mužstvo drží.
22:29
Domácí ve čtyřech.
22:19
Domácí mohou děkovat Thomasovi, který předvedl několik výborných zákroků. Obrovskou šanci měl například Giroux, který po přihrávce Lecavaliera pálil sice z úhlu, ale do odkryté branky. Domácí gólman se stačil přesunout a Girouxe vychytat.
21:06
Gudbranson – 2 minuty, zdržování hry.
21:06
Obrovská šance! Simmonds nahrával spoluhráči prakticky před odkrytou branku, ale Gudbranson stačil zasáhnout. Vzápětí však vyhodil kotouč na tribunu a domácí tak budou hrát ve třech!
20:29
Gomez je vzápětí vyloučen za faul na Girouxe.
20:24
Marcel Goc se sám dostal ze středního pásma až před Masona a společně s Gomezem se snažili na několikrát dotlačit kotouč za záda hostujícího brankáře. Ten odolal.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:31.
V první třetině jsme gól neviděli. Hra byla velmi vyrovnaná a vyložených šancí se zatím také mnoho neurodilo. Doufejme, že to v tomto směru bude v dalším průběhu duelu lepší.

Střely na branku v 1. třetině – 7:9
20:00
19:29
Po střele Coburna se snažil dorážet Lecavalier, Thomas stačil volný kotouč zalehnout.
19:01
Poslední minuta první části.
18:21
Hartnellova dalekonosná střela branku netrefila.
18:09
Po Voráčkově akci se dostal k zakončení Giroux, Thomas byl na místě.
17:42
Kombinace mezi Huberdeauem a Fleischmannem až ke střele nevedla.
16:40
Je tu reklamní přestávka.
16:17
Po skončení oslabení zahrozil domácí mladíček Barkov, Mason zůstal nepřekonán.
15:48
Downieho ránu od modré vyrazil Thomas a domácí následně uklidili kotouč ze svého pásma.
15:05
Domácí opět vyhazují.
14:47
Panterům se podařilo vyhodit.
14:00
Řekl bych, že více ran rozdal hostující útočník. Krys Barch však dostává dvě minuty navíc a trest do konce utkání za vyprovokování rvačky. Dvouminutová přesilovka pro Letce.
14:00
Je tu bitka mezi Barchem a Rosehillem!
12:57
U mantinelu bojovali Huberdeau a Bjugstad, kotouč však získala obrana Flyers.
12:02
Velmi dobré střídání Floridy. Bergenheim posunul puk mezi kruhy na Goce, který nedokázal překonat Masona.
11:21
Bjugstad dobře zapracoval za brankou a domácí tak udrželi útočné pásmo. Vzápětí nahazoval kotouč před branku na teč Fleischmann, ale nikdo z jeho spoluhráčů tuto nabídku nezasáhl.
10:28
Střela Streita byla sražena mimo.
10:14
Následuje reklamní brejk.
10:14
Po Girouxově vyhraném buly střílel od modré Luke Schenn, pozorný Thomas má puk v lapačce.
09:46
Ofsajd domácích.
08:37
Masonovu rozehrávku zachytil na modré čáře Olsen. Jeho nahození dokázal tečovat Huberdeau, hostující brankář však zasáhl úspěšně.
07:41
Od pravého mantinelu střílel Lecavalier, Thomas nemohl moc vidět, ale kotouč stačil vyrazit.
07:30
Thomas zachytil nahození ze středního pásma a přerušil hru. Máme tu první reklamní přestávku.
06:20
Flyers se začínají rozehrávat, hraje se stále více v obranném pásmu Floridy.
05:21
Další zákrok Thomase po střele Rosehilla.
04:54
Lecavalier připravil velkou šanci pro Simmondse, kterému naštěstí pro domácí puk napoprvé sjel a Thomas se tak stihl proti jeho zakončení přesunout a zastavit ho.
04:03
Z velkého úhlu střílel Huberdeau, Mason betonem vyrazil. Panteři vstoupili do zápasu aktivněji.
03:11
Dlouho se hrálo bez přerušení. Až teď puk podržel Mason po nahození Olsena. Předtím byl po chybě hostí v rozehrávce v dobré pozici Bjugstad, ale nedokázal nabídnutou možnost využít.
01:28
Před brankou se zkoušel bekhendem prosadit Bergenheim, jeho rána si cestu za záda Masona nenašla.
00:49
První zákrok si připsal Mason, který vyrazil pokus Upshalla.
00:29
První pětka Floridy jen dostala puk za branku soupeře a šla střídat.
00:01
Zní hymna Spojených států amerických.

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Gilbert, Campbell, Kulikov, Gudbranson, Weaver, Olsen – Fleischmann, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Barkov, Upshall – Bergenheim, Gomez, Goc – Barch, Matthias, Hayes. Trenér: Peter Horachek

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Streit, Grossmann, Gustafsson, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Lecavalier, B. Schenn – Read, Couturier, Downie – Rosehill, Hall, Rinaldo. Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Dwyer, Peel – Kovachik, Murchison.
Československá stopa:
Tomáš Fleischmann (FLA) – 23 zápasů, 12 bodů (3+9)
Tomáš Kopecký (FLA) – 23 zápasů, 4 body (2+2)

Jakub Voráček (PHI) – 22 zápasů, 12 bodů (3+9)
Andrej Meszároš (PHI) – 9 zápasů, 1 bod (0+1)
Vzájemné zápasy:
27. 01. 13: Florida – Philadelphia 1:7
08. 02. 13: Philadelphia – Florida 2:3 po s.n.
22. 02. 13: Philadelphia – Florida 2:5
09. 10. 13: Philadelphia – Florida 2:1
Florida Panthers:
Florida byla už před sezónou pasována do role outsidera a zatím tuto pozici bezezbytku naplňuje. Panteři z 24 zápasů uhráli jen šest vítězství a v Atlantické divizi i v celé Východní konferenci je horší už jen Buffalo. Na play-off Panthers aktuálně ztrácí už sedm bodů. Pozvednout trápící se tým nedokázala ani letní posila, brankář Tim Thomas, jenž je držitelem Stanley Cupu nebo Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL. Naposledy Florida prohrála dvakrát v řadě, i když v posledním zápase na ledě Calgary to bylo až po samostatných nájezdech. Kouč Peter Horachek se dnes bude muset obejít bez zkušeného obránce Eda Jovanovského a útočníka Stevena Pinizzotta, oba do hry nepustí zraněná kyčel. Bek Mike Weaver nehrál od 15. listopadu kvůli chřipce a je otázkou, zda bude připraven již dnes, a otazník visí také nad Jessem Winchesterem a Tomášem Kopeckým.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Fleischmann – 12 bodů (3+9)
Nejlepší střelec: Brad Boyes – 8 gólů
Philadelphia Flyers:
Letci se v úvodu sezóny neskutečně trápili. Hodně pomalý start měli tahouni jako Claude Giroux, který čekal velmi dlouho na svůj první gól, Jakub Voráček či Scott Hartnell. S příchodem kouče Craiga Berubeho jde však hra týmu i zmiňovaných opor postupně nahoru a aktuálně se Flyers nachází na jedenácté příčce konferenční tabulky s pouze dvoubodovou ztrátou na osmé Rangers. Philadelphia drží sérii tří vítězných zápasů v řadě a celkově z posledních sedmi duelů prohrála pouze jednou. Pokud tedy letci budou pokračovat v této cestě, do elitní osmičky by se měli rychle dostat. Flyers mohou pro utkání na Floridě počítat s kompletním kádrem.

Nejproduktivnější hráč: Claude Giroux – 15 bodů (3+15)
Nejlepší střelec: Vincent Lecavalier a Matt Read – 8 gólů
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.