Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:26
Martin Erat (WSH) 0+2, 1 střela, čas na ledě 12:27
Michal Neuvrith (WSH) do utkání nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Joel Ward (WSH) 3+0
2. Nicklas Bäckstrom (WSH) 2+1
3. Ray Emery (PHI) 15 zák., 4 góly, 73,3%
Holtby se raduje a hosté s ním. Domácí s několika brankovovou Halloweenskou nadílkou odchází do kabin.
Po první třetině, kdy byli domácí jasně lepším celkem se utkání jasně obrátilo jasně ve prospěch Washingtonu Capitals, kteří si tak připisují cenné dva body do tabulky a loučí se z Pensylvánie z vysokou výhrou.
60:00
59:54
Tak ještě Alzner (WSH) odchází na trestnou lavici za hru vysokou holí.
59:31
Hra už se dohrává, ani jedno mužstvo už vůbec neútočí.
59:13
Carlson drží kotouč za Holtbyho brankou a nedopouští žádné komplikace.
59:00
Běží poslední minuta dnešního velmi zajímavého utkání.
58:22
Další zblokovanou střelu si na své konto připisují obránci hostujícího týmu. Tentokrát se o střelu pokusil Hartnell.
58:00
Eric Fehr se dostal do šance, ale Mason úspěšně odolal.
57:25
Velkou chybu při rozehrávce vytvořil Holtby, ale ještě se stihl vrátit a zamezit dorážce do prázdné branky jednoho z domácích forvardů.
57:00
Ani Read v samostatném nájezdu nedokázal zakončit přesně.
56:44
Wilson pokračoval téměř sám na Masona, ale v kontaktu s obránce nedokázal vystřelit přesně.
56:14
Domácí se znovu zkouší dostat se do útočného pásma. Hosté stále brání Holtbyho čisté konto.
55:58
Girouxovu střelu zablokoval Mike Green a poslal ji do ochranné sítě nad Holtbyho brankou.
55:47
A znovu se setkáváme s několika nepřesnostmi ve středním pásmu. Hra ztratila veškerý náboj.
55:07
Raffl dobře vyjel před Holtbyho. O dorážku se pokusil i Rinaldo, ale Holtby je dnes nepokořitelný.
55:00
Pět minut před koncem utkání působí domácí hráči úplně odevzdaně. Hosté si užívají poslední momenty utkání, ve kterém jasně dominují.
54:22
Hosté nahazují do útočné třetiny a aktivně jezdí za kotoučem. Snadno tak získávají útočné pásmo.
53:28
Voráček ve velké rychlosti vjel do útočného pásma, ale místo zakončení volil poněkud nesmyslnou zadovku, která skončila na holích hostujících hráčů.
53:00
Washington se přece dostal do útočného pásma a vynutil si tam i vhazování.
52:50
Washington kombinuje ve středním pásmu a hledá recept na přechod do toho útočného.
52:12
Hra po několika šarvátkách je bez nějakého nápadu. Lze vidět, že obě mužstva jsou tímhle incidentem poznamenána. Dalším faktem však je, že dnešní utkání už je rozhodnuto a pouze se dohrává.
51:44
Philadelhia se nadále neúspěšně snaží o přechod do útočného pásma.
51:29
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:44
Washington nadále pokračuje hrou v útočné třetině a ukazuje kdo je na ledové ploše pánem.
50:22
Holtby znovu zasahuje. Z velké části je dnešní zápas také jeho zásluha.
52:13
50:00
Hosté bojují o kotouč v útočném pásmu.
49:31
Domácí hrají ve čtyřech.
49:18
Mason skvěle zasáhl proti Greenově střele!
48:53
Green vypálil od modré vedle Masonovy branky.
48:30
Domácí se štěstím vyhazují alespoň do středního pásma.
48:13
Na trestnou lavici za vražení na hrazení odchází Grosmann (PHI).
48:00
Domácím se podařilo vyhodit.
47:47
Carlson nebezpečně vypálil od modré, ale nepřekonal svého soka.
47:27
Bäckstrom vymyslel záludnou přihrávku, která málem skončila v brance.
47:07
Ward nepřekonal Masona z bezprostřední blízkosti.
45:31
Hosté budou hrát čtyřminutovou přesilovou hru, podle všeho za Emeryho přestupek.
45:31
Na trestné lavici tedy Wilson, Volpatti, Lecavalier, Schenn, Urbom, Oleksy, Simmonds, Holtby, Mason.
45:31
Než rozhodčí sečtou všechny tresty bude hra přerušena.
45:31
Do branky se tedy přesouvá znovu Mason (PHI).
45:31
Tak i forvard Lecavalier se pustil do Oleksyho.
45:31
No tohle je bitkařská lahůdka pro domácí. Emery přejel celé hřiště a pustil se do Holtbyho, kterého po pohledné šarvátce složil k zemi.
45:31
Tentokrát Simmonds neudržel nervy a pustil se do devatenáctiletého Wilsona!
45:23
Washington právě vstřelil branku!
Debakl, debakl, debakl. Hosté se v přesilové hře usadili v útočné třetině a po pohledné zadovce střílí svůj hattrick JOEL WARD a zvyšuje na 0:7. Asistence:
45:00
Po přechodu do útočného pásma Capitals domácí znovu vyhazují.
44:40
Domácí okamžitě po vhazování vyhazují.
44:35
Na trestnou lavici míří agresivní Rinaldo (PHI). Pykat bude za vražení na hrazení.
44:10
Washington aktivně napadá, ale domácí zatím drží kotouč na svých holích.
43:41
Kombinace Flyers v útočné třetině znovu nevyšla a dopředu můžou hosté.
43:22
I ve třetí části hry mají více se hry hosté. Emery znovu přerušuje hru
42:48
Philadelphia se snažil o nějakou kombinaci v útočné třetině, ale ke střele se domácí hráči nedostali.
42:25
Erat se dostal ke tvrdé střele po velké chybě domácích. Emery ukryl kotouč do své výstroje.
42:00
Holtby pomohl s rychlou rozehrávkou svého týmu a založil rychlý protiútok.
41:32
Domácí vyhazují pouze na icing.
41:14
Hraje se v plném počtu na obou stranách a první útok Washingtonu tlačí svého soupeře.
40:32
40:20
Giroux trefuje brankovou konstrukci!
40:01
Druhá třetina je minulostí, ale hosté na ni budou určitě velmi rádi vzpomínat. Po bídné první třetině, Capitals zapnuli všechny své hnací motory a pěti brankami převálcovali svého soupeře. Zásluhou branek Grabovského, Chimery a Bäckstroma během tří minut na začátku druhé třetiny hosté zřejmě rozhodli o vítězi dnešního utkání.
Střely na branku ve druhé třetině: 9:15

Třetí třetina začne přibližně ve 2:02.
40:00
39:42
Domácím se přesilová hra znovu vůbec nedaří.
39:00
Běží poslední minuta třetí třetiny.
38:45
Hosté vyhazují přes celé kluziště.
38:32
Domácí mají další šanci. Na trestnou lavici za podražení odchází Alzner (WSH).
38:20
Tohle je debakl domácího týmu. Hosté přidávají už šestou branku. Po tvrdé střele od modré čáry Greena se k dorážce dostal osamocený TROY BROUWER, který bez problému doklepl kotouč za Emeryho záda. Asistence: Mike Green, Nicklas Bäckstrom.
38:03
Hosté už znovu rozjíždí přesilovkou kombinaci v útočné třetině.
37:41
Do samostatného úniku se dostal Read, ale byl velmi rychle dobruslován, tak jako zakončení zvolil střelu, kterou Holtby vyrazil mimo nebezpečí.
37:17
Šarvátku vyprovokoval Downie (PHI), a tak si hosté zahrají další přesilovou hru.
37:17
Domácí neudrželi nervy na uzdě a pouští se do šarvátky. V pěstním souboji se střetl Volpatti a nováček v domácím dresu Downie.
36:25
Je tu pátá branka hostujícího týmu. Hosté se na malý moment usadili v útočném pásmu a kotouč se odrazil na hůl JOELA WARDA, který perfektně trefil levý růžek Emeryho branky a nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 0:5! Asistence: Michail Grabovskij, Jason Chimera.
36:01
Coburn tvrdě vypálil od modré čáry. Holtby jeho střelu velmi dobře viděl a neměl problém s ukrytím kotouče do lapačky.
35:45
Po hře domácích v útočné třetině se bude znovu vhazovat.
35:22
Vhazovat se bude před Holtbym. Na programu je krátká komerční přestávka.
34:52
I ve hře pět na pět hrají hosté v útočné třetině. Kdo vládne druhé třetině je zatím velmi jasné.
34:30
34:26
Rozhodčí přerušuje hru po delší souboji v rohu kluziště. Vhazovat se bude po Emeryho pravici.
34:14
Washington nadále pokračuje v přesilovkové mizérii.
33:57
Coburn vyhodil přes všechny čáry.
33:31
Až nyní se Capitals dostali do útočného pásma. Brouwer po nepřesné přihrávce nedokázal vystřelit.
32:52
Hosté se prozatím nedostali do útočného pásma, kde by mohli započít v přesilovkové kombinaci.
32:30
Za vražení na hrazení odchází na trestnou lavici Raffl (PHI).
32:21
Ward křižnou přihrávkou našel Chimeru, který ještě hledal lépe postaveného Grabovského, ten jeho přihrávku nečekal.
31:51
Hosté nadále kombinují v útočné třetině. Zatím se jim však nepodařilo najít recept na střelu.
31:35
Oleksy se po Bäckstromově přihrávce neodhodlal ke střele a ztratil kotouč.
31:08
Lecavalier mířil hodně mimo, když vystřelil z vrcholu kruhu.
31:00
30:30
Alzner vyhazuje znovu až k Emerymu.
30:00
Po střele Couturiera se domácí sami vyhazují z útočného pásma.
29:49
Simmonds, Voráček i Giroux teď doráželi před Holtbym. Hostující brankář zatím stále zůstává stoprocentní.
29:38
Giroux ve spolupráci se Simmondsem dovezl kotouč do útočné třetiny.
29:18
Laich odvádí skvělou práci a drží kotouč v útočné třetině.
29:00
Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Volpatti (WSH). Je tu šance pro domácí tým.
28:44
Domácí pouze vyhazují.
28:25
Erat nadále drží kotouč v útočné třetině a odvádí výbornou práci pro svůj tým.
27:54
Erat ve velké rychlosti zavezl kotouč do útočné třetiny, ale byl vytlačen do rohu a k zakončení se neodhodlal.
27:31
Philadelphii se momentálně nedaří přechod do útočného pásma.
27:05
Do přečíslení tři na dva se dostali domácí hráči, ale střelecký pokus minul Holtbyho branku velmi výrazně.
26:52
Chimerův pokus zablokován, vhazovat se bude v útočné třetině Washingtonu.
26:29
Po Girouxově přihrávce na Voráčka odpískáno postavení mimo hru.
26:00
Domácí jsou evidentně zaskočeni rychlými třemi brankami a nepřevádí jistou hru.
25:45
Domácí fanoušci bučí na svůj tým a dávají svým svěřencům jasně najevo, že vývoj dnešního utkání se jim nelíbí.
25:18
Carlson projel celé kluziště, ale jeho střela z velkého úhlu neměla šanci na úspěch.
25:00
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu.
23:49
Tohle je další rána nejen pro Emeryho, ale pro celou Philadelphii. Po delším pobytu hostů v útočné třetině se na vrcholu kruhu dostal ke střele NICKLAS BÄCKSTROM, který střelou nad rameno prostřelil čerstvého Emeryho – 0:4! Asistence: Eric Fehr, Martin Erat.
23:28
Emery si připisuje první zákrok.
22:44
Na domácí straně dochází ke střídání můžu v masce. Na Masonovo místo se dostává Emery.
22:44
Tohle může být zásadní branka celého utkání. Po velké chybě Lecavaliera se do samostatného úniku dostal JASON CHIMERA, který přehodil Masonovo rameno a zvýšil na 0:3! Asistence: Michail Grabovskij.
22:10
Thorburn nebezpečně vypálil a Simmonds se ještě snažil tečovat jeho pokus. Holtby bez problému chytl.
21:58
Desetiminutový osobní trest dostává Zac Rinaldo, který se pokusil vyprovokovat šarvátku.
21:44
Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
21:24
Hosté však zůstali v útočné třetině a odměnou je další branka. Ward s Chimerou si nerozuměli v brankovišti a tak situaci vyřešil JOEL WARD, který nadvakrát doklepl kotouč za Masonova záda – 0:2! Asistence: Jason Chimera, Michail Grabovskij
21:14
Do přečíslení se dostal Grabovskij s Laichem. První jmenovaný přenechal na Warda, který tvrdě vypálil. Jeho střela skončila na Masonově vyrážečce.
20:51
Washingtonu se útok nepovedl. Do útočného pásma míří třetí útočná formace Philadelphie.
20:25
Downie tvrdě vypálil ihned po přechodu za modrou čáru, kanadský brankář vyrazil ramenem.
20:01
První třetina je za námi. Dalo by se říci, že v prvním dějství se hrálo téměř na jednu branku. Domácí byli jasně lepším týmem a ovládali hru po celém kluzišti. Branku však vsítit nedokázali, což se po chvilce pobytu v útočné třetině podařilo hostům a zásluhou Nicklase Bäckstroma se tak dostali do vedení. Nechme se překvapit, jaké události nám přinese druhá třetina.
Střely na branku: 8:4

Druhá třetina začne přibližně v 1:00
20:00
19:55
Alzner vypálil nebezpečně od modré, Mason vyrazil pouze před sebe, ale tam nebyl žádný hráč hostí, který by dorazil kotouč do odkryté klece.
19:38
Hosté hlídají kotouč na svých holích a uklidňují hru.
19:10
Těsně před koncem první části hry se hra přelévá ze strany na stranu. Úvodní branka Washington evidentně nakopla.
18:00
Do konce první třetiny zbývají poslední dvě minuty. Philadelphia operuje v útočné třetině.
17:28
To je překvapení. Hosté se dostávají do vedení. Už to vypadalo, že se domácí dostanou z obrané třetiny, ale kotouč se dostal na NICKLASE BÄCKSTROMA, který z první okamžitě vypálil a rozvlnil síť za Masonem – 0:1! Asistence: Martin Erat, Nate Schmidt.
17:03
Fehr aktivním forčekinkem vybojoval kotouč v útočné třetině a nahrál Eratovi, který v řádu milimetrů branku netrefil.
16:30
Giroux vybojoval kotouč v útočné třetině a se svými spoluhráči nadále hledá dobrou střeleckou pozici.
16:08
Hosté se začínají probouzet a operují v útočné třetině.
15:40
Ward hledal Beagla před brankou, jeho přihrávku obránce domácích zablokoval a vyslal své útočníky do rychlého protiútoku.
15:25
Bojuje se v útočném pásmu Washingtonu.
14:40
Hosté se v přesilové hře bez jejich ikony, nedokázali ani jednou ohrozit Masona.
14:32
14:25
A znovu.
14:06
Domácí se znovu osvobozují.
14:00
Hostům se stále nedaří dostat se do útočné třetiny.
13:47
Domácí vyhazují až k Holtbymu.
13:08
12:46
Hra čtyři na čtyři více vyhovuje domácím, kteří mají kotouč na svých hokejkách.
12:32
Síly na ledě se na půl minuty vyrovnají. Na trestnou lavici odchází Timonen (PHI) za držení.
12:16
Erat vyvezl kotouč do útočné třetiny a nadále šetří cenné sekundy.
12:05
Po Girouxově tvrdé střele několikrát dorážel Simmonds, ale všechny jeho dorážky si Holtby dobře pohlídal.
11:50
Giroux tvrdě vypálil, ale orazítkoval pouze zadní plexisklo.
11:35
Domácí nadále ostřelují Holtbyho, hostům se nedaří vyhodit.
11:17
Giroux předložil na střed Voráčkovi, který tvrdě z první vypálil. Holtbyho však překonat nedokázal.
11:08
Na trestnou lavici za podražení odchází Chimera (WSH).
10:18
Ward neudržel kotouč v útočné třetině a musí spěchat zpět.
10:00
Deset minut utkání je za námi. Hosté se drali do útoku, ale zabrzdil je odpískaný ofsajd.
09:28
Flyers mají více ze hry. Hra se odehrává převážně v jejich útočné třetině.
09:00
Až po konci přesilové hry se Philadelphia usazuje v útočném pásmu.
08:39
08:30
Philadelphia se nemůže dostat do útočného pásma.
08:05
Ward vyhodil a aktivně napadá při rozehrávce Flyers.
07:47
Simmonds se blýskl individuální akcí, ale nedokázal zakončit.
07:19
Po dvou neúspěšných pokuse Girouxe hosté znovu vyhazují.
07:03
Domácí začínají svoji kombinaci v útočné třetině.
06:45
Hosté urychleně vyhazují až k Masonovi.
06:39
Na trestnou lavici za nedovolené bránění odchází Schmidt (WSH).
06:15
Domácí na vhazování neuspěli, za kotoučem může Bäckstrom.
06:05
Washington vyhodil přes všechny čáry, vhazovat se bude před jejich svatyní.
06:00
Střely na branku: 2:0
05:32
Voráček pálil tvrdě z první, ale trefil svého spoluhráče, který stínil Holtbymu.
05:19
Simmondsův pokus končí v ochranné síti nad Holtbyho brankou. Vhazovat se bude před brankářem hostů.
05:11
Simmonds si s obráncem neporadil, hosté vyhodili do středního pásma.
04:46
Bäckstrom dobře bojuje v útočném pásmu, po uvolnění byl vytlačen ze střeleckého úhlu a nezakončil.
04:27
Do přečíslení dva na jednoho se dostal Laich, ale jeho přihrávka na Brouwera nebyla přesná.
04:04
O další přechod do útočného pásma se postaral Downie, ale skončil v rohu, kde kotouč ztratil.
03:46
Po delší době je hra přerušena. Vhazovat se bude po Masonově pravici.
03:31
Flyers se snaží usadit v útočném pásmu, ale hostující obránci aktivně přistupují k soupeři.
03:00
V útočné třetiny kombinují hosté. Kotouč si na modré čáře přenechával Green se Schmidtem, ke střele nedošlo.
02:30
Philadelphia se snaží o častou střelbu, ale jejich pokusy bývají často zblokovány.
02:04
Na druhé straně se parádní individuální akcí blýskl další Čech, Voráčkova střela byla zablokována.
01:27
Poprvé v utkání se do útočné třetiny dostávají hosté. To vše zásluhou českého reprezentanta Erata.
00:48
Philadelphia musí rozjíždět svůj útok od Masona.
00:17
Úvodní vhazování vyhrál Washington, ale na druhé straně okamžitě zahrozil Downie.
00:01
Obě mužstva už krouží na ledové ploše. Ve Wells Fargo Center se vše schyluje k úvodnímu vhazování.
V dresu Philadelphie se představí "novinka" v podobě Steva Downieho, který byl vyměněn z Colorada.
Velkou ztrátou pro hostující tým bude absence kapitána Alexandra Ovečkina, který má nespecifikované zranění v horní části těla, které si způsobil v minulém zápase na ledě Vancouveru.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Timonen, Coburn, Grossman, Schenn L. Streit – Lecavalier, Giroux, Downie – Voráček, Schenn B., Hartnell – Simmonds, Couturier, Read – Rosehill, Rinaldo, Raffl

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Oleksy, Erskine – Fehr, Bäckstrom, Erat – Brouwer, Laich, Johansson – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti

Rozhodčí: LaRue, St. Laurent – Brisebois, MacPherson.
Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Na dnešním programu je spousta dalších utkání a my budeme u nich. Já se Vám co nejblíže pokusím přiblížit utkání, kdy na led Philadelphie Flyers přijedou hráči z hlavního města USA Washingtonu Capitals.
Philadelphia Flyers

Flyers začali sezónu 2013/2014 velmi špatně a hned po prvních třech kolech a inkasovaných třech porážkách došlo k výměně hlavního trenéra Petera Lavioletta, kterého nahradil Craig Berube. S novým trenérem přišel menší vzestup týmu, ale stále to není zdaleka to, co Flyers předváděli minulou sezónu.

Co se týče bodových statistik a odehraných utkání týmu, jsou na tom Flyers velmi špatně. Z odehraných jedenácti utkání si na svém konto připsali pouze tři vítězství a to nad Floridou, New Yorkem Rangers a New Yorkem Islanders. Takhle mizerná bilance řadí tým Craiga Beruba až na předposlední, tedy patnácté místo Východní konference se ziskem pouhých šesti bodů.

Nejlépe bodujícím hráčem Philadelphie je paradoxně hráč, který odehrál pouze osm utkání. Je jím Vincent Lecavalier, který si na své konto připsal sedm bodů za pět branek a dvě asistence. Shodný počet šesti bodů v jedenácti zápasech nasbíral kapitán Claude Giroux a Brayden Schenn.
Washington Capitals

Hráči z hlavního města USA začali letošní sezónu také velmi špatně a vyjma výhry po samostatných nájezdech nad Calgary ve druhém kole, prohráli čtyři utkání.

Bodový zlom přišel až 14. října, kdy Capitals na domácím ledě smetli Edmonton a vypadalo to, že se chystá ke stíhací jízdě na čelo tabulky. Poté však přišla zdrcující porážka proti Rangers, kde domácí Washington nevstřelil ani jednu branku. Vše se zdálo být zase špatné, ale Caps se zmátořili a zvítězili třikrát po sobě – Columbus, Winnipeg, Edmonton a okamžitě výrazně poskočili v tabulce. V posledních dvou kolech však přišlo další zklamání, kdy si Oatesovi svěřenci nedokázali poradit jak na ledě Calgary, tak na ledě Vancouveru.

Nejvýraznějším činitelem v bodových statistikách Washingtonu je jejich kapitán Alexander Ovečkin, který si ve dvanácti zápasech na své konto připsal patnáct bodů za pět asistencí a hned deset přesných tref. Na druhém místě v klubových statistikách je jeho spoluhráč z prvního útoku Nicklas Bäckstrom 12 (2+10). V závěsu dva desetibodoví hráči Mikhail Grabovskij a Marcus Johansson.
Vzájemné zápasy

Posledních pět vzájemných zápasů se odehrálo v roce 2013. Dva v předsezónní přípravě a tři minulou zkrácenou sezónu. V přípravě byli úspěšnější Capitals, kteří vyhráli oba dva zápasy. Druhou polovinu loňské sezóny byla bilance vyrovnaná. Washington vyhrál jednou, Philadelphia dvakrát z toho jednou až v nastaveném čase.