Střely na branku – 38:29

Vyhrané buly – 32:30

Hity – 38:31
Je za námi dnešní napínavé utkání, ze kterého nakonec odcházejí vítězně hosté z Washingtonu, kteří dokázali srovnat z nepříznivého stavu 1:3 na 3:3 a poté ubojovat dva body v samostatných nájezdech. Toto je ode mě pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího online přenosu na počtenou.
Washington právě vstřelil branku!
Autorem branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV.
A nedává! Holtby ho vychytal a Washington si odváží dva cenné body!
Nelson musí dát...
Ale Nabokov jeho bekhendový blafák rozhodl...
Grabovski může rozhodnout...
Ryan Strome neproměňuje druhý nájezd domácích!
Za hosty jede Kuzněcov svou tvrdou střelou do horního rohu brány proměňuje!
Jako první jel Nielsen, ale jeho střela nenašla cíl.
Samostatné nájezdy začínají.
V samostatných nájezdech začnou domácí.
Ani v prodloužení se zápas nerozhodl a dnes tedy budeme svědky samostatných nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Znovu Ovečkin. Tentokrát se vrhnul do tří hráčů a i tak se dostal ke střele.
63:56
Strome pálil z mezikruží, ale Holtby vyrazil jeho střelu betonem.
63:08
V prodloužení jsou lepším týmem hosté, kteří nepouští ostrovany do žádně šance.
62:16
Poprvé v celém zápase jsou slyšet diváci, kteří bouřlivě povzbuzují svůj tým.
61:32
Ovečkin se hnal dopředu, ale včas ho zastavila domácí obrana.
60:24
Začalo nám pětiminutové prodloužení, které může rozhodnout o dnešním vítězi.
60:01
Začalo prodloužení.
Je za námi základní hrací doba a o vítězi tohoto zápasu se bude muset rozhodnout v prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:53
To je neuvěřitelné! Alexandr Ovečkin nastřelil sedm vteřin před koncem tyč!
59:45
Nyní se už zřejmě nic nestane a budeme tedy svědky prodloužení.
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:02
Po střele Chimery se vhazuje před Nabokovem.
57:20
A je to tak. Capitals nedokázali využít ani tuto přesilovou hru.
56:56
Čas utíká a přesilová hra se blíží ke svému konci.
56:22
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do nějaké vyložené šance. Domácí výborně brání.
55:20
Velká šance pro Washington! Travis Hamonic (NYI) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
54:48
Třetí třetina se blíží ke svému konci a vše směřuje do prodloužení.
53:31
Czuczman střílel z hranice levého kruhu a Holtby měl plno práce, aby jeho střelu dokázala vytěsnit.
52:38
Holtby má nějaké problémy s masko a hra se tedy přerušuje.
52:16
Domácí zvyšují tlak a nyní výrazně přehrávají svého soupeře.
51:24
Bailey se prodral hostující obranou až do zakončení, ale Holtby byl pozorný.
50:33
Orlov chtěl nahodit puk do pásma, ale nabral ho na čepel tak, že vyletěl až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:53
Nepřesná rozehrávka Islanders a kotouč letí až na zakázané uvolnění.
49:33
Nyní jsou v útočném pásmu usazeni hosté a kombinují před Nabokovem.
47:45
Ovečkin se snažil vystřelit v pádu, ale Nabokov jeho pokus vytěsnil mimo nebezpečí.
46:59
Oba týmy hrají opatrně, aby neudělaly nějakou zbytečnou chybu, která by je mohla stát hodně.
45:38
Persson pálil z mezikruží na Holtbyho, ale ten dokázal včas na jeho střelu zareagovat.
44:12
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a zvyšují svůj tlak.
43:30
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a na obou stranách vidíme velkou aktivitu.
42:36
McDonald vyhodil puk s pomocí plexiskla mimo hrací plochu a vhazovat se bude v obranném pásmu Islanders.
41:56
Martina pálil z levé strany na Holtbyho, ale domácí gólman včas vyrazil puk betonem.
41:16
Strachan je zpátky na ledě a Capitals hrají v plném počtu.
40:23
Začala nám třetí třetina a za malý okamžik začne i zkrácená přesilová hra domácích.
40:01
Je za námi druhá třetina, ve které jsme se dočkali gólových hodů. Washingtonu se nakonec podařilo srovnat a do třetí třetiny se půjde za stavu 3:3.
Střely na branku – 25:17

Vyhrané buly – 20:25

Hity – 24:17
40:00
39:12
Jenže přesilová hra je rychle u konce. Za sekání si odsedí dvě minuty Strachan (WSH).
38:32
Hosté budou mít možnost jít poprvé v utkání do vedení. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Matt Carkner (NYI).
37:09
Nyní však Johansson prudký pas nedokázal zachytit a kotouč opět letí na zakázané uvolnění.
36:51
Hraje se rychlý hokej a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
36:12
Zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Holtbyho.
35:01
Jenže to už však neplatí! Domácí obránci udělali obrovskou chybu a namazali přesně na hůl JOELA WARDA, který se nemýlil! Bez asistence.
34:51
Druhé třetina se pomalu blíží ke konci a hosté stále prohrávají o jednu branku.
33:54
Velká šance Clutterbucka, který z velkého úhlu nastřelil puk na Holtbyho a kotouč propadl až do brankoviště,k de se kutálel po brankové čáře. Naštěstí se Holtby dokázal včas zorientovat a hru přerušil.
32:45
Tak to je neskutečný průběh utkání! Washington snižuje ve chvíli, kdy bychom to nejméně čekali! Alexandr Ovečkin nejprve nastřelil tyč Nabokovovy brány, od které se puk odrazil na volného NICKLASE BACKSTRÖMA, který měl práci jednoduchou. Asistence: Alexandr Ovečkin.
32:05
Ostrované nyní kontrolují průběh hry a jsou lepším týmem.
31:38
Ofsajd zastavil pokus o rychlý protiútok v podání Johanssona. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:42
Vhazování po pravici Nabokova vyhráli domácí a ihned se ženou do útoku.
29:55
Islanders právě vstřelili branku!
Konečně využitá přesilové hra! FRANS NIELSEN dostal přesnou přihrávku z modré od Baileyho a z první přesně trefil růžek Holtbyho svatyně – 3:1! Asistence: Josh Bailey, Matt Donovan.
29:14
Domácí uzamkli Capitals v jejich obranném pásmu a hledají nějakou skulinku v obranné hrázi.
28:32
Přesilová hra i na druhé straně. Alexandr Ovečkin (WSH) se provinil vysokou holí a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
28:25
Islanders hrají v plném počtu a ani tato přesilové hra zůstane nevyužita.
27:44
Přesilové hry dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho z mužstev. Oba týmy jako by nevěděli, co mají hrát.
26:25
Hosté budou mít možnost srovnat. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Mike Halmo (NYI).
25:12
Následuje krátká reklamní pauza a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
24:45
Stejně rychle jak hosté vyrovnali, tak také o vedení přišli. Když už to vypadalo, že se Capitals chystají k nějakému tlaku, tak přišla tato rána v podobě obdrženého gólu.
24:16
Studená sprcha pro Capitals! Hamonic projel po pravé straně hostující obranou a předložil puk do šance JOHNU PERSSONOVI, který bekhendem překonává Holtbyho! Asistence: Travis Hamonic, Dane De Haan.
23:09
Washington jako by dostal křídla a je hladový po dalším gólu.
22:36
A je tady vyrovnání! KUZNĚCOV vybojoval v rohu puk, dvakrát si ho vyměnil s Johanssonem a po krásné souhře zakončil přesně za bezmocného Nabokova! Asistence: Marcus Johansson
21:50
Strome se hnal do zakončení, ale při jeho pokusu ho zastavil ofsajd.
20:27
Začala nám druhá třetina, ve které se hosté budou pokoušet co nejdříve srovnat krok s Islanders.
20:01
Střely na branku – 17:8

Vyhrané buly – 7:12

Hity – 11:11
Je za námi první třetina, ve které jsme viděli pohledný hokej, jednu bitku a jednu branku, kterou se podařilo vstřelit Calu Clutterbuckovi, díky čemuž vedou domácí 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 00:04.
20:00
19:27
Ovečkin nahodil puk do útočného pásma, ale když viděl, že nemá podporu od spoluhráčů, odjel také střídat.
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:27
Hamonic pálil z pravé strany, ale Holtby byl včas na svém místě a jeho střelu zneškodnil.
18:20
Strachan je na ledě a ani domácí nedokázali svou přesilovou hru využít.
17:15
Domácí hráči kombinují v útočném pásmu, ale chybí tomu nějaký nápad a finální přihrávka.
16:17
A může být hůř. Za držení si jde sednout na trestnou lavici Tyson Strachan (WSH).
15:30
Tak ani tato přesilová hra Washingtonu nebyla využita a hosté stále prohrávají o jeden gól.
15:04
A na druhé straně mohl přidat druhý gól Clutterbuck, který se dostal do samostatného úniku, ale Holtby ho skvěle vychytal!
14:47
Ovečkin dostal přihrávku do levého kruhu, ale jeho střela skončila pouze na tyči!
14:20
Hostům se nedaří vůbec přechod přes modrou čáru a čas z přesilové hry jim rychle utíká.
13:30
Další přesilová hra pro hosty. Za sekání si odsedí dvě minuty Calvin De Haan (NYI).
12:55
A domácí jdou do vedení! Po nenápadné akci se k puku dostal Cizikas, který nečekanou přihrávkou našel před bránou volného CLUTTERBUCKA, který zavěsil puk přesné do Holtbyho sítě! Asistence: Casey Cizikas.
11:44
Po zakázaném utkání Capitals se hra stěhuje před Holtbyho.
11:09
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a pálí jednu střelu za druhou. Nabokov však zatím odolává.
10:28
Krátká reklamní pauza po které se vrátíme zpět.
10:02
Volpattiho bekhendový pokus z pravé strany končí na hrudi Nabokova. Vhazování po levici ruského gólmana.
09:35
Dnes je k vidění opravdu rychlý hokej na obou stranách. Hra se nám přelévá z jedné strany kluziště na druhou.
08:49
Grabner a McDonald se dostali do úniku, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat přihrávku do úplně odkryté brány!
07:03
Strome je na ledě a domácí hrají v plném počtu.
06:45
Úsměvná situace, když Green vyvážel puk zpoza své brány, kam přijížděl i Chimera a oba dva se srazili i se svým gólmanem na brankovišti. Naštěstí z toho nebyla žádná šance pro domácí.
06:26
Přechod Warda přes modrou nyní zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:16
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a obstřelují Nabokova ze všech stran.
05:03
Capitals budou mít první možnost přesilové hry, když na trestnou lavici usedá Strome (NYI).
04:09
Kuzněcov bojoval v rohu o kotouč, ale domácí hráči byli v přesile a ruský útočník tak o puk rychle přišel.
02:51
A hned v úvodu utkání je k vidění pěstní souboj mezi Halmem a Wilsonem. Hostující útočník z tohoto střetu vyšel vítězně, když se mu soupeře podařilo složit k zemi.
02:09
Domácí jsou na začátku utkání aktivnější a mají více ze hry.
01:21
Nielsen se pokoušel tečovat před Holtbym, ale hostující gólman byl pozorný a jeho pokus zneškodnil.
00:46
Ta ovšem brzy skončila a dopředu se žene Ovečkin podporován svými křídly.
00:05
Islanders vyhráli úvodní buly a mohou založit první útočnou akci.
00:01

New York Islanders: Nabokov – De Haan, Hamonic, Czuczman, Hickey, Donovan, Carkner – Lee, Nielsen, Bailey – Persson, Nelson, Clutterbuck – Martin, Strome, McDonald – Sundstrom, Cizikas, Halmo

Washington Capitals: Holtby – Carlsson, Alzner, Green, Brouillette, Strachan, Orlov – Ovečkin, Backstrom, Grabovski – Brouwer, Beagle, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Kuzněcov, Penner.
Vzájemné zápasy

Capitals 0:1 Islanders – 5. 2. 2014

Islanders 2:3 po prodloužení Capitals – 1. 12. 2013

Capitals 6:2 Islanders – 6. 11. 2013
New York Islanders

To domácí jsou na tom v tabulce východní konference ještě hůře. Patří jim až 14. místo, ale za posledních pět zápasů mají nejlepší formu ze všech týmů na východě. Z pěti posledních zápasů prohráli Islanders jen jednou a to na ledě Tampy Bay. Okposo, Tavares, Nielsen, to jsou tři největší tahouni celého týmu. Postupně 27, 24 a 23 branek je odděluje od zbytku dost markantním rozdílem. Uvidíme tedy, jestli ostrované dokáží prodloužit svou úspěšnou sérii a nebo si jejich skalp připíší Capitals.
Washington Capitals

Washington v letošní sezoně není zřejmě na příčkách, které by si před sezonou představoval, ale stále má šanci probojovat se do play off. Po 77 odehraných zápasech patří Washingtonu 11. místo ve východní konferenci a na osmý Columbus ztrácí čtyři body. Největší opoře Alexandru Ovečkinovi se v poslední době příliš nedaří, ale stále vede s obrovským náskokem statistiku v počtu vstřelených gólů (48). A stejně tak jako se nedaří washingtonské ikoně, tak se v posledních zápasech nedaří celému týmu. Z posledních sedmi zápasů se borcům z hlavního města podařilo zvítězit jen jednou a to ještě po nájezdech nad žraloky ze San Jose.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z americké NHL. Utkání začíná ve 23:00 a bude vás jím provázet David Košinár.