Drama se nekonalo, Antipov v třiapadesáté minutě už pouze snížil na konečných 3:1. Utkání nabídlo ve své první polovině atraktivní podívanou, poté se však pohledné prvky ze hry dočista vytratily. Jaroslavl si pečlivě hlídala svůj náskok a utkání pohodlně dovedla do vítězného konce. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:38
Kiselevič doluje kotouč zpod několika bruslí ve středním pásmu. Čerepovec už je v pěti, ale nemůže se dostat ani k případné hře bez brankáře. V Jaroslavli dnes neuspěje.
58:56
Štěpánek pod palbou! Nebezpečnou střelu Konkova ale dokázal zneškodnit, přestože měl zakrytý výhled. Kotouč spatřil na poslední chvíli a uschoval ho v lapačce.
57:40
Andersén oslabil svůj tým, obránce jde na dvě minuty za katr a hostům se naděje na bodový zisk snížila na minimum.
56:29
Domácí hrají co nejdéle s pukem, soupeře drží na uzdě a nedovolí mu zvýšit ofenzivní úsilí. Severstalu teď čas utíká proklatě rychle, hosté jsou navíc zataženi ve vlastním pásmu.
55:34
Po delší době se hlasitě ozývají i domácí fanoušci. První útok Lokomotivu chvilku operoval v ofenzivní zóně, ale na opačnou stranu se už řítí Antipov.
54:01
Severstalu rázem narostla křídla. Hosté vycítili šanci, zlepšili pohyb a jsou všude o krok dříve. Kazakovcev ale do pásma spěchal marně, spoluhráči totiž kotouč u hrazení ztratili.
52:12
Čerepovec právě vstřelil branku!
VLADIMIR ANTIPOV vykřesal pro svůj tým jiskřičku naděje. Brankář Kolesnik přichází sedm minut před koncem základní hrací doby o čisté konto. Antipov se prosadil po nepřehledné situaci u brankoviště, jako první spatřil volný puk a pokořil dezorientovaného gólmana. Asistence: Nikita Popov – 3:1.
50:31
Útočnou snahu Jaroslavle provází velké množství nepřesností, Štěpánek je takřka bez práce. Puk se pohybuje v dostatečné vzdálenosti od jeho svatyně. Kronwall nyní kombinuje v okolí středového kruhu, kam ho dobrým napadáním vytlačil protivník.
49:53
Čerepovec už hrál v plném počtu, ovšem vzápětí jde znovu do čtyř. Popov musel hasit příležitost Chlopotova jen za cenu hákování, v opačném případě by měl domácí útočník mezi kruhy dobrou palebnou pozici.
48:30
Časomíra už z domácí přesilovky odkrojila více než minutu, Lokomotiv se však k ničemu nedostal. Kotouč klouže v rozích, hosté pečlivě brání a pravidelně se osvobozují.
47:21
Opět navíc úřadují hlavní sudí, kteří na trestnou lavici posílají Nikonceva. Útočník Čerepovce si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
47:10
Jaroslavl se nikam nežene, Severstal zase touží po kontaktním zásahu, který by mohl kartami zamíchat. Hosté však v útočné třetině ztrácí velké množství přihrávek, bojuje se spíše ve středním pásmu.
45:42
Hokejistům Jaroslavle se početní výhoda nepovedla, jedinou šanci si v oslabení vytvořil soupeř a nyní zahrozil znovu. Kolesnik však odolal pokusu od modré čáry a rychlé dorážce Kiseleviče.
44:31
Hostům není přáno, Severstal zahodil další dobrou příležitost. Při vlastním oslabení utekl do samostatného úniku Nikoncev, ale pozorného gólmana nepokořil.
43:11
Rozhodčí dnes s tresty rozhodně nešetří, vrátka na trestné lavici se opět otevřela. Zaplul do nich hostující Gimbatov – hákování.
41:56
Jevsejenkov byl ve vlastní třetině u volného kotouče u pár vteřin dříve a sebral střelecký pokus Koreněvovi, který poté hostujícího beka v bruslařském souboji marně doháněl.
40:28
Hosté pokračují v přesilovce. Čáslavovi nabil na modrou čáru Berdnikov a český bek do kotouče ihned praštil, trefil však pouze clonící obránce. Lokomotiv se vzápětí osvobodil.
40:01
Prostřední část už tolik atraktivní nebyla. Domácí bek Holos využil ve dvaadvacáté minutě přesilovku a Jaroslavl má v zádech náskok tří branek. Severstal však utkání nevzdal, od poloviny druhé třetiny měli hosté více ze hry. V útoku jsou ale zatím neúspěšní.
40:00
39:30
Vitalij Kolesnik má puk v lapačce, hráči se už staví na vhazování před jeho klecí. Čerepovec zatím příliš nehrozí. Vypadá to, že si Lokomotiv odnese do kabin tříbrankový náskok.
39:07
Rozhodčí opět trestá, Černikov to v útočné třetině přehnal s důrazem a jde si odsedět dvouminutový trest za sekání. Početní převaha pro Severstal.
38:52
Vyloučení hráči jsou zpět na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách. Černikov zavezl puk do pásma, ale spoluhráčovi adresoval přihrávku na brusle. Z celé akce tak sešlo.
37:23
Kovyršin zkoušel vypálit krátce po vhazování v útočném pásmu. A Kolesnika přinejmenším vyděsil, jeho pokus rozhodně razanci nepostrádal. Brankář však prokázal dobrý reflex.
36:51
Přesilovka Lokomotivu ovšem netrvala ani půl minuty, Apalkov je vyloučený za nedovolené bránění a počet sil na ledové ploše se vyrovná.
36:24
Ze statické mezihry rezultuje další trest. Do společnosti trestoměřičů se jde na dvě minuty posadit hostující útočník Vladimir Antipov.
35:42
Hra se v těchto minutách hodně kouskuje. Hosté mají více ze hry, avšak soka rozhodně nikterak nedrtí. Spíše pozvolna kombinují, ale ke střelám je obránci moc nepouští.
34:51
Elitní formace Severstalu dělá soupeři problémy. Berdnikov se protáhl podél mantinelu a pálil ke vzdálenější tyči. Kolesnik se natahoval, nakonec ale kotouč mezi tři tyče nemířil.
33:19
Na pozoru musel být i Štěpánek, útočník Chlopotov ho ovšem nezaskočil. Domácí forvard obkroužil branku a pálil z poměrně nevýhodného úhlu. Český gólman utěsnil prostor u své pravé tyčky včas.
32:31
S nepříliš prudkou střelou Kiseleviče si domácí muž s maskou poradil, černou pryž uschoval do své lapačky a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho klecí.
31:47
Jaroslavl už není tak aktivní, čím dál častěji naopak do průběhu utkání promlouvá Čerepovec. Kombinace Vidella s Berdnikovem však úspěch neslavila, Kolesnik zasahovat nemusel.
30:16
Domácí hrají v plném počtu, z hlediště se před malým okamžikem snášel hlasitý pískot. Domácí Plotnikov totiž zůstal ležet na ledové ploše a na střídačku odjel v předklonu. Píšťalka sudího však zůstává němá.
29:34
Videll se snažil prosadit individuálně, z vlastní třetiny prolétl až před branku soupeře a vyhlížel volné spoluhráče. Jenže nestihl ani přihrát, byl tvrdě sražen k zemi.
28:17
Domácí jdou znovu pykat. Jmenovitě Galimov, jehož loket nebezpečně atakoval soupeře. Čerepovec bude mít na ledového ploše znovu o jednoho hráče navíc.
27:11
Jaroslav v pěti, nicméně protivník viditelně přidal. Hosté při přesilovce vycítili šanci a na Kolesnika vyslali několik střeleckých pokusů. Případný kontaktní zásah by jim vlil krev do žil, ovšem zatím jsou neúspěšní.
26:24
Teď měli domácí namále, Bučněvič spálil na hranici brankoviště velkou šanci. Černá pryž skákala kolem jeho čepele, ale útočník jí nedokázal usměrnit za ležícího gólmana. Kolesnik i za pomoci spoluhráčů odolal.
25:10
Početní převaha pro hostující mužstvo. Za hru vysokou holí si jde odpočinout zadák Jakovlev.
24:15
Konkov v samostatném úniku selhal! Domácí forvard ujížděl úplně sám na Štěpánka, jenže ochozy počtvrté nerozjásal. Brankář ho dobře vybruslil a vytěsnil kotouč do bezpečí.
23:04
Berdnikov usiloval o odpověď, ovšem jeho první formace se ke střele nedostala. Po sérii kostrbatých přihrávek ukořistili černou pryž domácí a pozvolna přechází kupředu.
21:26
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a mají skvěle našlápnuto k vítězství, krátce po startu druhé části je hřeje už tříbrankový náskok. Prosadil se JONAS HOLOS, na jehož dělovku od modré čáry byl Štěpánek krátký. Asistence: Igor Musatov, Staffan Kronwall – 3:0.
20:57
Jaroslav pokračuje v přesilové hře a Štěpánek má kotouč pod kontrolou. Na jeho branku vyslal prudký projektil Jakovlev a Apalkova následně srazili k zemi neústupní obránci, vše se tentokrát obejde bez trestu.
20:01
Parádní třetina je u konce, viděli jsme dvě branky, několik šancí a především skvělý hokej. Jaroslavl je aktivnější, nad soupeřem má i střeleckou převahu. Obě branky zatím domácí vstřelili po důrazu v předbrankovém prostoru.
20:00
19:21
Lokomotiv nezahájil pětiminutovou početní výhodu nejlépe, domácí se zatím nedostali k zakončení. Čerepovec se už podruhé osvobodil a Jakovlev musí znovu proniknout středním pásmem.
18:15
U hostující svatyně bude znovu pořádný provoz, Stoljarov sekl u hrazení protihráče a po debatě se sudím nakonec vyfasoval trest na pět minut + do konce utkání!
17:37
Velká příležitost domácích, ale Štěpánek svůj výběr podržel. Před jeho klec se ze strany natlačil Galimov a odražený kotouč vzápětí sebral Koreněv, z těsné blízkosti však trefil jen dobře postaveného brankáře.
16:59
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, sledujeme parádní hokej ve skvělé atmosféře. Štěpánek musel hasit nebezpečí po svižné střele Buta, které chyběla jen větší přesnost.
15:12
Domácím zadákům tentokrát přidělal práci Berdnikov, který si najížděl na pas Nikonceva. Ten hledal spoluhráče naslepo a málem slavil úspěch, ale druhý jmenovaný na černou pryž nedosáhl.
13:45
Zapotil se i gólman Kolesnik, který musel likvidovat střelu Kalašnikova z vrcholu kruhu. Těsně před jeho brankovištěm ještě číhal na teč Antipov, ale obránci ho včas zpacifikovali.
12:56
Hosté se ubránili, přestože se většinu oslabení strávili v hloubi vlastního pásma, tak soupeře do větší šance nepustili. Kovyršin už krouží mezi mantinely.
12:01
Pěkná střela Gorochova od modré čáry! Důrazný zadák se opřel do puku a Štěpánek měl co dělat, aby neposedný kotouč udržel ve výstroji a nepustil protivníky k dorážce.
10:55
Čerepovec jde opět do čtyř, dvě minuty za drobný prohřešek vyfasoval útočník Kovyršin. Jak naloží domácí výběr s výhodou jednoho muže v poli tentokrát?
10:12
ILJA KORENĚV zvyšuje na 2:0. Aktivita Lokomotivu sklízí další ovoce, Koreněv se znovu prosadil po důrazu u branky, kam přesměroval nahození Galimova. Asistence: Emil Galimov.
09:40
Domácího muže s maskou pozdravil propagačním pokusem Bučněvič, Jaroslavl je ale v útoku o poznání nebezpečnější. Domácí hráči lépe kombinují a mají dobrý pohyb.
08:15
Slušná příležitost Petrova! Lokomotiv už hraje v plném počtu a mohl svůj náskok navýšit. Domácí forvard měl mezi kruhy dostatek času na to, aby si puk srovnal na čepeli a ostře vypálil. Při Štěpánkovi stálo štěstí, kotouč prolétl těsně vedle.
07:20
Hokejisté Čerepovce obléhají domácí tvrz neúspěšně. Teď dokonce museli hodně přidat, aby dostihli Kapustina. Útočník se vydal na zteč, ale klíčový souboj proti poslednímu obránci nezvládl a puk ztratil.
06:13
Znovu se vylučuje, tentokrát na domácí straně. Za katr jde pykat Pašnin, jenž se dle výroku rozhodčích provinil hákováním.
05:57
Severstal už hrál ve čtyřech, ale tlaku soupeře přesto nedokázal vzdorovat. Štěpánek poprvé kapituluje po doklepnutí SERGEJE PLOTNIKOVA, jenž srazil za přesouvajícího se brankáře nabídku spoluhráče Apalkova. Asistence: Daniil Apalkov, Sergej Konkov – 1:0.
05:02
Čerepovec jde do tří. Stoljarov zatáhl při obranné práci za záchrannou brzdu a sudí ho vykazují na dvě minuty ze hry. Provinil se nedovoleným bráněním.
03:57
Domácímu celku se úvod početní převahy nedaří, protivník se už dvakrát osvobodil. Plotnikov teď míchá s pukem za vlastní brankou a se spoluhráči pozvolna zakládá útočnou akci.
03:20
Trestá se i na opačné straně. Menší trest za sekání vyfasoval hostující Kalašnikov.
02:23
Lokomotiv v pěti, první oslabení přečkal bez úhony. Hosté měli narůstající tlak, Kolesnik ale těžší střele nečelil. Likvidoval pouze několik lehkých pokusů z dálky.
01:34
Hosté se drží v ofenzivní zóně. Antipov rozdal z pravé strany několik přihrávek a poté nahazoval kotouč před brankoviště, kam si sjížděl spoluhráč. Puk se k němu však nedostal.
00:22
Přesilová hra pro Severstal. Hosté si už po dvaadvaceti vteřinách hry zahrají proti čtyřem, menší trest za sekání dostal domácí útočník Plotnikov.
00:01
Ruská hymna dozněla, vše je připraveno ke startu! Domácí jsou v červených dresech, soupeř se oblékl do bílých úborů.
Na ledové ploše se představí dva čeští hráči. Branku Čerepovce bude hájit Jakub Štěpánek, před nímž se ve druhé obranné dvojici ukáže spolehlivý bek Petr Čáslava.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sanford) – Gorochov, Jakovlev, Holos, Kronwall, Višněvskij, Pašnin, Ljubuškin, Zotov – Apalkov, Konkov, Plotnikov – Redlihs, Kapustin, Musatov – Petrov, Černikov, But – Koreněv, Galimov, Chlopotov.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Grigorjev) – Andersén, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Jevsejenkov, Stasenko, Popov, Dědunov – Nikoncev, Videll, Berdnikov – Stoljarov, Medvěděv, Antipov – Kazakovcev, Kovyršin, Bučněvič – Černov, Gimbatov, Zemčenko.
Severstal je dvanáctý, ale na svého soupeře ztrácí pouze jediný bod a v případě vítězství se před něj může posunout. Tým z Čerepovce však na svém aktuálním tripu ještě nevyhrál a na kontě má momentálně tři porážky v řadě.
Lokomotiv je v utkání mírným favoritem, nicméně ani jeden z týmů se nemůže opřít o stabilní formu. Hokejisté Jaroslavli sice v posledním utkání zdolali na svém ledě silný Petrohrad, jinak si ale nevedou nejlépe. V tabulce Západní konference jim patří až desátá příčka.
Příjemné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z KHL, prestižní soutěž má dnes na svém programu dva zápasy. Jedním z nich je souboj Jaroslavle s Čerepovcem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.