Je konec! Riga už závěr duelu ubránila a vítězí v Jaroslavli 1:2. Domácí si zápas prohráli v první třetině, kdy za svým soupeřem zaostávali v pohybu i důrazu a lotyšský celek to dokázal potrestat dvěma slepenými góly. Od druhé části už šel výkon Lokomotivu nahoru, ale výborného Tellqvista domácí prostřelili až ve 49. minutě, kdy se ve vlastním oslabení trefil Apalkov. Poté Riga čelila velkému domácímu náporu, ale hráči Jaroslavle dnes měli vychýlenou mušku a tak už na vyrovnání nedosáhli.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:4
Střely na branku celkem – 27:17
60:00
59:48
A nyní je tu domácí icing. Teď už to budou mít hráči Jaroslavle moc těžké!
59:41
Hossa alespoň posunul puk do středního pásma.
59:01
Lokomotiv bez brankáře!
58:45
Domácí už dostali kotouč před Tellqvista...
58:22
Ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:01
Tak poslední tři minuty, Jaroslavl pokračuje ve své snaze o vyrovnání.
55:14
Domácí pálí jednu střelu za druhou, většina z nich však míří vedle Tellqvistovy klece.
53:39
Hostující lavička si bere oddechový čas. Dinamo se brání zuby – nehty.
52:15
Domácí teď mají velký tlak. But jen těsně minul horní roh branky Rigy!
49:17
48:13
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí jsou zpět v utkání! DANIIL APALKOV nejprve ujel hostující obraně, ale Tellqvist jej ještě vychytal. Následně však puk za brankou vybojoval Plotnikov, nahrál jej opět Apalkovovi, jenž se tentokrát již nemýlil a bekhendem zametl kotouč za záda hostujícího gólmana – gól v oslabení a je to 1:2! Asistence: Sergej Plotnikov.
47:58
Hostům se přesilová hra moc nedaří, Kolesnik zůstává bez práce.
45:17
Mikelis Redlihs zvedl v souboji hůl příliš vysoko a oslabuje Lokomotiv. Krvavé zranění – 4 minuty!
41:36
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
40:54
Za brankou Rigy zůstal ležet domácí útočník Ullström. Ten se po střetu s Pujacsem hodně dlouho sbíral z ledu.
40:40
40:29
Hráčům Dinama se podařilo vyhodit a s největší pravděpodobností se ubrání.
40:01
Domácí v úvodu třetiny dohrávají ještě 40 sekund přesilovky.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:39.
Ve druhé třetině už byli domácí nebezpečnější, k čemuž jim pomohla i série přesilových her. Dinamo má však v bráně výborného Tellqvista a stále tak drží dvoubrankové vedení, které si vypracovalo už v úvodní části.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:4
Střely na branku celkem – 18:13
40:00
39:58
Domácí ve snaze rychle rozehrát ještě zahráli na zakázané uvolnění.
39:52
Hosté vyhodili a druhou část už dohrají s nulou.
38:40
Krisjanis Redlihs odchází dnes podruhé na trestnou lavici, Lokomotiv dohraje třetinu v početní výhodě.
38:34
Tellqvist má v závěru třetiny co dělat, ale neprostřelil jej ani Jakovlev.
38:01
Po levém křídle si to odvážně namířil Ullström, projel až před Tellqvista, ten však opět kryje.
37:14
Výlet do útočného pásma podnikl Bukarts, Kolesnik má puk ve své lapačce.
36:44
A hosté jsou kompletní.
36:20
Pořádná mela před hostující brankou. Kotouč za záda Tellqvista se snažil protlačit Černikov a po něm i Apalkov, který nakonec i padl na švédského gólmana. Ten však puk drží.
35:55
Od modré pálil Holos, Tellqvist vyráží.
35:32
Hostům se podařilo vyhodit.
34:52
Z pravého kruhu pálil Plotnikov, Tellqvist vůbec netušil, kde je kotouč, ale ten za jeho zády neskončil.
34:43
A přichází další vyloučení na straně hostí. Tentokrát se provinil Rekis.
33:43
Indrašis mohl jít dokonce do brejku, ale už byl unaven a domácí obránci jej dobruslili.
33:09
Opět je kotouč až za domácí brankou a příznivci Lokomotivu už začínají nespokojeně pískat.
32:58
Hosté vyhodili.
32:10
But byl podražen Krisjanisem Redlihsem a je tu domácí přesilovka.
31:58
Hosté si situaci nekomplikují a a klidně vyhazují kotouče na zakázaná uvolnění. Tak jako teď.
30:49
Ze středního pásma nahazoval Holos a kotouč, který se odrazil před brankoviště od zadního mantinelu, raději přikryl Tellqvist.
30:09
Málem přečíslení hostí 2 na 1. Na přihrávku Szczechury však na útočné modré těsně nedosáhl Indrašis.
29:51
Icing Dinama.
29:22
Na jedné straně nahazoval kotouč z rohu do ohně Hossa. Tam ho však zachytila domácí obrana a Lokomotiv okamžitě vyrazil do protiútoku. Přihrávku Plotnikova na Averina zablokoval jeden z hráčů Rigy, ale k zakončení se ještě dostal Pašnin. Tellqvist však opět stál tam, kde měl.
28:11
Zakázané uvolnění Dinama, hra se stěhuje zpět před Tellqvista.
27:25
Útočné pokusy domácích řeší jistými zákroky brankář Dinama Tellqvist.
26:34
Mohlo to být 0:3! Domácí obraně pláchl Indrašis, který se snažil rozhýbat Kolesnika a zasunout kotouč mezi jeho betony. Domácí gólman však zaklapl chrániče včas.
25:53
Do další šance se tlačil z levé strany But, Tellqvist na místě.
24:50
Riga v plném počtu.
24:43
Obrovský závar před Tellqvistem, kdy kotouč skákal někde po brankovišti. Hráči v červeném ho ale nedokázali dotlačit až za čáru.
24:23
Nahození Višněvského nedokázal nikdo z domácích tečovat.
23:23
V oslabení zahrozil Szczechura, nechybělo mu mnoho, aby se před brankou dostal k hodně nebezpečnému zakončení.
22:49
Ozolinš ale vzápětí fauluje a domácí si zahrají přesilovou hru.
22:36
Kručinin se po pravé straně řítil proti Tellqvistovi, ale Ozolinš ho stihl zakřižovat a vytlačit s pukem do rohu.
22:02
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
21:38
Úvod druhé periody se většinou odehrává mezi modrými čarami.
20:07
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
První dvacetiminutovka vyzněla jednoznačně pro Rigu. Hráči lotyšského celku v ní působili daleko živěji než soupeř a v polovině třetiny dokázali zaznamenat dvě slepené branky. Skóre utkání otevřel Meija a o necelé dvě minuty později zvýšil na 0:2 Haščák.

Střely na branku v 1. třetině – 9:9
20:00
19:50
Hosté dohrávají třetinu s kotoučem na svých holích.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:06
Vasiljev nahazoval od modré a poté se před hostující brankou strhla šarvátka, za kterou jsou potrestáni domácí Galimov a hostující Bičevskis.
17:53
Bomba Robinsona končí na hrudi Kolesnika, který měl odkrytý výhled.
16:20
Ofsajd domácích hráčů.
15:31
Tellqvist úspěšně zasáhl po střele Kapustina, kterému mezi kruhy nahrál Mikelis Redlihs.
15:05
Lokomotiv působí hodně opařeně, Riga opět drží puk v útočném pásmu.
14:13
Domácí kompletní.
13:21
Domácí se v tomto oslabení zatím dobře brání a Kolesnik ještě prakticky nemusel zasahovat.
12:12
Domácí kouč Vorobjov střídá brankáře. Sanforda nahrazuje Vitalij Kolesnik.
12:07
Hosté budou hrát další přesilovou hru, Chlopotov vyloučen na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
10:14
Riga právě vstřelila branku!
Domácí ve snaze rychle odpovědět zapomněli na obranu. Sarkanis s Haščákem ujeli proti jedinému obránci Lokomotivu, prvně jmenovaný předložil kotouč MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten se trefil nad padajícího Sanforda – 0:2. Asistence: Deivids Sarkanis.
08:37
Dinamo jde do vedení! GINTS MEIJA objel branku a u tyče zasunul kotouč za záda Sanforda. Asistence: Arvids Rekis a Sandiš Ozolinš.
07:55
Ullström nahazoval kotouč do klubka hráčů před hostující brankou, Tellqvist zasahovat nemusel.
07:22
Máme tu první komerční přestávku. Herně lépe zatím působí Dinamo Riga.
07:04
Meija to zkusil od mantinelu, Sanforda nepřekonal.
06:07
Hráči Lokomotivu se usadili v útočném pásmu, ale poté se z něj nepřesnou přihrávkou sami vyhnali.
05:22
05:14
Druhá přesilovková formace Dinama si už nevede tak dobře a domácí opět vyhazují.
04:51
Až teď domácí vyhodili.
04:31
Velmi dobrá přesilovka Rigy. Od modré pálil Robinson, poté ještě dorážel Wilson, ale kotouč je pod Sanfordem.
04:12
Hosté se usadili v útočném pásmu, Wilson z dobré pozice netrefil.
03:21
Dinamo bude hrát přesilovou hru, vyloučen Anton But.
03:08
Dobré střídání čtvrté řady Rigy, kterou z modré čáry podporoval legendární Sandiš Ozolinš. Ke gólové akci to ale nevedlo.
02:29
Dinamo začalo utkání aktivněji, Jaroslavl spíše vyčkává.
01:32
Z pravého kruhu pálí nepřesně Bukarts.
00:20
Prvním útokem se prezentovali hosté, ale obrana Lokomotivu ho včas zastavila.
00:01
Arénou v Jaroslavli zní státní hymny Lotyšska a Ruska.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov, Holos, Jakovlev, Višněvskij, Pašnin, Vasiljev, Zotov – Plotnikov, Apalkov, Averin – Černikov, Ullström, Petrov – M. Redlihs, Kapustin, Kručinin – Galimov, But, Chlopotov.

Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, K. Redlihs, Sotnieks, Augstkalns – Pavlovs, Wilson, Hossa – Niživijs, Meija, Džerinš – Szczechura, Indrašis, Bukarts – Haščák, Sarkanis, Bičevskis – Kuzmenkovs.

Rozhodčí: Kiseljov, Naumov – Goljak, Dedjulja.
V loňské sezóně se tyto týmy utkaly dvakrát a vždy to skončilo stejným výsledkem. Lokomotiv vyhrál na svém ledě a později i v Rize 2:1 po nájezdech.
Lokomotiv Jaroslavl:
Ambicióznímu Lokomotivu to letos zatím moc nejde. Ve 22 zápasech získal 31 bodů a v tabulce Západní konference je až desátý. Jaroslavl sráží zejména to, že není schopna vyhrát dva zápasy v řadě. Vítězství s prohrami pravidelně střídá posledních pět zápasů. Naposledy Lokomotiv přehrál 2:1 bratislavský Slovan. Uvidíme tedy, zda se potvrdí matematické předpoklady, podle kterých by se měla z výhry radovat Riga, nebo zda nakonec bude vše jinak.

Nejproduktivnější hráč: Sergej Plotnikov – 12 bodů (3+9)
Nejlepší střelec: Jegor Averin a Daniil Apalkov – 5 gólů
Dinamo Riga:
Lotyšský zástupce v KHL loni ani nepostoupil do play-off, ale v této sezóně je velkým překvapením soutěže a v tabulce Západní konference je třetí za suverénní dvojicí Dynamo Moskva – Petrohrad. Dinamo spoléhá na kvalitní defenzivu, kterou ještě zezadu jistí ve výborné formě chytající Švéd Mikael Tellqvist, v útoku se zase daří zejména produktivní dvojici Kyle Wilson a Marcel Hossa. Naposledy Riga zvítězila 2:1 po nájezdech na ledě Mytišči, před tím také až po penaltách padla na půdě výborného Petrohradu.

Nejproduktivnější hráč: Kyle Wilson – 22 bodů (7+15)
Nejlepší střelec: Marcel Hossa – 9 gólů
Vítám zde všechny hokejové příznivce. V rámci středečního programu Kontinentální hokejové ligy zavítá na led Lokomotivu Jaroslavl lotyšský celek Dinamo Riga. Oba týmy se nachází v rozdílném rozpoložení. Zatímco Jaroslavl nepodává přesvědčivé výkony a stále zůstává za hranicí postupové osmičky do play-off, hokejisté Rigy si vedou nad očekávání a aktuálně jsou třetím nejlepším mužstvem v Západní konferenci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.