Donbass tedy v dnešním zápase vítězí 3:0 a posouvá se ve své konferenci na třetí příčku. Avtomobilist se dnes nedokázal prosadit a musí skousnout porážku. Příjemný zbytek dne vám přeje Petr Dejnožka.
60:00
59:06
A vzápětí je vyloučen znovu Simakov (JEK), tentokrát za hákování.
59:03
Utkání přihlíží 5000 diváků.
58:46
Zápas se již pouze dohrává, ani jeden z týmů se již nikam nežene.
58:00
57:23
A znovu si vyzkouší práci s holí Leighton. Myslím však, že mu to v tento moment vůbec nevadí.
56:38
Domácím se podařilo vyhodit.
56:00
Navíc domácí půjdou do čtyř, jejich šance jsou tak definitivně pohřbeny. Vyloučen je totiž Alexej Simakov (JEK).
55:00
Fjodor Malychin měl nyní velkou šanci na snížení, u levé tyče ale před prázdnou brankou promáchl!
54:05
Domácí již nemají psychické síly na obrat, Doněck navíc hraje vzadu velmi jistě.
53:03
Virtanena si po zákroku Kováře objal Trjamkin a chtěl si s ním promluvit mezi čtyřma očima, rozhodčí je včas stihli rozdělit.
52:19
K dorážce se dostal z pravé strany Lewandowski, z velké dálky ale poloodkrytou branku Donbassu netrefil.
51:03
Stejná situace se o čtyřicet sekund později opakuje. Vhazovat se bude před Leightonem.
50:23
Doněck se dopustil zakázaného uvolnění.
49:00
Doněck právě vstřelil branku!
Naopak udeřilo na straně druhé! Perfektní samostatnou akci předvedl TEEMU LAINE, který si od pravého mantinelu vybruslil před branku, Kovářovi udělal kličku a do horní poloviny branky nekompromisně zakončil – 0:3! Asistence: Petteri Virtanen a Ruslan Fedotěnko.
48:18
Domácí Avtomobilist si dokázal vytvořit souvislejší tlak, žádná nebezpečnější příležitost ale nepřichází.
47:03
Přes obránce se snažil prodrat Toluzakov, puk mu ale utekl a doklouzal pro Leightona.
46:30
Sami hráči Donbassu vědí, že mají duel ve svých rukou. Po přejezdu červené čáry pouze nahazují kotouč a do složitých útočných kombinacích se příliš nepouštějí.
45:23
Avtomobilist se neustále snaží zaměstnávat obranu soupeře. Doněck je ale v tlaku nenechá dlouho.
44:44
Na druhé straně o výlet postaral Wilson, střela tahem zaduněla na vyrážečce Jakuba Kováře.
43:58
Obránce Antonovskij se vrhl do útočné třetiny a bekhendem poslal puk na Leightona. Brankář Doněcku však jeho pokus v poklidu ukryl pod lapačkou.
43:11
Do šance se nyní propracoval hostující Jakuceňa, Kovář musel předvést jeden z obtížnějších zákroků.
42:03
Jekatěrinburg se nemůže naladit na vlnu z druhé třetiny, Donbass brání s velkým přehledem.
41:23
Fedotěnko si vybruslil od mantinelu do středu, následná střela se mu ale mezi tři tyče nevešla.
40:44
Třetí část odstartovala zakázaným uvolněním Jekatěrinburgu.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 17:22
V periodě druhé se diváci v Jekatěrinburgu branky nedočkali. Domácí sice výrazně zlepšili svůj herní projev, na skóre se to však zatím neprojevilo. Avtomobilist má tak dvacet minut na to, aby smazal dvoubrankový náskok soupeře. Třetí dějství odstartuje asi v 15:03.
40:00
39:54
Druhá část se již pouze dohrává, domácí se již prosadit nedokážou.
39:00
Právě nám začala poslední minuta, do šance se dral Alexander Strelcov, čistým a tvrdým zákrokem mu byl kotouč odebrán.
37:30
Nedorost zbytečně přišel kotouč a nabídl tím šanci soupeři, lvím skokem vše zachránil Podhradský.
36:33
Jekatěrinburg je v závěru druhé dvacetiminutovky aktivnější a za svoji snahu by si rozhodně vstřelenou branku zasloužil.
35:46
Simakov obkroužil branku Donbassu a dostal se do šance. Puk se znovu potácel brankovištěm, Leighton ho ale tentokrát jistě ukryl pod lapačkou.
35:13
Před brankou Donbassu vznikl obrovský závar! Dorážet se snažili zejména Jemelejev a Jefimov, ležící brankář Leighton ale dokázal udržet čisté konto!
34:25
Kašpar už už hnal na branku soupeře, vše bylo ale zbytečné. Český útočník se totiž vystavil do postavení mimo hru.
33:49
Pěknou samostatnou akci předvedl tentokrát Virtanen, jeho rána byla tečovaná o nohu obránce a nakonec skončil v náruči Jakuba Kováře.
33:30
Přihrávka Koláře byla nepřesná, pískán je icing. Vhazovat se tak bude po pravé ruce brankáře Doněcku.
32:41
Avtomobilist dokonce svého soka v prostřední části přestřeluje.
32:13
Již dlouho jsme neviděli žádnou výraznou příležitost, Jekatěrinburg však ve druhém dějství svoji hru výrazně zlepšil.
31:40
Na druhé stran obránci zablokovali pokus Dadonova, Donbass je však stále u kotouče.
30:56
Ve velké šanci se ocitl Černov, ani on ale Leightona neprostřelil.
30:00
Zápas se nám přelomil do druhé poloviny, Donbass má na svém kontě náskok, nicméně postupem čase Jekatěrinburg rozehrává a jistě ještě neřekl poslední slovo.
28:48
Ruslan Fedotěnko zakončil rychlý protiútok střelou, kterou Kovář ramenem odrazil až do ochranné sítě.
28:07
Velmi dlouho se nyní nepřerušovalo, vše však končí zakázaným uvolněním Doněcku.
26:58
A znovu v hlavní roli Eduard Lewandowski, nyní stál postavený na brankovišti a po přihrávce Jefimova zpoza branky zakončil. Leighton se ale přesunul včas a zabránil nejhoršímu!
26:30
Lewandowski se opřel příklepem do kotouče a jen těsně netrefil pravou tyč hostující branky.
25:33
Dadonov se pokusil o průnik mezi dvěma obránci soupeře, defenzíva Avtomobilistu si s ním ale dokázala poradit.
24:56
Domácí postupem času zvyšují svoji aktivitu, tentokrát ale jejich akci zastavil ofsajd.
23:19
Fjodor Malychin vyslal další střelu na branku Doněcku, ani on ale skvěle chytajícího Leightona nepřekonal.
22:46
Po delší době se blýskalo před brankou hostí, Alexander Strelcov provětral lapačku Leightona.
22:03
Avtomobilistu se v současné době nedaří ani vhodit kotouč ze své obranné třetiny, Doněck si hlasitě říká o třetí branku.
21:20
Český brankář musel být znovu v pozornosti. Trjamkin se zamotal na modré čáře, upadl a dal možnost úniku Šalimovovi! Ruský útočník střelou tahem ale náskok ukrajinského mužstva nenavýšil!
20:46
Doněck i v začátku druhého dějství svého soka přehrává a vůbec mu nepůjčuje kotouč. Kovář zatím zasahovat nemusel.
20:01
Střely na branku v první třetině: 4:13
Siréna právě ukončila zajímavou první třetinu v Jekatěrinburgu. Nejprve se dlouho nehrálo kvůli osvětlení, domácí se poté dostali do vedení, ale gól nakonec uznán nebyl. Donbass se posléze rozjel a po právu již vede 2:0. O branky se zatím postarali Nedorost s Podhradským. Druhé dějství začne asi v 14:12.
20:00
19:46
Zřejmě poslední šanci v prvním dějství zahodil Lazarev, který ihned po vhazování vypálil. Puk však přelétl kousek nad břevnem.
18:50
Domácí se tentokrát ubránili a hrají v pěti.
18:23
Střelu Wilsona od modré čáry vyrazil Kovář před sebe, znovu se pokusil dorážet Václav Nedorost, ale tentokrát puk přes ležícího českého brankáře kotouč do sítě neprocpal!
17:13
Jakuceňa z voleje od modré čáry minul, hosté však stále zůstávají u kotouče.
16:50
Po delší době se nám znovu zaplní prostor vedle časoměřičů. Hosté dostanou šanci druhé přesilové hry, podražením se totiž provinil Filill Toluzakov (JEK).
16:11
Selujanov od modré čáry poslal kotouč přímo do připravené lapačky Leightona.
15:26
Mnohem nebezpečněji již vypadala šance Ilji Arkalova, který si sjel před branku na prudký pas Vasilije Strelcova. Vložil do ní čepel, ale ve velké rychlosti branku Donbassu trefit nedokázal!
14:54
Po delší době zasahoval znovu Leighton, střela Selujanova z prostoru mezikruží mu ale příliš problémů nenadělala.
14:11
Další útočnou akci Donbassu táhl Dadonov, vyměnil si kotouč s Nedorostem, avšak zakončil nepřesně.
13:18
Máme zde druhý gól hostujícího týmu! V posledních zápasech předvádí PETER PODHRADSKÝ vynikající výkony a potvrzuje to i nyní! Dostal totiž od Laineho přesnou přihrávku do středu a po bekhendové kličce podruhé překonává Kováře – 0:2! Asistence: Teemu Laine a Ruslan Fedotěnko.
12:25
Od modré čáry nahazoval Podhradský, český brankář ve službách Jekatěrinburgu si připsal další zákrok.
11:53
Hosté se ihned po návratu vydali do šance, po přihrávce Jakuceni nebezpečně střílel znovu Nedorost. Jeho rána zaplula do rukavice Jakuba Kováře, následuje komerční pauza.
11:26
Doněck oslabení přežil a hraje v plném počtu.
10:03
Avtomobilist měl obrovskou šanci na srovnání skóre! Toluzakov se totiž z ničeho nic objevil naprosto volný na levé straně a postupoval sám na brankáře. Rozhodl se pro přímou střelu, kterou však Leighton reflexivním zákrokem zneškodnil!
09:26
První početní výhodu si v dnešním zápase vyzkouší také Jekatěrinburg. Za nebezpečnou hru vysokou holí putuje za katr Oleg Piganovič (DON). Navíc se mu rozhodnutí rozhodčího Guseva nelíbilo a navíc si odnáší ještě osobní desetiminutový trest.
07:54
Václav Nedorost je zatím nejaktivnějším hráčem svého týmu, znovu zkoušel štěstí od pravého mantinelu. V souboji dvou českých hráčů byl tentokrát úspěšnější Kovář.
07:11
Avtomobilistu se nedaří usadit se v útočné třetině, Doněck je v současné době lepším mužstvem.
06:26
Doněck nyní kontroluje kotouč v útočné třetině, po nahození Bartulise přerušuje hru Jakub Kovář.
05:06
Domácí se pokouší jednogólové manko smazat, Lazarev z levé strany vypálil mimo.
04:08
Ještě před dvěma minutami měl ukrajinský tým prohrávat, nyní naopak vede! Střelu od modré čáry vyrazil Jakub Kovář pouze před sebe, kde byl dobře postaven jeho kolega VÁCLAV NEDOROST, který okamžitě poslal kotouč do jeho sítě – 0:1! Bez asistence.
03:54
Vzápětí nás čeká první přesilová hra, zahraje si ji Doněck. Za hru vysokou holí je vyloučen domácí Toluzakov (JEK).
03:26
Odpískáno je zakázané uvolnění Doněcku.
01:59
A videorozhodčí nakonec branku Jekatěrinburgu neuznává!
01:59
Rozhodčí nejprve gól uznali, nyní se však jedou poradit s videorozhodčím. Malychin totiž poslal puk do branky nohou!
01:59
Nyní zde máme úvodní branku dnešního duelu! Skvělou samostatnou akci předvedl Viklund, který se dostal až na brankoviště, kde přiklepl puk na Jevgenije Malychina a ten ho poslal do sítě!
01:26
Čtvrtá formace Avtomobilistu prověřil pozornost Leightona, od levého mantinelu tahem střílel Arkalov, puk však poslal přímo do náruče hostujícího gólmana.
01:12
Útočná akce Donbassu byla zastavena pro ofsajd.
00:48
Kovář si připsal první zákrok v dnešním zápase, Piganovič zkusil štěstí z ostrého úhlu. Český gólman se ale dokázal namáčknout na bližší tyč.
00:19
Tak nakonec se jde hrát! Osvětlení ale rozhodně není stoprocentní!
00:19
Rozhodčí zatím vyčkávají. Velmi reálná je také možnost, že se dnešní zápas neodehraje.
00:19
Ale stále se nedá hrát. Rozhodčí se nyní domlouvají s trenéry obou mužstev, jak se bude současná situace řešit.
00:19
Přerušení nakonec nebude tak dlouhé, jak se očekávalo. Osvětlení v hale postupně naskakuje.
00:19
Hala v Jekatěrinburgu z neznámého důvodu pohasla, v tuto chvíli zápas nemůže pokračovat! Příliš dlouho se tedy nehrálo, hráči obou mužstev hromadně klouzají po ledové ploše.
00:15
Jako první se v útočné třetině rozkoukávali hostující hokejisté, nahození Dadonova ale bez problémů sebrala obrana Jekatěrinburgu.
00:01
Ještě před začátkem zápasu si vyslechneme ruskou a ukrajinskou hymnu.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Antonovskij, Selujanov, Trjamkin, Antonov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Fjodorov, Toluzakov – Lewandovski, Jefimov, Jemelejev – Strelcov V., Strelcov A., Arkalov

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnickij – Dadonov, Nedorost, Jakuceňa – Laine, Fedotěnko, Virtanen – Kašpar, Běluchin, Varlamov – Kvitčenko, Blagoj, Šalimov

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Petrov, Fatějev.
Co se týče tabulkového postavení, spokojenější musí být rozhodně kouč Doněcku. Jeho svěřenci totiž okupují čtvrtou příčku a v případě dnešní výhry by se své umístění o jedno místo vylepšili. Avtomobilist je ve své konferenci až na dvanácté pozici a na příčky zaručující postup do play-off to má velmi daleko.
Obě mužstva se přetkala přesně před čtyřmi dny a zápas na půdě Donbassu byl velmi zajímavý. Domácí svého soupeře vcelku jednoznačně přehrávali po celý zápas, svoji převahu ale dokázali gólově zúročit až ve druhé polovině prostřední části, kdy skórovali během minuty hned dvakrát. Velkou roli v tomto utkání hrál zejména Peter Podhradský, který přesnou trefou srovnával na průběžných 2:2.
Nedělní program Kontinentální hokejové ligy je na zápasy podivuhodně skoupý, diváci budou sledovat pouze jeden duel, když se po krátké době proti sobě znovu postaví výběry Jekatěrinburgu a Donbassu Doněck. Nyní se však nehraje na Ukrajině, ale na východu Ruska, což dává výhodu domácího prostředí právě Avtomobilistu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.