Domácí hokejisté nezvládli třetí třetinu a ze zápasu nakonec odcházejí poraženi. Příjemný zbytek dne přeje Petr Dejnožka.
60:00
59:11
Domácí mají velmi silný tlak, na Jarvinena míří jedna střela za druhou! Finský brankář ve službách Chabarovsku ale stále odolává!
58:59
Situace pro hosty se zkomplikuje, Jakub Petružálek (CHA) totiž dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
58:50
Barulin spěchá na střídačku, Kazaň to zkouší v šesti s prázdnou brankou!
58:44
Domácí kouč si vyžádal oddechový čas!
56:58
K nebezpečné střele se propracoval Varnakov, Jarvinen dokázal vytěsnit kotouč mimo své tři tyče.
55:03
Před Kazaní je nyní velmi těžký úkol, příliš času na srovnání skóre již domácím hokejistům nezbývá.
53:56
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A hosté to dokázali! Během pěti minut třetí třetiny Chabarovsk otáčí skóre zápasu ve svůj prospěch, střelcem vedoucí branky je TIMOFEJ ŠIŠKANOV – 1:2! Andrej Stěpanov.
51:26
Hosté jsou i nadále aktivnější a snaží se rozhodnout dnešní duel ještě před závěrečnou sirénou třetí třetiny. Podaří se jim to?
50:03
Denis Ježov nyní dvakrát za sebou v krátké době prověřil připravenost ruského brankáře v dresu Barsu. Barulin ale tentokrát dokázal jeho pokusy lapit.
48:43
Potřebný tlak hostujícího Amuru přináší důležitou branku, kterou Chabarovsk mohutně oslavuje! ARTJOM KRJUKOV dokázal poslat kotouč za brankáře Barulina, jeho radost musel ještě posvětit videorozhodčí! Ten doporučil branku uznat a zhruba jedenáct minut před koncem tak začínáme od znovu – 1:1! Bez asistence.
48:20
Amur postupem času zvyšuje svůj tlak a snaží se něco udělat s nepříznivým vývojem duelu.
48:05
Ani Barsu se tentokrát v početní výhodě podle představ nedařilo, vyloučený Tarasov je zpět na ledě.
46:18
46:05
Dmitrij Tarasov (CHA) však zastavuje početní výhodu stejným přestupkem, třináct vteřin se bude pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.
44:18
Jevgenij Medvěděv (KZN) zastavil vznikající protiútok Chabarovsku hákováním a půjde si posedět s menším trestem na lavici hanby.
44:08
Opět se prokazuje známá věc, že Kazaň má prostě jednu z nejlepších obran v Kontinentální hokejové lize. Dnes si ale jejich jednička na nedostatek práce stěžovat nemohla.
43:21
Andrej Stepanov chytře tečoval nahození Sedunova od modré čáry, Barulin zvládl na změnu směru zareagovat.
41:33
Alexander Loginov se opřel do kotouč od modré čáry, puk mířil mezi Barulinovy betony, ale brankář Kazaně je dokázal sklapnout včas.
40:54
Ve třetí periodě se zatím hraje velmi klidně, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit žádnou střeleckou příležitost.
40:01
Statistiky zápasu:

střely: 18:21
vhazování: 17:12
hity: 6:2
trestné minuty: 6:4
nejvíce času na ledě: Ilja Nikulin (KZN) – 16:12, Alexander Loginov (CHA) – 15:38
Hra se ve druhé třetině příliš nezměnila, Amur má stále více šancí na vstřelení branky, rozhodujícím faktorem jsou dnes ale přesilové hry. Hosté nedokázali proměnit již tři, naopak Bars z nich má padesátiprocentní úspěšnost a po brance Těreščenka vede. Třetí třetina začne přibližně v 18:05.
40:00
39:23
Útočnou akci Kazaně zastavila píšťalka čárového rozhodčího kvůli ofsajdu.
38:16
Amur musí nyní trochu přidat pod kotlem a to se také děje. Do šance se dral Junkov, nicméně pozornou obranou byl nakonec vytlačen ze střelecké pozice.
37:13
Kazaň vstřelila branku!
Domácí se radují a díky využité přesilové hře se chvíli před koncem druhé třetiny dostávají do vedení! Bars velmi dlouho kombinoval v útočném pásmu soupeře až do té doby, než po přiťuknutí Nikulina tvrdě a neomylně vypálil ALEXEJ TĚREŠČENKO – 1:0! Asistence: Ilja Nikulin a Konstantin Kornějev.
36:10
Domácí dostanou příležitost svému soupeři ukázat, jak že se to má hrát v pěti proti čtyřem. Tuto nabídku jim dal hákováním Bryan Salcido (CHA).
35:39
Kazaň je v pěti.
35:13
Početní výhody dnes nepatří k přednostem Chabarovsku, brankář Barulin je naprosto bez práce.
34:03
Úvod oslabení Kazaň zvládá na jedničku, již dvakrát za sebou vyhodila kotouč až za branku Jarvinena.
33:39
Uvidíme další přesilovou hru Chabarovsku. Za nedovolené bránění je k časoměřičům na dvě minuty vykázán Jevgenij Bodrov (KZN).
32:22
Šiškanovova střela od červené čáry se mezi tři tyče nevešla, odražený puk v poklidu sebrali beci Barsu.
31:38
Michail Klimčuk měl možnost nadvakrát prostřelil Barulina, jeho první pokus i následnou dorážku však ruský gólman skvěle zastavil.
30:54
Salcido velmi tvrdě zpacifikoval průnik Stapletona, domácí příznivci si žádají vyloučení. Ruští rozhodčí pouze zakroutili hlavou a nechávají hru pokračovat.
30:00
Zápas se nám překulil do druhé poloviny, na vedoucí branku stále čekáme marně.
29:36
Kornějev se odhodlal ke střele od modré čáry, puk se od betonu Jarvinena odrazil k Varnakovovi, který se ho snažil procpat do sítě! Hostující brankář nyní výrazně podržel svůj tým!
28:03
Krátce po vhazování vypálil z voleje Bilalov, puk zaduněl na betonu domácího gólmana a zamířil do rohu.
27:56
Podruhé během krátké chvíle se domácí dopustili icingu, vhazování se bude konat po pravé Barulinově ruce.
27:03
Brankář Barulin ještě nemusel ve druhé části zasahovat, Jarvinen má na kontě pouhé dva zákroky. Příliš útočný hokej se tedy rozhodně nehraje.
26:25
O necelou minutu později Svitov nezachytil rozehrávku svých kolegů, píská se tedy zakázané uvolnění.
25:35
Útočná akce kazaňského Barsu je zastavena kvůli postavení mimo hru.
25:00
Alexander Burmistrov nahodil kotouč od modré čáry, ten byl ale několikrát tečován a nakonec proskákal těsně vedle pravé tyče hostující svatyně!
23:44
Velmi dlouho hosté drželi kotouč v útočné třetině, většinu ale ho ale honili po rozích.
22:39
Domácí Dmitrij Obuchov se protáhl po pravém mantinelu, svoji akci zakončil střelou přímo do náruče Jarvinena.
21:22
Hosté i v počátku druhého dějství drží kotouč a snaží se o vstřelení vedoucí branky. Barulin je ale zásadně proti.
20:01

střely: 6:11
vhazování: 7:6
hity: 4:2
trestné minuty: 4:0
nejvíce času na ledě: Ilja Nikulin (KZN) – 7:12, Vladimir Loginov (CHA) – 6:34
Úvodní dvacetiminutovka vedoucí branku nepřinesla. Je velmi překvapivé, že Amur Chabarovsk je v začátcích zápasu mnohem aktivnější a v zakončení nebezpečnější, Kazaň si toho prozatím příliš vypracovat nedokázala. Domácí Bars zatím drží neomylný Barulin. Druhá dvacetiminutovka odstartuje zhruba ve 17:17.
20:00
19:20
V jedné z posledních šancí úvodní dvacetiminutovky vychytal Burmistrova Jarvinen.
18:54
Velmi aktivní je v první části hostující Mursak, který zatížil konto brankáře Barulina již třemi střelami. Skóre však stále zůstává bezbrankové.
17:23
Poprvé dnes se ukázal také Jakub Petružálek, rána z voleje z pravé kruhu zapadla přímo do připravené rukavice Barulina.
16:38
Lugin si bleskově vyměnil kotouč s Orlovem a z levé strany uháněl na Barulina. V inkriminovaný moment mu však puk sjel z čepele, a tak nepovedená střela v poklidu doklouzala až pod lapačku ruského brankáře.
15:59
Alexander Burmistrov si střihl rychlý protiútok, který navíc dokázal zakončit. Jarvivnen si však chytře povyjel, soupeřově útočníkovi zmenšil úhel a poté již jen v poklidu zakročil.
15:00
Zatím nesledujeme příliš překrásnou hokejovou podívanou, lepším týmem je zatím mužstvo z Chabarovsku. Uvidíme, jak dlouho mu tato herní převaha vydrží.
13:37
12:29
Navíc vzápětí posílají puk až za branku Chabarovsku, přesilová hra se Amuru zatím nedaří podle představ.
12:00
Střela Vladimira Loginova od modré čáry skončila v náruči Barulina, domácí hrají alespoň ve čtyřech.
11:37
Jejich šance na vstřelení vedoucí branky se v tuto chvíli zdvojnásobí. Alexander Svitov (KZN) je potrestán menším trestem za hrubost. Amur bude hrát 24 sekund přesilovou hru pět na tři.
10:58
Minuta z přesilové hry je téměř pryč, hosté se stále nemohou napevno usadit v útočné třetině.
10:01
Vasilij Tokranov (KZN) smolně ze svého obranného pásma vyhodil puk mimo hřiště a v polovině první třetiny tak oslabuje svůj tým. Chabarovsk naopak čeká první početní výhoda.
08:42
Michail Klimčuk si počíhal na prostoru kruhů, dostal přihrávku od Smurova a jedovatou střelou trefil Barulina do ramene!
07:54
Stapleton se vydal do rychlého protiútoku jeden na jednoho, podařilo se mu vystřelit mezi nohama obránce, nicméně k jeho smůle kotouč minul levou tyč Jarvinenovy svatyně.
06:13
Amuru se podařilo poněkud srovnat hru, Kazaň jako lídr své konference musí rozhodně zabrat. Chabarovsk ale zatím hraje velmi dobře a je v úvodních minutách nebezpečnějším týmem.
04:59
Smurov se chytře uvolnil z rohu kluziště a dokonce se dokázal procpat až ke střele. Barulin se však namáčkl na svoji pravou tyčku včas.
02:29
Na druhé straně si první střelecký pokus připisuje Chabarovsk, Barulin ale neměl s ránou Mursaka výraznější problémy.
01:56
Vzápětí prozkoušel štěstí od modré čáry Ilja Nikulin, soupeřova brankáře však trefil pouze do hrudi. Domácí mají v úvodu zápasu jednoznačnou převahu.
01:10
Alexej Těreščenko dostal přesnou přihrávku a opřel se do puku, Jarvinen sebral kotouč do své lapačky.
00:36
Úvodní okamžiky patří domácímu mužstvu, které se usadilo před brankou Jarvinena. Finský brankář prozatím zasahovat nemusel.
00:01
Ještě před samotným začátkem máme na programu ruskou hymnu, do úvodního vhazování již mnoho času nezbývá.

AK Bars Kazaň: Barulin (Bilajlov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Tokranov, Osipov, Panin – Těreščenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Varnakov, Burmistrov Obuchov, Pesonen, Svitov – Bodrov, Tkačjov, Golubjov – Svečnikov

Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jerjomin) – Salcido, Loginov A., Sedunov, Loginov V., Bilalo, Ježnov, Těrjajev – Junkov, Tarasov, Petružálek – Šiškanov, Mursak, Stěpanov – Orlov, Lugin, Kryjukov – Smurov, Dubinin, Klimčuk

Rozhodčí: Bondar, Cyplakov – Kolosov, Otmachov.
Amur Chabarovsk již nemá příliš statistik k chlubení. Nachází se na opačném pólu konference Východ, horší je již pouze Metallurg Novokuzněck. Amur v tuto chvíli ztrácí na příčky zajišťující vyřazovací boje již čtrnáct bodů a zdá se, že parta okolo Jakuba Petružáka se v letošní sezóně do boje o Gagarinův pohár nezapojí.
Bars Kazaň má odehráno již třicet zápasů a zatím naprosto jednoznačně vládne východní konferenci. Připsal si již sedmnáct výher v řádné hrací době, a i když to v útočném pásmu není žádný uragán, s nejlepší obranou v lize mohou Kazaňští hodně dokázat. Dvaapadesát inkasovaných branek za třicet zápasů rozhodně není špatná vizitka.
Listopadový program Kontinentální hokejové ligy se postupně blíží ke svému konci, dnes je na řadě zajímavý duel mezi celky AK Bars Kazaň a Amur Chabarovsk. Domácí zatím vládnou východní konferenci a také v tomto duelu budou značným favoritem. Chabarovsk nezažívá dobré období a zvednout se proti Barsu nebude rozhodně nic lehkého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.