Dnešní strhující a naprosto brilantní zápas je u konce. Dinamo Moskva mělo v úvodních třinácti minutách navrch, jenže z tlaku si dokázalo vypracovat pouze jeden gól v přesilové hře zásluhou Volkova. Jenže za minutu bylo vyrovnáno, když se prosadil Svitov.

Druhou třetinu jasně ovládli domácí, kteří vstřelili ve 24. minutě po nevyužité přesilovce hostů gól. Bourque si mezi kruhy našel přihrávku Stapletona a vymetl pravý horní roh klece Lazušina. O deset minut později to již bylo o dva góly, když se při přesilovce prosadil po sehrané kombinaci Heskha.

Ve třetí třetině hokej gradoval, čemuž pomohlo i snížení hostů na 3:2 ve 42. minutě. Svůj druhý gól v zápase přidal i přes faul domácí Volkov. Poté měli jak domácí tak hosté spoustu šancí rozhodnout. Kazaň se musela pět minut před koncem bránit při přesilové hře hostů, ale Burmistrov při nájezdu netrefil volnou klec a při normální power-play opět Burmistrov netrefil prázdnou branku, když orazítkoval břevno. Hosté se snažili srovnat, ale Barulin již za svá záda žádnou střelu nepustil a má tak výrazný úspěch na dnešním vítězném zápase AK Bars Kazaň. Ten v bitvě dvou druhých týmů svých konferencí porazil Dinamo Moskva poměrem 3:2.
60:00
59:53
Dinamo je opět před Barulinem, ale na zakončení již nemá příliš času!
59:42
Kazaň jej vyhrává a posílá puk do středního pásma.
58:44
Strhující bitva nekončí. Ani nyní není Burmistrov není v zakončení z úhlu do volné klece úspěšný, jeho pokus orazítkoval tyč.
58:15
Hosté hrají opět bez gólmana.
58:00
Zbývají dvě minuty do konce hrací doby.
56:45
Ošemetná situace před Barulinem, který teď po důrazném nájezdu Mosaljova vylétl jak papírový čert, nezůstá bez povšimnutí sudích. Denis Mosaljov (DMS) dostává dvě minuty za hrubost, stejně tak jako domácí bek Ilja Nikulin (KZN). Na vyloučení: 8-5. Na využití: 0-1.
55:48
Co teď vymyslel Gorovikov, to je při power-play na pováženou. Nahrál na zcela obsazeného spoluhráče, který ztrácí puk. V situaci dva na dva pak posunul jeden z domácích beků puk na Burmistrova. Ten jel z úhlu sám na branku, ale dohnali ho domácí beci. I tak Burmistrov stihl v tísni vystřelit bekhendem na opuštěnou klec, ale netrefil ji!
55:42
Hosté hrají v šesti bez gólmana.
55:40
Sice se k ní nedostal, ale Dinamo je stále u puku.
55:34
Dinamo je usazeno před Barulinem a Gorovikov se na levém kruhu připravuje na střelu z první.
55:07
Nepříjemná situace pro domácí. Vyloučení pro beka Zacharčuka (KZN) na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku se pranic nelíbí domácím trenérům, kteří si volají na vysvětlení rozhodčího. Myslím si, že obránce Kazaně byl vyloučen poprávu, ale vysvětlujte to nyní domácím. Na vyloučení: 7-4. Na využití: 0-1.
54:56
Kazaň se nyní zaměřuje na bránění středního pásma. Je sice do konce ještě relativně dlouhých pět minut, ale i to je možná taktika, jak uhájit jednogólové vedení.
54:02
Dinamo Moskva teprve teď přišlo v útočném pásmu o puk. O ten se nyní strhnul velký boj za brankou Lazušina.
53:52
53:04
Po vzahování se pokoušel o střelu Komarov, ale minul. Neúspěšná byla i další střela hostů v podání Karsumse, kterému mezi kruhy nabil Višněvskij, do které obětavě padl Alexander Svitov.
52:49
Stejně jako nyní při střele Višněvského od modré.
52:38
Hosté krouží před Barulinem jako orlové nad horami, ale nestřílejí. Když už, tak domácí gólman pokus lapí.
51:52
Kazaň se bude bránit. O šesté vyloučení domácích v zápase se zasloužil opět Konstantin Kornějev (KZN), který dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 6-4. Na využití: 0-1.
51:39
Závěrečných osm a půl minuty bude velmi dramatických. Sledujeme hokej naprosto skvělé úrovně, tak jak se na druhé týmy z obou konferencí sluší a patří.
51:18
Po vhazování před brankou se k puku dostával u pravé tyče číhající Lukojanov, ale nakonec se mu dorážka nepovedla.
51:01
Situace dva na dva. Těreščenko krásně přihrál na útočné modré Petrovovi, který měl dvě možnosti. Buď z levého kruhu vystřelí nebo zkusí přes obránce přihrávku zpět Petrovovi, který by měl před sebou volnou klec. Zkusil první možnost, ale Lazušin si připisuje brilantní zákrok.
50:44
Kazaň vyráží dopředu, puk zaváží do útočného pásma opět Vincour. Ale jak rychle puk zavezl, tak rychle o něj také přišel.
50:06
Vincour se dostal na pravém kruhu ke střele, ale nebyl přesný.
49:39
Rychlý protiútok domácích v počtu tři na tři skončil před brankou Kazaně, kde si situaci pohlídali domácí beci.
48:58
Volkov u mantinelu nevybojoval puk a Kazaň se s následnou situací nepárala. Odpaluje touš až k Lazušinovi.
48:21
Domácí hrají opět v plném počtu. Hosté svoji přesilovou hru nevyužili, přesto jsou stále před Barulinem.
47:47
Mám pocit, že Karpovovi teď při dorážce z mezikruží přidržel jeden z hráčů hůl, ale domácí do třech nepůjdou.
47:30
Dinamo je ale opět před Barulinem. a už rozjíždí pověstný kolotoč.
47:15
Stejně jako nyní po prohraném buly před Barulinem.
46:42
Gorovikov s Karsumsem zaměstnávali Barulina, ale ten vyráží a následně Dinamo ztrácí útočné pásmo.
46:26
Dinamo je usídleno před Barulinem.
46:21
Před komerční přestávkou se bude vylučovat a přesilovou hru si zahraje Dinamo Moskva. Konstantin Kornějev (KZN) dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 5-4. Na využití: 0-1.
45:31
Barulin chytá dorážku jednoho z hráčů hostů z bezprostřední blízkosti. Nejsem si jistý, ale tuším, že to byl Sopin.
45:01
Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.
44:02
Od modré střílel Derljuk a k dorážce se dostal Gorovikouv. Kousek před Barulinem ale naprosto nepochopitelně chtěl ještě přihrávat a ani nevystřelil.
43:41
Barulin ale zatím odolává a následně se Kazaň osvobozuje.
43:20
Dinamo Moskva se usídlilo před brankou domácích.
43:01
Po snížení se bude vylučovat na obou stranách. Za domácí dostává dvě minuty Tim Stapleton (KZN) za hákování a na straně Dinama si půjde na trestnou lavici odpočinout Dmitrij Bojčuk (DMS). Na vyloučení: 4-4.
41:15
Dinamo právě vstřelilo branku!

Zápas se dramatizuje. Derljuk urdržel pro svůj tým útočné pásmo a jen tak letmo nahodil puk mezi kruhy. Tam jej po pár odrazech sebral KONSTANTIN VOLKOV (5+4) a i přes faul domácího obránce dokázal bekhendem dostat puk za záda Barulina. Asistence: Jurij Babenko (4+3).
40:57
Dinamo bojuje za brankou domácích o puk.
40:29
Jenže po špatné rozehrávce se sami připravují o puk. Ani Kazaň však nerozjela svoji útočnou akci nejlépe a sbírá puk ve středním pásmu.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté, konkrétně Gorovikov.
40:01
Těměř zaplněná aréna se těší na třetí třetinu, která právě začíná.
Vše je již připraveno ke startu třetí třetiny.
Ve druhé třetině jsme opět viděli pěkný aktivní hokej, ve kterém ale měli navrch domácí. Po nevyužité přesilovce hostů vstřelila Kazaň druhý gól a ve třicáté čtvrté minutě po hezké kombinaci zařídíl domácím dvougólový náskok obránce Heshka. Podaří se Kazani udržet dosavadní vedení nebo Dinamo Moskva se zápasem ještě něco udělá? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve třetí třetině, která začne přilbližně v 17:41.
39:21
Po sérii několika kombinací se ke střele odhodlal Medvěděv, ale Lazušin opět vyráží.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Opět to byl Heshka, který střílel od modré, a to velmi tvrdě. Lazušin vyráží.
38:29
Přesilová hra pro Kazaň. Vyloučení v dnešním zápase se srovnají po tom, co hosté hráli v šesti – příliš mnoho hráčů na ledě. Na vyloučení: 3-3. Na využití: 0-1.
38:02
Cvetkov ranou z levého kruhu Barulina příliš neohrozil.
38:00
Ofenzivní náznak hostů v podání Pestunova, který chvíli vybojoval pro své spoluhráče útočné pásmo.
37:24
A opět je tu útok Kazaně, který zakončuje Burmistrov ostrou střelou z levého kruhu. Lazušin nyní chytá.
36:51
Gorovikovova chyba na útočné modré připravuje hosty o pobyt před Barulinem.
36:31
V současné chvíli brání Kazaň střední pásmo.
36:09
Dinamo Moskva se po dlouhé době osmělilo a vydalo se do útočné třetiny domácích. Zatím však bez úspěchu.
35:31
Brilantní kombinace domácích, kterou zakončuje ranou z levého kruhu Shaun Heshka. Lazušin ale vyráží a puk následně zpacifikovali beci hostů.
35:13
Další útok domácích zastavuje Lazušin, který kryje nahození Ilji Nikulina ze středního pásma.
34:49
A Kazaň je na koni. Vincou předvedl za brankou výborný hit a následně poslal puk na Petrova. Ten ale netrefil ideálně puk.
33:46
Kazaň vstřelila branku!

Nyní šlo o prakticky totožnou situaci jako před chvilkou. Medvěděv byl opět na modré s pukem. Vypadalo to, že bude přihrávat Heshkovi, ale vybral si na levém kruhu spoluhráče Burmistrova. Ten našel křižnou přihrávkou na druhém kruhu SHAUNA HESHKU (6+10), který posílá domácí ranou z první do dvougólového vedení. Asistence: Alexander Burmistrov (5+15), Jevgenij Medvěděv (1+10).
33:19
Medvěděv od modré naznačil střelu, ale ještě přihrával Heshkovi, jehož střela nebyla úspěšná.
32:51
Až nyní se Kazaň konečně usídlila v útončém pásmu.
32:31
Dinamo zatím hraje oslabení velmi dobře a nepouští Kazaň před svého gólmana.
31:45
Za hákování dostává dvě minuty Roman Derljuk (DMS). Na vyloučení: 3-2. Na využití: 0-1.
31:31
A mohlo to být o dvě branky. Burmistrov střílel mezi kruhy na Lazušina, ten jen vyrazil puk k Varnakovovi, který stál u levé tyče, ale domácí útočník zblízka Lazušina nepřekonal, protože byl sražen jedním z hostujících hráčů a bude se vylučovat.
31:03
Po ráně Karpova z mezikruží se bude vzahovat před Barulinem, který má puk ve své moci.
30:52
Gorovikov zpoza branky chytře přihrál za sebe číhajícímu Komarovovi. Finský útočník ale zblízka Barulina nepřekonal.
30:12
Dinamo i po vypršení přesilové hry nadále zůstává před Barulinem a ten se má co ohánět, jako nyní při střele Karpova z mezikruží.
29:18
Ránu Dmitrije Pestunova od modré má opět ve své moci Barulin.
28:50
Domácí hrají opět v plném počtu.
28:36
Velká šance hostů. Mironov se dostal na levém kruhu ke střele, ale Barulin s obtížemi pohlídal puk.
27:50
Kazaň vyhazuje.
27:05
Hosté se hned po vzahování usídlili před Barulinem a ostřelují ho ze všech pozic.
26:50
Přesilová hra, opět pro hostující hokejisty. Za zdržování hry je vyloučen domácí hokejista Chris Bourque (KZN), který vstřelil vedoucí gól svého týmu. Sice se hodně diví, ale to je tak jedíné, co s tím může dělat. Na vyloučení: 3-1. Na využití: 0-1.
24:33
Na hostech teď nyní leží deka, zdá se mi. Jejich aktivita výrazně opadla.
23:51

Tohle je naprosto stejná situace jako při prvním gólu domácích, jen s tím rozdílem, že hosté tehdy svoji přesilovku využili a Kazaň hned srovnala. Nyní Dinamo nebylo v přesilové hře úspěšné, Kazaň po vypršení trestu zaútočila, mezi kruhy se k puku dostal zcela volný CHRIS BOURQUE (2+0) a trefil se přesně do pravého horního rohu Lazušinovy branky. Rozhodčí ještě přezkomával správnost gólu na videu, ale tady není co řešit! Asistence: Tim Stapleton (7+10).
23:17
22:48
Dinamo je opět před Barulinem, ale tentokrát již není tak nebezpečné.
22:00
Vzápětí se hosté osvobozují.
21:41
Barulin vychytal z bezprostřední blízkosti dorážku Alexeje Sopina!
21:17
Za faul na Cvetkova je vyloučen ILJA NIKULIN (KZN). Na vyloučení: 2-1. Dosavadní využití: 0-1. Využije tedy Dinamo i svoji druhou přesilovou hru v zápase?
21:05
A Dinamu se povedlo to, co chtěli. Cvetkov si nabruslil do útočného pásma a tam už se hráč hostů dotknul puku.
20:36
Tomáš Vincour objel branku Barulina a přihrával na modrou, kde byl připravený Andrej Mironov. Při přihrávce byl ale faulován, Lazušin už ojdíždí z branky a hosté hrají v signalizované výhodě v šesti.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující útočník Konstantin Gorovikov.
20:01
Hráči Dinama Moskva naskakují na led, nyní je následují borci v zeleném dresu s bílou šelmou ve znaku.
Vše je již připraveno k zahájení druhá části hry.
Střely v 1. tř.: 15-10.
Vyloučení: 1-1.
Zásahy gólmanů: 9-14
V první třetině jsme viděli pohledný hokej. Do čtrnácté minuty bylo aktivnější Dinamo Moskva, které zaskočilo Kazaň aktivní hrou a zásluhou Volkova se dostalo na konci čtrnácté minuty v přesilové hře do vedení. Domácí ale o minutu později vyrovnali a do konce první části další branka nepadla. Na další gól si tak musíme počkat minimálně do druhé třetiny, která začne přibližně v 16:50.
20:00
19:11
Hosté v plném počtu, domácí svoji první přesilovou hru nevyužili.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:01
Domácí se ale také nemohou dostat do útočného pásma hostů.
17:11
O úspěšnosti přesilových her bude moct přesvědčit i Kazaň. Na trestnou lavici totiž odchází za držení Maxim Karpov (DMS) – 2 minuty. Na vyloučení: 1-1. Využití zatím: 0-1.
15:29
Nyní se hra trošku uklidnila, dva rychlé góly tempu hry spíše uškodily.
14:47

Tak tohle je neuvěřitelné. Jen jsem dopsal komentář o aktivitě Kazaně, hned se domácí prosazují a srovnávají stav zápasu díky ALEXANDERU SVITOVOVI (6+1). Bez asistence.
14:02
Kazaň není vedoucí brankou nikterak otřesena a snaží se o vyrovnání.
13:49

Tak i když se hosté nemohli dlouho usídlit před brankou Kazaně, když se jim to povedlo, tak hned skórují. Po kombinaci Cvetkova a Kvapila využívá přesilovou hru KONSTANTIN VOLKOV (4+4). Asistence: Marek Kvapil (4+7), Alexej Cvetkov (6+8).
13:12
Kazaň opět vyhazuje puk k Lazušinovi.
12:41
Dinamo se zatím nemůže dostat do útočného pásma.
12:19
A před druhou komerční pauzou je tady první vyloučení zápasu. Za sekání dostává dvě minuty Jevgenij Bodrov (KZN). Na vyloučení: 1-0. Na využití: 0-0. Oslabení: 0-0.
12:08
Ale ta je zahnána, do útoku se nyní opět vrhá Dinamo Moskva.
11:46
Sledujeme snad první nezáživnou část hry, kdy oba týmy bojovaly o puk ve středním pásmu.
10:58
Stejný hráč se nyní pokusil tečovat před Lazušinem střelu Vincoura z pravého kruhu, ale Lazušin byl pozorný.
10:34
Z následného protiútoku ohrozil Lazušina střelou z pravého kruhu Varnakov.
09:59
V polovině zápasu tady byla velká šance hostů na první změnu stavu. Babenko vybojoval za brankou puk, přihrál ho u pravé tyče stojícímu Glazačevovi, který ale nestřílel, nýbrž hledal mezi kruhy volného Sopina, ale přihrávka mu šla na paty a z akce tak nic nebylo.
09:09
Derljuk je po hitu velmi aktivní. Nyní přejel útočnou modrou a vystřelil, ale Barulin si připisuje další úspěšný zákrok.
08:50
A opět je to Dinamo, které je aktivnější. Sopin sice vybojoval puk za brankou Barulina, ale již jej nestačil adresovat na spoluhráče stojícího mezi kruhy. I tak ale domácí vyhazují jen ke gólmanovi Dinama Moskva.
08:15
Po menším závaru před Barulinem domácí gólman raději ukrývá puk ve své výstroji.
07:09
Nahození Mosaljova končí v ochranné síti nad Barulinem. Bude se vzahovat ve středním pásmu.
06:54
Po komerční pauze se vhazovalo před Barulinem, ten ale střelu Glazačeva z úhlu chytá.
06:50
Komerční přestávka.
06:34
Derljuk se ale z hitu rychle oklepal, protože nyní se pokusil na útočné modré o střelu, kterou Barulin vyráží.
06:04
Tvrdý hit domácího útočníka Bodrova na domácího Derljuka. To byl tvrdý, ale čistý zákrok.
05:47
Ale bude muset začít od svojí branky, protože střídá a Solovjov je za brankou sám.
05:16
Sledujeme svižný hokej, nyní opět zkouší něco vymyslet Dinamo.
04:09
A ta nakonec končí až úspěšným zákrokem Lazušina, který zblízka vyrazil střelu Tima Stapletona. Domácí útočník tak svůj osmý gól v sezoně nepřidal.
03:58
Obránci Kazaně ale mají nyní puk ve své moci a konkrétně Medvěděv rozehrává za svojí brankou útočnou akci.
03:23
Možná jsem to ze začáteční aktivitou domácích trošku přehnal, nyní tahá za delší provaz v zápasu Dinamo a nenechává Barulinovi chvilku odpočinku.
02:22
Nahození Kasjančuka nedělalo Barulinovi žádné problémy.
02:29
V dalším útoku hostů se za nahozeným pukem hnal Glazačev, ale proti dvojici obránců domácích neměl šanci získat touš.
01:45
Nyní se ale hosté prezentovali první střelou a gólman Barulin musel zasahovat.
00:39
Kazaň je zatím aktivnější, jak se na domácí tým sluší a patří.
00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Biljalov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Jarulin, Tokranov – Vincour, Těreščenko, Petrov – Varnakov, Stapleton, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Bourque – Bodrov, Tkačjov, Lukojanov – Fajzulin

Dinamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Graňák, Višněvskij, Solovjov, Mironov, Barancev, Korjagin, Derljuk – Mosaljov, Gorovikov, Komarov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Babenko, Glazačev, Sopin – Volkov, Pestunov, Kasjančuk.
Čeká nás tedy souboj druhých týmů obou konferencí.
Dinamo Moskva okupuje v tabulce Západní konference druhé místo, když si připsalo pouze o dva body více než jeho dnešní soupeř. Je to dané zejména tím, že Moskvané mají o zápas navíc. Ve třiadvaceti zápasech se Dinamo hned šestnáctkrát radovalo z vítězství. Pouze sedmkrát odešlo poraženo, z toho ve dvou případech za jeden bod. Bilance Dinama je prakticky stejná jako Kazaně. Dinamo o deset gólů více (73), ale osmkrát více inkasovala než jeho dnešní soupeř (45).
AK Bars Kazaň se nachází v tabulce Východní konference na druhém místě. Ve 22 zápasech si připsala Kazaň 48 bodů za 12 výher, pět dvoubodových výher, dvě porážky za jeden bod a jen třikrát odešla z ledu poražena při bilanci 63:37. Žádný jiný tým nedostal v dosavadním průběhu KHL méně gólů. Z posledních pěti zápasů Kazaň čtyřikrát vyhrála, z toho pouze jednou padla až na samostatné nájezdy.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u textového online přenosu mezi Kazaní a Dinamem Moskva, kterým Vás provede Tomáš Lysý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.