Je dobojováno, hosté nakonec berou dva body za výhru v nájezdech. Nutno je pochválit obě mužstva a brankáře za dobrý výkon. To je pro dnešní den z KHL vše, v 18h se přihlásím z KAJOT ARENY, kde se utká Kometa s Pardubicemi. Do té doby pěkný prosincový den.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
SERGEJ KOSTICYN rozhodl o dvou bodech pro svůj tým, když proměnil první samostatný nájezd. Po něm se ještě přidal Kurjanov a je jasno.
Kazjonov také nedává, je rozhodnuto.
Anton Kurjanov krásně švihem vymetl šibenici 0:2.
Danis Zaripov na Mezina nevyzrál.
A dává, Kosticyn prostřeluje Košečkina střelou mezi betony – 0:1.
Jako první pojede Kosticyn.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:17
Na obou stranách přišly přeci jen nějaké ty střely, ale souboj gólmanů nakonec bude pokračovat v nájezdech.
63:48
Už se blíží konec prodloužení, nakonec to vypadá na samostatné nájezdy.
63:07
Avangard má v prodloužení více ze hry, ale do nějaké šance se nedostává. To platí i o domácích, také se před Mezina tlačí výjmečně.
62:15
Je to takové opatrné, ani jeden z týmů se do útoku nikterak bláznivě nežene.
61:37
Kovář rozjížděl útok, ale velice rychle narazil na odpor obrany.
60:26
Hosté nebezpečně ohrozili bránu Metallurgu, operoval tam Růžička s Popovem, ale vše končí u Košečkina.
60:01
Je to tady, dočkáme se prodloužení, když Metallurg zlepšeným výkonem v poslední třetině alespoň získal dosavadní bod. Může být rád, že především ve druhé třetině neinkasoval více branek, držel je měrou vrchovatou Košečkin. Duel tak půjde do pětiminutového prodloužení nebo budeme svědky nájezdů.
60:00
59:46
Blíží se konec a je to jasné, dočkáme se prodloužení.
58:39
Brent neprošel přes dva obránce, hosté vyváží puk ze své třetiny.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38
Kotouč ve středním pásmu, možná se dočkáme prodloužení nebo nájezdů.
56:28
Košečkin špatně rozehrál a využít toho mohl Ivan Baranka, ale slovenský bek jen trefuje vracejícího se brankáře.
55:59
Hlavně neudělat chybu, to je teď úkol obou týmů čtyři minuty před koncem základní hrací doby.
55:37
Ljaminova střela končí těsně vedle, vypadá to, že domácí mají přeci jen více sil.
54:37
Vhazování v útočném pásmu Metallurgu.
53:28
Hosté se otřepali a poslední vteřiny působili před Košečkinem. Ten dnes chytá výtečně a drží svůj tým.
52:48
Ale přeci jen se dostávají i hosté do šance. Košečkin musel přiložit beton k pravé tyči a zachránit střelu Timkina. Tomu stačilo puk zvednout, ale nestalo se tak.
51:28
Za tři minuty dokázal vyrovnat a nyní mačká soupeře jako citron. Hráči Omsku jsou pod tlakem a neví, kam dřív skočit.
50:37
Rázem z toho máme drama. Hraje se na obou stranách aktivně a je jasné, že Metallurg je teď pořádně nakopnutý.
49:32
Metallurg právě vstřelil branku!
I domácí využívají přesilovku. Kovář se uvolnil na levé straně, přihrál mezi kruhy na VIKTORA ANTIPINA, který ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. To byla pumelice, kterou Mezin neměl šanci chytit. Rázem je vyrovnáno a začínáme zase od začátku. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin.
49:28
Kovář ohrozil Mezina střelou u levé tyče, tam byl běloruský brankář v pravý moment. Vůbec první přesilovku hraje Metallurg v zápase, Omsk je pod tlakem.
48:37
Sjomin je vyloučen za podražení a je tu první přesilovka pro domácí.
47:29
Avangard na to musí reagovat opět dobrou kombinační hrou a vyvarovat se chyb.
46:19
Sotva jsem to dořekl a hosté dělají chybu v rozehrávce. Tu vystihl SERGEJ MOZJAKIN a rozjel se sám na brankáře Mezina. Toho si položil a pěkným bekhendem zakončil přesně do jeho sítě. Domácí jsou tak rázem ve hře a mají dostatek času na vyrovnání, či případný obrat. Bez asistence.
45:48
Pakliže má Avangard jednu z nejhorších obran v lize, dnes ukazuje, že defezivní práci pořádně zlepšil.
45:26
Jenže Omsk je dnes jednozačně lepším týmem a nyní si musel Košečkin poradit hned se třemi střelami soupeře. Všechno to byly z dálky, ale ohánět se musel, nic lehkého to pro něj nebylo.
44:37
Blaťák posílá kotouč do středního pásma a jeho tým nikam nehodlá pospíchat. To je jasné, hrát musí soupeř.
44:17
Na druhé straně musel být ve střehu Košečkin, který zachytil střelu Kuljaše a na dorážku se chytal Růžička, nedostal se ale k puku.
43:26
Do střely Kováře se vložil obránce Poleščuk a puk tak na Mezina neprošel.
43:07
Domácí nejsou očividně ve své kůži, potřebovali by nějaký impuls, který by je nakopl k lepšímu výkonu.
42:15
Další velká možnost a v ní Popov. Košečkin v poslední moment dokázal cvaknout betony a puk mířící mezi jeho betony zarazil. Omsk hraje jednoduše a pokud je možnost, ihned pálí na branku.
41:26
Drží je ale Košečkin, který likviduje střelu Poleščuka.
40:36
Domácí začali poslední třetinu icingem, musí být aktivní a otevřít obranu. Už jim nic jiného nezbyde.
40:01
Rozhodčí jsou na ledě, za chvíli odstartuje poslední třetina.
Domácí vystřelili jen 14 střel, soupeř byl aktivnější, již 23 ran šlo na Košečkina. Navíc Omsk nehrál ani jednou v oslabení, což je také velice důležité.
Pokračujeme v 15:37.
Omsk zaskočil svého soupeře a po výborné druhé třetině vede 2:0. Nejprve se radoval Kazakov a v závěru třetiny využil přesilovku Gončarov. Dalo by se říci, že tým Miloše Říhy vede zaslouženě, nebýt skvělého Košečkina, mohl být výsledek ještě o něco lepší pro Avangard. Do třetí části tak půjdou hosté s dobrým náskokem, ale vyhráno ještě rozhodně nemají.
40:00
39:10
Avangard právě vstřelil branku!
A přesilovka je záhy využitá. Hosté si vytvořili v pásmu solidní zámek a přišla i střela MAXIMA GONČAROVA, kterou Košečkin vyrazil nešikovně ramenem a puk se poté šoural za jeho záda. Poskakoval po brankovišti a tam to vypadalo, že kotouč do sítě doklepl na brankové čáře Širokov, ale zřejmě už byl puk v síti. Tak či tak, hosté v závěru třetiny dávají druhou branku. Bez asistence.
38:56
Vyloučen je domácí Brent (podražení), hosté mají k dispozici přesilovku.
38:37
Kazakov v další dobré šanci. Sjomin mu přihrával za obranu a chybělo málo, aby se výsledek měnil. Proti byl skvěle chytající Košečkin, který v této třetině pochytal již několik tutovek soupeře.
38:07
Na druhé straně střílel Brent a Mezin měl problémy, nadvakrát však uspěl a má touš pod kontrolou.
37:06
Domácí fanoušci musí velebit svého strážce Košečkina. Nyní vychytal jasnou příležitost Popova, který byl nikým neatakován a sám před ruským brankářem nedokázal svůj pokus usměrnit do brány.
36:36
Postavení mimo hru hatí další případnou šanci Omsku. Na modré se už šteloval kotouč obránce Baranka, ale hvizd jej přerušil v rozletu.
35:37
Růžička hraje výtečně. Nyní si pohrál s kotoučem a místo střely raději volil přihrávku. Z druhé vlny mu pomohl Popov a vypálil rovnou na Košečkina, ten puk vyráží do ochranné sítě.
34:07
Kosticyn měl hodně prostoru na zakončení, nakonec bránu netrefuje. Diváci nejsou spokojeni, Omsk má stále více ze hry a domácím se nedaří dostat do nějaké solidní šance.
33:28
Magnitogorsk od toho obdrženého gólu mnoho neukázal a v útoku se momentálně trápí.
32:49
Už se hraje 5/5, ale Štefan Růžička zahodil jasnou tutovku. Z prostoru brankoviště trefuje jen Košečkinovy betony. Mohlo být 0:2. Přesilovka tedy využita nebyla, ale Omsk hraje v těchto minutách velice dobře.
32:28
Střela velice aktivního Růžičky končí opět u brankáře, který se v posledních minutách rozhodně nenudí.
31:37
Metallurg vyhodil, ale jen na chvíli. Poté se ke střele dostal obránce Kuljaš a znovu se musel připravit na nebezpečí brankář Košečkin.
30:47
Nebezpečná střela Popova z levého kruhu šla na teč, ale Košečkin kotouč udržel ve své výstroji, což bylo klíčové. Už tam před ním byli nastěhovaní protihráči.
30:16
Bude se opět vylučovat. Kouč Ravodin posílá na dvě minuty Timkina – nedovolené bránění.
30:06
Brentova střela z levého kruhu končí u Mezina, který puk ramenem vyráží do rohu.
29:17
Kotouč v hledišti a je zde přestávka na čistění ledu. Domácí lavička si bude mit co říct.
28:28
Obrana Metallurgu byla pod velkým tlakem, první formace Omsku si dělala v útočném pásmu co chtěla. Nakonec vyhazuje Antipin co nejdál od své brány.
27:37
No a nyní jsou to hosté, kteří operují před Košečkinovou bránou. Tvrdou střelu vyslal Berdnikov a poté i obránce Baranka prověřil ruského brankáře.
26:15
Vyrovnat mohl Růžička, ale výtečný Mezin jeho střelu likviduje.
25:37
Na tahu jsou teď domácí, který druhá část patřila, ale gólově se radoval soupeř.
24:50
Už se zdálo, že domácí mají více ze hry a docela solidní tlak, jenže je zmrazila výborná akce Omsku. Kosticyn si krásně vyměnil kotouč s MAXIMEM KAZAKOVEM, který dostal přihrávku před bránu a zakončil přesně do sítě. Košečkin vyjel daleko ze své brány, gólu však zabránit nedokázal. Asistence: Sergej Kosticyn.
23:37
Znovu tutovka pro Metallurg. Potěchin nejprve z levé strany střílel, odražený puk se k němu odrazil a následně se obtočil kolem brány, jenže touš do sítě neprotlačil.
22:39
Hosté nechali soupeře hodně volného, mohl si dělat co chtěl, což Miloš Říha na střídačce jistě svým borcům vyčte.
22:17
Dobrá šance pro domácí. Kameněv dlouho držel kotouč, nevěděl co s ním udělat, tak nakonec vybruslil zpoza brány a bezprostřední blízkosti Mezina přestřeluje v jasné šanci jeho bránu.
21:15
Na druhé straně pálil Kosticyn a Košečkin si připisuje první ostřejší zákrok v této periodě.
20:39
Nepřesná přihrávka Zaripova nemohla českého útočníka Koláře najít.
20:01
Pozvolna se připravuje začátek druhé třetiny, doufejme, že se dočkáme také nějakého gólu.
Pokračujeme ve 14:47.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla průměrný hokej. Sice jsme nějaké šance na obou stranách viděli, ale gól z toho nakonec nebyl. Na začátku měl více ze hry Omsk, poté se hra začala vyrovnávat a Metallurg také předvedl něco ze svého umu v útočné třetině. Gólmani však drží čistá konta.
20:00
19:56
Ještě jednoho vhazování před Mezinem, když na něj od modré pálil Platonov.
19:18
Na obou stranách jsme viděli špatné kombinace, rozehrávka se nepodařila ani jednomu. Kovář se snažil z pravé strany centrovat před bránu, ale našel hůl soupeře.
18:16
První početní výhoda zápasu nebyla využita, výsledek stále zůstávají stejný. Už se pozvolna blíží konec první třetiny.
17:26
16:48
Blaťák nahazoval puk před bránu na teč, ale žádná nepřišla a Košečkin má kotouč pod kontrolou.
16:27
Omsku se přesilovka nedaří, hraje se až u Mezinovy brány.
15:48
Brent dobře napadal a dokonce i vystřelil, Mezin připraven a ihned rozehrává kotouč.
15:37
Střela Kuljaše neprošla před brankáře a domácí blokují jeho střelu.
15:10
Bude se poprvé v zápase vylučovat. Grigorenko je potrestán za krosček, navíc inkasuje osobní trest. Tak tedy 2+10.
15:04
Grigorenkova střela končí v lapačce Mezina a je zde další komerční pauza. Hrálo se prakticky bez přerušení a do konce už máme jen něco kolem pěti minut.
14:38
Metallurg drží kotouč za svou bránou a snaží se o nějaký další útočný výpad.
13:15
Minulý zápas chytal Kostin, nyní Mezin. Ten si teď připisuje dva ostré zákroky z hole Timkina, ještě tam byl Růžička, ale ani ten neuspěl a pokračuje se ve středním pásmu.
12:39
Běloruskému gólmanovi táhne již na čtyřicet a stále si počíná velice dobře. Jak jistě víte, kouč Ŕíha stále řeší patálie s brankáři, v podstatě už čtyři se v této sezóně v klubu protočili.
11:47
Špatná rozehrávka Omsku a Andrej Mezin musel puk před dotírajícím Kazionovem přidržet.
11:15
No, teď měl Mezin štěstí. Kotouč se od mantinelu špatně odrazil a musel se honem rychle vracet k pravé tyči, aby zachytil střelu Brenta. Tomu avšak nevyšla ta střela ideálně.
10:37
Ofsajd a v něm Kosticyn, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:01
Málem se dostal k zakončení Mojzakin, ale v poslední moment mu skřížil plány obránce Pivcakin.
09:18
Hraje se ve středním pásmu, Zaripovovi se nedaří rozehrát, dobře soupeř napadá rozehrávku.
08:25
Na Mezina střílel obránce Birjukov, ale kotouč se před běloruského brankář nedostal.
07:29
Icing Avangardu, který nehraje v první třetině vůbec špatně. Možná by se dalo říct, že má více ze hry. Ale pozor také na nepříjemný Metallurg, kterému stačí málo a je rázem ve velké šanci.
07:04
Komerční pauza, zkušený brankář Mezin přerušil hru před dotírajícím Mozjakinem.
06:58
Následně střílel Baranka a Košečkin rozhodně nebyl jistý. Puk mu vypadl z výstroje a duchapřítomně jej zalehl. Teď měli domácí štěstí, že tam někdo z hostů nedojel.
06:07
O čemž svědčí další solidní střela, Širokov pálil z levého kruhu a Košečkin musel být ve střehu. Sice šel ten pokus vedle, ale nebylo to vůbec špatně myšleno.
05:38
Avangard nehraje vůbec špatně, snaží se aktivně napadat a zatím tráví více času v útočném pásmu.
05:07
Hezká akce Berdnikova, který si najel zpoza brány k levé tyči, tam však dokázal Košečkin zasáhnout. Poté se mu záhadně vymotal kotouč před bránu, ale obrana mu pomohla celou akci vyřešit.
04:26
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
03:18
Omsk nezačal špatně, snaží se hrát aktivně, ale soupeř je v útočné fázi daleko nebezpečnější. Mezin nyní musel zastavit střelecký pokus Platonova
02:28
Dvě obrovské šance domácích a Mezin ukazuje své kvality. Nejprve po střele Kazionova a vzápětí i dorážce Kosova, který byl sám před bránou, ale nedokázal brankáře překonat.
01:39
Na druhé straně zakládal útok Brent, ale obral ho Pěrežogin a namířil si to se spoluhráči na bránu. Jeho střela však zaduněla jen o mantinel.
01:06
Košečkin poprvé zasahuje po střele obránce Kuljaše, kterého dobře zná z dob působení v reprezentaci.
00:37
Už se hraje, tým Miloše Říhy vstupuje do dalšího svého zápasu a momentálně je u puku.
00:01
Ruská hymna je za námi, za pár chvil mezinárodní dvojice sudích Bulanov a Ravodin zahájí zápas.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kazionov, Kosov, Kameněv – Timkin, Brent, Potěchin – Šenfeld, Platonov, Malinovskij, Grigorenko.

Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Semin, Kosticyn, Kazakov – Růžička, Pěrežogin, Popov – Kurjanov, Ivanov, Širokov – Kalinin, Pjanon, Berdnikov, Machanovskij.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Koposov, Otmachov.
Tým kouče Miloše Říhy se po celou sezónu poměrně slušně hledá. Poslední dobou však vykazuje solidní výsledky a vypadá to, že Omsk ještě neřekl poslední slovo. Důkazem minulý výsledek 1:2 na půdě Traktoru Čeljabinsk. Nejprve to byla vyrovnaná bitva, rozhodla však třetí třetina a tam už se Avangard dokázal prosadit.
Pokud se podíváme na aktuální formu obou soupeřů, lépe je na tom každopádně domácí tým, kterému se po celou sezónu poměrně daří. Momentálně je na třetím místě a v minulém utkání to neměl rozhodně lehké. Utkal se s druhou Astanou, která dlouhodobě patří k nejlepším celkům v KHL. Získal bod po prohře 3:4 v nájezdech.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké odpoledne, vítejte u sledování KHL, kde se dne potkají dva silní soupeři z posledních let. Lépe je však na tom aktuálně třetí Metallurg, který hostí svěřence Miloše Říhy. Omsk neprožívá zrovna nejlepší sezónu a je až na jedenáctém místě a do play-off má hodně daleko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.