Domácí Minessota nakonec dokázala dotáhnout zápas do vítězného konce. Půl minuty před koncem sice čelila obrovsky nepříjemné šanci soupeře, kdy se kotouč už málem dostal za Hardingova záda, nakonec ale z protiútoku rozhodl Pominville gólem do prázdné branky. Domácí byli dnes celkově lepším týmem a vítězství získali zaslouženě. To je ode mne pro dnešní noc vše. Děkuji za pozornost.
Hvězdy utkání:

1. Josh Harding (MNS): 16 zákroků, 0 obdržených branek.
2. Justin Fontaine (MNS): 1+0
3. Pekka Rinne (NSH): 27 zákroků, 1 obdržená branka.
60:00
59:35
Minnesota právě vstřelila branku!
Do prázdné branky definitivně rozhoduje o výhře domácího celku JASON POMINVILLE. Asistence: Mikko Koivu, Zach Parise.
59:21
Hostům se teď přeci jen podařilo vytvořit větší nápor a odvolávají brankáře!
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:51
Minnesota se pouští do další útočné akce.
58:32
Puk mají domácí za svou brankou.
57:44
Hosté ze středního pásma nahodili kotouč na Hardinga a díky rychlému dobruslení musel domácí brankář kotouč podržet.
57:17
Po Cookově napřáhnutí zazvonila tyč!
56:15
Hráči Minnesoty stále drží útočnou třetinu.
55:14
Domácí i nadále pokračují ve větší aktivitě a nepřipouštějí zatím žádný závěrečný nápor.
54:38
Minnesota teď svého soupeře zatlačila a Rinne musel puk raději podržet.
53:58
Vhazování před Hardingem.
52:48
Komerční přestávka.
52:22
Znovu vidíme otevřený hokej ze strany na stranu, ale žádnou zajímavější akci.
51:35
Dnešní utkání sleduje 17651 diváků.
50:12
Domácím se podařilo zabrat útočné pásmo, ale hosté je nepouštějí dál od mantinelů.
48:43
47:38
První polovina početní výhody se Nashvillu nedaří.
46:43
Matt Cooke dostává 2 minuty za hákování a hosté si zahrají přesilovou hru.
46:19
Viděli jsme další pěstní souboj, ve kterým se ocitl domácí Nate Prosser a hráč Nashvillu Eric Nystrom.
45:58
Stále hrajeme bez přerušení. Hra se přelévá tam a zpět.
44:20
A Nashville znovu nahazuje kotouč na domácího brankáře. Hraje se velmi rychlý hokej a skoro se teď nepřerušuje.
43:58
Už je ale puk zpátky před Hardingem.
43:39
Smithovi se nepodařilo založit útok a hosté musejí spěchat dozadu.
43:09
Hosté rychle přenesli hru na druhou stranu a dopustili se postavení mimo hru.
42:44
Domácí zavážejí kotouč do útočné třetiny a kombinují podél mantinelu.
41:37
Střelu od modré čáry se ještě snažil některý z hráčů Nashvillu tečovat, ale Harding si s tímto pokusem poradil.
41:02
Zakázané uvolnění Minnesoty.
40:01
Třetí dějství začne přibližně ve 3:59.
Ve druhé třetině to dlouho vypadalo na šance ještě chudší, než první třetina. Ke konci druhé části se ale konečně začalo něco dít. Nejprve ve 37. minutě ujel do brejku za hosty Nystrom, který ale Hardinga nepřekonal. O chvíli později pak Justin Fontaine konečně otevřel skóre dnešního zápasu. Snad tato branka celý zápas trochu rozpohybuje a bude ještě na co koukat.
40:00
39:01
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:53
K odraženému puku se před brankou dostal JUSTIN FONTAINE, který jej dorazil za Rinneho záda a dává tak v končící 39. minutě první branku dnešního utkání, která znamená vedení domácího celku 1:0. Asistence: Clayton Stoner, Zach Parise.
37:45
V největší šanci dnešního utkání se právě ocitl Eric Nystrom, který dostal kotouč krásně do jízdy a šel takřka nikým nebráněný na Hardinga, ale jeho pokus o zakončení mezi betony domácí gólman prohlédl.
35:33
Po snaze hostů o zabrání útočné třetiny se hra přelévá na druhou stranu.
34:56
Domácí jsou i ve druhé třetině aktivnějším týmem, ale jakoby měli čím dál tím větší problémy se prosadit v útočné třetině.
34:01
33:37
Domácí kombinovali v útočné třetině, ale již o puk přišli a dopředu spěchají hráči Nashvillu.
32:39
Střela z pravé strany, kterou kryl brankář domácích. Vhazování před Hardingem.
31:06
Domácí obrana měla problémy, ale teď už spěchají dopředu útočníci Minnesoty.
30:25
30:15
Rinne musel řešit další nebezpečnou situaci před svou brankou.
29:58
Rinne musel zasahovat po střele Heatleyho.
29:11
Harding musel daleko ven z branky, ale rozehrávku zvládl bez problémů.
28:20
Hosté se na nějaký čas usadili v pásmu domácích, ale nic nebezpečnějšího tam nevymysleli.
27:16
Domácí brankář musel podržet kotouč a vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.
26:45
Teď už se ale hostům podařilo osvobodit a Harding musel rychle rozehrávat.
26:32
Stále drží domácí pásmo.
26:10
Konopka drží kotouč za brankou svého soupeře.
25:14
Obě mužstva teď svádějí především řadu osobních soubojů u mantinelů a ve středním pásmo, žádná zajímavější akce k vidění není.
23:55
Dopředu se znovu tlačí Minnesota, ale ve druhé třetině má zatím problémy udržet útočné pásmo.
22:57
Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu.
21:16
Hra se přesunula na druhou stranu do obranného pásma domácích.
20:41
Domácí zavezli kotouč do útočné třetiny, ale nepovedlo se jim pásmo udržet.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 3:06.
První třetina je za námi. Gól jsme v ní neviděli, ale zejména domácí předváděli pěkný útočný hokej. Ze hry mají jednoznačně více právě hráči Minnesoty, ale na gól to zatím nestačilo a tak je stav po první třetině bezbrankový 0:0.
20:00
19:15
Po střele od modré čáry musel zasahovat Harding.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:50
Zakázané uvolnění domácích.
18:24
Také střely na bránu zatím jasně vypovídají o převaze domácích, které jsou v poměru 13:2.
17:40
Nystrom dostal puk na pravou stranou a chtěl střílet, ale nedokázal zpracovat kotouč včas.
16:54
Domácí se bez větších problémů ubránili a jsou v plném počtu.
16:23
Hostům se tato početní výhoda vůbec nedaří.
15:52
Špatná rozehrávka hostů a další vyhození Minnesoty.
15:18
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.
14:54
Justin Fontaine odchází na trestnou lavici za podražení. Početní výhodu si tak vyzkouší také Nashville.
11:03
Rinne řešil další nebezpečnou situaci před svou bránou.
10:01
Harding musel zasahovat po střele Cullena. Vhazovat se bude před gólmanem domácích.
09:39
Hostům se nepodařilo založit útok, zkoušejí to znovu.
09:00
Ti ale pouze odevzdali kotouč a museli zpátky. Postavení mimo hru domácího celku.
08:40
Domácím se jejich útočná akce nezdařila a dopředu jdou hosté.
08:09
Harding musel rychle rozehrávat.
07:32
Vhazování před brankářem Nashvillu.
07:10
Hostům se přechod přes útočnou modrou nepodařil a dopředu jde Minnesota.
06:33
06:33
A brankář hostí již uklidnil hru a podržel kotouč pod lapačkou.
06:14
Hosté v plném počtu. Minnesota stále v náporu.
05:12
Viděli jsme několik pokusů domácích, z nichž nejnebezpečnější byla střela Niederreitera, ale Rinne si se všemi střelami poradil.
04:45
Minnesota již zaujala přesilovkové rozestavení.
04:14
Domácí pěkně kombinovali v útočné třetině a do šance se tlačil Parise, který byl ovšem sražen k zemi, za což si Shea Weber odsedí 2 minuty na trestné lavici. První přesilovka dnešní utkání bude patřit domácím.
03:45
Ellis dostal kotouč mezi kruhy a pálil švihem, Harding chytá a v rohu kluziště už to znovu vypadalo napjatě mezi hráči obou mužstev, ale vše je uklidněno.
02:54
Hráč Nashvillu se tlačili do zakončení, to se jim nepovedlo, ale hra je přerušena protože u mantinelu zůstává ležet a teď odchází do kabin Jonas Brodin.
02:36
Postavení mimo hru Minnesoty.
02:08
Tak na první pořádný pěstní souboj jsme nečekali dlouho. U střídačky domácích se do sebe pustil Konopka a Clune.
01:58
Hosté se provinili postavením mimo hru.
01:37
Další útočná aktivita Minnesoty a další zákrok Rinneho. Bude se znovu vhazovat v útočné třetině domácích.
00:37
Fontaine přebruslil modrou čáru a z pravé strany vypálil tvrdou střelou, kterou Rinne chytá.
00:01

Minnesota Wild: Harding (Bäckström) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Stoner – Pominville, Koivu, Parise – Niederreiter, Granlund, Cooke – Heatley, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Konopka, Mitchell.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Jones, Weber, Ekholm, Klein, Bartley, Ellis – Wilson, Fisher, Hornqvist – Smith, Cullen, Bourque – Stalberg, Legwand, Forsberg – Nystrom, Gaustad, Hendricks, Spaling, Clune..
Zní státní hymna.
Hráči obou mužstev pomalu vjíždějí na ledovou plochu.
Češi na ledě

Za žádný celek nehraje žádný hráč české, nebo slovenské národnosti.
Vzájemná utkání

Oba soupeři mají velmi bohatou historii vzájemných klání. V poslední sezóně spolu obě mužstva sehrála pouze jeden zápas, ve kterém Nashville na domácí půdě zvítězil těsným poměrem 3:2. Také v předchozí sezóně byly jejich střety velmi vyrovnané. Ve dvou případech se Minnesota radovala po nájezdech a prodloužení a jednou podlehla na svém ledě Nashvillu 1:3.
Nashville Predators

Hosté z Nashvillu mají oproti svému dnešnímu soupeři o dva body více, se kterými drží průběžnou osmou příčku. V svých obou posledních zápasech, které byly pokaždé tak jako dnes na hřišti soupeře byli ovšem Predátoři úspěšní. Po výhře v Montrealu 2:1 a ve Winnipegu 3:1 by dnes rádi prodloužili vítěznou sérii venku.
Minnesota Wild

Domácí celek má zatím na svém kontě po devíti zápasech devět bodů za tři vítězství a tři prohry po prodloužení, nebo nájezdech. V posledních třech zápasech pokaždé prohráli. V tom posledním dokázala Minnesota získat alespoň bod, když Floridě na jejím ledě podlehli až po samostatných nájezdech.
Ještě jednou vítejte u dalšího z nočních utkání zámořské NHL. Dnes budeme sledovat utkání domácí Minnesoty Wild, na jejíž hřiště zavítají Predátoři z Nashvillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.