Díky za pozornost a někdy zase na počtenou.
Víc už se nestane, domácí přeci jen berou tři body do tabulky. Nic na tom nemění ani závěrečná snaha o vyrovnání. Snížení přišlo pozdě a Metallurg tak po zásluze bere z tohoto zápasu výhru. Sledovali jsme průměrné utkání, nikterak krásný zápas to nebyl, ale Novokuzněck to mrzet nemusí.
60:00
59:26
Hosté odvolali brankáře a zkouší to v šesti mužích na ledě.
58:28
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak hotovo ještě rozhodně není. Minutu a půl před koncem snižuje střelou z mezikruží PJOTR CHOCHRJAKOV. Sorokin jen máchl lapačkou na prázdno. Asistence: Maxim Rybin, Renat Mamašev.
58:00
Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny a dost možná zápasu.
57:38
Hra se následně přelila na druhou stranu, kde se Metallurg snažil vyprodukovat nějakou solidní akci.
57:01
Až nyní Sorokin kryje nahození Alševskiho.
56:38
Hraje se za Daltonovou bránou. Hostům se nedaří na delší dobu usadit v pásmu.
55:58
Jenže toho času už mnoho není, Novokuzněck kontroluje hru.
55:05
Nebyla ovšem využitá, pět minut před koncem tak mají hosté reálnou šanci na nějaký zvrat v zápase.
54:16
Dalton chytá ránu od modré čáry, kterou vyslal Giroux. Přesilovka pokračuje.
53:37
Takovou situaci jsme už dnes jednou viděli a Nižněkamsk z ní dokázal vytěžit snížení. Teď je to však přesilovka pro tým, který vede.
52:31
...poté i Kurbatov za vyhození kotouče mimo hřiště.
52:26
Další problémy jsou tady. Hned dva hráči půjdou z hostujícího celku na trestnou. Nejprve Trunjov za hákování...
51:26
V podstatě se mu ta přesilovka vůbec nedařila, ale stačilo to k tomu, aby se pak Novokuzněck dostal přeci jen ke třetímu gólu.
50:37
Teď už to vypadá s hostujícím týmem zle nedobře. Metallurg znovu odskočil na rozdí dvou gólů.
49:37
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Přesilovka sice využita nebyla, ale celá akce pokračovala dál. K puku se před brankou dostal IGOR VELIČKIN a jemnou dorážkou překonal rozhozeného Daltona, na kterého to předtím zkoušel Skladničenko. Od jeho hole se pak dostal puk na spoluhráče, který již mířil přesně. Asistence: Nikolaj Skladničenko, Denis Kurepanov.
49:31
49:17
Nemuselo by se to vyplatit, přesilovka je z pohledu domácích hodně laxní.
48:37
Hosté výborně brání modrou čáru a Metallurg se nikam ani nežene. Hraje hodně opatrně, nepospíchá se založením akce.
47:31
A bude v tom pokračovat i po komerční pauze. Berezin vyloučen za nedovolené bránění.
46:48
Vyrovnant potřebuje Neftěchimik, ten se ovšem musí v této třetině převážně bránit.
46:15
Nižněkamsk byl chvíli pod tlakem, soupeř se usadil v útočné třetině a několika střelami ohrozil Daltona, ten se ale znovu nenechal nijak rozhodit.
45:07
Po buly ve středním pásmu si najel na modrou Mäntylä a tvrdou bombou napálil zadní mantinel. Tentokrát mohl zůstat Dalton v klidu.
44:37
Hra se začíná kouskovat, další přestupek proti pravidlům předvedli hráči Nižněkamsku.
44:07
Z levého kruhu si najížděl Garejev a zkoušel překvapit Daltona bekhendovou střelou, ale šla přesně do míst, kde hostující brankář dokázal být.
43:17
Metallurg stále drží hubený náskok, soupeř se nemůže dostat do nějaké kloudné kombinace. Naopak špatně rozehrál a odpískán icing.
42:37
Koukal se tlačil před bránu a Sorokin před ním dokázal zakročit. Poté si českého útočníka přebrala obrana a vysvětlila mu, že tohle tolerovat nebude.
42:15
Na ledě je zase plno, po delším čase opět v pěti.
41:27
Neftěchimik chvíli manévroval v útočném pásmu, žádnou střelu ale nevyprodukoval.
40:59
Teď už z toho bude přesilovka, Koukal je zpět na ledě.
40:26
Hosté mají puk a snaží se využít více prostoru na ledě. K nějaké střele to zatím nevedlo.
40:01
Tak už tam dojel i druhý. Můžeme začít, hrát se bude 4/4.
Je jasné, že se bude hrát v nestandardním počtu, na trestné hosté hned tři hráči. Na domácí straně sice jeden, ale s větším trestem.
Vyloučeni: Berezin (menší trest sekání) – Lapenkov (2+2) – hrubost a sekání.
Tak tedy stále 2:1, pokračujeme zhruba ve 14:42.
Po skončení třetiny ještě rozhodčí vylučují na obou stranách. Bylo tam sekání na brankáře a následná hrubost. Každopádně vše se bude odehrávat až v poslední třetině. Ta druhá nabídla po jedné brance na obou stranách a rozhodně to byl zajímavější hokej. I nějaké šance přeci jen byly, takže diváci se nemuseli nudit jako v první části. Nejprve zvýšili na 2:0 Galimov, ale pak šli hráči Metallurgu do tří a přesilovku využil ranou od modré Mamašev.
40:00
39:26
Hosté vyhazují přes všechny čáry, pozvolna se blíží konec této části hry.
39:00
Přesně minutu před koncem druhé třetiny je vyloučen za hákování Petr Koukal.
38:15
Tak už nikoliv, Mnacjan poslal puk do středního pásma a unavená sestava může jít vystřídat.
37:59
Hosté jsou kompletní. Pokračuje se však stále u jejich brány.
36:37
Střelu Kanarskiho z voleje likviduje s obtížemi brankář Nižněkamsku. Poté mu obránci pomohli vyhozením.
36:06
Přesilovka je tedy k vidění i na druhé straně, jenže zatím se hraje s pukem za bránou, kterou hájí Sorokin.
35:59
Teď budou mít možnost. Chochrjakov vyfasoval za úder do oblasti hlavy a krku 2+10.
35:48
Už by ale zase měli začít hrát domácí, kteří od té inkasované branky a po sérii vyloučených hráčů se před Daltona moc nedostávají.
35:26
Druhá perioda přeci jen nabídla zajímavější hokej, v posledních minutách se je nač dívat.
34:05
Před bránou byl totiž zcela osamocený Polygalov, ale nedokázal puk propasírovat pod ležícího brankáře.
34:00
Metallurg je v pěti a přežil před komerční pauzou obrovskou šanci soupeře.
33:06
Přesilovka však pokračuje, akorát ta klasická 5/4. Nižněkamsk bude mít dál pokračovat ve snaze o vyrovnání.
32:22
Kdy jindy by se mohli hosté dostat do kontaktu, než právě nyní. Ve dvojnásobné početní výhodě vypálil z mezikruží RENAT MAMAŠEV a byla to skutečně pumelice, kterou brankář domácího týmu neměl šanci vyrazit. Prošla přesně k levé tyči. Sníženo 2:1. Asistence: Maxim Rybin.
32:05
Problémy nekončí, domácí jdou do tří. Skutar vyloučen za vyhození mimo hřiště.
32:00
...ovšem ne na dlouho. Dalším potrestaným hráčem je Aksjoněnko za držení.
31:48
Metallurg hlásí plný stav hráčů na ledě...
31:07
Oslabení pozovlna končí a navíc se dostal do dobré šance Lapenkov, který se řítil po pravé straně hřiště. Nakonec zakončil bekhendem, ale mimo tři tyče.
30:30
Zatím se jim to ale nedaří, plány jim hatí brankář Sorokin, který pochytal několik nebezpečných střel. Jako nyní Šulakovu pumelici od modré. Důležité je, že puky nevyráží před sebe. Pak se nemůže konat žádná dorážka.
30:15
Jsme za polovinou utkání a hosté by potřeboval co nejrychleji snížit, aby se dostali do kontaktu.
29:39
Teď už se však vylučovat bude. Kurepanov inkasuje menší trest za podražení a je zde přesilovka pro Neftěchimik.
29:28
Pro změnu buly ve středním pásmu, i když se zdálo, že se bude vylučovat. Rozhodčí ale ukazuje, že puk se odrazil od plexisklo.
28:58
Špatná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění a vhazovaní před Sokorinem.
28:17
Metallurg hraje uvolněně a v klidu, na hostech není vůbec vidět energie a je to takové z jejich pohledu ospalé.
27:17
Už se zase hraje a Dalton musel krýt dvě střely od modré čáry. Nejprve od Kukleka a poté od Mitrjakova.
26:18
Reklamní pauza, poté se bude vhazovat před brankářem Sorokinem. Ten v této periodě znovu nemusel nic moc řešit. Jedině snad samostatnou akci Bělousova po které by asi nikdo nedivil, kdyby z toho byla penalta. Ruský hráč nemohl díky háčku zakončit.
25:36
Po hrubce Nižněkamsku je tak stav 2:0. Zcela zbytečná chyba za brankou, ale i to se stává. Domácí publikum může být rozhodně spokojeno.
24:18
Sotva jsem to dořekl, je zde další gól v síti Daltona. Velichkin obral o puk jednoho z hostujících obránců, který až příliš dlouho váhal s rozehrávkou za svým brankářem. Nakonec o něj přišel a ruský útočník nacentroval před bránu, kde pohotově zakončil ANSEL GALIMOV. Asistence: Igor Veličkin.
23:26
Obrázek hry se moc nezměnil, stále je to takový průměrný hokej bez nějakého tempa a nasazení.
22:48
Domácí jsou v plném počtu a první oslabení přežili bez větších problémů.
22:17
Posléze neměl problém ani se střelou Sextona, kterou ještě chtěl dorážet Koukal, ale puk se k němu už nedostal.
21:38
Takže si Sorokin zachytá a hned musel řešit ránu Berezina od modré čáry.
21:17
Hosté se zřejmě po právu zlobili, že se nepískalo trestné střílení. Není se co divit, tohle se tak dalo kvalifikovat.
20:48
Hned na začátku třetiny se do samostatné akce dostával Bělousov a za brzdu musel zatáhnout obránce Mäntylä. Ten jde nyní na trestnou za hákování.
20:17
Rozhodčí ještě řešili technický problém, ale už se hraje a Metallurg může zahájit první útočnou akci.
20:01
Vše je připraveno, můžeme jít na to.
Hráči se postupně trousí z kabiny, za pár chvil půjdeme do druhé třetiny. Doufejme, že uvidíme zajímavější hokej i ze strany Nižněkamsku, který toho mnoho v prvních dvaceti minutách neukázal.
Další třetina začne přibližně ve 13:47.
A tím nám také skončila první třetina, která mnoho hokejové podívané nenabídla. Větší aktivitou přeci jen hýřili domácí, jenž se v závěru třetiny nakonec dočkali vedoucího gólu. Po pěkné individuální akci se prosadil Kosourov. Dalton si připsal několik pěkných zákroků, na druhé straně Sorokin nic moc nebezpečného řešit nemusel.
20:00
19:09
Tak přeci jen jsme se dočkali prvního gólu v tomto zápase. Mitrjakov poslal kotouč na modrou čáru, kde byl ALEXEJ KOSOUROV a ten se šikovně protáhl od pravého kruhu až před brankáře Daltona. Tam už byl sice v tísni, ale přesto v pádu dokázal dotáhnout svou forhendovou kličku do úspěšného konce. Asistence: Vadim Mitrjakov.
18:37
Už se blíží konec první třetiny. U puku domácí.
17:06
Diváci se probudili až když upadl jeden z čárových rozhodčích u mantinelu. Ale je to ostrý borec a vše je v pořádku.
16:17
Skutar vypálil od modré na teč, kde před bránou stál Lapenkov, ale také obrana Neftěchimiku, která důkladně vyčistila prostor před svým gólmanem.
15:28
Střelu hodně mimo vyslal Sexton, ale zkusil to. Kolem sebe neměl nikoho ze spoluhráčů a nic jiného ani udělat nemohl.
14:05
Po hříchu sledujeme jednu z mála pohledných akcí tohoto zápasu. Postaral se to parádní semafor brankáře Daltona, který ukryl do lapačky ránu Valujskiho. Ten to zkusil podruhé během krátké chvíle.
13:46
Střelu z dálky vyslal Valujskij, ale bylo to spíš takové nahození na získání útočného pásma.
13:26
Další komerční pauza, krátce před ní to zkusil přes obránce svižnou střelou Mnacjan, ale Sorokin si dobře vyjel ze svého stanoviště a zmenšil střelecký úhel.
13:05
A tak už je samozřejmě po přesilovce, sice jsme pár šanci viděli, ale převážně to byly rány z dálky. Žádná clona nebo teč.
12:17
Metallurg několikrát ohrozil brankáře Daltona střelami z dálky, ale vše tento brankář dokázal pokrýt. Navíc mu pomohla v ošemetných momentech obrana.
11:15
Tak uvidíme, jestli první přesilovka zápasu malinko zvedne úroveň tohoto mače.
10:15
Je zde první vyloučení zápasu. Za hákování odchází za katr obránce Mnacjan.
09:18
O ojedinělý protiútok se pokoušel Kosourov, ale na modré čáře přišel o puk. Teď to zkusí zase hráči Nižněkamsku.
08:37
O atmosféře se netřeba bavit, ta je převážně jako v kostele.
07:17
Zatím má tento zápas hodně slabou úroveň. Kdybych měl lehce srovnávat, tak to vypadá, jako naše první hokejová liga. Navíc i ten stadion svým zevnějškem připomíná halu v Olomouci.
06:58
Je zde komerční pauza, oba týmy jdou na střídačku se malinko občerstvit.
06:48
Pokus Bělousova v poklidu kryje brankář Sorokin, který si ještě prakticky nesáhl na kotouč.
06:06
Ale snaha a aktivita je na hráčích Metallurgu patrný, zatím jsou lepším mužstvem.
05:37
Před bránu se nyní tlačil Jemelin, ale byl dobře hlídán obránci a zakončení se mu nějak dvakrát nepodařilo.
04:48
Hraje se stále dle not Novokuzněcku. U kotouče je Garejev, který zakládá další útok od svého brankáře.
04:26
A byl připraven i na střelu Kurepanova z levého kruhu. Tak přeci jen dva ostřejší zákroky, ale Dalton je v pohodě zlikvidoval.
03:48
Možná teď, pěkně se přes dva obránce protáhl McLean a vystřelil dobře na Daltonovu lapačklu. Ten však chytá.
03:15
Stále je to dle předpokladu opatrný hokej, šancí dnes asi mnoho neuvidíme. Přeci jen hrají dva týmy ze spodku tabulky.
02:37
To platí i o hostech, kde je dnes pouze Petr Koukal. Tomáš Netík v zápisu o utkání nefiguruje.
02:15
Hodně nepřesně pálil Kuklev, zatím jsou u kotouče častěji hráči Metallurgu, ale v té komorní atmosféře se nedostali k nějaké větší šanci.
01:26
Následně je u puku obránce Giroux, který zakládá další útok svého mužstva.
00:48
První střelu vyslal domácí McLean, který však branku Daltona netrefil. Hodně nepřesný pokus.
00:15
Duel odstartoval, hala je bohužel hodně prořídlá.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Mäntylä, Skutar, Giroux, Aksjoněnko, Kamalov, Kuklev, Kanarskij, Kopotov – Lapenkov, McLean, Valujskij – Kurepanov, Mitrjakov, Kosourov – Garejev, Jemelin, Musin – Velichkin, Galimov, Skladničenko.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sudnicin) – Berezin, Mamašev, Kurbatov, Šulakov, Kosmačjov, Mnacjan, Lisov – Mnichovič, Koukal, Sexton – Taratuchin, Trunjov, Bělousov – Kulikov, J. Alševskij, Zdunov – S. Alševskij, Polygalov, Rybin, Chochrjakov.

Rozhodčí: Anisimov, Gašilov – Strelcov, Tarasov.
V hale hraje státní hymna Ruska a poté už se vrhneme na duel, kde nejde sice o postup do play-off, ale oba týmy hrají o prestiž a lepší postavení v tabulce.
Jak již bylo řečeno, oba celky budou dohrávat celou soutěž pouze z povinnosti. Jde jim o čest, prestiž a diváky. Určitě se budou chtít rozloučit s tímto ročníkem co nejlépe. Duel dnes však nemá favorita, těžko soudit, kdo by mohl tahat za kratší konec. Můžeme jen doufat, že uvidíme uvolněný hokej a plno gólů.
Pokud se podíváme na předchozí zápasy obou týmů, zjistíme, že jsou prakticky ve všem shodné. Novokuzněck hrál doma proti Traktoru a padl v nájezdech 2:3. Nižněkamsk zajížděl na půdu Amuru Chabarovsk, kde prohrál 5:4 rovněž po samostatných nájezdech.
Hezké pondělní odpoledne, vítejte u sledování dalšího utkání v rámci KHL, které pozvolna vrcholí a blíží se ke svému finiši. Tedy co se týče základní části. Dnes budeme sledovat týmy, kterých se vyřazovací část pravděpodobně nebude vůbec týkat. Novokuzněck je nejhorším týmem soutěze a je na posledním místě. Soupeř je na dvanáctém místě a také je prakticky venku ze hry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.