Československá stopa v utkání:
Ondřej Palát (TBL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 20:19
Radko Gudas (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:08
Milan Michálek (OTT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:07
Dnešní utkání je u konce, nakonec se radují domácí. Hosté z Tampy předvedli ke konci stíhací jízdu, avšak na body to nestačilo.
60:00
59:59
Zakázané uvolnění domácích, avšak na výsledek to už mít vliv nebude... Je konec.
59:53
Hedman pálil od modré, avšak rána byla zblokována.
59:15
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu..
58:41
Spezza se pokoušel trefit odkrytou síť, avšak mířil těsně vedle.
58:13
Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty a bude se vhazovat v obranném pásmu Senátorů.
57:22
Hosté to stále zkouší bez brankáře, podaří se jim vyrovnat?
57:08
Tampa právě vstřelila branku!
Hosté to zkusili bez brankáře a risk vyšel. Kotouč se dostal od Paláta k VICTORU HEDMANOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Ondřej Palát, Martin St. Louis
56:11
Anderson si připisuje další pohotový zákrok, před námi je poslední komerční přestávka.
55:48
Postupný útok Ottawy přerušila nepřesná přihrávka a s ní zakázané uvolnění.
55:35
Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes čtyři minuty. Podaří se hostům ještě utkání zvrátit, nebo si to domácí pohlídají?
54:52
Tampa dobře kombinuje v útočném pásmu a dostává Senátory pod tlak.
53:53
A host už hrají v plném počtu.
53:32
Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.
52:54
A je tu branka v oslabení! Palát vybojoval puk na polovině hřiště a do úniku vyslal TYLERA JOHNSONA, který si na Andersona přišel s bekhendovým blafákem. Asistence: Ondřej palát
52:39
Tampa se ale dobře brání a vyhazuje.
51:53
Vyloučení na straně hostů, Barberio (TBL) držel protihráčovu hokejku a od rozhodčího obdržel dvě trestné minuty.
51:15
Domácí výborně napadají hostující rozehrávku a nakonec ukořistili puk.
50:46
Puk po teči končí v ochranné síti za záda Andersona. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
49:46
Ottawa neudržela kotouč na svých hokejkách moc dlouho a ihned za modrou čarou o něj přišla. Hosté se nadechují asi k poslední snaze o zvrat.
49:03
Z pravého kruhu pálil golfem Ryan, Lindback byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
48:18
Obraz hry se přenesl na druhou stranu, o kombinací se pokouší Tampa Bay.
47:27
Senátoři vyhráli buly ve vlastní třetině a ihned zaveleli k útoku.
46:55
Ottawa právě vstřelila branku!
Z ničeho nic je tu pátá branka domácích! Turris vybojoval kotouč za bránu a předložil ho mezi kruhy na BOBBYHO RYANA, který bekhendem propálil Lindbacka. Asistence: Kyle Turris
46:35
Ryan už je opět na ledě a domácí hrají v plném počtu.
45:44
Michálek si sjel do mezikruží, jeho střelu ale blokoval Hedman a Lindbacka tak při vlastním oslabení neohrozil.
45:14
Hostům se ale prozatím přesilovka nedaří a domácí se už po několikátí osvobozují.
44:35
Vyloučení na straně , za nedovolené bránění si jde na dvě minuty odpočinout Bobby Ryan (OTT).
43:03
Z rychlého protiútok mohl skórovat Spezza, jeho střelu ale Lindback vystihl a perfektně zasáhl betony!
42:39
Hosté vybojovali kotouč u mantinelu a drží se v útočném pásmu.
42:11
Hosté nahodili kotouč do útočného pásma. Anderson chtěl rychle rozehrát, na jeho přihrávku ale nikdo nereagoval, a tak je z toho zakázané uvolnění.
41:43
Po střele z okolí mezikruží musí Anderson zasahovat a kryje puk ve své lapačce.
41:19
Tampa je usazená v útočném pásmu a rozjíždí přihrávkový kolotoč.
40:45
Hra se ale rychle obrací, do útoku se ženou Blesky. Anderson byla ale připravený a puk za svá záda nepouští.
40:13
Vhazování vyhráli domácí a zpoza vlastní brány rozjíždí útočnou akci.
40:01
Máme za sebou už i druhou třetinu a o vítězi už je pravděpodobně rozhodnuto. Výsledek se sice zvrátit dá, avšak herní projev hostů tomu moc nenasvědčuje. Další třetina začne přibližně v 3:31.
40:00
39:37
Hosté se snaží rychle odpovědět, avšak už to asi nestihnou..
38:40
Fantastická souhra domácího prvního útoku! Turris vybojoval puk v obranném pásmu a poslal ho na Ryana. Ten se s ním natlačil před bránu, otočil se a poslal ho zpět na KYLEA TURRISE, který pohotovu ranou k pravé tyči zvyšuje už na 4:1! Asistence: Clarke MacArthur, Bobby Ryna
38:05
Rychlý protiútok Blesků zastavil ofsajd.
37:47
Karlsson operoval s pukem na modré čáře, ten mu nakonec ale uniká do středního pásma.
36:57
Nepřesná rozehrávka domácích, zakázané uvolnění se ale tentokrát nepíská. Do útoku tak jdou hosté.
36:31
Lehké nahození hostů, Anderson raději kryje kotouč ve své lapačce. Vhazování v obranném pásmu domácích po levici Andersona.
35:56
Cowen pálil ostře od modré čáry, Lindback jeho ránu zkrotil na své hrudi.
35:31
Tampa se snaží vytvořit alespoň nějaký tlak, avšak nemůže se udržet v útočném pásmu po delší dobu.
34:56
Spezza ale bere touš do svých otěží a vyváží ho až do středního pásma.
34:18
Thompson vyhrál sprinterský souboj o kotouč, a pro svůj tým tak získal útočné pásmo.
33:52
Za Lindbackem se utvořila skrumáž hráčů, z níž se všichni snažili dostat puk před bránu. Jednomu z nich se to nakonec povedlo, avšak švédský gólman si kotouče všiml a ukryl ho ve své lapačce.
33:13
Útok Senátorů zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:45
Hosté se vymanili z tlaku a ujímají se kotouče. Gudas rozehrává zpoza vlastní brány.
31:57
Krušné chvíle zažívá Tampa, spolehnout ale může na skvělého Lindbacka, který předvádí jeden úžasný zákrok za druhým.
30:59
Michálek na obranné modré vystihl přihrávku Tampy a upaloval kupředu. V útoku ho podporoval Spezza, který byl na konci celé akce. Jeho střela ale mezi Lindbackovými betony neprošla.
30:16
Johnson zavezl kotouč do pásma po levém křídle a bekhendem se pokoušel překonat Andersona, ten byla pozorný a místo u své pravé tyčky si pohlídal.
28:43
Nyní se ale Senátorům nedaří zavézt puk do útočného pásma a hosté z Tampy si tak mohou alespoň na malou chvíli odpočinout.
27:38
Domácí jsou při chuti a dále se tlačí do útočného pásma. Nehledají žádné speciální pozice, ale pálí ze všech úhlů.
26:25
Obrovská chyba Radka Gudase. Tomu se nepodařilo odpálit puk z předbrankového prostoru a přistrčil ho pouze na ZACKA SMITHA, který si vyjel kousek dál do mezikruží a přesnou střelou o tyčku vsítil třetí branku domácích. Bez asistence.
25:59
Conacher se natlačil za hostující obranu, ale Malone ho doslova sundal. Naneštěstí ho trefil tak špatně, že spadl přesně na Lindbacka. Ten ale bude v pořádku.
24:53
Cote se prodíral k odraženému kotouči, avšak než se k němu dostal, ukryl ho ve své lapačce Anderson.
24:10
Na jedné straně vynikl dobrý zákrokem Anderson, na druhé dal o sobě vědět zase Lindback. Oba brankáři nyní ukázali, co v nich vězí.
23:20
Na puku jsou domácí hokejisté, kteří se snaž vzít si zpět své dvoubrankové vedení.
23:10
Rychlý protiútok hostů končí brankou! Kučerov převzal kotouč na modré útočné a zavezl ho do pásma. Z druhé vlny přijel podpořit útok ALEX KILLORN, dostal přesnou přihrávku a propálil, co se mu postavilo do cesty. Asistence: Nikita Kučerov, Viktor Hedman
22:41
Střela jednoho z domácích obránců byla zblokována a končí vysoko v ochranné síti.
22:09
Kotouč se ocitá mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Ottawy.
21:46
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým se na puku nedokáže udržet delší dobu.
21:11
Na druhé straně se do šance dostával Spezza, avšak ani jemu se nepovedlo skórovat.
20:13
Druhá třetin začala tlakem Tampy. Hosté se několikrát dostali ke střele, avšak ani jednou nebyli úspěšní.
20:01
Nejnovější zprávy o zranění Bena Bishopa hovoří o nespecifikovaném zranění v horní části těla. Jisté je jen jedno, do dnešního duelu už nezasáhne.
Máme za sebou první třetinu, po které vedou domácí o dvě branky. Ta první byla pro Tampu o to bolestivější, že branku musel kvůli zranění opustit Bishop, nahradil ho Lindback. Druhá třetina začne přibližně v 2:32.
20:00
19:36
Perfektní akce domácích zakončená ještě hezčí brankou! Spezza zavezl kotouč do útočného pásma po levém křídle. Naznačil křižnou přihrávku, avšak nepřihrál, ale sjel si na střed. Tam opět naznačil, tentokrát střelu, avšak akce ještě pokračovala. U pravé tyče byl totiž nikým nehlídaný ERIK KARLSSON, na kterého přihrávka směřovala a ten už se nemýlil! Asistence: Jason Spezza, Milan Michálek
18:41
Condra se protáhl po pravém křídle a střelou mezi nohama obránce prověřil zatím perfektního Lindbacka, který nezaváhal ani nyní.
18:14
Blesky si vytvořily krátký tlak, v branku ho ale neproměnily.
17:41
Kotouč se po několika tečích ocitl v prostotu mezi střídačkami, vhazování ve středním pásmu.
17:23
Tampě se nepodařilo přesně rozehrát, je z toho zakázané uvolnění a vhazování po Lindbackově levici.
16:49
Kučerov byl zcela osamocený před bránou, přesnou přihrávku se mu ale zužitkovat nepodařilo, a vyrovnávací branka tak nepadla.
16:01
Spezza zachytil kotouč na modré čáře, a domácí se tak udrželi v útočném pásmu.
15:44
Hra je přerušená a na řadě je už třetí komerční přestávka.
15:28
Ceci se snažil ohrozit Linbacka, ten byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
15:05
Lightning měli problémy rozehrát, avšak vše se vyřešilo nahozením obloučkem do útočného pásma.
14:27
Gudas na ledě rozdává jeden úspěšný hit za druhým.
13:50
Palát o kotouč sice přišel, avšak moc ho to mrzet nemusí. Domácí se následně provinili zakázaným uvolněním a hra se opět stěhuje před Andersona.
13:39
Palát se ujímá puku za bránou a sám se ujímá rozehrávky.
13:19
Dva neuvěřitelné zákroky Lindbacka za sebou! Nejprve zlikvidoval střelu od modré čáry, poté si počíhal i na dorážející hráče.
12:38
Ceci má velké problémy s rozehrávkou, nakonec mu pomáhají jeho spoluhráči, kteří se o hosty postarali svými těly.
12:03
Gudas pálil z první od modré, avšak jeho rána byla zblokována a Anderson nemusel zasahovat.
11:36
Na kotouči jsou opět domácí a kombinují v útočné třetině.
10:45
Blesky se na malou chvíli usadili v útočném pásmu, nezmohli se na víc, než na slabé a viditelné nahození, se kterým si Anderson poradil.
09:57
Hostům se přesilovka vůbec nepovedla, největší šanci i vytvořili domácí. Cody Ceci je zpět na ledě a Ottawa hraje opět v pěti.
09:19
Domácí dokonce zahrozili ve vlastním oslabení, Lindback ale střelu chytá do své lapačky. Vhazovat se tak bude po jeho levici.
08:28
Třicet vteřin přesilovky je pryč a Tampa se stále nemůže dostat přes střední pásmo.
07:57
Druhé vyloučení dnešního zápasu, na dvě minuty usedne na trestnou lavici za držení Cody Ceci (OTT).
07:45
Utkání se zatím hraje ve velmi vysokém, k vidění je také plno tvrdých osobních soubojů.
06:59
Spezzova formace motá hlavy hostujících obránců, kteří neví kam dřív skočit.
06:03
Blesky se na malou chvíli také dostali do útočného pásma, avšak o kotouč rychle přišli. Domácí poté mohli zahrozit z rychlého protiútoku, ale ten se jim nepovedl a skóre se nemění.
05:24
Ottawa se stále drží v útočné třetina a zahřívá Lindbacka.
04:34
04:09
Gudas vyhodil kotouč podél mantinelu a hosté se opět osvobozují.
03:41
Blesky vyhazují přes všechny čáry a střídají.
03:06
Spezza pálil od modré, avšak Lindback stihl přitisknout betony k sobě a kotouč do brány nepustil.
02:34
Spezza byl při průniku do útočného pásma zahákován Hedmanem (TBL), a ten tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
01:49
Bishopa nahradí v brance Lindback!
01:49
Domácí jdou rychle do vedení, avšak za jaké situace. Bishop vyjel po puku a jeden z jeho spoluhráčů ho trefil nejprve kolenem, poté i bruslí do hlavy. Zibanejad poté Bishopa lehce objel, našel volného MARCA MATHOTA, který bez problémů trefuje prázdnou bránu. Asistence: Mika Zibanejad, Jason Spezza
01:38
Mark Barberio nahodil ze středního pásma na Andersona, ten puk opět kryje.
01:03
Gudas ihned po buly vypálil od modré, avšak trefil jen mantinel za bránou.
00:51
První lehké nahození na Andersona, ten kotouč ukrývá ve své lapačce.
00:13
Úvodní vhazování vyhráli domácí a rozjíždí první útočnou akci.
00:01
Jak už je zvykem, utkání začne o pár minut později.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Gryba, Methot, Ceci, Wiercioch – Ryan, Turris (C), MacArthur – Zibanejad, Spezza, Michálek – Neil, Smith,Greening – Condra, Da Costa, Conacher. Trenér: P. MacLean.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Brewer, Barberio – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Brown, Thompson, Kučerov – Aulie, Crombeen, Malone. Trenér: J. Cooper.
TAMPA BAY LIGHTNING

Blesky jsou na tom oproti Senátorů výborně, a sami jsou se sebou také určitě spokojení. V tabulce Východní konference drží 3. příčku, se ziskem 67 bodů. Jejich forma je velmi podobná té, kterou předvádí Ottawané, avšak je ještě o kousek lepší. Z posledních pěti zápas vybojovali 6 bodů.

OTTAWA SENATORS

Senátorům se letos nedaří tak, jak by si představovali. V tabulce Východní konference jim patří 11. pozice, když se jim podařilo získat 56 bodů. Jsou přesně na rozmezí mezi úspěchem a neúspěchem, jelikož na postupovou 8. pozici jim schází pouze bod. Forma z posledních zápasů také není nejlepší,avšak úplně špatně na tom nejsou. Během pěti zápasů získali 5 bodů z 10 možných.

29.01.14 Columbus – Ottawa 2 : 3
25.01.14 Carolina – Ottawa 6 : 3
24.01.14 Tampa Bay – Ottawa 4 : 3pp
22.01.14 Washington – Ottawa 0 : 2
18.01.14 Ottawa – New York Rangers 1 : 4

E. Karlsson – 50 bodů (12+38)
Dobrý den, vítám u sledování online přenosu z nejlepší hokejové ligy svět, zámořské NHL. Mé jméno je Tomáš Hála a provedu vás utkáním mezi Ottawou a Tampou. Pojďme si oba celky přesdtaavit o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.