Z Pardubic Vám příjemný první víkend letošního roku přeje Marek Votke.
Východočechům se letos proti Liberci daří. Potvrdili to i ve třetím vzájemném zápase, kdy Severočechy přehráli 4:1. Ve druhé třetině sice snížil na rozdíl jedné branky Bulík, chvíli poté ale vrátil Pardubicím klid na hokejky Radoslav Tybor a při závěrečném power play hostů se poprvé v letošní sezoně prosadil Blaž Gregorc.
Nejlepší hráči: Marek Ďaloga – Tomáš Urban.
60:00
59:56
Pardubice právě vstřelily branku!
O třech bodech pro domácí čtyři vteřiny před koncem střelou přes celé hřiště definitivně rozhoduje obránce BLAŽ GREGORC, puk zapadl přesně k pravé tyči. Asistence: Jan Semorád.
59:50
Július Hudáček znovu výborně zasahuje proti střele Martina Barteka.
59:28
Pardubice vyhazují.
58:51
Liberec pálí z každé pozice, ale co nepochytají obránci domácích, na tom si smlsne brankář Hudáček.
58:27
Liberec bude hrát v šesti proti čtyřem, Melicherčík zůstává na střídačce!
58:27
Liberec si ale v závěru po faulu Tomáše Zohorny, jenž hákoval zahraje přesilovku.
57:45
Liberec se snaží dostat se zpět do hry, ale Pardubice se třetím gólem dostaly do potřebné pohody a vypadá to, že tři body si nenechají utéct.
56:53
Aktivní Jan Kolář hledá najetého Endála, ten podržel kotouč a Pardubice kombinují v útočné třetině.
55:31
Tentokráte už ale o gólu nemůže být pochyb! Volný kotouč ve skrumáži před libereckou brankou uviděl RADOSLAV TYBOR, opřel se do něj a skóroval! Asistence: Jiří Cetkovský, Jan Semorád.
55:26
Gól neplatí, kotouč nepřešel brankovou čáru.
55:26
Budeme telefonovat! Po přihrávce od Koláře se do puku vší silou opřel Jiří Cetkovský a puk se zpod horní tyče odrazil pod Melicherčíka.
54:39
Nedvěd si znovu sjel pro kotouč, jeho střelu krásně lapačkou kryje Július Hudáček.
53:54
Rozjetý Radoslav Tybor střelou přes obránce přestřeluje.
53:24
Teď ovšem Hudáček raději pro kotouč vyráží až za branku a zakládá útok pro své spoluhráče.
52:43
Pardubice hrají ze zabezpečené obrany a Liberec se k ničemu příliš nedostává.
52:32
Na druhé straně zasahuje Melicherčík a následuje komerční přestávka.
52:10
Liberec dostává nový impuls. Nedvěd nebezpečnou střelou zdraví Hudáčka.
51:26
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se přece jen dočkali kýženého snížení! Martin Bartek na modré uviděl Jana Víška, který ostře vypálil na Hudáčka a odražený kotouč do pardubické branky dostal TOMÁŠ BULÍK. Asistence: Jan Víšek a Martin Bartek.
50:59
Utkání sleduje 9203 diváků.
50:27
Ofsajd Liberce.
49:56
Na pardubického brankáře najížděj Jakub Valský, ale Július Hudáček chytá.
49:13
Urputná hra ve třetí třetině nenabízí příliš mnoho šancí ani na jedné straně, bojujeme převážně ve středním pásmu.
47:32
Jíří Cetkovský viděl před Melicherčíkem volný kotouč a rychle si pro něj přijel, ale vše zachránil dojíždějící liberecký obránce.
46:54
Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Jan Kolář a protečoval jej do útočné třetiny, ale zde akce domácích končí.
45:58
Hosté se osvobozují a vyhazují do svého útočného pásma.
45:29
Domácí vytvářejí na liberecké hráče tlak v jejich obranném pásmu.
44:46
Radoslav Tybor vystihl libereckou rozehrávku, ale k puku se dostal v přílišné blízkosti od branky a nedokázal zakončit!
44:14
43:59
Petr Nedvěd vyváží kotouč až do obranného pásma domácích.
43:17
Kočího střela je sražena mimo tři tyče.
43:06
Další střelu z rohu hřiště kryje Melicherčík.
42:39
Radil hledal najetého Noska, jenž měl před sebou prázdnou branku, ale netrefil kotouč!
42:21
Liberec vyhazuje a rozehrává Hudáček.
42:14
Rozjetý Radoslav Tybor se pokoušel prolétnout před Melicherčíka mezi dvěma obránci, ale byl hákován a dvě minuty odsedí Ondřej Vitásek.
41:24
Puku se ujal Jan Víšek a mířil dopředu, ale kotouč nakonec vybojoval Jan Kolář a nahazuje na Melicherčíka.
40:21
Tomáš Zohorna v mezikruží zpracoval přihrávku od Tomáše Noska, ale trefuje pouze boční síť.
40:01
Druhá třetina je u konce. Hra pokračovala v nastoleném tempu a Východočeši přidali další branku. V přesilové hře se po Kolářově pasu nádherně prosadil Lukáš Endál. Domácí hráče drží skvěle chytající Július Hudáček. Poslední třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:42
Do stejného místa tentokráte pardubický brankář vyráží střelu Petra Nedvěda.
39:28
Ostrou střelu Tomáše Urbana Hudáček vyráží do ochranné sítě.
39:16
Hra je přerušena pro libereckou přihrávku rukou.
38:51
Pardubice se ovšem dostaly k odraženému kotouči a vyhazují do středního pásma.
38:33
Liberec se dostává do přesilovkového postavení.
38:01
Další přesilovka pro Liberec, Blaž Gregorc odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
37:35
37:18
Petr Vampola bekhendem napálil odražený kotouč, ale Hudáček výborně zasahuje betonem!
36:28
Před brankou se objevil volný Petr Nedvěd, ale nedokázal zpracovat kotouč jak by si představoval a zakončil pouze do Hudáčka!
36:12
36:03
Pardubice zahajují od vlastní branky.
35:35
V tom samém čase Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za sekání a hraje se čtyři na čtyři.
35:35
Na střelu z mezikruží si sjížděl Marek Ďaloga, ale jeho plánovaný příklep mu nevyšel a puk odskočil.
35:16
Puk znovu za Hudáčkem.
34:47
Domácím se nedaří dostat se zpět do pásma, Liberec dobře kryje střední třetinu hřiště.
34:19
Liberec vyhazuje.
34:12
Na druhé straně útočil Tomáš Zohorna, ale byl faulován Jaroslavem Vlachem, a ten dostává dvě minuty za sekání.
33:51
Petr Vampola svižnou přihrávkou před pardubickou branku vybízel své spoluhráče, ale nikdo si puk nevyzvedl.
33:04
Liberec výrazně zvýšil své tempo hry a snaží se vsítit minimálně kontaktní gól.
32:37
Petr Gřegořek dotíral na Hudáčka, ale ten v klidu kryje nahození ze středního pásma.
32:01
Mimo pálil Martin Bartek a puku se ujímají znovu Pardubice.
31:43
Liberec se snaží uklidnit hru a zakládá útok od vlastní branky.
30:49
Tybor hledal před brankou rozjetého Tomáše Zohornu, ale ten míjí!
30:06
Na druhé straně zasahuje Július Hudáček.
29:11
Přesilovka je ale nakonec využita! Jan Kolář v útočném pásmu našel LUKÁŠE ENDÁLA, který nádherně a zkušeně naznačil objezd liberecké branky, udělal pohyb zpět a dostal puk za dezorientovaného Melicherčíka. Asistence: Jan Kolář.
28:43
Liberec zvládá své oslabení skvěle, vyhazuje a šetří vteřinku za vteřinkou.
28:20
Pardubice se snažily rychle vrátit, ale zastavil je ofsajd.
28:04
Liberec hned na úvod oslabení vyhazuje přes všechny čáry.
27:56
Pardubice budou hrát přesilovku. Za držení dostává dvě minuty Petr Gřegořek.
27:39
Hra se po vhazování dostala před Melicherčíka, který zasahuje a hra je opět přerušena.
27:19
Po zákroku Júlia Hudáčka následuje komerční přestávka.
26:29
Zvládl to Lukáš Nahodil a vyslal pozdrav libereckému brankáři.
25:50
Domácí jsou teď zahnání do obranného pásma a snaží se najít cestu ven.
25:17
Z kruhu pro vhazování pálil Petr Gřegořek, ale Hudáček je pozorný a chytá.
24:13
Nosek šikovně přikopl kotouč před prázdnou branku na najíždějícího Tomáše Zohornu, ale ten na kotouč nedosáhl.
23:33
Z kruhu pro vhazování to zkoušel Lukáš Radil, ale Melicherčík vyráží jeho projektil.
22:58
Jaroslav Moučka netrefuje.
22:24
Jan Semorád šikovně projel až do útočného pásma, ale nijak vážnějí Melicherčíka neohrozil.
22:00
O střelu se pokoušel Petr Vampola, ale trefil pouze před sebou stojícího hráče.
21:41
20:50
Na úvod třetiny se domácím nedaří žádná kombinace, Liberec znovu vyhazuje.
20:20
Blaž Gregorc tvrdou střelou netrefuje branku, Liberec vyhazuje.
20:01
První třetina končí, rozhodčí v ní rozdali celkem 16 trestných minut a diváci byli svědky aktivního hokeje. Hubené jednobrankové vedení domácím zajistil ve třetí minutě Somík, jenž vstřelil v letošní sezoně pardubický gól číslo sto. Druhá třetina začne zhruba v 18:54.
20:00
19:55
Dvě střely Pardubic letí jen těsně mimo!
19:42
Další trest pro Liberec! Petr Vampola dostává dvě minuty za sekání.
19:35
Z kruhu pro vhazování nebezpečně svým pověstným zápěstím vystřelil Petr Nedvěd, ale Hudáček znovu jistě zasahuje.
19:01
Další zásah si připisuje Hudáček.
18:38
V posledních minutách vidíme bojovnou hru o každý centimetr hřiště.
18:17
Po přihrávce od Ďalogy se pokoušel přes libereckého obránce prokličkovat Tomáš Nosek, ale byl od kotouče odstaven.
17:34
17:15
Liberec drží útočné pásmo, Hudáček ale odolává střelám hostů.
16:31
Podruhé v dnešním utkání se sám na Melicherčíka vydal ve formě hrající Marek Ďaloga, ale byl znovu neúspěšný!
15:52
Cetkovský se dostal k puku ve středním pásmu a zkoušel prohodil libereckého obránce, ale musí rychle zpátky.
15:37
Ostrou střelu od modré kryje Július Hudáček.
15:34
V pěti se dlouho nehrálo. Dvě minuty za sekání dostává Václav Kočí a přesilovku bude hrát Liberec.
15:23
15:10
Pardubice tak dlouho kombinovaly, až překombinovaly. Václav Kočí zkoušel najít někoho před prázdnou brankou, ale Liberec místo toho vyhodil.
14:31
Marek Ďaloga nahodil kotouč do rohu hřiště.
14:01
Další pardubickou akci nechtěně přibrzdil svou bruslí rozhodčí a Liberci se podařilo vyhodit.
13:47
Dvě svižné střely Aleše Píšy od modré čáry kontroluje liberecký Melicherčík.
13:23
Pardubice budou hrát další přesilovku. Petr Gřegořek dostává menší trest za podražení.
13:09
K odraženému kotouči se po střele Radila dostal Tomáš Nosek, ale jen těsně míjí!
12:33
Podél mantinelu s pukem uháněl Koba Jass, ale nedokázal svou přihrávkou najít nikoho ze spoluhráčů.
11:37
Ne na dlouho, dopředu se totiž řítil Radoslav Tybor, jenž těsně minul libereckou branku.
11:16
Puku se za libereckou brankou ujal Jan Výtisk a zakládá útočnou akci.
10:58
Pokus Jiřího Cetkovského znovu kryje liberecký gólman.
10:49
Ve středním pásmu svižný pas pěkně zpracoval Jan Kolář a uháněl na libereckého brankáře, ale zakončil pouze do hrudi Marcela Melicherčíka.
10:38
Zakázané uvolnění Pardubic.
10:34
09:58
V obranném pásmu Liberce dobře forčekuje Tomáš Nosek a šetří cenné vteřinky.
09:33
Pardubicím se ale krátce na to daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.
09:11
Liberečtí zaujímají přesilovkové postavení ve svém útočném pásmu.
08:47
08:34
Lukáš Radil ovšem fauluje a je po přesilovce. Dostává dvě minuty za hákování.
08:22
Pardubice opět kombinují v útočném pásmu.
07:55
Tomáš Urban se v oslabení dostal až před Hudáčka, ale zakončil pouze do jeho výstroje.
07:36
Hosté ve čtyřech.
07:34
Domácí si vytvořili opravdu veliký tlak na svého soupeře! Několik slibných šancí měl Radovan Somík číhající před brankou, ale neskóroval.
06:56
Ostrou střelu Píšy vyráží Melicherčík.
06:47
Další trest pro Liberec! Petr Vampola dostává dvě minuty a Liberec jde znovu do tří.
06:40
Pardubice roztočily kolotoč v útočném pásmu, ale Liberec nakonec vyhazuje.
05:50
05:49
Ostrá střela Marka Ďalogy letí mimo tři tyče.
05:47
05:36
Marek Ďaloga uháněl sám na brankáře, ale dojíždějící Jakub Čutta jej hákoval a dostává dvě minuty.
05:10
Blaž Gregorc na druhé straně taktéž ve veliké šanci! Pokoušel se objet libereckého brankáře a střílet do prázdné branky, ale Melicherčík se stihl přesunout.
04:45
Nebezpečně z kruhu pálil Petr Vampola, Hudáček chytá!
04:28
Liberečtí drží svého soupeře v jeho obranném pásmu.
03:50
Síly na ledě se ale vyrovnají. Petr Nedvěd dostává taktéž dvě minuty, tentokráte za vysokou hůl.
03:47
Liberec bude hrát přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Radek Číp.
03:38
Liberec se snaží o rychlou odpověď. Z úhlu zkoušel Hudáčka překvapit Michal Bulíř.
02:34
Východočeši vsítili stou branku v letošní sezoně! Martin Bartek se pokoušel vyhodit kotouč pryč z útočné třetiny, ale na modré jej zachytil útočník Jan Kolář a uviděl najíždějícího RADOVANA SOMÍKA, který pohotově zpracoval a zamířil přesně. Asistence: Jan Kolář.
02:24
Na začátku zápasu se poměrně často přerušuje, tentokráte pro ofsajd.
02:07
Antonín Dušek se ocitl v dobré palebné pozici v mezikruží, ale přihrávka na něj zpoza branky byla moc rychlá a liberecký hráč ji nezpracoval.
01:36
Nedvěd vyzkoušel Hudáčka, na druhé straně znovu zasahuje Marcel Melicherčík.
01:13
Radoslav Tybor vystihl libereckou přihrávku a řítil se na Melicherčíka, ale neodolal tlaku libereckého obránce.
00:51
Hra je znovu přerušena, tentokráte byla přihrávka Radovana Somíka ztečována do ochranné sítě.
00:28
Na druhé straně si první zákrok v dnešním utkání připisuje Július Hudáček.
00:13
Ve středním pásmu se puku ujal Lukáš Radil, ale do útočné třetiny neproklouzl.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Vejmelka) – Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, Kočí, Zdráhal – Radil, Nosek, Zohorna – Kolář, Somík, Endál – Tybor, Cetkovský, Semorád – Moučka, Nahodil, Číp.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Bílí Tygři Liberec: Melicharčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek, Šimek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Vampola, Vlach – Jass, Psota, Bulíř.

Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy:
Z obou dosavadních střetnutí dokázali maximální počet bodů vytěžit Východočeši. V prvním utkání doma Liberec přehráli 6:4 a cenné vítězství 2:0 dovezli i ze severu.

9. kolo 4. 10. 2013 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Zohorna (Nosek, Benák), 24. Cetkovský (Benák, Zohorna), 44. Cetkovský (Nosek, Ďaloga), 46. Benák (Cetkovský, Zohorna), 49. Tybor (Kousal), 51. Radil (Tybor) – 7. Zacha (Bulíř), 13. Bartek (Nedvěd), 32. Víšek (Jass, Čakajík), 39. Bartek (Hunkes, Nedvěd).

22. kolo 19. 11. 2013 Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. Sýkora (Endál).
Bílí Tygři Liberec:
Jako na houpačce, tak by se dala nazvat prosincová utkání Tygrů z Liberce. Pravidelně se totiž střídaly porážky a vítězství. Severočeši sehráli devět utkání, pětkrát zvítězili, čtyřikrát potom stáli na straně poražených. Mezi cenné skalpy ale rozhodně patří domácí vítězství 5:2 proti Spartě a 4:2 proti poslednímu mistrovi z Plzně. Mrzet může naopak vysoká porážka 3:8 od Litvínova. Liberec ovšem stejně jako Pardubice zvládl svůj poslední zápas v roce 2013, když porazil doma Slavii 3:2.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
V posledním zápase na ledě Chomutova se „Pojišťovákům“ podařila málo vídaná věc. Zdánlivě ztracené utkání, kdy domácí vedli už 3:0, dokázaly Pardubice otočit ve svůj prospěch za 445 vteřin, ve kterých vstřelily čtyři branky a zaslouženě tak odvezly všechny tři body. V zápase si připsal do osobních statistik rovněž tři body Tomáš Zohorna, jenž nahradil v první formaci Roberta Kousala, respektive Radoslava Tybora. Zda se hokejistům od Labe podaří na tento výkon navázat i v prvním zápase v novém roce se dozvíme dnes večer.