Pro tuto chvíli už je to z Jobing.com Areny v Grendale vše. Od komentování NHL se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Dobrou noc nebo dobré ráno.
Zbyněk Michálek (PHX) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:44
Radim Vrbata (PHX) 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:11
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:31
Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:37
Marian Hossa (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:29
Tři hvězdy utkání:
1. Mike Smith (PHX) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Keith Yandle (PHX) 1+1
3. Jeff Halpern (PHX) 0+0
Mike Smith vychytal druhý shootout v letošní sezóně a třetí v kariéře proti Chicagu Blackhawks, které odjíždí z Phoenixu s prázdnou, zatímco domácí Coyotes si připisují zásluhou Keitha Yandla a Radima Vrbaty, kteří se prosadili v početní převaze, důležité vítězství a jsou blízko účasti v playoff. Konečný výsledek. Phoenix Coyotes 2 Chicago Blackhawks 0.
60:00
59:55
Zbyněk Michálek (PHX) dostal menší trest, 2 minuty nebezpečná hra vysokou holí.
59:55
Jonathan Toews (CHI) dostal menší trest, 2 minuty cross-check.
59:55
Toews se ještě zapojil do potyčky s Michálkem.
59:25
Sharp se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže puk minul!
59:00
Minuta do konce zápasu.
58:50
Keith, Kane, Saad a další už se zřejmě vidí na olympiádě.
58:50
Další přihrávka rukou, tentokrát proti Chicagu.
58:41
Klec Chicaga je prázdná a hráči Phoenixu do ní mohli uklidit puk, jenže domácím byla odpískána přihrávka rukou.
58:34
Chicago si vyžádalo oddechový čas. Příliš času už jim ale nezbývá.
58:34
Mike Smith vytáhl fantastický zákrok proti střele Saada a ukryl puk v lapačce! Fanoušci Phoenixu ho okamžitě odměnili potleskem.
58:12
Vrbata vyhodil puk a navíc ještě znesnadnil Chicagu rozehrávku.
57:51
Crawford už je na střídačce a Blackhawks to zkoušejí bez brankáře.
57:44
Uvidíme, zda-li Chicago odvolá brankáře, nyní k tomu má dobrou příležitost, musí ovšem vyhrát vhazování.
57:44
Phoenix Coyotes si vyžádal oddechový čas.
57:44
Zakázané uvolnění v podání Phoenixu.
57:29
Krugerova střela z úhlu byla sražena mimo.
56:43
Korpikoski vyhazuje puk za bránu Chicaga.
55:41
Dovolím si opět zkritizovat hru Chicaga, kteří mají přesilovou hru, ale nejsou schopni se dostat ke střele, jako by ani snad nechtěli. Naopak Phoenix zvládá druhé oslabení na výbornou, stejně jako to první.
55:07
Chicago si zahraje druhou přesilovou hru v zápase a má ideální šanci závěr zápasu ještě zdramatizovat. Naopak pokud přesilovku nevyužije, tak Phoenix bude blízko důležitého vítězství.
55:07
Shane Doan (PHX) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
54:58
Versteegova střela skončila za bránou.
54:11
Na druhé straně pálil nebezpečně Stone, Crawford ale jeho střelu i následnou dorážku Coyotes zneškodnil!
53:25
Jonathan Toews nebezpečně vypálil, Mike Smith ale jeho střelu dokázal skvělým zákrokem vyrazit!
53:04
Věřme, že Chicago dokáže snížit, abychom se ještě dočkali nějakého dramatu.
52:48
Zakázané uvolnění v podání Blackhawks.
52:35
Chicago hraje v plném počtu.
52:10
Chicago mohlo v oslabení přejít do útoku, jeho postup vpřed ale přerušilo postavení mimo hru.
51:48
Vrbatu odzbrojil dobrým defenzivním zákrokem Handzuš.
50:35
Kris Versteeg (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za podražení.
50:25
Na druhou stranu se to dá pochopit, protože Blackhawks už mají zajištěnou účast v playoff a dnes v noci pro ně program před olympijským turnajem v Soči končí.
50:15
Nevím jak pro Vás, ale pro mě je dnešní výkon Chicaga zklamáním. Přijde mi, jako by hráli na půl plynu a možná ani to ne.
49:45
Sharp se nedostal ke střele ani přihrávce a z útoku Chicaga nic nebylo.
49:13
Zakázané uvolnění proti Phoenixu.
48:48
Bickell v šanci! Smith ale zůstal nepřekonán.
48:13
Shaw přišel trestuhodně o puk a Coyotes podnikli rychlý protiútok, na jehož konci byla nepřesná střela.
47:24
Ekman-Larsson napřáhl od modré ke střele po ledě, která skončila mimo.
46:22
Seabrook zavezl puk do útočného pásma a poté vypálil, jeho pokus ale skončil nad.
45:44
Bollig nahodil puk do útočného pásma a oba týmy odjely střídat.
44:44
Bickell v šanci. Smith ale jeho střelu kryje.
44:24
VYHRANÁ VHAZOVÁNÍ: Phoenix 20 Chicago 22
44:13
Hráči Chicaga vyhodili puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
44:03
Na opačné straně zahrozil Vrbata, Crawford si ale s jeho střelou bez větších potíží poradil a přerušil hru.
43:14
Mike Smith dokázal zneškodnit tvrdou střelu Chicaga a připsal si důležitý zákrok!
42:04
Phoenix dnes v noci proměnil dvě přesilovky, které zatím určují stav na kostce.
41:56
Útok Chicaga zastavil ofsajd.
41:21
Shaw vypálil, jeho pokus ale zamířil mimo.
41:07
Saad hledal před bránou svého spoluhráče, ten se ale do zakončení nedostal.
40:01
Naposledy se dnes vracíme na led Phoenixu, který vede po dvou třetinách nad Chicagem Blackhawks 2:0.Vedení Coyotes zdvojnásobil v 39. minutě Radim Vrbata. Závěrečné dějství začne za několik málo okamžiků.
O osudu dnešního zápasu zatím rozhodují přesilovky. V první třetině vstřelil gól v početní převaze Keith Yandle a v prostředním dějství proměnil přesilovku 5 na 3 Radim Vrbata. Skóre po 40 minutách. Phoenix Coyotes 2 Chicago Blackhawks 0.
40:00
39:37
Pokračuje přesilovka Coyotes 5 na 4 a Crawford si připisuje po střele Yandla další úspěšný zákrok.
39:07
Vrbata se dostal k další střele, Crawford byl ale tentokrát pozorný.
38:29
Phoenix právě vstřelil branku!
RADIM VRBATA střílí gól v přesilovce a zvyšuje na 2:0!! Vrbata se dostal k puku v prostoru mezi kruhy a přesnou střelou zamířil mezi Crawfordovy betony. ASISTENCE: Mike Ribeiro, Keith Yandle.
37:46
Chicago bude hrát ve třech! Saad (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za nedovolené bránění brankáře a na trestnou lavici vzápětí usedl také Michal Rozsíval (CHI).
37:46
Saad by měl dostat dvě minuty za nedovolené bránění.
37:46
Saad najel do Smitha a u mantinelu se strhla menší roztržka.
37:22
Patrick Sharp se dostal mezi kruhy ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo.
36:45
Crawford si připsal úspěšný zákrok po střele Ekmana-Larssona, který pálil od modré.
36:12
Ribeiro to zkusil, jeho střela ale byla zablokována.
35:49
Stonova střela končí mimo.
35:44
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Crawfordem.
35:18
Kruger se ocitl v šanci, jenže se mu puk svezl po hokejce.
35:05
Postavení mimo hru v podání Blackhawks.
34:54
Mike Smith vyjel za bránu a po skle vyhodil puk ze své třetiny.
34:10
Na druhé straně se dostali do šance Coyotes, Crawfordova svatyně ale odolala.
33:40
Jonathan Toews v šanci! Mike Smith ale předvedl skvělý zákrok a nadále drží čisté konto.
33:24
Zakázané uvolnění proti Coyotes. Hra se stěhuje před Smitha.
32:59
Keith pálí. Jeho střela ale končí mimo.
32:29
Oba Smitové v akci! Smith z Chicaga napřáhl ke střele, kterou brankář Smith ukryl v lapačce.
32:11
Chicagu se nepodařilo vyhodit a Stone napřáhl od modré k tvrdé střele, kterou Crawford našel v lapačce! Skvělý zákrok.
31:22
STŘELY VE 2. TŘETINĚ: Phoenix 2 Chicago 10
31:04
Smith podržel puk a hra byla přerušena. Následuje reklamní přestávka.
30:39
Phoenix se dostal ke střele, kterou skvěle zablokoval obětavý Michal Handzuš.
30:21
Hosté neudrželi útočné pásmo.
29:25
Obzvlášť při pohledu na to, jaké hvězdy v Chicagu hrají.
28:57
Chicago hraje ve druhé třetině lépe než v té první, stále to ale není ono. Nemohu si pomoc.
28:15
Blackhawks vytvořili před Smithem podruhé v zápase závěr, opět z něj ale nic nebylo.
27:26
Sharp vybruslil zpoza brány, zasunout puk za záda Smitha ale nedokázal.
27:20
Smith zastavil nahození Chicaga a připsal si další zákrok.
26:49
Seabrook pálí tvrdě od modré. Mimo.
26:15
Crawford vyrazil nahození Phoenixu pravým betonem.
25:59
Mike Smith raději přikryl puk a přerušil hru.
25:27
Phoenix hraje v plném počtu.
24:55
Smith předvedl těžký zákrok a Phoenix poté vyhodil puk.
24:34
Další vyhození, tentokrát v podání Vrbaty.
24:06
Coyotes vyhodili puk za bránu Chicaga.
23:27
Jeff Halpern (PHX) dostal menší trest, 2 minuty za cross-check.
23:21
Před Smithem vznikl menší závar. Nakonec z něj ale nic nebylo.
22:46
Blackhawks se připravili vlastní vinou o útočné pásmo.
22:27
Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hráči Chicaga.
21:57
To ale není přišli dobrá zpráva pro Chicago, které by mělo usilovat o smazání jednobrankového deficitu.
21:53
Úvod druhé třetiny se na rozdíl od úvodu zápasu odehrává v klidném duchu.
20:01
Vracíme se zpět do Jobing.com Areny, kde už je vše připraveno k zahájení prostřední části. Phoenix vede nad Chicagem po první třetině zásluhou Keitha Yandla 1:0.
Phoenix vstoupil do zápasu skvěle a po bleskově proměněné přesilovce v podání Keitha Yandla se ujal vedení. Skóre po první třetině. Phoenix Coyotes 1 Chicago Blackhawks 0.
20:00
19:58
Keith ještě stihl vypálit od modré, Smith byl ale připraven a jeho střelu vyrážečkou vyrazil.
19:35
Crawford našel nahození Coyotes v lapačce a rychle rozehrál za bránu.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:14
Saad si skvěle vybruslil před bránu a dostal se do zakončení backhandem, Smith ale vytáhl dobrý zákrok lapačkou.
17:56
Bickellův pas zastavil pozorný Chipchura.
17:23
Vzápětí další střela Blackhawks od modré. Tentokrát byl ale jich pokus sražen mimo.
17:18
Rozsíval vypálil od modré. Smith připraven.
17:06
Akci Blackhawks přerušil další ofsajd.
16:41
Sharp nahodil puk do útočného pásma a Smith vyjel za bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
16:15
Brookbank odvedl za bránou dobrou práci a pod tlakem přesně rozehrál po mantinelu.
15:30
Útok Phoenixu přerušilo postavení mimo hru.
15:22
Sharp hledal zadovkou Hanzduše, český hokejista se ale k puku nedostal.
14:55
HITY: Phoenix 10 Chicago 1
13:58
Smith vyrazil puk levým betonem.
13:31
Chicago trestuhodně přišlo na modré čáře o puk a Phoenix mohl přejít do rychlého protiútoku, samostatný nájezd se ale nakonec nekonal.
12:57
Bollig se ocitl po souboji se Stonem v rohu kluziště na ledě.
12:31
Hosté pálí, jejich střela ale byla sražena. Mike Smith zasahovat nemusel.
11:54
Postavení mimo hru, v němž se ocitl Marián Hossa.
11:43
Korpikoski se dostal do zakončení backhandem, Crawford ale zasahovat nemusel, jeho střela totiž byla sražena do rohu kluziště.
11:15
Hráči Chicaga mohli jít dva na dva, jenže Krugerova přihrávka byla nepřesná.
10:49
Crawford musel jít po rychlém protiútoku Coyotes rychle na kolena, aby jejich střelu zneškodnil.
10:38
Věřme, že se hvězdy nešetří do Soči a začnou trochu hrát.
09:40
Na to, že má Chicago v sestavě nejvíce hráčů účastnících se Olympiády, tak to tak zatím vůbec nevypadá a Blackhawks nepředvádějí dobrý hokej.
09:40
Coyotes bojují o účast v playoff a do zápasu podle toho také vlétli. Hra Blackhawks je pro mě osobně trochu zklamáním.
10:20
Kruger vypálil z první a jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje druhá reklamní přestávka.
09:25
Klinkhammer se ocitl na hranici brankoviště v dobré šanci, jenže puk minul.
09:07
Útok Chicaga tentokrát zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Michal Handzuš.
09:01
Puk byl sražen mimo hrací plochu a hra byla přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:33
Mike Smith je v bráně Phoenixu zatím bez práce, a to už je za námi téměř polovina úvodní třetiny.
08:05
Chicago na mě působí po inkasování brzkého gólu hodně zaraženě.
07:35
Ani Bollig vzápětí po přihrávce Toewse po mantinelu útočné pásmo pro Chicago neudržel.
06:42
Handzuš dlouho držel puk v rohu kluziště, Blackhawks ale o útočné pásmo přišli.
06:18
Jsme zpět. Vhazovat se bude po pravici Crawforda.
06:18
Crawford ukryl puk ve své výstroji a po krátké reklamní přestávce jsme za malou chvíli zpět.
06:08
Morris předvedl v rohu kluziště hodně tvrdý hit, jenže čistý.
05:22
Blackhawks se po dlouhé odmlce dostali do útočného pásma, Toews ale nedokázal v rohu kluziště vybojovat proti přesile kotouč.
04:25
Bickell se vrací zpět na led a Chicago tentokrát oslabení přežilo bez úhony.
04:09
Phoenix prožívá skvělý vstup do utkání a Corey Crawford si připsal další úspěšný zákrok.
03:34
Vrbata se pokusil mezi kruhy z první vypálit, jenže mu puk přeskočil hokejku.
03:07
Yandlovo nahození na bránu bylo sraženo mimo. Crawford zasahovat nemusel.
02:28
Ekman-Larsson se dostal do zakončení, jeho střela ale skončila mimo.
02:25
Bryan Bickell (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za nebezpečnou hru holí.
02:25
Crawford předvedl během pár sekund dva skvělé zákroky a podržel svůj tým!
01:09
KEITH YANDLE bleskově využívá přesilovku a posílá Phoenix do vedení!! Yandle napřáhl z pravého kruhu ke střele, která zapadla přesně k levé tyči, od níž se odrazila do sítě. Úžasný vstup do zápasu v podání Coyotes. ASISTENCE: Mikkel Boedker, Antoine Vermette.
01:01
Brandon Bollig (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za podražení.
01:01
Puk skončil na střídačce Coyotes a poprvé v zápase se bude vylučovat.
00:25
Chicago se dostalo k první střele, ta ale byla sražena.
00:01
Začátek zápasu se o něco protáhl kvůli slavnostnímu ceremoniálu, nyní už je ale opravdu vše připraveno.
Domácí klec bude hájit Mike Smith, zatímco do brány Chicaga Blackhawks se postaví Corey Crawford. Ze sestavy Chicaga vypadlo jedno české jméno, mimo hru je Martin Hanzal.
Hráči obou týmů jsou již připraveni na ledové ploše Jobing.com Areny a zápas mezi Phoenixem Coyotes a Chicagem Blackhawks bude moci po zaznění americké hymny začít.
Těsně před úvodním buly

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Yandle (A), Michálek, Šlemko, Ekman-Larsson, Stone, Morris – Boedker, Ribeiro, Doan (C) – Kennedy, Vermette (A), Moss – Korpikoski, Klinkhammer, Vrbata – Bissonnette, Chipchura, Halpern.
Hlavní trenér: Dave Tippett.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith (A), Hjalmarsson, Kostka, Seabrook, Leddy, Brookbank, Rozsíval – Shaw, Toews (C), Sharp (A) – Saad, Handzuš, Hossa – Bickell, Kruger, Versteeg – Bollig, Regin, Smith.
Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Brian Pochmara – Make Cvik, Derek Nansen.
Phoenix Coyotes – Chicago Blackhawks 2:5
Chicago Blackhawks – Phoenix Coyotes 5:4 pn.
Vzájemné zápasy
Žádný tým z NHL nemá na soupisce více hráčů, kteří míří do Soči, než Chicago. Hráči už vyhlížejí olympijský turnaj, to ale neznamená, že by si Blackhawks mohli ztěžovat na nedostatek pozornosti. Chicago vyhrálo dva zápasy v řadě, když porazilo Anaheim Ducks s Los Angeles Kings a proti potencionálnímu účastníkovi playoff budou usilovat o další vítězství. Chicago je v současné době na sedmi zápasovém tripu, který zakončí po olympijských hrách výletem do New Yorku Rangers a 27. února se vrátí zpět domů, kde ho čeká domácí zápas proti Pittsburgu Penguins.
Chicago Blackhawks
Phoenix vyhlíží čtvrté playoff během posledních pěti sezón, přestože strávil většinu ročníku 2013-14 mimo nejlepší osmičku západní konference. I přes nedávné prohry proti Dallasu Stars a Buffalu Sabres šlapou Coyotes stále na paty Canucks, s nimiž budou bojovat o divokou kartu. Phoenix zaznamenal impozantní vítězství proti Kings a Pittsburghu Penguins, poté ale přišla prohra se Stars, s kterými se ještě Coyotes před olympijskou přestávkou střetnou jednou a vzájemný duel se může stát klíčovým. Oba týmy mají na svém kontě 62 bodů a dělí se o devátou příčku.
Phoenix Coyotes
Chicago Blackhawks vyhrálo oba dva zápasy proti Phoenixu Coyotes a v posledním vzájemném střetnutí letošního ročníku 2013-14 může dosáhnout na vítězný hattrick. Hokejovou nocí z Jobing.com Areny Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.