To je ode mne pro tuto noc vše, loučím se s vámi a přeji pohodový vstup do víkendu.
Dnešní utkání v SAP Center sledovalo 17 562 diváků.
Martin Havlát (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:12
Tři hvězdy utkání:
1. Tommy Wingels (SJS) 1+0
2. Sergej Bobrovsky (CBJ) 44 zák., 3 góly, 93,6%
3. John McCarthy (SJS) 1+0
Je konec, dobojováno! Ačkoliv se o výsledek strachovali až do konce, dokázali Žraloci ze San Jose soka z Columbusu porazit, vítězný gól vstřelil v 46. minutě Wingels. Hosté nedokázali vyrovnat ani během závěrečné powerplay a z kalifornského tripu se vrací s třemi body získanými v Anaheimu a Los Angeles, zatímco Sharks si dokázali zvednout sebevědomí před olympijskou pauzou.
60:00
59:49
Nathan Horton hrál v ofsajdu.
59:35
Zakázané uvolnění San Jose vyústilo v oddechový čas hostů.
59:10
Obrovská šance hostí, Atkinson trefil na brankové čáře jen Burnsovu brusli!
58:41
Bobrovsky je na střídačce, Columbus to zkouší v šesti!
58:30
Už jen minuta a půl.
57:50
Osamocený Johansen pásmo neudržel, do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
57:24
Toto nebude icing, Modrokabátníci musejí hrát.
56:45
56:37
Calvert to zkoušel v pádu, tento pokus ale neměl nárok na opravdové ohrožení Niemiho svatyně.
56:01
Braunova střela se otřela o jednoho z clonících hráčů a odrazila se mimo.
55:37
Marleau nadvakrát pásmo neudržel, ale Žraloky dostal do jejich výsostného území zpět Demers.
55:03
Thornton nezachytil přihrávku z obranného pásma a je z toho dokonce zakázané uvolnění.
54:45
Bude se vylučovat. Brandon Dubinsky (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Hosté musejí plány na vyrovnání odložit minimálně o 120 sekund.
54:29
Tyutin nezamířil přesně.
54:14
Nyní se Bobrovsky blýskl proti průniku a následné střele Kearnse.
53:19
Americký zadák se s tím nepáral, nebezpečně vypálil a Columbus měl poté ještě pár dobrých šancí z dorážek, Niemi ale dnes podává koncentrovaný výkon a tato situace nebyla výjimkou.
52:52
Horton objel branku a přistrčil puk Johnsonovi.
52:26
Střelu od mantinelu Niemi čapá. Hosté alespoň vybojovali útočné pásmo.
52:00
Hosté zakládají další protiakci.
50:45
Columbus právě vstřelil branku!
Hosté trestají školáckou chybu Demerse, který nepochopitelně namazal Johansenovi, poté se přes Hortona dostal puk do předbrankového prostoru k BOONE JENNEROVI, jenž přehodil Niemiho beton a o zápletku ve zbytku utkání je rázem postaráno. Asistence: Nathan Horton, Ryan Johansen.
50:32
Vlasic napřáhl na modré, jeho střela je zblokována.
50:25
Marleaův pokus skončil až v ochranné síti.
50:11
Teď je tu ale ofsajd domácích, který zastavuje další akci.
49:23
Desjardins vybojoval útočné pásmo pro Žraloky, ti kombinují před Bobrovským a jsou čím dál blíže vítězství v dnešním utkání.
48:15
Atkinson dlouho váhal, nakonec vystřelil švihem a Niemi vše vyřešil povedeným zákrokem.
47:26
Jsou to opět Žraloci, kdo míří dopředu.
46:00
Pohled na počet střel docela trefně vystihuje dosavadní průběh utkání. Sharks vystřelili 42krát, Blue Jackets zatím jen 19krát.
45:48
Bobrovsky je stále v permanenci, hosté by museli rapidně zvýšit tempo, jestli chtějí pomýšlet na bodový zisk z dnešního zápasu.
45:11
San Jose právě vstřelilo branku!
Další šanci už domácí proměňují a zvyšujíc svůj náskok. Demers nejprve trefil tyčku, poté ho ale na brankovišti zastoupil TOMMY WINGELS, jenž přesně trefil skulinu v brance Columbusu. Asistence: Jason Demers, Marc-Edouard Vlasic.
44:22
Sheppard báječně našel před brankou Pavelskiho, ten ale nepochopitelně selhal a netrefil téměr prázdnou branku!
43:30
Puk před Niemim záhadně vystoupal vzhůru, nejspíše se o to postaral nepřesně tečující Horton.
43:03
Burns trefil jen plexisklo a puku se zmocnil Wisniewski.
42:44
Další Bobrovského zákrok přišel po střele Adama Burishe, navrátilce do sestavy San Jose.
42:07
Bobrovksy radši schoval puk ve své výstroji před dotírajícím Wingelsem.
41:18
Icing hostí.
41:13
Dobrou šanci teď měl Pavelski, ve výtečné formě chytající Bobrovsky si poradil jak s jeho střelou, tak následnou dorážkou Boylea, která poté vzteky napálil touš do mantinelu.
40:42
Dubinsky jen tak letmo nahodil k Niemimu a stáhl se zpět do středního pásma.
40:31
Bobrovského lapačka musela čelit střele Marleaua, úspěšně.
40:14
Horton hrál z ofsajdu, buly ve středním pásmu.
40:01
Prostřední perioda přinesla jednu jedinou branku, kterou vstřelili hosté – hned v osmnácté sekundě snížil Ryan Johansen. Po této brance jsme byli svědky vyrovnané a otevřené hry, oba týmy těžily hlavně z početních výhod, ale další branky už nepadly. Třetí třetina začne v 6:30.
40:00
39:44
39:37
Dubinského skákavý pokus prohopsal kolem svatyně San Jose.
38:43
Johnson to vůbec nemyslel špatně, z vrcholu levého kruhu vystřelil a jeho rána musela Niemiho opravdu bolet.
38:13
Ofsajd a v něm Jack Johnson.
37:58
Wisniewskiho pokus zachytil jeden ze zadáků domácích a vyhodil puk až k Bobrovskému.
37:44
Za podražení je na dvě minuty vyloučen Bracken Kearns (SJS).
37:26
Hosté v plném počtu, Savard už je na ledě.
37:13
Po vzoru barcelonských přihrávek tiki-taka teď kombinovali domácí Žraloci, ale bylo to tak rychlé, že se jejich experiment ukázal být kontraproduktivním – ani nevystřelili.
36:18
Boylův projektil od modré Bobrovsky chytá.
35:43
MacKenzie vyhazuje až do ruhu za Niemiho brankou, kde spoří čas Letestu.
35:26
Hit Davida Savarda (CBJ) už ale pozornosti rozhodčích neušel, je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
34:53
Demers nevybíravě poslal Jennera k zemi, Boone Jenner to ale zázračně ustál.
34:33
Další icing hostí znamená buly před Niemim.
33:39
Od modré to zkoušel jeden z beků Jackets.
33:15
Wingels z hranice brankoviště dorážel Havlátovu střelu, ale Bobrovsky se stihl bleskurychle přemístit a eliminovat i pokus domácí sedmapadesátky.
33:02
A znovu, další zakázané uvolšní.
32:53
Icing domácích, bude se vhazovat před Niemim.
32:18
Puk se z ničeho nic odrazil k Atkinsovi, Niemi ale vytasil svou lapačku a radost mu s její pomocí sebral.
31:09
Hbitý Foligno si zasekl puk a obešel Brauna, v plné rychlosti ale nedokázal vystřelit.
30:57
30:03
Calvert mohl ve vlastním oslabení vyrovnat, přebruslil obránce Sharks a mířil sám na Niemiho, nedokázal ale puk usměrnit za jeho záda.
29:58
Boyle v pádu ztratil kotouč a něco si teď květnatě vysvětluje s naštvaně vypadajícím Wingelsem.
29:46
Sharks začínají z hloubi vlastního pásma.
29:17
Mezitím se mohl prosadit Havlát, to by ale musel mít přesnější mušku.
28:57
Domácí mají možnost na reparát, James Wisniewski (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za hodně ošklivý krosček na Pavelskiho.
28:29
28:24
Anisimov si na Stuarta nepřišel.
27:28
Následuje minutová přesilovka Columbusu, Johnson už je na ledě.
27:10
Foligno si za brankou udělal panáka z Desjardinse. Dvakrát ho obešel pomocí skvělé kličky, ale žádné nebezpečí pro Niemiho z toho nevyplynulo.
26:29
Poměr sil na ledě se vyrovná, Martin Havlát (SJS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
25:45
A Rus ve službách Blue Jackets vyrazil jedovatici Demerse do ochranné sítě.
25:32
V polovině přesilovky znovu střílel Burns, Bobrovsky připraven.
24:37
Minuta z přesilovky je pryč, Columbus získává cenné vteřinky v útočném pásmu.
23:46
Boyle nekompromisně vystřelil ze středního pásma, ale nejsem si jist, zda to bylo nejlepší možné řešení nadějné situace.
23:28
Jack Johnson (CBJ) je vyloučen na dvě + dvě minuty za držení hole a sekání.
22:54
MacKenzie vyloudil touš na Demersovi, poté se černý kousek pryže dostal k Desjardinsovi, jenž nevával a puk vyhodil do bezpečí.
22:10
Scott Hannan se u hrazení těžko sbírá z rohu, se zkrvaveným obličejem a bolestivou grimasou se sbírá a míří někam do útrob žraločí arény.
20:18
Hosté snižují a tato branka už bude uznána! Thornton z rohu namazal přímo RYANU JOHANSENOVI, jenž z mezikruží přesně trefil mezeru mezi Niemiho betony. Bez asistence.
20:01
První třetina přinesla očekávaný průběh, domácí Žraloci do zápasu vstoupili o poznání lépe a v deváté minutě už vedli 2:0 díky brankám McCarthyho a Hannana. Modrokabátníci se ale dokázali zvednout, vyrovnat hru a vypracovat si několik dobrých šancí. Tu největší měl Boone Jenner, který Niemiho se štěstím překonal, ale rozhodčí Hasenfratz gól neuznal. Druhá třetina začne přibližně v 5:32.
20:00
19:54
Ještě před první sirénou střílel MacKenzie, mířil ale přesně do prostřední části branky a Niemi neměl sebemenší potíž kotouč zachytit.
19:50
Havlát v ofsajdu.
19:23
Bekhendový pokus vracivšího se Marleaua Bobrovsky chytá.
18:51
Thornton v rohu upadl a toho využil Jenner, ale stejně rychle jak puk získal jej také ztratil.
18:39
17:46
Dubinského střela je zblokována a hosté musejí začínat z vlastního pásma.
17:17
Johansen mířil na vzdálenější tyč, ale jeho projektil prosvištěl těsně nad Niemiho brankou.
16:39
Columbus si zahraje druhou přesilovku. Patrick Marleau (SJS) ve středním pásmu podrazil Johansena a je za to ‚oceňen' dvma trestnými minutami.
16:15
Tropp to schytal u hrazení, tvrdým, leč čistým hitem byl poslán k zemi.
15:43
Finský olympionik musel řešit další závar před brankou.
14:53
Anisimovy šikovné ruce se dostaly k dalšímu zakončení, jeho bekhend ale Niemi eliminoval.
13:47
Johnson opět střílel, tentokrát od modré, a ač Niemi jeho střelu neviděl, se štěstím ji vyrazil.
13:04
Niemi opět v pohotovosti, tentokrát to z bezprostřední blízkosti zkoušel Johnson!
12:40
Trma vrma na obou stranách, ani jeden z týmů není schopen přesně rozehrát.
11:23
Anisimov se obtočil kolem svatyně domácích a vypálil velmi nebezpečně. Niemi ale jeho pokus dobře viděl a také ho lapil.
10:05
Buly ve středovém kruhu vyhráli hosté a Jenner mohl hned přidat další – snad už regulérní – branku. Niemi připraven.
10:02
Asi jsem to zařekl, protože hosté mohli vyrovnat zásluhou Boone Jennera. Mladý forvard Blue Jackets nadvakrát protečoval přihrávku Jacka Johnsona do Niemiho branky. Rozhodčí ale gól neuznali z důvodu hry vysokou holí.
09:07
V SAP Center vidíme strhující úvodní desetiminutovku, ve které hrají hlavní roli domácí hráči a Blue Jackets jsou jen v roli komparzistů. Možná se projevuje únava ze včerejšího duelu v Los Angeles.
08:13
Navzdory vysokému pressingu Columbusu se domácím podařilo dostat do útočného pásma a hned je z toho druhá branka! První šanci Burnsovi Bobrovsky skvělým zákrokem zmařil, ale na teč PATRICKA MARLEAUA byl krátký. Asistence: Scott Hannan.
07:21
06:31
Desjardins vybojoval další cenné vteřinky pro Sharks.
05:59
Atkinson přišel o pásmo, Jackets se do něj ale rychle vrací.
05:32
Obrovský závar Niemi jen tak ustál, Calvertovi stačilo jen přehodit jeho beton, nestalo se tak!
05:21
Adam Burish (SJS) vyloučen na dvě minuty za vražení do Nikity Nikitina.
04:37
Nikitin měl napřaženo, jeho střela postrádala přesnost.
03:23
Teď už to ale nestihl a je z toho úvodní branka domácích! Po buly se puk dostal k Sheppardovi, který z otočky vystřelil a JOHN MCCARTHY tečoval puk tak přesně, že Bobrovsky neměl nárok na zásah. Asistence: James Sheppard.
03:17
Thornton to dvakrát zkoušel z ostrého úhlu, ta druhá střela byla o poznání nebezpečnější, protože ji tečoval Burns. Bobrovsky ale přilepil betony k tyčce včas.
02:45
Desjardins a Brown v rohu ztratili puk, poté je napodobil hostující Letestu.
02:18
Další akci Žraloků rozjíždí za vlastní bránou Hannan.
01:39
Demersova střela od modré je zblokována.
00:26
Na druhé straně mohl otevřít skóre Johansen, ani ten ale nezamířil z dobré pozice přesně.
00:21
První – nepřesný – pokus vyslal na Bobrovského Burns.
00:01
Právě jsme v SAP Center byli svědky hymny, utkání co nevidět začne.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Boyle, Stuart, Braun, Demers, Hannan – Marleau, Thornton, Burns – Havlát, Pavelski, Wingels – Sheppard, Kearns, Desjardins – Burish, McCarthy, Brown.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Tyutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Savard – Foligno, Anisimov, Umberger – Jenner, Johansen, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp.

Rozhodčí: Hasenfratz, Kimmerly – Murray, Grandt.
Československá stopa v utkání

Martin Havlát (SJS): 27 utkání, 10 bodů (4+6)
Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se oba celky mezi sebou ještě neutkaly, poslední vzájemný zápas se datuje k loňské sezóně.

21/4/13 San Jose Sharks – Columbus Blue Jackets 3:4
9/4/13 Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks 4:0
11/2/13 Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks 6:2
Columbus Blue Jackets

Modrokabátnící zažívají skvělé období. Po osmizápasové sérii vítězství sice přišlo vystřízlivění v podobě tří porážek, Jackets se ale oklepali a třikrát v řadě vyhráli. V minulém duelu v losangeleském Staples Center podlehli tamním Králům 1:2 po prodloužení, ačkoliv dlouho vedli. Momentálně jim ve východní konferenci patří devátá, nepostupová příčka, ale za jistých konstelací se v případě výhry mohou posunout až na šestou příčku, kterou v současnosti drží newyorští Rangers, jež v noci na dnešek podlehli rozjetému, avšak stále předposlednímu Edmontonu. Mužem s nejoslnivější formou Ohijských je bezpochyby Ryan Johansen (23+21), který bodoval v posledních čtyřech utkáních. Nejproduktivnějším obráncem je James Wisniewski (5+30). Na marodce jsou útočníci Jared Boll, Marián Gáborík a Jack Skille.
San Jose Sharks

Tým ze slunné Kalifornie po celou dobu letošní sezóny pohodlně surfuje na pozicích zajišťujících play-off navzdory zraněním klíčových hráčů Tomáše Hertla, Logana Coutura, Jasona Demerse a bojovníka Raffiho Torrese. Momentálně zaujímají pátou příčku v západní konferenci a trápící se Kačery z Anaheimu, kteří se vyhřívají na první pozici mají na dostřel sedmi bodů. Žralokům se ale proti Columbusu nedaří, poslední čtyři utkání s tímto soupeřem prohráli. San Jose v posledních zápasech střídá výhry s prohrami, když prohru 1:4 v Calgary odčinili s Chicagem (2:1sn), následně podlehli 2:5 Philadelphii a v minulém zápase s Dallasem (2:1p) se vrátili na vítěznou vlnu. Nejproduktivnějším hráčem San Jose je kapitán Joe Thornton, protřelý Kanaďan si připsal už 56 kanadských bodů (8+48) a je druhým nejlepším nahrávačem ligy! o další pozice se dělí Patrick Marleau (22+27) a Joe Pavelski (29+25), nejlepší střelec týmu. Nejproduktivnější obránce Jason Demers (3+21) do utkání vinou zranění nezasáhne.
Dobrý večer, vítám vás u sledování onlajn přenosu z dalšího utkání NHL. Své poslední utkání před olympijskou pauzou odehrají týmy San Jose Sharks a Columbus Blue Jackets od 4:30 našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.