Vyhraná vhazování: 33 – 26
Hity: 15 – 14
Přesilové hry: 4/0 – 5/0
Trestné minuty: 18 – 8
Je dobojováno. Na začátku třetí třetiny se k puku dostal Fiddler a bekhendem poslal Dallas do dvoubrankového vedení. To ještě před polovinou třetí části hry navýšil Roussel, který se prosadil dorážkou Eakinovi střely. Tampa ke konci zvýšila obrátky, dostávala se snadněji před Lehtonena, ale ten zůstal nepřekonatelný, a to i přesto, že Blesky hráli v závěru v šesti proti čtyřem. I tak branka nepadla.
60:00
59:45
Šustrova rána minula hostující klec.
59:11
Fiddler vyvezl kotouč do bezpečí, ale prázdnou branku netrefil, ještě jedna příležitost Tampy vrátit se před Lehtonena.
58:57
Domác pokračují se šesti bruslaři i nadále.
58:43
Jamie Benn (DAL) – 2 minuty hákování.
58:31
Domácí mají výhodu, protože budou hrát přesilovku, Bishop je na střídačce, ale puk je za jeho brankou.
58:05
Tampa ještě zkouší nemožné, ale hosté ji téměř k ničemu nepouští.
57:30
Palát přes celou šíři pásma nabil Stamkosovi, ten branku Kariho Lehtonena netrefil.
56:30
Třetí formace Hvězd dělá problémy především Filppulovi, který se v rohu pásma v kotoučem motal a ne a ne jej dostat od své branky.
56:03
Cole předvedl něco ze svého umění, v útočném pásmu zasekl, nahrál za sebe na Gončara, který ostře vypálil. Bishop byl tentokrát na místě.
55:41
Jamie Benn největší aspirant na první hvězdu zápasu doposud odehrál něco málo přes 20 minut na ledě.
55:41
Domácím se pomalu, ale jistě krátí čas na vyrovnání. Ještě mají více než 4 minuty a čtvrt, ale dohnat tři branky, proti tak zkušenému týmu jakým Dallas Stars bezpochyby je se to zdá až nemožné.
55:20
Tampa střídá, Dallas se snaží o aktivní presink, který domácímu týmu dělá problémy.
54:33
Ač to vypadlo, že Hedman zahnal Stamkose do středního pásma, tak domácí kapitán udržel útočné pásmo a může rozvíjet další akci.
54:15
Do vyhození hostů zasáhla střídačka Stars. Salo tak nemusel nikam spěchat, aby zastavil pronikajícího hráče.
53:52
Ale přesilová hra pro Tampu nezačala nejlépe.
53:41
Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestán tým Dallasu. To se moc nelíbí Lidy Ruffovi, ale čároví rozhodčí se nemýlili.
52:56
Killorn z mezikruží netrefil branku Lehtonena, ten v rozkleku čekal střelu, ale nakonec zasahovat nemusel.
52:17
Dallas už nemusí nikam spěchat, zatím má luxusní náskok. Zajímavostí je, že všech sedm branek dosavadního utkání padlo do stejné branky.
51:45
Horcoff vyváží kotouč po vyhraném vhazování.
51:26
Goligoski poslal puk do útočného pásma,ale Tampa se rychle zmocnila puku a spěchá před Lehtonena, kde si ke střele sjel Brown, jenže neuspěl.
50:56
Garbutt hledal před brankovištěm Roussela, tomu puk přeskočil hůl, to bylo pro Bishopa štěstí.
50:39
Máme tu jednu z posledních reklamních přestávek.
50:25
Hra se zrychlila, Šustr přejel útočnou modrou, ale nedokázal vystřelit, i když se puk k němu ještě vrátil, tak Lehtonen zůstal bez práce.
49:40
Tampa se nemůže dostat do tempa a evidentně ji další dvě branky v jejich síti nepomohly.
47:57
Dallas právě vstřelil branku!
Tak tohle si za rámeček Bishop nedá. Eakinovu střelu Bishop ještě vyrazil, ale než stihl přikrýt vyražený kotouč byl u puku dříve Garbutt, který odrazil puk o domácího brankáře k ANTONIE ROUSSELOVI, který bekhendem dává pátou branku Dallasu. Asistence: Ryan Garbutt, Cody Eakin.
47:43
Purcell objel branku, předal na modrou Keithu Auliemu , jehož střelu našel Lehtonen ve své lapačce. Pro finského brankáře v barvách Dallasu to byl jednoduchý zákrok, protože vystřelený puk viděl po celou dráhu letu.
46:40
Salo předal puk na Thomspona, ten si s protihráčem poradil ve středním pásmu, ale do útočného mu nedovolil vstoupit Daley.
46:17
Ale druhý pokus o vyhození již icingem končí.
46:00
Tampa se usadila v útočném pásmu. Puk nakonec sbírá Eakin, který posílá kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
45:31
Palát a ani následně Aulie si na hostujícího brankáře nepřišli.
44:46
Callahan vystil rozehrávku Dallasu, přešel pře červenou čáru, poslal puk za branku Lehtonena a s Purcellem se jej jali stíhat. Povedlo se jim puk dostihnout.
44:10
Dallas za vlastní brankou s pukem, jeho přední řady střídají.
43:36
Palát předal u hrazení puk Stamkosovi, který nejprve chtěl českému hráči puk vrátit, pak si však vybral jiného Čecha. Andreje Šustra. Jeho střelu Lehtonen viděl a zachytil.
43:00
Bishop vyrazil střelu Jordie Benna. následně se puk odrazil k Rousselovi, který si rovněž na domácího brankáře nepřišel.
42:30
Filppula s Purcellem bojují s přesilou v rohu útočného pásma.
42:00
Malone se pustil do rohu kluziště s Gončarem, který jej svou váhou přetlačil a Dallas může pokračovat v útočném snažení.
41:26
Velká chyba za brankou Bena Bishopa se přihodila domácím. VERNON FIDDLER vybruslil před domácí klec a bekhendem zvyšuje náskok Texasanů. Bez asistence.
41:12
NA druhou stranu rychle spěchal Dallas. Cody Eakin nechal puk v nájezdu 2 na 1 za sebou, jeho akci však dokončil Garbutt.
41:02
Palátova rána z mezikruží se mezi tři tyče nevešla.
40:17
Brewer poslal kotouč okolo hrazení, na modré napřáhl Daley a jeho pokus musel Bishop vyrážet betonem.

Trestné minuty: 18 – 4
Ve druhé části padly dvě branky a obě za záda Kariho Lehtonena. nejprve se prosadil kapitán Tampy Stamkos po přihrávce Ondřeje Paláta. O 5 minut později se první branky v NHL dočkal Andrej Šustr. Více se domácím zatím nepodařilo. Třetí třetina může být ještě hodně zajímavá.
40:00
39:34
Sceviour ještě vybojoval kotouč, poslal jej na Bishopa, který zasáhl holí a poslal puk za svoji branku.
39:15
Seguin se třemi spoluhráči šli na tři domácí, ale Seguin nedokázal před brankou najít své spoluhráče. Domácí mu vypíchli kotouč a spěchají na druhou stranu.
39:00
Do konce druhé části chybí pouhá jedna minuta. A hra se vrátí před Lehtonena, Dallas se uchýlil k vyhození kotouče přes všechny čáry, což značí, že se provinil zakázaným uvolněním.
38:30
Druhá minuta přesilovky už pro Tampu není tak úspěšná, nemůže se navrátit zpět do útočného pásma.
37:24
Dlouho dobu držela Tampa hosty v šachu. několikrát se do kombinace zapojil i Palát, nakonec vypálil Hedman, ale Lehtonen jeho pokus vyrazil a následně se Dallas osvobodil.
36:35
Nakonec za držení si půjde odpočinout Ryan Garbutt. Domácí dostávají šanci na vyrovnání. Dallasu se ani tentokrát nepovedlo využít poměrně dlouhou přesilovku.
36:33
Callahan ve snaze vyhodit puk byl zahákován.
36:00
Ještě 32 sekund do návratu Ryana Maloneho.
35:20
Poté co domácí vyhodili, tak se Dallas do útočné třetiny vrátil, znovu se střelou zaskvěl Gončar, jeho pokus Bishop vyrazil.
34:45
Tampa se pokusila několikrát vyhodit, ale Gončar na modré čáře vždy puk udržel.
33:47
Tak a mohlo být vyrovnáno. Filppula se dostal do samostatného úniku, ale ač tísněn obráncem dokázal bekhendem zakončit. Lehtonen jeho pokus vyrazil. Kučerov přispěchal pozdě.
33:04
Domácí se zatím brání dobře, především prim v tom hraje Filppula.
32:48
Palát mohl vyvést puk z obranného pásma, ale puk podržel a pak poslal obloučkem na spoluhráče, který jej poslal až za Lehtonena.
32:31
Seguina zasáhl vysokou holí Ryan Malone a dostává 2 + 2 minuty za svůj prohřešek.
32:28
A další icing Dallasu.
32:03
Po předchozí šanci Kučerova, kterého Lehtonen vychytal se hostující tým nepřesnou rozehrávkou dopustil zakázaného uvolnění.
31:20
Callahan to zkusil i v pádu, ale puk před Lehtonena neprošel. Dallas obrací hru, jenže útočnou modrou dobře střežil Aulie.
30:32
Hedman předal na Johnsona, který na červené upadl a tak se k puku dostal Garbutt.
30:16
Hedman propadl na útočné modré, jeho minelu napravil Salo, Dallas se následně dostal do ofsajdu.
30:03
Znovu v akci agilní Ryan Callahan, ten je nejčastějším zaměstnavatelem Lehotonena, ale ani teď jej nedokázal překonat.
29:26
Thompson se objevil mezi kruhy zcela volný, když mu na hokejku přišla přihrávka zpoza branky. Domácí borec netrefil puk přesně a ten končí v rohu útočného pásma.
28:44
Kučerov dovezl kotouč do útočného pásma, ale od mantinelu nemůže dát branku.
28:24
Hra se na chvíli přesunula mezi modré čáry.
27:57
Palát hledal mezi kruhy Stamkose, tomu puk utekl, na modré napřáhl Salo a Lehtonen našel jeho projektil ve své rukavici.
27:26
Po první třetině se zdálo, že je utkání rozhodnuto a najednou je tu zas o co hrát. Bishop si připisuje další úspěšný zákrok po střele Eakina.
26:44
Tampa právě vstřelila branku!
Ryan Malone od modré čáry vystřelil, Lehtonen jeho pokus vyrazil pouze ke sjíždějícímu ANDREJI ŠUSTROVI, který dává svůj první gól v NHL. Asistence: Ryan Malone, Nate Thompson.
26:37
Po několika přihrávkách se o střelu přihlásil Tyler Johnson, Lehtonen byl na místě připraven.
26:15
Salo poslal kotouč do útočného pásma, kde jej za brankou sbírá Stamkos.
25:40
Eakin a jeho jedovka od pravého kruhu minula domácí branku, Bishop se za střelou pouze podíval.
25:25
Tampa sice dostala puk do střední části kluziště, tam o něj přišla a jen díky ofsajdu byl zastaven rozjezd Eakina.
24:45
Po vyhrané vhazování Tampa střílí, Lehotnen vyráží do rohu.
24:41
Znovu v akci Johnson, a znovu úspěšný Lehtonen.
24:16
Hra získala na obrátkách a především kari Lehtonen se má co ohánět, aby podruhé neinkasoval. Johnson se natlačil před jeho brankoviště a jen díky vytrčenému betonu domácí hráč neskóroval.
23:30
Lehtonen se štěstím odolal náporu Stamkose, na druhou stranu spěchá Seguin, ale ani on na Bishopa recept od pravého hrazení nenašel.
23:05
Minuta přesilové hry je za námi, ale domácím se tato přesilovka vůbec nedaří.
22:05
Sami Salo (TBL) – 2 minuty držení protihráče.
21:57
Tampa snižuje na rozdíl dvou branek. Palát posunul puk na STEVENA STAMKOSE, který nedal Lehtonenovi tentokrát šanci. Asistence: Ondřej Palát, Victor Hedman.
21:53
Hedman zkoušel nabídnout teč střílenou přihrávkou, ale ta zůstala nevyslyšena.
21:45
Další přerušení před Lehtonenem.
21:34
Hosté v plném počtu, ale musí se neustále bránit náporu Tampy.
21:27
Salova střela od modré našla přesně postaveného Kariho Lehtonena, ten puk udržel na své výstroji.
21:08
Další vyhození hostujícího týmu.
20:38
Callahan ani Stamkos neudrželi puk na svých hokejkách a Dallas vyhazuje.
20:08
Goligoski poslal puk za Bishopa, takže Tampa začíná druhou část od své branky.

Trestné minuty: 12 – 2
Po první třetině to s Tampou vypadá velice špatně. Dvakrát se prosadil Jamie Benn a jednou Tyler Seguin. Domácím se zatím nedaří před Bishopem usadit. Na začátku druhé dvacetiminutovky budou dohrávat ještě více než minutu a půl přesilovou hru.
20:00
19:40
Tampa začala přesilovku prohraným vhazováním a musí se vrátit až za Bishopa.
19:34
Antonie Roussel (DAL) – 2 minuty sekání.
18:26
Jamie Benn vyhrál vhazování TYLERA SEGUINA, který posunul na Jordie Benna, sám objel mezi kruhy, kam mu puk hostující obránce vrátil. Seguin si puk přikopl správně na hůl a střílí třetí branku svého týmu. Asistence: Jordie Benn, Jamie Benn.
18:19
Icing na druhé straně.
17:42
Callhan na červené sklepl na Filppulu, ale ten se do střelecké pozice nedostal, Callahan chtěl ještě situaci zachránit, ale hosté vyřešili situaci na výbornou.
17:30
Hosté se nakonec osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
17:16
Tampa opravdu přidala na obrátkách, Kučerov v útočném pásmu, ale nemůže se vymotat k zakončení.
16:18
Dallas se pokouší napadat v jednom muži, ale ne příliš se jim to daří. Na druhou stranu rychle spěchal Johnson, ale Lehtonen jej vychytal.
15:40
Po vyhraném vhazování se Dallas rychle přesunul před Bishopa, který betonem vyráží další ohrožení jeho branky.
15:24
Lehtonen ukryl střelu Alexe Killorna do své široké rukavice. První vážnější šance před hostující brankou.
15:00
Dallas vyhrál vhazování, a poslal obloukem puk do středního pásma, obrana Tampy musí rychle otáčet.
14:55
Zakázané uvolnění Hvězd vrátí hru před Kari Lehtonena.
14:03
Callahan se dostal do střelecké pozice, ale přes obránce nedokázal vystřelit, podporoval jej ještě Filppula, ale ani on se ke střele nedostal.
13:06
A zatím to dělá velmi dobře, protože obrana Dallasu se rozhodla ještě pro jednu otáčku okolo vlastní branky.
12:38
Domácí jsou v plném počtu, ale musí se znovu bránit nájezdům Dallasu.
12:00
Callahan s Filppulou dovezli kotouč až za branku Lehtonena, kde o něj přišli. Dallas rychle spěchá znovu před Bishopa.
11:33
Ještě minuta z vyloučení Gudase.
11:00
Tampa posílá puk za Lehtonena, který za vlastní brankou krotí vyhozený kotouč.
10:39
Do konce přesilové hry Dallasu chybí ještě 1 minuta a 55 vteřin.
10:31
Bishop proti Bennovi udržel beton u své levé tyči a tak je vedení Dallasu pouze dvou brankové.
09:48
Gončarův pokus od modré čáry byl zblokovaný, Callahan usměrnil kotouč do rohu kluziště.
09:20
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
09:12
Po velkém závaru Bishop udržel puk před brankovou čárou, téměř všichni bránící hráči Tampy byli na brankovišti.
08:52
Dallas zatím s přesilovkou nenakládá, tak jak by si představoval.
07:33
Tak Radko Gudas nakonec dostává trest ve hře. Dallas bude hrát 5 minut přesilovku.
07:33
Gudas chtěl trefit Roussela, ale ten mu uhnul, při pádu mu povolila helma.
07:10
Calllhan ani Gudas Lehtonena neohrozili, protože se povedlo hostům obě střely zablokovat.
06:40
Tampa je z vývoje velmi zaskočená, Kučerov pouze posouvá kotouč z vlastního obranného pásma do toho středního.
05:37
A je to o dvě branky. Znovu se stává střelcem JAMIE BENN, který před brankou tečoval střelu Ryana Garbutta mimo dosah Bena Bishopa. Asistence: Ryan Garbutt, Vernon Fiddler.
05:31
Fiddler ještě udržel útočné pásmo a Dallas může dobývat znovu Bishopovu branku.
04:56
04:25
Palát osvobozuje svůj tým, Gončar svádí sprintérský souboj s Callahanem, vyhrál jej.
04:02
Po vyhraném vhazování se Dallas musí vrátit až ke své brance.
03:57
Další akci Hvězd zastavuje ofsajd. Hosté však drží Tampu před jejich brankou.
03:11
Po Goligoskeho přihrávce vystřelil Jordie Benn, ale branku Bishopa netrefil, Filppula dostal puk alespoň do středního pásma.
02:56
Za hákování odchází na trestnou lavici Ryan Malone.
02:40
Tampa se znovu vrátila před Lehtonena, ale ani tentokrát hostující brankář zasahovat nemusel.
02:03
Purcell dostal puk do pásma, ale na celou akci byl zcela sám a proti dvěma protihráčům se neprosadil.
01:34
Hra se přesunula do středu hřiště, domácí tým se snaží o větší aktivitu, která se jim nedaří.
00:40
Tak to je rychlá branka! Alex Goligoski dostal u modré přihrávku zpoza branky, nahrál na druhé tyči volnému JAMIE BENNOVI, který měl snadnou práci a zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Alex Goligoski, Tyler Seguin.
00:07
Domácí vyhráli úvodní vhazování, ale začínají až za vlastní brankou.
00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Šustr, Brewer, Aulie – Purcell, Stamkos, Brown – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Thompson, Malone.

Dallas Stars: Lehtonen (Thomas) – Daley, Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Gončar, Nemeth – Ničuškin, Seguin, Jamie Benn – Garbutt, Eakin, Roussel – Sceviour, Fiddler, Horcoff – Chiasson, Jeffrey, Cole.

Rozhodčí: Leggo, Kozari – Galloway, Racicot.

Tampa Bay Lightning

Domácím jsou zatím na 4. místě ve Východní konferenci. V 77 utkáních nasbírali 93, při skóre 226:207. Zatím to vypadá, že Bleskům play-off nemůže uniknout. Tým vede především Ondřej Palát, Valtteri Filppula či Steven Stamkos.

Kanadské bodování
1. Valtteri Filppula – 72z – 57b (25+32)
2. Ondřej Palát – 77z – 54b (20+34)
3. Victor Hedman – 70z – 49b (12+37)
Dallas Stars

Hosté jsou zatím na postupovém místě do play-off, ale ještě o něj svedou litý boj hlavně s Phoenixem. V dosavadních 76 utkáních nasbírali 85 bodů. Svým soupeřům nastříleli 220 branek a o 4 méně dostali.

3. Alex Goligosk – 75z – 38b (5+33)
Dobré ráno, vážení sportovní přítele. Základní část NHL se pomalu blíží ke svému konci. Zbývá již sehrát pouze několik utkání. My se dnes zaměříme na utkání Blesků z Tampy s Hvězdami z Dallasu. Utkání začíná v 1 hodinu po půlnoci ze soboty na neděli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.