Tampa - Flyers | ONLINE | 28.11.2013 01:30 | NHL 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL) (1+0)
Andrej Šustr (TBL) (0+1)
Richard Pánik (TBL) (0+0)
Jakub Voráček (PHI) (0+0)
Tři hvězdy utkání:

1. Viktor Hedman (TBL) (2+1)
2. Vincent Lecavalier (PHI) (1+0)
2. Tyler Johnson (TBL) (1+1)
Hráči Philadelphia Flyers se v dnešním utkání dokázali začít prosazovat až v jeho úplném závěru. A to už bylo pozdě. Domácí Tampa Bay položila základ svého úspěchu dvěma vstřelenými brankami ve druhé periodě a následně ještě Bolts přidali dva zásahy v závěrečné části. Lightning tedy nakonec berou výhru z domácího ledu 4:2 a připisují si poměrně zasloužené body do tabulky. Svého supeře dnes přestříleli 35:21.
60:00
Konec zápasu.
59:50
Víc už se toho ale nestane, Tampa si výsledek 4:2 pohlídá a bude brát z dnešního utkání výhru.
59:43
Ještě se bude vylučovat. Hosté nezvládli situaci po závěrečných situacích a jak hráč Philadelphie, tak hráč Tampy ještě inkasují dvě minuty za své zákroky.
59:27
Tampa právě vstřelila branku!
Je rozohdnuto. Philadelphia sice dlouho kličkovala za brankou svého soupeře. Avšak TYLER JOHNSON slušivě vybojoval kus černé gumy na hranici vlastního obranného pásma a směle se vydal dopředu. Přebruslil své soupeře a už neměl problém poslat kotouč to odkryté branky Letců. Bez asistence.
59:12
Hosté odvolávají brankáře a zkoušejí hru v šesti mužích!
58:59
Philadelphia právě vstřelila branku!
Ale pozor! Hned vzápětí je tu druhá vstřelná branka hostů z Philadelphie. Akce, která na samém počátku nevypadal nijak vážně, končí v síti Lindbäcka. Od modré se opravdu pořádně napřáhl MARK STREIT, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Navíc Anders Lindbäck téměr nic neviděl a touš se zahoupal v pravém horním růžku jeho branky. Asistence: Claude Giroux.
58:07
Philadelphia právě vstřelila branku!
I když hostující přesilová hra na samém počátku nevypadala vůbec dobře, přeci jen se nakonec Flyers trefují. U levé tyče a na levé straně brankáře Anderse Lindbäcka se uvolnil ještě v minulé sezóně hráč Blesků VINCENT LECAVALIER, jenž snižuje na rozdíl svou branek. Nutno dodat, že dostal na zlatém podnosu nádhernou přihrávku od Braydena Schenna. Asistence: Brayden Schenn, Mark Streit.
57:04
Flyers se zatím v přesilové hře drží hodně vzadu, soupeř jim nedává příliš prostoru rozehrát směrem do útoku.
56:36
Opět se vylučuje. Dvě minuty za sekání dostává domácí hráč a střelec dvou branek Bolts Viktor Hedman (TBL).
56:18
Domácí Bleskové se očividně také hodně soustředí na obranu, určitě chtějí dopřát nulu svému dnes velice dobře chytajícímu brankáři.
55:14
Tentokrát střela od modré, kterou vysílá na soupeřovu branku obráce Salo, Emery stihl jít včas k ledu.
54:30
Dobrá kombinace mezi Valtterim Filppulou a Martinem St. Louisem, šli dva na jednoho. první zmiňovaný ještě vracel na St. Louise, ale ten už zakončit z první nedokázal.
54:03
Další hráči na trestné lavici. K bitce sice nedošlo, ale rozhodčí trestá za předchozí situaci. Dvě minuty za sekání dostává Keith Aulie (TBL), stejně dlouhý trest za napadení inkasuje Braydenn Schenn (PHI).
53:51
Tohle nevypadalo vůbec beznadějně. Hráči Flyers zkoušeli poslat kotouč na teč před brankoviště, jenže nikdo jej nezasáhl.
53:20
Po velice dobrém střídaní Tampa Bay vyhazuje až na zakázané uvolnění.
52:52
Hned další dva důležité zákroky si vzápětí připisuje strážce svatyně Philadelphie Flyers.
52:08
Thompson a Hedman se společně vydávali na útočný výlet před Emeryho branku. Druhý zmiňovaný zakončoval, ale pouze z dálky. Takže brankář Flyers nebyl překvapen.
51:42
Hra přerušena, vhazovat se bude po levice gólmana Anderse Lindbäcka.
51:15
Scott Hartnell posílal přihrávku z otočky před branku, na jeho puk ale nikdo ze spoluhráčů v bílých dresech nečekal.
50:33
Dobrý důraz Philadelphie za vlastní brankou znamená pro hosty úspěšně ubráněnou šanci soupeře.
50:18
Lightning už také potřebovali provětrat výstroj soupeřova brankáře, a tak vysílají touš na jeho svatyni. Emery zakrývá lapačkou.
49:26
Opětovná pozice střílet pro Simmondse, hosté šli hned tři na jednoho, avšak nakonec ani nezakončili v této výhodné pozici.
48:52
Vůbec špatně si po získání kotouče na svou hůl nepočínal philadelphský Simmonds, jenže ani on nenašel volného spoluhráče pro nahrávku.
48:35
Znovu přerušená hra z důvodu zakázaného uvolnění.
48:21
Raffl šel sám do útočného pásma proti dvěma obráncům Tampy. Neměl komu nahrát, tak alespoň nahodil puk na branku. Kus černé gumy končí v ochranné síti.
47:50
Podobný prohřešek, jakého se před chvíli dopustili Bolts, také na druhé straně. Icing Philadelphie.
47:08
Další nepřesná rozehrávka mohla Flyers opět mrzet, Hartnellovi utekl kotouč a jen tak tak se nedostal na hůl najíždějícímu soupeři.
46:40
Domácí byli nuceni vyhodit až na zakázané uvolnění, hra se vrací před jejich branku.
46:25
Vhazovat se bude po pravici Anderse Lindbäcka, ten si dnes může připsat čisté konto.
45:00
Tampa právě vstřelila branku!
Po oslabení domácí Lightning využívají také přesilovou hru. Dvojnásobná početní výhoda nakonec zamotala obráncům Philadelphie hlavu. Záhy po kombinaci na modré čáře se dostal puk těsně před brankoviště k VIKTORU HEDMANOVI, jenž svým druhým gólem v zápase střílí branku z velice rychlé otočky. Puk nasměroval k pravé tyči svatyně Philadelphie a Ray Emery neměl moc šancí, puk přes stojící hráče neviděl. Asistence: Teddy Purcell, Valtteri Filppula.
44:13
Zatím se Tampa dostala ke dvmě střelém, střelecké pokusy po kombinacích během dvojnásobé přesilovky ale Emery kryje.
43:43
Vylučovat se bude hned vzápětí znovu. A to znamená přesilovku pro Bolts pět na tři! Trest dostává za vražení na hrazení Niclas Grossman (PHI).
43:18
Teď jsou ale Flyers oslabeni. Dvě minuty za sekání dostává Scott Hartnell (PHI).
43:12
Philadelphia už delší dobu pobývá v útočném pásmu. Takový obraz hry jsme v předchozích dvou periodách vůbec neviděli.
42:44
Možnost skórovat i na druhé straně, po šanci Schenna Linbäck krotí letící puk nad brankovištěm.
42:37
Střelecky velmi aktivní Teddy Purcell se už už chystal na svůj další střelecký pokus, když mu v poslední chvíli touš z hole vypíchl soupeř.
42:00
Na druhé straně měl na levém křídle dostatek prostoru domácí Johnson. Zdálo se, že má dobře posazený puk na hokejce, avšak nakonec míjí zařízení.
41:05
Tampa se musel delší dobu soustředit na obranu, tak raději vyhazuje až na zakázané uvolnění, čímž dostává puk do bezpečí.
40:48
Teď už sice Hartnell tropí nebezpečí za brankou Anderse Lindbäcka, ale nenašel nikoho volného před svatyní.
40:20
Vhazování sice vyhráli Flyers, ale nedokázali si s pukem poradit, pouze vyhazují na soupeřovo území.
40:01
Začala třetí třetina.
Na pořadníku je začátek třetí periody. Za malou chvíli se bude vhazovat úvodní buly závěrečné části.
Philadelphia bude muset ve třetí třetině vstřelit minimálně dvě branky, pokud chce pomýšlet na zisk bodů z tohoto zápasu. Naopak Bleskové mají jasný úkol – hrát zodpovědně do obrany a případně přidat nějakou branku navrch, která by jim pojistila dnešní případné vítězství.
Střely na branku ve druhé třetině

Tampa Bay Lightning: 11

Philadelphia Flyers: 5
Dvě rychlé branky ve druhé třetině dostaly domácí Lightning do vedení 2:0, které budou hájit v průběhu závěrečné dvacetiminutovky. Philadelphia nevyužila ani přesilovou hru, navíc v jedné z nich gól sama dostala. To se prosadil Richard Pánik. K tomu všemu Flyers vystřelili pouze pětkrát za třetinu a potřebují tak svou hru směrem dopředu hodně zlepšit.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:34
Poslední vteřiny druhé části probíhají za brankou Anderse Lindbäcka, ten je ale i nadále při svých zákrocích velice jistý.
39:00
Teddy Purcell našel volného Killorna a ten zase napravo stojícího Kučerova. Poslední zmiňovaný vystřelil těsně mimo pravou tyč.
38:25
Jakub Voráček nahodil puk za branku na Hartnella, jenže ten už si při svém počínání s kotoučem na holi tak dobře nevedl.
37:54
Tampa Bay se snaží velice aktivně bránit vlastní modrou čáru a hlídat tak výpady soupeře před jejich brankáře.
37:18
Veliká šance i na druhé straně, po pravici Anderse Lindbäcka byl volný Schenn, jenže trefil pouze připravené betony domácího brankáře.
36:46
Teddy Purcell trefuje střelou z větší dálky horní tyč Emeryho branky!
36:28
Flyers už jsou v plném počtu a v dalším oslabení jsou úspěšní.
36:11
V poslendích vteřinách přesilové hry pracuje s pukem za brankou Killorn. Poslal na Brown před brankoviště, ten zakončuje do výstrojem gólmana Philadelphie.
35:30
Znovu chyba Tampy Bay, nyní ji o pásmo připravila chyba v rozehrávce.
34:51
Bolts nádhernou kličkou na modré čáře získali útočnou třetinu a už se zdálo, že vystřelí. Jenže puku se zmocnili Flyers a vyhodili až k Linbäckově brance.
34:28
Chystá se další vyloučení, tentokrát si jde za katr sednout hráč Philadelphia Flyers Braydon Coburn (PHI). Provinil se hrou vysokou holí.
33:58
Killorn neměl vůbec špatnou pozici, kterou si vytvořil po dobré hře v útočném pásmu u mantinelu. Jenže než se stačil dostat k zakončení, soupeři jej dokázali zastavit.
33:29
Tampa Bay zároveň přežila vlastní oslabení a hned může být o něco veselejší než ještě před pá minutami. Flyers budou potřebovat nějaký nový herní impuls.
32:16
Tampa právě vstřelila branku!
Nádherný gól v oslabení! Flyers udělali obrovskou chybu v rozehrávce na hranici útočného pásma a okamžitě jsou za tento omyl potrestáni. Bleskové ujížděli v přečíslení hned dva na jednoho. Viktor Hedman vystřelil, jeho pokus ještě Ray Emery zastavil. Jenže gólman Letců vyrazil puk přímo na hůl ONDŘEJI PALÁTOVI, který střílí kotouč do úplně odkryté branky. Na tohle už gólman Philadelphie určitě dosáhnou nemohl, je to 2:0. Asistence: Victor Hedman, Andrej Šustr.
31:36
A znovu modrobílí posílají kus černé gumy alespoň za polovinu hřiště, kde si soupeř z Philadelphie nemůže tvořit větší šance.
31:03
Bolts se daří okamžitě vyhodit puk až k Emerymu, zatím nemají domácí hráč s bráněním tohoto oslabení.
30:55
Trest za hákování dostává domácí hráč Alex Killorn (TBL), který tak na dvě minuty oslabí svůj tým.
29:15
Tampa právě vstřelila branku!
Tak jsme se konečně dočkali první branky zápasu, dává ji domácí Tampa Bay. Střeleckou smůlu, kterou Bolts doposud měli, si vzápětí vybrali velice pohlednou brankou. VIKTOR HEDMAN střílel po úrovní brankové čáry z prakticky nulového úhlu a tímto pokusem podél tyče úplně překvapil Raye Emeryho, který už nestačil regovat a utěsnit míto u levé tyčky své svatyně. Zhruba v polovině základní hrací doby se tak Lightning ujímají vedení. Asistence: Nate Thompson, Tyler Johnson
28:40
Na druhé straně hrací plochy se mohl sám hnát dopředu Nikita Kučerov, avšak nakonec jej obránci Flyers zavčas dostihli a při zběsilém úniku jej zastavili.
28:21
Claude Giroux zažil velice dobré střídání, znepříjemnil život hned několika hráčům soupeře a nakonec se dostal i k zakončení.
27:56
Jakub Voráček mohl mít dost dobrou šanci na pravé straně brankoviště Bolts, jenže jeho střela zápěstím vyražena.
27:25
Tampě následně odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací zpět před Lindbäcka.
26:55
Read se hnal sám do třech hráčů Lightning, dostal puk do útočné třetiny, jenže Lindbäck musel zasahovat pouze lehkým zákrokem.
26:43
Chyby soupeře v útočném pásmu se okamžitě snažil využít domácí Purcell, ale jeho střela skrytá za dvěma hráči končí v lapačce Emeryho.
26:29
Čeká nás komerční přestávka, ještě před tím si na druhé straně zásah lapačkou připisuje domácí brankář Anders Lindbäck.
26:20
Další zákrok pro Emeryho, vyražený puk do rohu kluziště.
26:00
Jak Hartnell, tak Eric Brewer dostávají trest za rvačku a oslabují tak svůj tým.
26:00
A máme tu první bitku. Proti sobě se velmi zběsile vrhli hostující Hartnell a domácí Brewer. O něco byl v bitce nakonec úspěšnější hráč Flyers.
25:16
Odehráno pouze dalších pár vteřin a hra znovu přerušena, tentokrát puk mimo dosah hrací plochy.
25:06
Už zase se hráči v modrých trikotech dlouho motali kolem brankoviště Flyers. Emery tedy raději přidrží kotouč, aby si zbytečně netropil problémy.
24:36
Veliká šance pro Tampu Bay. Domácí Brown už si vytahoval Raye Emeryho z branky, ale hostující brankář ještě dokázal proti svému soupeři vystrčit pravý beton a zastavit jeho zakončení do odkryté branky.
24:06
Za brankou krouží jako jestřáb s pukem Fin Filppula, jenže byl sám. O kus černé gumy vzápětí velmi rychle přichází.
23:31
Thompson rychle posouval na před branku najíždějícího Aulieho, ovšem v poslední chvíli obránci Letců zasáhnout do této zajímavé přihrávky.
22:46
Crombeen získal puk na modré čáře. Na nic nečekal a okamžitě pálil, jeho střel zápěstím končí po Emeryho vyražení v ochranné síti.
22:08
První zákrok této třetiny pro Anderse Lindbäcka, vážnější problémy s pokousem soupeře na jeho branku ale neměl.
21:33
A teď ani jeden z týmů nemá moc chuti rychleji útočit. Hráči si spíše jen podávají kotouč ve středním pásmu.
20:45
Už se také Philadelphia snaží uklidnit hru na svých holích a nedělat zbytečné chyby v rozehrávce. Zatím se ale nemůe dostat za hranici modré útočné čáry.
20:15
Domácí, zdá se, budou chtít udržet nastolené tempo z první třetiny. Hned po buly se vydali všemi silami před branku soupeře, ke střele s ovšem nedostali.
20:01
Začala druhá třetina.
Už se blíží začátek prostřední části zápasu. V závěru první třetiny hokej nabral na trošku svižnějším tempu. Doufejme, že se podobný obraz hry bude odehrávat také v následujících minutách.
Střely na branku v první třetině

Tampa Bay Lightning: 14


Philadelphia Flyers: 7
Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Tampou Bay a Philadelphií. Ačkoli domácí svého soupeře během prvních dvaceti minut přestříleli dvojnásobným počtem pokusů, největší šanci měli Flyers. Konkrétně to byl Simmonds, jenž neproměnil trestné střílení. Na první gól si tedy budeme muset počkat minimálně do další dvacetiminutovky.
20:00
První třetina skončila.
19:28
První třetina se nejspíše dohraje převážně ve středním pásmu.
19:06
Opět velmi aktivní Lecavalier za branku, na stejném místě ale o pár vteřin později o puk přišel.
18:50
Vincent Lecavalier se dostal po rychlé přihrávce od spoluhráče za modrou čáru. Dopřál si ještě jednu zdařilou kličku a nakonec z větší dálky zakončil bekhendem. Linbäck zatím stoprocentní.
18:07
Thompson vzal situaci v útočné třetině na sebe a vystřelil z otočky, Emery vyráží pravým betonem do rohu kluziště.
17:13
A hned Flyers stouplo sebevědomí, Lindbäck si připisuje další dva rychlé a jisté zákroky.
16:46
A výtečně Anders Lindbäck. Simmonds se pokusil o pěknou kličku do forhendu. U pravé tyče své branky byl ale domácí gólman připraven betonem. Stále se hraje 0:0.
16:46
Zatím největší šance zápasu, Simmonds ujížděl sám na branku. Neproměnil, ale byl faulován a nájezd si zopakuje. Rozhodčí totiž přikázal trestné střílení.
16:21
Purcell na nic nečekal a okamžitě po vhazování na pravém kruhu pálil. Puk si zaskákal napříč brankoviště a hned jej zase chytá Ray Emery do své hbité rukavice.
16:18
Ačkoli mají domácí Bolts zatím více střeleckých pokusů, stejně jako Flyers se zatím ještě nedostali k nějaké tutové šanci. I proto je skóre stále bez branek.
16:18
Situace se rychle vrací na druhou stranu, kde si Emery v brance pensylvánského týmu připisuje další zákrok, třebaže docela snadný.
15:40
Vše se pokoušel v útočném pásmu změnit Claude Giroux, ale ani jehéo počínání s pukem nebylo tak dobré, jak by si kouč Philadelphie představoval.
14:53
Když už se Bleskové nemohou dostat sami před soupeřova brankáře, snaží se alespoň držet co nejdále od Lindbäcka. Zatím se zdá tato taktika jako velmi účíná, Flyers se prakticky ještě nedostali do vážnější šance.
14:06
Martin St. Louis hledal na středovém kruhu volného Filppulu, jemuž po pěkné přihrávce sklouzl kotouč z hole.
13:49
Andrej Šustr se snažil dotlačit puk skákající po brankovišti za Raye Emeryho – nepovedlo se.
13:05
Další dobré záložení akci Tampy Bay, Purcell ale nakonec nepřesně přihrál na modrou čáru a domácí hned přichází o výhodu na území soupeře.
12:16
Philadelphia se snažila využít vyhraného vhazování v útočném pásmu, rychlostí naladěný Lecavalier ale rychle o touš za brankou soupeře přichází.
11:25
Thompson před sebou viděl na modré čáře volný prostor, tak se pokusil nahodit kotouč na branku. Končí ale mimo.
10:32
Letci se dostávají do útočné třetiny pouze pomocí nahození, což není pro bílooranžové zatím příliš výhodná taktika.
09:59
I tentokrát to byl fin Filppula, kdo prověřil pozorného brankáře Flyers.
09:33
Mohl se to pokusit změnit hostující Schenn, jenže při pokusu o přechod na území soupeře byl velmi brzy zastaven.
09:13
Domácí jsou zatím určitě delší dobu na kotouči a tvoří si i vyloženější šance.
08:53
Opětovný pokus Tampy Bay. Za brankou se s pukem vytočil Richar Pánik, Emery opět připraven zasáhnout lapačkou a zakrýt kotouč.
08:35
Před první komerční pauzou si ještě jednu střelu do statistiky připsal i kapitán Martin St. Louis. Povedený zákrok Emeryho.
08:13
Filppula srdnatě bojoval o puk, jeho střela zápěstím končí těsně vedle levé tyčky.
07:33
Pensylvánští se snaží využít momentu překvapení, hned po uplynutí Voráčkova trestu si domácí Linbäck připsal dva těžší zásahy.
07:10
Letci už jsou v plném počtu.
06:40
Flyers vyhodili už petkrát a dokonce se málem pustili do útoku ve vlastním oslabení. Tato přesilovka určitě nepatří pro Bolts mezi ty dobré.
06:06
A stejná situace se opakuje i podruhé a potřetí, Bolts se ještě nedostali k pověstnému přesilovkovému deštníku.
05:31
Jenže početní výhoda Lightning nezačíná příliš úspěšne, Philadelphia se okamžitě osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
05:04
Sledujeme první dnešní vyloučení. Dvě minuty za hákování si na trestnou lavici míří odsedět český útočník Jakub Voráček (PHI).
04:37
Letci teď mají trošku mezery v obraně, snažil se toho střelou na vzdálenější tyč využít domácí Hedman – neúspěšně.
03:56
Hezká kombinace Bolts za hranicí modré čáry, St. Louis a Filppula se ovšem k zakončení nedostali. Hrají Flyers.
03:32
Rychlá přihrávka na Purcella, jenž byl ale v útočném pásmu sám proti dvěma hráčům v bílých dresech.
02:42
Nikita Kučerov se rychle dostal do mezikruží a tam zkusil rychle vystřelit, trefil pouze vyrážečku soupeřova brankáře.
02:21
Postavení mimo hru, do kterého se dostali hostující hráči.
01:58
Thompson si vytvořil slibnou šanci kolem pravé tyče, ale jeho zakončení v dobré pozici bylo nepřesné.
01:36
Po Killornově lehkém nahození bekhendem si Ray Emery připisuje první dnešní zákrok v brankovišti Letců.
00:57
O něco lepší už bylo aktuální počínání Flyers, Simmonds dostal kus černé gumy alespoň do útočné třetiny.
00:16
Na úvodním vhazování vyhráli hosté z Philadelphie a okamžitě hledali mezery v obraně Bolts, jenž první pokus založení akce přes modrou čáru úspěšný nebyl.
00:01
Utkání právě začalo.
Do úvodního vhazování zbývá posledních pár okamžiků, zápas je připraven vypuknout.
Ještě než začneme, musíme zmínit také jméno Vincenta Lecavaliera, který poprvé od přestupu do Philadelphie nastoupí proti svému bývalému zaměstnavateli. Hráč dlouho hájící barvy právě Tampy Bay, se dnes na místo činu vrací v dresu Flyers. Bude slavit on, nebo jeho někdejší spoluhráči?
V brance domácích Lightning dnes odstartuje Anders Lindbäck, zatímco k hájení svatyně Flyers se připravuje Ray Emery. Kdo z nich nakonec bude mít po závěrečné siréně větší radost?
Úvodní sestavy:

Tampa Bay Lightning: Lindback – Carle, Šustr, Salo, Hedman, Brewer, Barberio – Brown, Filppula, St. Louis – Kučerov, Killorn, Purcell – Palát, Johnson, Pánik – Aulie, Thompson, Crombeen

Philadelphia Flyers: Emery – Coburn, Timonen, Streit, Grossman, Gustafsson, Chenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Lecavalier, Schenn – Read, Couturier, Downie – Raffl, Hall, Rinaldo.
Československá stopa v utkání

Ondřej Palát (TBL) (3 + 3)
Radko Gudas (TBL) (1 + 5)
Andrej Šustr (TBL) (0 + 5)
Richard Pánik (TBL) (1 + 9)
Andrej Meszároš (PHI) (0 + 1)
Jakub Voráček (PHI) (3 + 9)
Vzájemné zápasy

Naposledy se oba týmy potkaly na v hale, kde se utkají i tentokrát. Před fanoušky Tampy Bay Lightning zvítězili Bolts proti svému soupeři výsledek 4:2. To vše bylo ještě v minulé sezóně 2012/2013.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa zatím patří mezi hodně světlé stránky letošní sezóny NHL. Vždyť ještě v minulém ročníku se na pozici, jakou aktuálně okupuje, ani zdaleka nedívala. O to větší obdiv Bolts za své výsledky zaslouží, když nedávno ztratili svou střeleckou hvězdu
Stevena Stamkose (14 + 9). On ale naštěstí pro Lightning není jediný, kdo rád dává góly a přidává i slušnou řádku asistencí. Dalším takovým je bezpochyb zkušený Martin St. Louis (10 + 14), jenž po minulém kole přebral pozici nejvíce produktivního hráče svého celku. St. Louis byl ke všemu při posledním zápase proti New York Rangers odměněn za tisíc odehraných utkání v NHL.

Proběhla tedy další emotivní chvíli pro tohoto hvězdného útočníka. Tampa Bay v tuto chvíli drží druhou pozici Atlantické pozice, v těsném závěsu za Boston Bruins. Špatně si Modrobílí nevedou ani v žebříčku Východní konference. Tam jsou třetí, když mají stejně bodů jako druhý Pittsburgh. Už ve zmiňovaném posledním odehraném střetnutí Bolts stačili na New York Rangers 5:0. V tomto zápase vytěžili z naprostého minima maximum a svého soupeře přejeli, i když vyslali na jeho branku daleko méně střeleckých pokusů.
PHILADELPHIA FLYERS

Letci zažili vstup do nového ročníku horší jako noční můru. Trenér Philadelphie Laviollete byl odvolán od týmu z Pensylvánie už po třech kolech a Flyers tedy měli za úkol co nejrychleji dostat nový impuls. I pod novým lodivodem ještě nějakou chvíli tápali. Až několik kol zpět se hráči v oranžovobílých trikotech naladili na vítěznou notu. Začali se prosazovat i hráči, kteří se nemohli v úvodních kolech trefit. Naposledy sice Philadelphia podlehla na ledě Floridy Panthers, ale v předchozích duelech si vedla daleko lépe, třikrát vyhrála v základní hrací době.

Flyers už se dávno zvedli z úplně posledního místa Metropolitní divize a nechávájí za sebou Columbus Blue Jackets a New York Islanders. I nadále však potřebují zabrat a zlepšit své postavení, hráčský kádr na to určitě mají. Ve Východní konferenci patří Letcům jedenáctá příčka, což není oproti původní pozici na startu ligy úplně bídné. Nejlépe střílejícím a nahrávajícím mužem v sestavě Philadelphie je Claude Giroux (3 + 13), i jeho postihl pomalý rozjezd. Hned za ním stojí na druhé pozici Brayden Schenn (7 + 7).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.


Články odjinud