Z tohoto zápasu KHL je to už vše, hezký zbytek víkendu!
Skončil nám zápas mezi domácí Ufou, která v 53. kole nestačila na nejlepší tým celé soutěže který si po výhře 1:3 veze do Moskvy všechny tři body.

V samotném zápase o výsledku určitě rozhodla třetí třetina, ve které se Ufa téměř vůbec nedostala do zakončení a Dinamo tak svůj tlak využilo brankou Pestuška.

Jako nejlepšího hráče zápasu se dá jistě označit hostující kapitán Leo Komarov, který několikrát ohrozil branku Salavatu. Branku si sice nepřipsal, vše ale nahradil dvěma asistencemi. Slovenské fanoušky může těšit Tomáš Záborský, který vstřelil jedinou branku svého týmu.
60:00
55:52
V tomto zápase se už nic nestane, Salavat drží puk za vlastní brankou.
59:32
Sopelova střela švihem byla sražená a puk se odrazil až do středního pásma.
59:17
Právě Volkov předvedl pěkný semafor po střele Kasjančuka.
58:55
Dinamo se osvobodilo a nedovoluje proto odvolat brankáře Ufy.
58:39
Následuje vhazování po pravici hostujícího brankáře.
58:25
Přeci jen se Salavat ocitl v zajímavém útoku, který svou střelou ukončil Chlystov. Šaryčenkov si také tentokrát poradil na výbornou.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48
Domácím se vůbec nedaří založit nějaký kloudný útok.
56:33
Novák se sám vydal do útoku, objel několik hráčů ovšem střelu už na Volkova z těžké pozice nevyslal.
56:58
Zahrozilo ovšem na druhé straně, Šaryčenkov ale střelu domácích vyrazil.
56:33
Salavatu se nepodařilo přejít ani přes červenou čáru, další akci začíná Novák.
56:07
Kvapil je ve třetí třetině hodně vidět, po nahrávce Pestunova nyní vyprášil betony Volkova.
55:37
Další z finských hráčů Pihlstrom svou ránou z pravé strany Šaryčenkova rozhodně neohrozil.
54:55
Domácí už mají pouze pět minut na vstřelení dvou branek a případný zisk bodů.
54:19
Dinamo právě vstřelilo branku!
Nechci to zakřiknout ale troufnu si říct že je rozhodnuto. Nekončící nápor Dinama třetí brankou korunoval MAXIM PESTUŠKO, na jehož gól mu přihrál asi nejaktivnější hráč Moskvy Komarov. Asistence: Leo Komarov
53:21
Šafigulin motá hlavu Višněvskimu, který několik vteřin nedokázal obrat hostujícího hráče o puk.
52:35
Jalasvaara nasměřoval svou střelu příklepem nad branku, z této akce hostů nic nevznikne.
52:17
Puk se nachází za bránou Volkova a z tribun se začíná ozývat nesmělý pískot.
51:45
Novák ve spolupráci s Višněvskim obrali ve středním pásmu Salavat o kotouč.
51:16
Na dnešní utkání se v Ufě přišlo podívat 7 820 diváků.
51:16
Domácí trenér Jurzinov se rozhodl využít možnosti odddechového času.
51:16
Po zákroku Volkova se opět bude vhazovat před domácím gólmanem. Ufě pomalu ale jistě začíná docházet čas na srovnání.
50:40
Třetí formace Salavatu sice vyvezla puk z obrané třetiny, v té útočné ale domácí narazili na pevnou obranu soupeře.
50:12
Konstantin Volkov zvolil střelou příklepem, jeho jmenovec v brance se chvíli po zákroku nezvedal, nakonec ale pokračuje ve hře.
50:05
Až nyní Volkov pokryl puk a přerušuje hru.
49:40
Ufa je pod velkým tlakem hostů, Volkov neví kde mu hlava stojí.
48:45
Kvapil je už zpátky na ledě a dokonce po jeho návratu na led ohrozil Volkova, stav zápasu zůstává stejný.
48:18
Rychlý protiútok Moskvy byl až moc rychlý, útočící hráč puk před Volkovem nestihl.
47:46
Dobrou práci v oslabení předvedl Karpov, autor jedné asistence ušetřil několik vteřin.
47:13
Mirnov nabil na modrou čáru Višněvskimu, jehož dělovku zchytal do chráníčů bránící hráč.
46:20
Domácí mužstvo má po faulu Marka Kvapila výhodu přesilové hry.
46:00
Nehlídaný Hartikainen svou střelu namířil pouze mimo branku, této šance můžou domácí litovat.
45:39
Další kontr Moskvy přerušuje hvizd sudích, kteří viděli postavení mimo hru.
45:20
Střelu bekhendem, kterou předvedl Šafigulin sebral do lapačky jistý Volkov.
44:50
44:25
Obléhaní branky Volkova domácí bránící hráči zvládají zatím výborně.
44:01
Teď přišla střela, se kterou měl Volkov mírné potíže ale nakonec ji ukryl ve své výstroji.
43:50
Přesně polovina přesilovky uběhla bez jediné střely Dynama, Ufa se zatím výborně brání.
42:50
Tak nakonec se Zinovjev divil svému vyloučení, za faul loktem si odsedí menší trest.
42:40
Zinovjev zůstal opřený o mantinel a divil se že na jeho osobu nebyl pískán faul, hra ale pokračuje.
42:14
Nahození Dinama stihl dojet Babčuk, který rychle posílal dlouhou přihrávku. Tu ale nikdo z domácích nezachytil a píská se zakázané uvolnění.
41:47
Šaryčenkov u tyčky přikryl kotouč a možná trochu zbytečně zapříčinil přerušení hry. Široko daleko kolem něj žádný hráč Ufy nebyl.
41:15
Střela autora druhé branky zápasu byla zblokovaná obráncem, stojícím před ním.
40:55
Nepřesná střela z pravého křídla Volkova neohrozila.
40:20
Domácí začali třetí část opravdu aktivně, obě střely Ufy ale rukavicí zneškodnil Šaryčenkov.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 13:39.
Ve druhé třetině byli určitě více aktivní domácí, paradoxně ale do třetí třetiny budou ve vedení vstupovat hosté, kteří zaskočili po vhazování Volkova a poslali Dinamo do Vedení.
40:00
39:50
Filatov a Makarov dělají v závěru třetiny velké problémy hostující obraně, opět proti nim musel zasahovat Šaryčenkov.
39:20
Dva domácí hráči jeli sami na brankáře, který si dokázal poradit!
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:25
Teď už Kvapil střílel na Volkova, jenž ramenem vyrazil jeho pokus.
38:06
Nepříjemně byl na mantinel přitlačen Kvapil, kterého na hrazení čistě poslal jeden z domácích.
37:50
Po dlouhé době do útočné snahy míří také hosté.
37:38
Další střelu na Šaryčenkova vyslal Chlystov, brankář hostů ale puk viděl a lehce ho chytil.
37:13
Hosté se sami vzdali kotouče, který mají na hokejce obránci Salavatu, jenž vyváží kus černé gumy zpět do útočné třetiny.
36:27
Filatov získal proti padajícímu soupeři puk a naservíroval ho Makarovovi, který netrefil zcela odkrytou branku Dinama!
36:02
Šaryčenkov po ráně Kuldy nevěděl kde má puk, ten nakonec vyhodili jeho spoluhráči.
35:54
Šaryčenkov lapačkou pokryl puk před dotírajícím domácím hráčem.
35:29
Přesilová hra sice skončila, Ufa stále ale útočí, nepřesnou střelou se uvedl Záborský.
35:03
34:31
Nyní se Moskvě podařilo dvakrát vyhodit puk z obrané třetiny.
34:10
Bránicí čtveřice je uzamčená u svého brankoviště, Ufa dlouze kombinuje kolem modré čáry.
33:30
Makarov dlouze signalizoval střelu švihem, tu taky na branku vyslal, Volkov ovšem jen pohledem pohlídal puk letící mimo.
33:03
Po reklamní pauze tedy uvidíme přesilovku Ufy.
33:03
Zbytečný faul hlavnímu sudímu Baluškovi neunikl, za nedovolené bránění je vyloučen Grigorij Šafigulin (Dinamo)
32:49
Mirnov si dojel vlastní nahození, za brankou Šaryčenkova proti soupeři ale neuspěl.
32:08
Oba týmy hrají v plném počtu.
31:40
Inkasovaná branka doslova umlčela domácí fanoušky, nyní by šel v hale slyšet i pád špendlíku.
31:03
Jako blesk z čistého nebe přichází druhá branka hostů! Ihned po vhazování, které vyhrál Komarov se střelou z voleje prosadil DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ. Asistence: Leo Komarov.
30:37
Po teči Nováka puk vyletěl do ochozů.
30:08
Oba hráči dostali větší tresty, dvě minuty se bude hrát 4 na 4.
30:14
Za brankou se do větší rozmíšky dostal Barancev a Hartikainen. Domácí hráč poslal svého soupeře na led jako první a tuhle malou bitku tedy vyhrál.
29:57
Tvrdý zákrok v rohu kluziště sudí přehlídli, pokračuje hra 5 na 5.
29:28
Před najíždějícím si Stepanovem dobře zasáhl Šaryčenkov, jenž nedovolil pokračování hry.
29:10
28:50
Štěstí pro Salavat, že stav je stále nerozhodný, tahle přesilovka Dinama je velice nebezpečná.
28:20
Opět ze stejné pozice Pálil Komarov, ani nyní nebyl úspěšný.
28:09
Po tvrdé střele Komarova se k dorážce žádný hostující hráč nedostal.
27:50
Volkov svým zákrokem uchránil domácí od inkasované branky a přerušil hru. Vhazování po jeho levé ruce.
27:28
Po vyhození Kuldy další útok hostů zakládá Filip Novák.
27:10
Ač se to fanouškům Ufy nelíbí tak faul Zinovjeva rozhodčím neunikl. Po reklamní pauze uvidíme přesilovou hru Dinama.
26:56
Přečíslení třech proti dvěma střelou Dinama neskončilo.
26:33
Další postavení mimo hru, kterým se provinili hosté.
26:04
Po střele od modré čáry se puk ocitl v rohu kluziště za brankou Šaryčenkova.
25:42
Hra ve druhé třetině je často přerušovaná, v tomto případě kvůli zakázanému ovolnění Dinama.
24:54
Další zákrok ze svého repertoáru musel vytáhnou Šaryčenkov po střele z první v podání Pihlstroma, kterému se ale nepovedlo zvednout puk.
24:22
Jalasvaarova rozehrávka zůstala nepochopena, zakázané uvolněni Dinama Moskva.
23:44
Stejná situace také na straně Dinama, následuje vhazování u modré čáry.
23:25
Po ofsajdu Ufy je hra na chvíli přerušena.
23:06
Pestunovovi se nevydařilo nahození před branku, kotouče se na červené čáře zmocnil domácí borec.
22:30
Dinamu po přestávce nejde přechod do útočného pásma, nyní se puku ve středním pásmu opět ujali domácí.
21:55
Zase se v hlavní roli ocitly betony hostujícího brankáře, které vyrazili puk do rohu.
21:28
V ideální střelecké pozici na ose hřiště se zjevil Filatov, který ale střelou mezi betony Šaryčenkova nepřekvapil.
21:13
Zakázaného uvolnění se provinili hosté, vhazovat se bude před Šaryčenkovem.
21:00
Druhá část zápasu začala opatrně, hra se odehrává většinou u dlouhých mantinelů.
20:10
První buly druhé třetiny stejně jako v úvodní části vyhráli domácí, kteří o puk ale rychle přišli.
20:01
Čtveřici sudích následují při nástupu na led i oba týmy, start prostřední třetiny se blíží.
Je za námi úvodní třetina předposledního kola KHL mezi Ufou a Dinamem Moskva, ve které se díky slovenskému hráči Ufy dostala do vedení domácí skvadra. Do kabin se ale půjde za nerozhodného stavu, za hosty totiž v poslední pětiminutovce vyrovnal Jegor Dugin.
20:00
19:50
Ale po pár vteřinách zahrozilo na druhé straně! Před Volkovem se z čista jasna zjevil hostující obránce Filip Novák, jenž trefil pouze beton brankáře Salavatu.
19:35
Poslední vteřiny úvodní části se odehrávají v útočné třetině Ufy.
19:10
Pihlstrom se zjevil v dobré střelecké pozici, z které nakonec neuspěl.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:28
Třetina se blíží ke svému konci, puk se stála nachází na hokejkách Moskvanů.
18:00
Volkov vystřelil na Volkova, střelec z první formace Dinama na svého jmenovce v brance Ufy nevyzrál.
17:35
Po zásahu domácího gólmana se bude vhazovat před Volkovem.
17:20
Vyrovnávající branka Dinamo nabudila, hosté se opět usadili v obrané třetině Salavatu.
16:25
Přesilová hra je nakonec využitá! JEGOR DUGIN dostal puk od Karpova a následnou střelou švihem z levého kruhu vymetl pavučiny v brance Volkova. Asistence: Maxim Karpov
15:45
Z branky se skoro mohli radovat hráči Ufy, samostatný nájezd ale Šaryčenkov vychytal.
15:25
Přesilová hra pro Dynamo po podražení domácího borce, kterým je Alexander Stepanov (UFA).
15:18
Do střelecké příležitosti se dostala také čtvrtá řada Ufy, Slepyšev nemířil přesně.
14:48
Střela od modré čáry Šaryčenkova neohrozila, střela Zubareva se mezi tři tyče nevešla.
14:30
Následuje komerční přestávka.
14:20
Další šance první formace Moskvanů, stav zatím zůstává stejný, Volkov zasahovat nemusel.
14:00
Nepřesná střela také na druhé straně kluziště, nepřesně to zkoušel Komarov.
13:20
13:04
Přesilovka Ufy se chýlí ke konci, Dinamo vyhodilo.
12:44
Dělovka od modré, kterou nám ukázal Sopel byla nepřesná, kotouč branku přeletěl.
12:26
Arturs Kulda prověřil tvrdou střelou Šaryčenkova, který ani tentokrát nepustil druhý puk za svá záda.
12:03
Téměř polovina přesilovky Ufy je pryč, Dinamo ušetřilo cenné vteřinky kombinací ve středu hřiště.
11:20
Dmitrij Pestunov (Dinamo) sedí po přísném posouzení sudích na trestné lavici.
11:14
Salavat tlačí svého soupeře, který se zuby nehty brání. Hra je naštěstí pro hosty přerušena.
10:40
Velká šance Ufy, která jela do přečíslení 3 na 1. Střelu na Šaryčenkova zvolil Mirnov, jenž trefil pouze výstroj připraveného brankáře Dinama.
10:15
Střela jednoho z hostů vzrušení nepřinesla, kotouč mezi tři tyče neletěl.
10:00
Polovina úvodní třetiny je za námi, sledujeme vyrovnaný úvod zápasu, ve kterém se ale po využité přesilovce dostali do vedení domácí hráči.
09:34
Beci Dynama dávají možnost hráčům na ledě vystřídat a vyčkávají s rozehrávkou za brankou Šaryčenkova.
08:55
Domácí hrají v plném počtu.
08:38
Závar před domácí brankou úspěšně vyřešili domácí obránci, kteří vyhazují kotouč.
08:05
Finský Kapitán Dinama Leo Komarov svou střelou prověřil pouze pevnost tvrzeného skla za brankou Ufy.
07:36
Střela hostujícího Rjazanceva Volkovovi moc potíží nenadělala, Gólman domácích kryje puk a hra je přerušena.
06:55
Teemu Hartikainen (Ufa) podrazil soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
06:42
Ufa právě vstřelila branku!
Krásná kombinace na jeden dotek končí prvním gólem zápasu! Chlystov příjmul puk od Zinovjeva a rychle ho poslal před branku, kde našel volného TOMÁŠE ZÁBORSKÉHO, který střelou do odkryté branky otevírá skóre. Asistence: Denis Chlystov, Sergej Zinovjev.
06:10
Čtvrtina přesilovky uběhla jako voda a Salavat se ještě nedokázal usadit v útočném pásmu.
05:41
Grigorij Šafigulin je vyloučený na dvě minuty za držení, následuje přesilová hra domácího týmu.
05:35
První těžký zákrok musel předvést Šaryčenkov, jenž nakonec byl proti střele soupeře úspěšný.
05:10
Střela švihem, kterou předvedl Glazačev o kousek minula domácí branku.
04:40
Po zákroku Šaryčenkova se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Moskvy.
04:27
Dinamo velice rychle přišlo o puk, který se nachází na hokejkách domácích obránců.
04:00
Rychlý protiútok Ufy střelou zakončil Filatov, centr druhé formace ale branku přestřelil.
03:45
Volkov raději ukryl kotouč ve své výstroji a hra je přerušena.
03:20
Kvapil dlouho držel puk, o který po chvíli přišel. Následný brejk soupeře střelu nepřinesl.
02:50
Úvodní oslabení Ufa přežila bez jakékoliv ujmy a domácí se tak můžou podívat do útočné třetiny.
02:30
02:00
Nyní už Volkov musel zasahovat po střele jednoho z hostujících.
01:45
Dinamo se už dostalo do kombinace v útočné třetině, brankář Ufy zasahovat ještě nemusel.
01:05
Druhé vyhození a hosté zakládají svůj útok zpoza vlastní branky.
00:45
Na úvod přesilové hry domácí Salavat vyhodil kotouč aspoň k červené čáře.
00:30
Poprvé se přerušuje a hned ze začátku zde máme vyloučení. Na trestnou lavici usedá Ivan Višněvskij (UFA).
00:10
Úvodní buly vyhrála domácí Ufa hrající v zelených dresech, soupeř z Moskvy v modrobílé kombinaci.
00:01
Hráči jsou na svých místech, utkání 53. kola KHL tedy může začít.
Hlasatel postupně představuje všechny hráče, kteří po jednom vjíždějí na hrací plochu. Následuje hymna Ruské federace a Baškortostánu.

Salavat Julajev Ufa: Volkov (Vasilevskij) – I.Višněvskij, Babčuk, Sopel, Kulda, Zubarev, Ščitov, Isangulov, Gurkin – Chlystov, Zinovjev, Záborský – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Jerjomenko) – Novák, D.Višněvskij, Rjazancev, Mironov, Jalasvaara, Korjagin, Barancev – Volkov, Pestuško, Komarov – Pestunov, Sopin, Kvapil – Karsums, Dugin, Karpov – Šafigulin, Glazačev, Kasjančuk

Rozhodčí: Baluška, Gašilov – Dedjulja, Petrov.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v právě probíhající sezóně už jednou potkali, stalo se tak desátého září minulého roku a z domácí výhry 4:1 se tehdy radovalo Dinamo Moskva.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
10.09.2013 Din. Moskva – Ufa 4:1
08.01.2013 Ufa – Din. Moskva 1:0
29.09.2012 Din. Moskva – Ufa 4:3 sn.
19.02.2012 Ufa – Din. Moskva 2:0
17.11.2011 Din. Moskva – Ufa 7:3
Dinamo Moskva se sice se 109 body stále nachází v čele celé soutěže, z posledních pěti zápasu tento tým nasbíral ale na své poměry pouze sedm bodů. Přesto už Dinamo má jasné prvenství v konferenci, kde na druhý Petrohrad má náskok sedm bodů.

Nejlepší ze všech jsou Moskvané také v nasbíraných bodech na hřištích soupeřů. Z pětadvaceti utkání Dinamo odjelo ze stadionu protivníka bez bodů pouze pětkrát.

Posledních 5 ligových zápasů:
28.02.2014 Magnitogorsk – Din. Moskva 1:0 sn.
26.02.2014 Čeljabinsk – Din. Moskva 3:5
28.01.2014 Din. Moskva – Lev Praha 2:1
26.01.2014 Din. Moskva – Din. Riga 2:4
24.01.2014 Din. Moskva – CSKA Moskva 2:1 sn.
Salavat Julajev Ufa se dvě kola před koncem základní části nachází na pátém místě ve východní koncefence KHL. Domácí se ale jistě budou chtít už dnes dostat přes momentálně čtvrtý Novgorod, kerý má stejně bodů jako Salavat.

Ufa má velice solidní bilanci zápasů, ve kterých nastoupili jako domácí. Z pětadvaceti zápasu odešlel Salavatat bez bodů pouze pětkrát.

28.02.2014 Ufa – Kazaň 1:0
26.02.2014 Ufa – Novgorod 2:1 po prodl.
29.01.2014 Novokuzněck – Ufa 3:1
27.01.2014 Novosibirsk – Ufa 3:4 sn.
25.01.2014 Vladivistok – Ufa 3:2.
Příjemné poledne při sledování online přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové Ligy. Domácí Ufa dnes bude hostit vedoucí tým KHL Dinamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.