Jak to s Capitals v průběhu zápasu vypadalo bledě, tak to nakonec dobře dopadlo. Washington předvedl neuvěřitelný obrat a dnešní dvoubodový zisk si jednoznačně zaslouží. Příjemnou noc vám přeje Petr Dejnožka.

65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

Rozhodující samostatný nájezd proměnil NICKLAS BACKSTRÖM – 5:4!
2:1
Sean Couturier svůj nájezd mezi tři tyče nenasměroval, Capitals berou druhý bonusový bod!
2:1
Nicklas Backström chladnokrevně umístil kotouč k tyči, hosté mají nyní nůž na krku!
1:1
Claude Giroux to předvedl naprosto senzačně, vymíchal domácího brankáře a do prázdné branky srovnal skóre nájezdů!
1:0
O něco podobného se pokusil také Alexander Ovečkin, dopadl ale naprosto stejně.
1:0
Na druhé straně Matt Read neuspěl střelou mezi Grubauerovy nohy.
1:0
Další velká smůla pro Flyers! Fehrovo zakončení propadlo Masonovi pod rukou a puk se nakonec těsně doklouzal za brankovou čáru!
Jde se na to! Jako první pojede proti Masonovi Eric Fehr.
Samostatné nájezdy začínají.
Statistiky zápasu:

střely: 33:28
vhazování: 40:29
hity: 29:21
trestné minuty: 18:20
O vítězi dnešního duelu nakonec rozhodnou až samostatné nájezdy. Jejich začátek je naplánován po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:18
Coburn od modré čáry netrefil prostor mezi třemi tyčemi, odpověď Washingtonu však dopadla velmi podobně.
63:29
V prodloužení se téměř nepřerušuje, hraje se velmi svižný hokej. Ovečkin se tlačil z levé strany do brankoviště, pozorní obránci ho tam ale nepustili.
62:45
Carlson měl na hokejce vítězný gól, stál s kotoučem úplně osamocen na levém kruhu. Opřel se do něj příklepem, bohužel pro Capitals o centimetry minul levou tyč!
62:00
Na druhé straně Grubauer zlikvidoval pokus Schenna, za dorážkou Simmondse se pouze ohlédl.
61:25
Celá aréna je nyní ve varu a žene svůj tým k rozhodnutí a zisku druhého bonusového bodu. Štěstěnu zkusil Mike Green, Mason pozorný.
60:19
Hned v úvodu prodloužení Masona zaměstnal Backström, brankář Flyers nyní podržel svůj tým.
60:01

střely: 30:25
vhazování: 38:28
hity: 29:20
Bláznivých šedesát minut skvělého hokeje o vítězi nerozhodlo, pochopitelně následuje pětiminutové prodloužení.
60:00
59:13
Washington právě vstřelil branku!
Neskutečné věci se dějí ve Verizon Centru ve Washingtonu! Ještě devět minut před koncem domácí prohrávali o tři góly, nyní je vyrovnáno! Postaral se o to muž nejpovolanější! ALEXANDER OVEČKIN dostal kotouč na střed útočného pásma a nekompromisní ranou k tyči smazal manko Capitals – 4:4! Asistence: Joel Ward.
58:51
Při prvním možném přerušení si domácí kouč vybral oddechový čas a spřádá plány na závěrečných devětašedesát vteřin řádné hrací doby!
58:37
Washington opět zamířil do útočné třetiny a zkouší to bez brankáře! Grubauer zamířil na střídačku, Capitals hrají v šesti!
58:03
Po delší době zahrozil také Giroud, jeho ránu tahem od pravého mantinelu domácí gólman odrazil do rohu.
57:01
Domácí mají rázem ještě poměrně spoustu času, stále však hrají před Masonem a snaží se o čtvrtý zářez.
56:29
A domácí se dočkali dalšího snížení! Tři a půl minuty před koncem vyhrané vhazování skončilo na modré čáře na hokejce DMITRIJE ORLOVA, jenž prudkou ranou do šibenice rozpoutal peklo v publiku a znovu přiblížil Washington svému soupeři – 3:4! Asistence: Eric Fehr a Joel Ward.
56:23
Tlak Washingtonu je v současné době při nejmenším drtivý, hosté se zmohli pouze na vyhození puku přes všechny čáry.
55:08
Hra se velmi kouskuje, průnik domácích do útočného pásma končí postavením mimo hru.
54:47
Nyní již Mason nahození Greena od modré čáry lapil, Capitals ale zůstanou v útočné třetině.
54:13
Alzner ve středním pásmu přihrál rukou, čímž dal šanci poslední reklamní přestávce. Washingtonu se čas velmi krátí.
53:51
Kotouč opět opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena šest minut a devět vteřin před závěrem řádné hrací doby.
53:42
Philadelphia hraje v pěti, hříšník Streit již bruslí na ledě.
53:03
Ovečkin dnes zásobuje brankáře soupeře notnou dávkou střel, ve všech minisoubojích byl ale úspěšnější právě Mason.
52:45
Ovečkinovo nahození vytěsnil mimo hřiště Coburn, Capitals to musí zkoušet znovu a znovu.
52:34
Hostům se dvakrát za sebou podařilo vyhodit, jejich kouč posílá na led čerstvou čtveřici.
51:46
Carlson vypálil ihned po vhazování a uklidil kotouč do výstroje hostujícího brankáře.
51:42
Situace se pro hosty rázem velmi komplikuje. Marc Streit (PHI) vyhodil kotouč mimo hřiště a usedá na trestnou lavici. Dnes již podruhé je hráč Philadelphie trestá právě za tento přestupek, který je definovaný jako zdržování hry.
51:20
Tak přece jen ještě budeme svědky dramatu! Druhý gól v této sezóně zaznamenal MIKE GREEN, který od modré čáry poslal puk tahem chladnokrevně pod víko Masonovy svatyně – 2:4! Asistence: Nicklas Backström a Marcus Johansson.
51:03
Beaglova střela od modré čáry byla ještě tečována, a proto nadělala Masonovi velké problémy! Gólman Philadelphie se ale rozchytal ke skvělému výkonu a táhne tak svůj celek k důležitým bodům z dnešního zápasu!
50:13
Giroud posunul kotouč na Coburna, který od modré čáry tahem připsal další zákrok do statistik Grubauera.
48:42
48:30
Alexander Ovečkin vyslal skrytou střelu, Mason si ale našel místo a v poklidu jí ukryl do lapačky.
47:41
Flyers vyhazují až za domácí svatyni a zatím se brání velmi pozorně.
46:42
Jednu z posledních šancí na zdramatizování dnešního duelu dostane Washington. Matt Read (PHI) zasáhl Johanssona vysokou holí do obličeje a se skloněnou hlavou odjíždí na trestnou lavici.
45:42
Claude Giroux měl před sebou opět stoprocentní šanci, ani nadvakrát ale Grubauera neprostřelil!
44:11
Philadelphia vyhodila přes všechny čáry na zakázané uvolnění, v tuto chvíli jí to ale příliš nevadí.
43:32
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak a během minuty máme rozhodnuto! Aspirantem na první hvězdu zápasu je Michael Raffl, který nyní z první vypálil od modré čáry a zaznamenal již třetí asistenci. Jeho ránu totiž skvěle tečoval JAKUB VORÁČEK, který navýšil náskok Flyers již na tři góly – 1:4! Asistence: Michael Raffl a Claude Giroux.
42:18
Tak to je velká rána pro domácí hráče a pro fanoušky! O velmi kuriózní branku se nyní postaral SEAN COUTURIER, který nahodil puk na branku dokonce ze záporného úhlu a o nohu Grubauera ho dostal do sítě! V tomto případě se jednoznačně jednalo o hrubou chybu domácího gólmana – 1:3! Asistence: Matt Read a Steve Downie.
42:05
Oleksy (WSH) se do sebe pustil se Simmondsem (PHI), ve velmi dlouhé bitce ale nakonec neuspěl. Pochopitelně oba míří na lavici hanby s pěti minutami, pokračovat se bude v plném počtu.
41:42
Také Flyers jsou v pěti.
41:16
Domácí hrají v plném počtu a začíná jejich velmi krátká přesilová hra. Navíc odstartovala postavením mimo hru.
40:40
Hraje se ve čtyřech a před brankou Masona. Právě brankář Philadelpihe efektně sebral ze vzduchu ránu Mika Greena.

trestné minuty: 13:11
Prostřední dvacetiminutovka přinesla pouze branku na jedné straně. Philadelphia byla po většinu času kvalitnějším mančaftem a zaslouženě se ujala vedení, nyní má dvacet minut na to, aby ho při nejmenším uhájila. Třetí třetina začne zhruba v 22:58.
40:00
39:42
Ani hosté ale v pěti hráčích třetinu nedohrají. Scott Hartnell (PHI) je poslán za hákování k časoměřičům.
39:16
Situace pro Capitals se s blížícím se koncem druhé části komplikuje. Jason Chimera (WSH) opět naprosto zbytečně fauloval v útočné třetině a za nedovolené bránění posílá domácí Washington do čtyř.
38:41
Vzápětí přišla další nepřesnost ze strany Flyers, která pro tentokrát přinesla zakázané uvolnění.
38:31
Philadelphii se podařilo usadit v útočné třetině, nepřesná přihrávka je ale vyhnala zpět do středního pásma.
37:50
Alexander Ovečkin se snaží srovnat nepříznivý stav, tvrdá rána tahem skončila dalším zákrokem hostujícího Masona.
37:16
Brayden Schenn poslal prudké nahození přímo do Grubaeura, pokračovat budeme po reklamním brejku.
35:12
Brankář Flyers musel znovu zasahovat, nyní si připsal desátý zákrok v dnešním zápase. Gólman Capitals jich má na svém kontě patnáct.
34:55
Capitals se probrali a poslední okamžiky patří jim. Podaří se domácím srovnat ještě ve druhé třetině?
34:14
Dmitrij Orlov po delší době opět prověřil Masona, s jeho tvrdou ránou ale neměl zkušený brankář téměř žádné problémy.
32:34
Střela Schenna od modré čáry tahem skončil v lapačce Grubauera.
32:01
Philadelphia pokračuje ve svém tlaku i pře hře ve vyrovnaném počtu hráčů, Capitals neví, kam dříve skočit.
30:48
30:02
Hartnellova rána byla velmi nebezpečná, Grubaer měl co dělat, aby udržel puk před brankovou čarou!
29:11
Hosté dokázali zamknout svého soka v pásmu a kombinují, zatím bez střeleckého pokusu.
28:48
Nyní to ale s důrazem přehnal Alexander Ovečkin (WSH), který se provinil zbytečným útočným faulem a po právu putuje na trestnou lavici.
28:30
Domácí musí rozhodně zabrat dopředu, jejich situace není v této době zrovna růžová.
27:37
Tak hostům se přece jen podařilo otočit skóre ve svůj prospěch! Útočný výlet si udělal obránce MARK STREIT, který obdržel přesnou přihrávku do jízdy a střelou na vzdálenější tyč propálil domácího brankáře – 1:2! Asistence: Michael Raffl.
26:21
Máme tu bitku! Pustili se do sebe Latta (WSH) s Rinaldem (PHI). Pěstní souboj nakonec lépe dopadl pro hostující hráče, v konečném součtu si ale oba odnesou po pěti minutách trestu.
24:45
Hosté se ani tentokrát v početní převaze prosadit nedokázali, Washington je v pěti.
23:33
O několik později je hostujícím hokejistům znovu odpískán ofsajd.
23:14
Ani úvod druhé přesilové hře Flyers nepatří k těm nejlepší, Washington se brání velmi pozorně.
22:45
Šance Philadelphie na otočení skóre zápasu ve svůj prospěch. Steve Oleksy (WSH) zachyboval na útočné modré čáře, únik Rinalda poté zastavil háčkem.
22:12
Na druhé straně lapil Rafflovu střela Grubaer do své připravené rukavice.
21:02
Domácí hokejisté pokračují ve svém nátlakovém hokeji a snaží se co nejvíce vytěžit z domácího prostředí.
20:37
Hned v úvodu druhé části měl velkou šanci Brouwer, kterého chytrou zadovkou zpoza branky našel Fehr! Vynikající zákrok si však připsal Mason, který jeho velkou šanci bravurně zlikvidoval!

trestné minuty: 2:4
Vyrovnaná úvodní dvacetiminutovka přinesla po jedné brance na obou stranách a je tedy jasné, že vše je před zbývajícími čtyřiceti minutami otevřené. Na gól Johanssona z přesilové hry v závěru dějství odpověděl Giroux. Pokračovat budeme asi v 22:03.
20:00
19:07
Tak nakonec se nám skóre chvíli před první přestávkou vyrovnalo! V rohu kluziště odváděli dobrou práci Voráček s Coburnem, druhý jmenovaný chytrou zadovkou našel volného CLAUDA GIROUDA, který z první trefil prostor přímo u levé tyče domácí svatyně – 1:1! Asistence: Michael Raffl a Braydon Coburn.
18:44
Steve Oleksy zachytil další rozehrávku Flyers, příklepem poslal kotouč přímo do náruč Masona.
18:09
Úvodní perioda se dohrává v obranné třetině Flyers, domácí hokejisté mají kotouč na holi, ale nemohou se kvůli nepřesné rozehrávce dostat alespoň do neutrální zóny.
17:14
Pěkná kombinace Washingtonu mohla znamenat ohrožení v případném zakončení Fehra, ten se ale rozhodl ještě pro přihrávku a tím celou akci více méně pokazil.
16:41
Rychlý protiútok hostujícího týmu zakončil Matt Read střelou, která byla odražena až do ochranné síti. Čeká nás tedy vhazování v obranné třetině Capitals.
16:00
Čtyři minuty před koncem třetiny je Philadelphii opět odpískán ofsajd.
15:44
Nyní sledujeme trochu klidnější pasáž hry, brankáři se v tuto chvíli zrovna nepřetrhnout. Hraje se totiž především ve středu hřiště.
14:30
Namlsaný Johansson od modré čáry napálil beton Masona, kotouče se následně zmocnili obránci Flyers.
13:50
Puk skončil mezi diváky, po delší době se hra opět přerušila.
13:43
13:03
Couturier z voleje prostor mezi třemi tyčemi netrefil, Grubauer se za kotoučem pouze ohlédl.
12:20
Eric Fehr předvedl při vlastním oslabení skvělou práci a nasbíral cenné vteřiny ve středním pásmu. Philadelphii zatím hra v pěti proti čtyřem vůbec nevychází.
11:43
Jason Chimera (WSH) dává hostům šanci na smazání manka, obdržel totiž dvouminutový trest za úder loktem.
11:17
Domácí tým svoji druhou početní převahu zužitkoval tím nejlepším způsobem! Alexander Ovečkin dostal křižnou přihrávku, kterou následně šikovně mezi nohama obránce poslal na MARCUSE JOHANSSONA, jenž pouze nastavil svoji čepel a usměrnil kotouč do sítě – 1:0! Asistence: Alexander Ovečkin a Nikolas Backström.
10:29
Capitals mají před sebou druhou přesilovou hru. Michael Laffer (PHI) zastavil Oleksyho sekáním a pochopitelně si půjde s menším trestem odpočinout za katr.
10:00
Hraje se velmi svižně, bez zbytečného přerušování. Je za námi již deset minut, více zákroků si přece jen musel připsat domácí Grubauer.
08:55
Jason Chimera se na modré čáře šťastně dostal ke kotouči a z voleje ho poslal na branku Masona. Hostující gólman jeho tvrdou dělovku dokázal vyrazit mimo.
08:03
Brouwer příklepem v poklidu uklidil puk do lapačky Masona, vhazovat se bude právě před hostujícím gólmanem.
07:22
Voráček opět udělal slušný vítr v defenzívě soupeře, objel branku, svoji přihrávkou ale v předbrankovém prostoru nikoho v barvách Flyers nenašel.
06:54
Další z útoků Philadelphie je ukončen pro postavení mimo hru, následuje první komerční přestávka v dnešním večerním mači.
06:23
K zakončení se dostal Fehr, který ale tvrdou ranou napálil pouze hruď Masona.
05:54
Již celou minutu hrají Flyers před soupeřovou brankou, jejich pokusy ale většinou míří mimo tři tyče.
05:00
Na druhé straně Joe Ward příklepem protáhl domácího brankáře, ten měl nyní opravdu štěstí. Philadelphia je při hře v pěti rozhodně aktivnější a hlasitě si říká o vedoucí branku.
03:37
Flyers své první oslabení v zápase zvládli na jedničku, vyloučený Giroux je zpět na ledě.
02:43
Ovečkinova rána tahem z otočky končí nad břevnem, hosté se posléze opět osvobodili.
02:10
Philadelphii se podařilo vyhodit, domácí se vzápětí nastěhovali zpět před Masona.
01:37
Máme zde první vyloučením v dnešním zápase. Claude Giroux (PHI) poslal smolně kotouč mezi diváky a za zdržování hry si půjde odpočinout na trestnou lavici.
01:20
Na druhé straně jsme viděli první střelecký pokus, Jakub Voráček prověřil Grubauera, který jeho ránu vytěsnil mimo tři tyče betonem.
00:48
Domácí hokejisté vstoupili do zápasu o poznání aktivněji a ihned se nastěhovali před Masona. K ohrožení branky Flyers se však nedostali.
00:01
Hráči již pomalu vcházejí z kabin na ledovou plochu, do úvodního vhazování již mnoho času nezbývá.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Green, Alzner, Carlson, Orlov, Oleksy, Schmidt – Ovečkin, Backström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – Ward, Erat, Chimera – Wilson, Beagle, Volpatti

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Gustafsson, Schenn L. – Voráček, Giroux, Raffl – Simmonds, Schenn B., Hartnell – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, VandeVelde

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Miller, Sericolo.
Naopak Philadelphia Flyers je jedním z pronásledovatelů Washingtonu a snaží se zajistit si příčky v boji o Stanleyův pohár. Flyers v úvodu prosince vymetají hřiště soupeře, na venkovním tripu se jim příliš nedaří. Poslední zápas ale doma vyhráli 2:1 nad Montrealem a tuto výhru by chtěli umocnit právě proti Washingtonu.
Washington Capitals zatím válčí ve východní konferenci na slušné šesté pozici a na místa zaručující poslední místo ve vyřazovacích bojích má náskok pěti bodů. Z posledních pěti zápasů Capitals vyhráli třikrát, nyní by chtěli svoji bilanci na domácí ledě ještě vylepšit.
Program NHL v noci z neděle na pondělí odstartuje již ve 21 hodin soubojem Washingtonu Capitals s Philadelphií Flyers. Vyrovnaný duel bude přenášet Nova Sport, fanoušci zámořské soutěže si jistě přijdou na své.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.