Nájezdovým hrdinou se nakonec stal Matthew Carle, který rozhodl o druhém bodu pro Tampu. Washington se tak se sezónou rozloučil bez vstřelené branky. Příjemnou noc vám přeje Petr Dejnožka.

přesilové hry: 0/1 – 0/1
V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
Autorem branky je MATTHEW CARLE.
0:1
Nicklas Backström minul branku, Tampa vítězí!
0:1
Rozhodnout mohl Kostka, jeho bekhendová klička však radostí hostujícího týmu neskončila.
0:1
Ovečkin to zkusil spíše na krásu, závěrečný nájezd sezóny mu však Lindback nezbaštil.
0:1
Matthew Carle to na druhé straně udělal hodně neobratně, s velkým štěstím však propasíroval puk mezi betony Holtbyho!
V prvním nájezdu Lindback vychytal Kuzněcova a jeho forhendovou střelu.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové nastavení o vítězi dnešního mače nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy. Ty budou následovat po krátké úpravě ledové plochy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:23
Braden Holtby dokázal zastavit ránu Hedmana vyrážečkou, prodloužení se blíží ke svému konci.
63:46
Po icingu domácího týmu se hra stěhuje před Holtbyho.
62:32
Hosté se ještě v prodloužení nedostali z vlastní obranné třetiny, Fehrovo zakončení bylo sraženo do rohu.
61:26
Kouč Tampy si vybral oddechový čas.
61:16
V prodloužení jsou aktivnější hráči Capitals, soupeř vyhazuje puk na icing.
60:01
Během šedesáti minut hry jsme neviděli ani jednu branku, o vítězi tak rozhodnuto není. Nyní je již však jasné, že Tampa skončí v konferenci na třetím místě, Montreal spadne na pozici čtvrtou.
60:00
59:01
Rozeběhla se již poslední minuta, puk za brankou Lindbacka.
57:01
Ryan Callahan z přečíslení tři na dva netrefil poloodkrytou branku Holtbyho! Velká škoda pro Tampu!
56:26
Killorn u mantinelu kotouč neudržel, Fehrova rozehrávka ale skončila zakázaným uvolněním.
55:29
Holtby vyrazil nahození Samiho Sala do rohu, domácí se následně osvobodili.
54:32
Hosté stále vykazují větší aktivitu na rozhodnutí zápasu, není jim to však vůbec nic platné.
53:27
Nikita Kučerov měl na hokejce rozhodující branku, jenže sám před Holtbym neuspěl! Pokusil se mu roztáhnout nohy a zasunout puk mezi ně, brankář Capitals se ale vykoupat nenechal!
52:22
Johnsonova rána z první z mezikruží letěla příliš vysoko.
51:38
Obranu Tampy zlobí zejména první formace domácího týmu, která si vždy vytvoří několik dobrých šancí. Na vedoucí branku ale stále čekáme.
50:11
Brewer od levého mantinelu Holtbyho neprostřelil, Tampa však pokračuje ve svém snažení.
49:37
Alex Killorn se protáhl po pravé straně, bekhendové zakončení na přední tyč však nemělo potřebnou razanci a Holtbyho nezaskočilo.
48:59
Steve Stamkos se pokusil o pohlednou stahovačku, vzápětí byl ale čistým zákrokem zastaven a o kotouč obrán.
47:50
Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislý tlak, příliš branek dnes již zřejmě neuvidíme.
46:43
Nyní se hraje naopak poměrně v klidu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by mohla znamenat rozhodnutí duelu.
45:03
Puk končí na střídačce Tampy, hra je tak znovu přerušena.
43:27
Victor Hedman se na druhé straně dostal do samostatného úniku, volil přímou střelu, kterou orazítkoval pravou tyč domácí svatyně!
42:53
Přesilová hra domácího týmu byla velmi vydařená, Tampa se však ubránila.
42:21
Parádní kombinace domácích přinesla obrovskou šanci Brouwera, kterou ještě lepším zákrokem zneškodnil přesouvající se brankář Lindback!
41:32
Další útočná akce Capitals končí postavením mimo hru.
41:09
Backström obdržel přihrávku od Ovečkina na střed, z první ale Lindbacka nepropálil!
40:53
Dnes podruhé se bude trestat, hru v početní převaze si vyzkouší také Washington. Victor Hedman (TBL) obdržel dvouminutový trest za zdržování hry.

přesilové hry: 0/0 – 0/1
Převaha Tampy je stále markantnější, změna skóre ale v dosavadním průběhu nepřišla. Hosté na to mají ještě jednu třetinu či případné prodloužení, v jejich cestě za třetím místem v konferenci zatím výrazné překážky nepřišly. Třetí dějství začne asi v 22:53.
40:00
39:26
Další útočná akce Washingtonu je zastavena pro ofsajd.
39:11
Ward pospíchal téměř sám na branku z pravé strany, vzdálenější tyč hostující svatyně ale opět minul.
37:17
Eric Brewer nyní ostřeluje branku ze všech pozic, většina pokusů ale létá mimo tři tyče.
35:55
Hra je znovu přerušena. Na rozdíl od první části se ta druhé velmi kouskuje.
34:34
Vzápětí ten samý hráč uklidil puk do náruče Holtbyho, následuje komerční přestávka.
34:03
Na druhé straně Brewer z podobné pozice branku Washingtonu minul.
33:13
Michail Grabovskij nyní vystrašil defenzívu Tampy, když udělal velmi chytrou kličku do středu hřiště a natlačil se až do střelecké pozice! Lindback se s ním stihl přesunout a zabránil nejhoršímu!
32:38
Píská se zakázané uvolnění Tampy Bay.
32:16
Nicklas Backström také prostor mezi třemi tyčemi netrefil, Capitals mají na kontě stále pouze šest střeleckých pokusů.
31:23
Tyler Johnson byl zasažen pukem někam do choulostivých míst, hra je tím pádem přerušena. Útočník Lightning nakonec bude v pořádku a v průběhu dnešního duelu ho jistě uvidíme.
30:42
Hosté se stále snaží o vstřelení vedoucí branky, Holtby s celou obranou ještě odolává. Jak dlouho se mu to ještě bude dařit?
29:29
Alexander Ovečkin táhl protiútok dva na jednoho, jeho přihrávku ale vynikajícím způsobem zastavil obětavý obránce Tampy. Z nadějné šance tak nakonec nic nebylo.
28:42
Na výraznější příležitost stále čekáme, stejně tak na gólový okamžik. Uvidíme, jak dlouho nás budou hráči ještě napínat.
28:10
Jejich rozehrávka krátce po vhazování končí zakázaným uvolněním.
28:05
I remízový stav by stačil Tampě k posunu na třetí příčku, zatím tedy mohou být hosté spokojeni.
27:54
Pánikova střela byla o nohu obránce odražena do ochranné sítě, po reklamním brejku se bude vhazovat před Holtbym.
27:08
Lightning se usadili před brankou soupeře, nahození od modré čáry ale vrásky domácímu kouči nenadělalo.
25:54
Washington v dosavadním průběhu vyslal na branku pouze šest střel, Lindback tedy mnoho práce neměl. Holtby se naopak na druhé straně stále musí otáčet.
25:13
Ovečkin nabízel puk na teč Backströmovi, Lindback však zasahovat nemusel.
24:36
Killorn je v dnešním zápase hodně aktivní, další z jeho střel skončila v lapačce Bradena Holtbyho.
23:54
Následuje icing Capitals.
23:48
Richard Pánik dostal puk na kruhy, jeho střelu z otočky však Holtby dokázal vyrazit.
23:11
Backström šikovnou střelou mezi nohama obránce otřel kotouč o boční síťku, hosté se na chvíli osvobodili.
22:03
Washington vstoupil do druhé části mnohem aktivněji, Tampa se ještě nedostala z lvastní obranné třetiny.
20:57
Krátce po začátku druhé části střílel Joel Ward, Lindback bez problému sráží puk do rohu.

hity: 7:6
Úvodní perioda na ledě Capitals příliš výrazných šancí nepřinesla, hraje se však hodně svižný hokej. Na střely má Tampa výrazně navrch, v zakončení byli také nebezpečnější hostující hráči. Druhá část odstartuje asi v 21:59.
20:00
19:17
Paquette z pravé strany gólmana Washingtonu nenachytal, úvodní část se řítí do bezbrankového konce.
19:01
Až nyní došlo k přerušení, což je šance pro reklamní brejk.
18:44
Velmi dlouho se hraje bez přerušení, hraje se nahoru dolů. Na větší šanci ale stále čekáme.
18:01
Brankář Lindback má zatím jen tři zákroky, gólman Capitals již musel zasahovat desetkrát.
17:06
Steve Stamkos dostal puk do jízdy, z pravé strany příklepem ale napálil pouze hruď Holtbyho.
16:16
Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší převahu. Na střely je zatím výrazně aktivnější hráči Washingtonu.
15:30
Střela Alexandera Ovečkina zapadla do lapačky Lindbacka, vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
15:00
První část se velmi svižně chýlí ke svému konci, na nějaké výraznější šance ale zatím nedospělo.
13:28
Střelu Gudase od modré čáry se pokusil tečovat Brewer, změna směru ale kotouč mezi tři tyče neusměrnila.
12:47
Washington se ubránil a hraje v plném počtu.
12:39
Chvíli před návratem vyloučeného hráče vypálil po křižné přihrávce Killorn, jeho tvrdá rána skončila na pozorném domácím brankáři.
12:03
Tampa Bay neustále kombinuje v útočné třetině, ke kloudnému střeleckému pokusu se ale zatím nedostala.
11:09
Domácí se chvíli po vhazování osvobozují, soupeř se však velmi rychle vrátil do útočného pásma.
10:47
Nyní dostanou Lightning daleko větší příležitost, Jevgenij Kuzněcov (WSH) totiž zastavil Callahana nedovoleně, za což si posedí dvě minuty na trestné lavici.
10:00
Hraje se před brankou Capitals, veškeré pokusy ale míří mimo branku. Tampa zatím ze svého tlaku nic vytěžit nedokázala.
09:20
Nate Thompson tvrdou ranou z mezikruží jen těsně přestřelil břevno Holtbyho svatyně! To byla doposud nejvýraznější šance dnešního utkání!
08:56
Nyní naopak hrají aktivně v útočném pásmu Lightning, domácí hráči příliš nestíhají.
08:17
Alex Killorn se odvážně vydal do útočné třetiny na výlet, samostatný průnik zakončil střelou těsně vedle levé tyče.
07:23
Mike Kostka přejel modrou čáru a tahem poslal puk do náruče Holtbyho. Následuje první reklamní přestávka dnešního zápasu.
06:59
Domácí mají v úvodních minutách o něco navrch, oba brankáři však předvádí bezchybné a jisté zákroky.
05:16
Penner se prodral až do brankoviště po pravé straně, Lindback ale dokázal beton na přední tyči udržet.
03:01
Vzápětí brankář Capitals raději ukryl puk v lapačce a nabídl tím Tampě vhazování v útočném pásmu.
02:13
Stamkos vybojoval puk v rohu kluziště a poslal ho na najíždějícího Radka Gudase. Jeho zakončení zápěstím trefilo Holtbyho do vyrážečky.
02:44
Domácí mají zatím poměrně navrch, Tampa se ještě k ničemu výraznějšímu nedostala.
01:50
Ward se šikovně protáhl podél pravého mantinelu a vypálil na bližší tyč. Puk vypadl Lindbackovi z lapačky, nakonec se ale skončil mimo.
01:31
Jay Beagle zkusil štěstí z pravého kruhu, jeho rána se zastavila až o zadní mantinel. Washington se snaží o úvodní nápor.
00:59
O odpověď se pokusilo také domácí mužstvo, Lindback však na druhé straně zatím zasahovat nemusel.
00:21
Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, Stamkosova střela však zapadla přímo do náruče domácího Holtbyho.
00:01
Jak to již tradičně u zápasů NHL bývá, začátek je posunut o nějakých deset minut.

Washington Capitals: Holtby (Halák) – Carlson, Alzner, Strachan, Orlov, Carrick, Brouillette – Ovečkin, Backström, Grabovskij – Brouwer, Kuzněcov, Penner – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, LeBlanc

Tampa Bay Lightning: Lindback (Gudlevskis) – Gudas, Carle, Šustr, Hedman, Kostka, Brewer – Johnson, Stamkos, Palát – Callahan, Pyatt, Killorn – Kučerov, Paquette, Brown – Crombeen, Thompson, Páni.
Naopak Tampa Bay má stále o co hrát, utkání v hlavním městě pro ni bude velmi důležité. V současné době se drží na čtvrté pozici bod za třetím Montrealem, kterého by jistě chtěla v konečném součtu tabulky předběhnout. Stačí ji k tomu také pouhý bod, který získá za prohru v prodloužení či při nájezdech. Lightning jistě nebudou chtít ponechat nic náhodě a o třetí příčku se přičinit již v řádné hrací době.
Domácí Washington si může závěrečný zápas letošní sezóny již pouze užít, už mu nepůjde vůbec o nic. Na osmou příčku sice ztrácí dva body, s Detroitem má ale horší vzájemné zápasy mu dává nulovou šanci zahrát si o Stanley Cup. Diváci se tak půjdou se svým týmem již pouze rozloučit. Všichni by si však na závěr přáli domácí vítězství.
Poslední utkání základní části kanadsko-americké NHL čeká na hráče Washingtonu Capitals a Tampy Bay Lightning. Duel je důležitější pro hráče hostujícího týmu, který se může po dnešní výhře posunout na konečné třetí místo konference a tím dostat papírově slabšího soupeře do prvního kola vyřazovacích bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.