To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Jiří Hudler (CGY) 2+0, 3 střely, čas na ledě 16:57
Marek Židlický (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:16
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:02
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:29
Tři hvězdy utkání:
1. Jiří Hudler (CGY) 2+0
2. Dennis Wideman (CGY) 0+2
3. Jonas Hiller (CGY) 35 zák., 2 góly, 94,3%
Calgary si po výhře nad Bruins připisuje další venkovní výhru, když vítězí 5:2 na ledě Detroitu. Domácí Red Wings vstoupili do utkání aktivně a brzy vedli o dva góly, ale od té chvíle už dávali góly pouze hosté. Flames tedy pokračují v dobrých výkonech a v tabulce Západní konference se v tuto chvíli posouvají na šesté místo. Dvěma góly přispěl k výhře hostujícího týmu Jiří Hudler, který měl na svědomí i vítěznou branku Flames.
60:00
58:54
Calgary právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté vyhráli vhazování a Gaudreau vyslal do útočné třetiny Backlunda, který přihrál najíždějícímu JIŘÍMU HUDLEROVI před prázdnou branku a český útočník si připisuje svůj druhý zásah v tomto zápase. Asistence: Mikael Backlund, Johnny Gaudreau.
58:45
Zakázané uvolnění hostů.
58:17
Hosté vystihli domácí rozehrávku a vyražený puk těsně minul prázdnou branku Detroitu!
57:42
Detroit pokračuje ve hře bez brankáře a nyní musí zakládat novou útočnou akci z vlastního pásma.
56:49
Russell vyjel z trestné lavice a hnal se za vyhozeným kotoučem za prázdnou branku Detroitu. Domácí obránci se včas vrátili a nedovolili Russellovi zakončit.
56:20
Howard je odvolán z branky. Detroit zkouší hru s šesti hráči v poli.
55:58
Hosté vyhodili ze svého pásma kotouč, který následně dostihl Backlund. Z druhé vlny najížděl švédskému reprezentantovi spoluhráč, ale Backlund volil překvapivou střelu z úhlu, která propadla za Howarda a puk se zastavil na brankové čáře, kde ho nakonec domácí gólman schoval pod lapačku!
55:20
Hosté vyhazují kotouč až k Howardovi.
54:55
Židlický to zkoušel z první od modré, ale jeho rána byla zblokována.
54:35
Možná poslední šance pro Detroit. Kris Russell dostává dvě minuty za držení protihráče.
54:12
Hiller kryje Abdelkaderův neškodný střelecký pokus a přerušuje hru. Následuje komerční pauza.
53:20
Backlund si najížděl s pukem před branku, ale na poslední chvíli mu bylo znemožněno zakončení.
52:52
Zakázané uvolnění v podání Flames.
52:17
Hosté v obranném pásmu včas přistupují k hráčům Detroitu a velmi jim stěžují jejich útočnou snahu.
51:45
Bouma nahodil kotouč na Howarda, který raději přerušuje hru. Detroitu se krátí čas na vyrovnání.
50:59
Quincey vypálil z prostoru pro vhazování a Hiller efektně zastavil kotouč lapačkou.
49:57
Smithovu střelu kryje Hiller na něhož nevyzrál ani o chvíli později Dacjuk.
49:20
Hudler tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Howarda nepřekonal. Nyní už se do útoku žene domácí Detroit.
48:48
Puk skončil na hostující střídačce a hra je přerušena.
47:38
Hosté se dostali do protiútoku. Gaudreau zavezl kotouč až za zadní čáru a následně hledal marně zpětnou přihrávkou před branku někoho ze spoluhráčů.
46:55
Icing hostujícího týmu. Hra se vrací před Hillera.
46:33
Hra je přerušena kvůli posunuté brance Detroitu.
45:47
Cole se cpal s pukem před Hillerovu branku, ale Brodie ho nepustil do zakončení.
45:03
Tatar míjí Hillerovu branku. Hostující gólman toho ve třetí třetině zatím nemusel moc řešit.
44:30
DeKeyser se vrací na led. Flames odehráli dobrou přesilovku, ale gól z toho nebyl.
43:30
Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry.
43:05
Flames si vytvořili dobrý tlak, v němž se zatím dostal k jedné střele Hudler.
42:30
Další nepříjemnost pro domácí. Danny DeKeyser si jde odsedět dvě minuty na trestnou.
41:50
Tak tohle je studená sprcha pro Detroit! Hosté vyhráli dva osobní souboje za domácí brankou a Shore následně vybídl přihrávkou do levého kruhu k zakončení MASONA RAYMONDA, který posílá Flames do dvougólového vedení. Asistence: Drew Shore, Josh Jooris.
41:22
Wideman pálí mimo branku a do útoku se vrací Detroit, který si vytvořil tlak hned v úvodu třetiny.
40:01
Aktivita domácího týmu ve druhé třetině neustala, ale přesto jsme se dočkali obratu v podání Flames. Ze strany hostů je to lekce z produktivity, jelikož na střely vedou Red Wings jasně 29:15. Uvidíme, zda Calgary dokáže ve třetí třetině udržet své vedení, nebo se dočkáme dalšího obratu. Třetí část začne přibližně ve 3:24.
40:00
39:50
Hosté drží kotouč ve vlastní třetině a do útoku už se neženou.
39:24
Vhazování před Hillerem. Vytvoří si domácí před koncem třetiny ještě nějakou šanci na vyrovnání?
38:21
Nyquist dostal přihrávku zpoza branky a bekhendem mířil do odkryté části branky, kterou ale přestřelil.
37:37
Velký tlak Detroitu! Dacjuk hledal v gólové pozici Tatara, ale do přihrávky skvěle vložil hůl Russell, který dost možná zabránil brance. Domácí však pokračovali v útoku a opakovaně prověřili Hillera, který nyní přerušuje hru.
37:13
Brodieho střelu přizvedl do ochranné sítě Zetterberg. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Howardem.
36:40
Domácí jsou teď téměř nepřetržitě u puku, ale ke gólovým šancím to v tuto chvíli nevede.
35:02
Tatar nabil od zadní čáry Dacjukovi, který vypálil z první, ale trefil jen připraveného Hillera.
34:00
První lajna Red Wings teď uzamkla hosty v jejich obranné třetině, ale Flames se nakonec podařilo získat kotouč a vyvést ho ven z pásma.
33:09
Flames dokonávají výsledkový obrat! Monahan zavezl kotouč přes útočnou modrou, za níž ho přepustil JIŘÍMU HUDLEROVI, který si najel do pravého kruhu, kde dostal od domácí obrany hodně prostoru. Český reprezentant toho využil a trpělivě si počkal na správný moment pro střelu, kterou umístil nechytatelně ke vzdálenější tyči. Asistence: Sean Monahan, Dennis Wideman.
32:40
Andersson tvrdě vypálil a Hiller musel jeho střelu vyrazit nad branku.
31:07
Hosté teď v obranné třetině dobře bruslí a drží krok s domácími útočníky, které nepouštějí do střeleckých pozic.
29:34
Do zakončení se dostal Miller, který byl ovšem v těžké pozici, z níž minul Hillerovu branku.
28:03
Nyquist zkusil vypálit od modré, ale Hiller na střelu viděl a bez potíží zasáhl.
26:05
Je vyrovnáno! Bollig daleko před modrou čárou tvrdě nahodil kotouč na zadní mantinel, od něhož se puk odrazil do levého kruhu, kam si najel MATT STAJAN, který pohotovou střelou překonává Howarda. Asistence: Brandon Bollig.
25:49
Po odpískaném icingu si hostující trenér dokonce vyžádal time-outt, aby poskytl unavené obraně čas na odpočinek.
25:49
Třetí formace Red Wings teď zatápěla hostující obraně a Flames nakonec zahrávají zakázané uvolnění.
24:09
Diazova střela byla jediná z celé přesilovky. Domácí v plném počtu.
23:30
Další osvobození domácího týmu.
22:45
Howard si poradil s Diazovou střelou a Red Wings následně vyvezli kotouč ze své obranné třetiny.
22:09
Nápor domácího týmu zastavila píšťalka rozhodčího, který si všiml, že Detroit hrál v šesti a bude z toho dvouminutový trest pro domácí lavičku, který si odsedí Stephen Weiss.
21:37
Tatar zachytil hostující rozehrávku a o chvíli později se sám ocitl v dobrých příležitostech, ale ani jeden z bekhendových pokusů se neujal.
20:01
První třetina je za námi. Domácí byli herně lepší týmem a svůj dobrý vstup do zápasu korunovali dvěma brankami. Flames ovšem dokázali snížit při přesilové hře a první třetina teda nakonec končí výsledkem 2:1. Druhá perioda začne přibližně ve 2:32.
20:00
19:05
Widemanova střela nenadělala Howardovi potíže. Hra se teď přesouvá ze strany na stranu bez větších gólových příležitostí.
17:31
Na ofsajd si tentokrát nedali pozor domácí a hra je vykázána do středního pásma. Flames k závěru třetiny mírně srovnávají obraz hry.
16:21
Howard teď neviděl na Bolligovu střelu, kterou na poslední chvíli vytěsnil betonem mimo branku.
15:52
Flames nyní potvrzují má slova. Hosté si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a rozhodčí píská postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
15:00
Nadále se hraje většinu času v obrané třetině hostů. Flames mají potíže s přechodem do útoku.
14:04
Abdelkader si najel pro přihrávku a zblízka zkusil vypálit bekhendem, ale puk mířil nad Hillerovu branku.
13:30
Domácí první lajna teď předvedla velmi dobré střídání, při němž uzavřela hosty v jejich pásmu. Nebezpečně pálili Dacjuk a Tatar, ale prvně jmenovaný minul branku, zatímco toho druhého vychytal Hiller.
12:43
Na druhé straně se dostal do zakončení Stajan a Howard si po delší době připsal zákrok.
11:48
Dacjuk to zkusil bekhendem, ale Hiller byl pozorný.
10:26
A Calgary rovněž využívá přesilovku! Howard vyrazil nahozený kotouč k SEANU MONAHANOVI, který naznačil střelu a následně si popojel s pukem, aby mohl zakončovat do odkryté branky. Dva obránci Detroitu se sice snažili v brance zastoupit povyjetého gólmana, ale Monahan to trefil přesně. Kris Russell, Dennis Wideman.
09:57
Příležitost pro Flames! Brendan Smith si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
09:14
Hostům se úvod zápasu vůbec nedaří. Detroit lépe bruslí a neustále ohrožuje Hillerovu branku.
08:12
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru! Zetterberg dostal prostor v pravém kruhu, odkud adresoval přihrávku na vzdálenější tyč JUSTINU ABDELKADEROVI, který jen doklepl kotouč do odkryté části branky. Asistence: Henrik Zetterberg, Erik Cole.
07:36
První přesilovou hru si zahraje Detroit. Hostující Mason Raymond dostává menší trest za podražení.
06:31
Tatar teď nepříjemně tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů, ale Hiller dokázal zasáhnout.
05:55
Hosté opět jen vyvezli kotouč do útočné třetiny, kde o něj ihned přišli. Herně mají zatím jasně navrch domácí Red Wings.
05:27
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Hillerem, který se v úvodu zápasu rozhodně nenudí.
03:59
DeKeyser prověřil Hillerovu pozornost, ale hostující gólman střelu bez potíží vyrazil do rohu kluziště.
03:05
Red Wings jdou do vedení! Calgary střídalo v době, kdy se v obranném pásmu dostali k puku domácí a Zetterberg našel parádní přihrávkou před modrou čáru úplně volného JUSTINA ABDELKADERA, který jel sám na Hillera a zakončil přesně mezi beton a lapačku. Asistence: Henrik Zetterberg, Erik Cole.
02:10
Na druhé straně poprvé zahrozili Flames a Howard si připsal své první zákroky.
01:17
Abdelkader se dostal spolu s Zetterbergem do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávku prvně jmenovaného srazil dobrým obranným zásahem Russell a puk nakonec skončil v Hillerově lapačce.
00:22
První střelu zápasu si připisuje Tatar, který z otočky trefil jen Hillerovy betony.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall – Quincey, DeKeyser – Smith, Židlický – Tatar, Dacjuk, Jurčo – Cole, Zetterberg, Abdelkader – Weiss, Sheahan, Nyquist – Miller, Andersson, Glendening

Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Russell, Wideman – Brodie, Engelland – Schlemko, Diaz – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bouma, Backlund, Colborne – Raymond, Shore, Jooris – Bollig, Stajan, Ferland

Rozhodčí: Steve Kozari, Wes McCauley – Brian Mach, Scott Driscoll.
Vzájemný zápas v sezóně

7.1.2015 Calgary – Detroit 2:3
Calgary Flames

Generální manažer Plamenů Brad Treliving vyměnil před uzávěrkou přestupů některé zkušené hráče (například Curtise Glencrosse do Washingtonu), naděje jeho týmu na účast ve vyřazovacích bojích totiž zraněním největší opory Marka Giordana výrazně klesly. Flames přesto drží osmou, poslední postupovou, příčku v Západní konference, měrou vrchovatou k tomu přispěl lídr týmové produktivity Jiří Hudler (21+31).
Detroit Red Wings

Celek z Hockeytownu prožívá vydařenou sezónu, má totiž velmi slibně nakročeno do play-off. Lví podíl na tom mají – kromě obvyklých ofenzivních tahounů Pavla Dacjuka (22+30) a Henrika Zetterberga (15+36) – mladí hráči, ze kterých se rychle stávají hvězdy: Zmiňme Tomáše Tatara (25+21) a Gustava Nyquista (21+23). V týmu nově působí také český veterán Marek Židlický.
Dobrý večer! Vítejte u sledování textového přenosu z dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, v němž rozjetí Detroit Red Wings přivítají Calgary Flames. Úvodní buly bude vhozeno v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.