2. Derick Brassard (NYR) (0 + 2)
3. Alec Martinez (NYR) (0 + 1)
Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, čas na ledě 18:00, 2 střely)
Je to tým z New Yorku, kdo dnes odchází z ledu daleko spokojenější. Rangers o zápas dříve utrhli výhru na kluzišti Anaheimu, dnes udolali venku i dalšího silného soka. Los Angeles sice vedlo i rozdílem dvou branek, avšak Jezdci bitvu nevzdali a nakonec berou úspěch ještě po základní hrací době. Rozhodla především druhá třetina, kde hosté nasázeli do sítě Jonathana Quicka hned tři puky. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký pátek.
60:00
59:39
Rána Jeffa Cartera z mezikruží nebyla vůbec špatná, ale skončila pouze na zadním mantinelu.
59:25
Uvidíme napínavý závěr, protože něco málo přes půl minuty do konce je na dvě minuty vyloučen hráč Rangers Rick Nash za podražení.
59:09
Chris Kreider spěchal za pukem, aby jej stihl zasunout do prázdné branky. Ale dříve kotouč dostihl domácí obránce v černém trikotu.
58:50
Už domácí strážce svatyně branku opustil a domácí mančaft hraje v šesti mužích v poli.
58:26
Už potřetí za několik málo vteřin se hosté osvobozují, můžeme očekávat, že za chvilku budou Kings riskovat s prázdnou klecí.
57:33
Rangers mají problémy ve vlastní obraně a Kings se tlačí do brány, ale budou muset asi použít ještě více střeleckých pokusů.
56:35
Vhazování před Jonathanem Quickem. Ale dá se očekávat, že tam kus černé gumy teďka moc dlouho nezůstane.
55:57
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak pozor, máme ještě sníženo. Kings se dokázali velice rychle přesunout na druhou stranu kluziště a překvapit soupeře akcí, která tak úplně nevypadala, že by mohla skončit vstřelenou brankou. Poskakující kotouč směrem ke svatyni New York Rangers poslal do sítě druhým zásahem utkání JUSTIN WILLIAMS, který dodává naděje na hokejky mančaftu z Los Angeles. Asistence: Dustin Brown, Anže Kopitar.
55:27
Kotouč kolem branky Quicka, ale Kings se jej budou snažit co nejvíc tlačit k Talbotovi.
55:06
Po mačkanici kolem branky Talbota se bude vhazovat. Jenže až po uplynutí komerční přestávky.
54:56
Drew Dougthy už neměl moc sil navíc, proto jen nahodil kotouč o zadní mantinel a odjel raději pustit na led čerstvé síly.
54:06
Martin St. Louis už si pomalu chystal střelu, ale na poslední chvíli mu protihráč vypíchl kotouč z hokejky. Kings se ale do pásma nedostali.
53:35
Nyní se ale hostům vyhození nevyplatilo, je z toho totiž zakázané uvolnění.
53:10
Lehce nahozené kotouče, přesně tohle teď bude Neyorčanům stačit k úspěchu, pokud nebudou dělat chyby v obraně.
52:45
Muzzin zařídil další práci pro Talbota, ten zaklekl a hned poté se strhla před jeho zraky menší rozmíška.
52:20
Zakončení Boyla od modré čáry domácí brankář kryje, ihned poté už se zase do útočné třetiny vracejí domácí hokejisté.
51:57
Brown plánoval zakončit na branku Talbota z velkého úhlu, avšak pokusem zápěstím trefil pouze ochrannou síť za klecí hostů.
51:15
Fanoušci se ozývají z tribun a ženou svůj tým za lepším výsledkem, zatím jsou to ale stále hosté, kdo nastavuje laťku zápasu.
50:55
Komerční přestávka něco málo přes devět minut do konce třetí části. Po ní budeme pokračovat.
50:50
Hagelin po delší době ohrozil branku soupeřova gólmana, ale moc povedená střela to nebyla. Už znovu hrají Kings.
50:29
Opět ukázka toho, že nemusejí Rangers nikam spěchat. Raději v klidu počkají na to, co vymyslí soupeř, který naopak hledá dobrou taktiku.
49:47
Teď už jsou ale Jezdci kompletní, hraje se opět v plném počtu a Kings ubíhá čas rychleji, než by se mohlo zdát.
49:20
Alec Martinez natlačil puk na branku, společně s ním pak ještě doráželi další hokejisté v černém dresu. Ale i v nesnadné pozici zabránil Talbot průniku kotouče.
48:35
Ránu od modré čáry ještě tečoval někdo na brankovišti, ale puk se nakonec odrazil poměrně dobře pro Rangers.
47:58
Doughty a jeho výborná rána končí v podobně dobře rychlé lapačce Talbota. Bude se vhazovat opět u branky Rangers.
47:44
Dobrá možnost pro Los Angeles, jak se vrátit do zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostává hostující Ryan McDonagh.
47:28
Brassard vyřešil starosti před hostující brankou, Anže Kopitar přesto ještě z druhé vlny zkusil nějak zakončit.
47:05
Quick teď rychle pomohl s rozehrávkou u vlastní branky, pak byl ale stejně ještě nucen hru přerušit, aby pro něj nenastaly problémy.
46:40
Rangers už tolik nikam spěchat nebudou, přeci jen mají náskok dvou branek a ten si budou poctivě hlídat.
46:24
Už se hraje v plném počtu, před komerční přestávkou přerušuje hru brankář New York Rangers.
45:59
Tohle oslabení už by mělo být pro černobílé zažehnáno, za pár vteřinek se Jarett Stoll vrátí na ledovou plochu a doplní domácí počet.
45:08
Boyle našel v přesilovkovém deštníku dobře postaveného Dereka Stepana, jenže druhý jmenovaný zakončoval vskutku nepřesně. A tak Los Angeles opět vyhazuje.
44:28
Kings se ale rychle osvobozují, když posílají kotouč přes všechny čáry až k brance gólmana Talbota.
44:03
Zároveň následuje vyloučení na domácí straně, Jarett Stoll dostává dvě minuty za vysokou hůl a jeho barvy čeká oslabení.
44:03
Hagelinův pokus má Jonathan Quick celkem v pohodě ve výstroji, šlo ze strany hráče Rangers o snadné zakončení.
43:22
Martin St. Louis předvedl jednu ze svých technických kliček v útočné třetině, ale k zakončení už nedošlo. Alespoň ale zdržel soupeře od vlastní branky.
42:57
Jeff Carter nejdříve plánoval přihrávat, ale nakonec vystřelil z levé strany zápěstím. Ale trefil pouze betony připraveného Talbota.
42:10
Richards za soupeřovou brankou dlouho tahal puk a hledal někoho před svatyní. Jenže nikdo nikde. A tak byl nucen odevzdat puk soupeři.
41:19
Střela Martineze z levé strany hodně minula branku, Cam Talbot ani nemusel vytahovat další ze svých dnešních zákroků.
41:04
Podobný problém o pár vteřin později znovu, ofsajd hostů na stejném místě jako před momentem.
40:36
Druhá formace Jezdců už na ledové ploše, okamžitě zkoušela dvojice útočník projít přes modrou čáru. Ale zastavuje ji postavení mimo hru.
40:12
Tentokráte se daleko více na úvodním vhazování ve třetině snažili Rangers, ti sice přišli o puk, ale šanci soupeře nedopustili.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině

Los Angeles Kings: 9

New York Rangers: 6
Také druhá třetina nabídla výborný hokej, co se týče útočných akcí. Jsou to najednou hosté, kdo má na starosti vedení ve výsledku, ještě ale počkejme na vyvrcholení skóre do třetí části, kde se ještě může stát cokoli.
40:00
39:06
Začala poslední minuta prostřední periody, nejdříve střílel Drew Doughty, hned po něm Kopitar. Ale oba minuli branku.
38:26
Také domácí pálili hned po buly v útočném pásmu, ale nikam to nevedlo. Mohou hrát Rangers.
38:06
Počet hráčů na ledě se srovná, dvě minuty za nedovolené bránění je nucen odsedět hostující hokejista Mats Zuccarello.
37:46
Derek Stepan chyboval v rozehrávce a málem se dokonce podařilo Kings zaútočit ve vlastním oslabení. Talbot přerušuje hru puk pod lapačkou.
37:26
Los Angeles vyhazuje přes všechny čáry už podruhé, teď tedy mají domácí trošku více klidu před vlastní brankou, alespoň na okamžik.
36:43
Hned po vhazování střela Boyle, stejně jako v případě, kdy dal obránce Rangers svůj dnešní gól. Teď ale pouze trefuje Quicka.
36:31
Uvidíme reklamní pauzu, hned po ní začne oslabení Kings, protože domácí Anže Kopitar dostává dvě minuty za podražení protihráče.
36:10
John Moore a jeho střela z dálky, ale také tento pokus byl gólman Los Angeles připraven lapit.
35:32
King bojoval o puk u mantinelu, jenže neměl na pomoc nikoho ze spoluhráčů, takže o to měl těžší úlohu. Nakonec hrají New York Rangers.
35:06
Hned zase Staalovo zakončení, ale Quick na něj dobře viděl, takže šel v pohodě do rozkleku a bez problému zakročil.
34:48
Rangers řeší problémy v obranném pásmu pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
34:35
Toffoli zůstal na chvilku volný před brankou, stačilo mu už jen klepnout do puku a poslat ho do sítě. Ale nepovedlo se.
34:27
Ještě jedna komerční přestávka ve druhé periodě.
34:16
Už se zase hraje poměrně dlouho bez nějakého přerušení hry, ani jednomu týmu to ale vadit nemusí, protože koukáme na krásný útočný hokej.
33:29
Williamsova možnost projít kolem pravého mantinelu, jenže hokejista Los Angeles neměl nikoho po ruce na přihrávku, nedošlo ani ke střele.
32:43
Newyorčané teď sice dlouho neměli nějakou větší šanci, ale vypadá to, že se budou chtít soustředit především na pevnou obranu. Zatím se jim daří.
31:46
Dvojice domácích útočníků sice získala kotouč kousek za modrou čarou, jenže k přesnému zakončení už nedošlo. Dobrá práce hostující defenzívy.
30:56
Oba týmy už jsou znovu v plném počtu, na rozdíl od Rangers ale Kings svou možnost přesilovky nevyužili. Jezdi mohou zase zkusit jít do útoku.
30:15
Rangers už ale podruhé za sebou naprosto přesně puk vyhodili, zatím nemají problém s bráněním oslabení a hrají daleko více v klidu.
28:56
Naopak teď možnost pro Los Angeles si zahrát přesilovku a snížit náskok soupeře, dvě minuty za hákování inkasuje Dominic Moore.
28:17
Rangers právě vstřelili branku!
Jízda Newyorčanů ve druhé periodě zatím pokračuje velkolepě, jelikož Rangers už mají po své čtvrté brance na kontě také využitou početní výhodu. Akce zprvu nevypadala nikterak nebezpečně, ale nahození na Quickovu svatyni ještě výborně zachytil před polovinou prázdné klece MARTIN ST. LOUIS, jenž už neměl skoro žádný problém poslat touš do místa určeného pro sázení gólů. Hosté vedou už o dva góly. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.
27:38
Už se tak stalo, ale ke střele stále nedošlo. Jonathan Quick teď naopak dobře hlídá branku svého výběru v oslabení.
26:59
Kings se ale na samotný úvod oslabení osvobozují, Rangers zatím hledají způsob, jak se trvaleji usadit před brankou soupeře v přesilovce.
26:45
Následuje komerční přestávka, ještě před jejím začátkem ale vyloučení. Dvě minuty za hákování inkasuje domácí hokejista Alec Martinez.
26:35
Ani teď rozhodčí ještě nenařídil vhazování, dva hráči v bílém trikotu posunovali puk podél mantinelu.
25:48
Už se hraje delší dobu bez přerušení, hosté nabrali útočnou sílu a dá se říci, že vidíme vyrovnaný zápas od zahajovací buly ve druhé třetině.
24:46
Kopitar chce ukázat, že jeho tým nevedl v první třetině náhodou o dvě branky, zkoušet vystřelit chtěl hned po něm Drew Doughty.
22:50
A další studená sprška Los Angeles, které začalo druhou třetinu stejně špatně, jako do té první vstoupil jejich soupeř. Jen o pár vteřin později si mužstvo z New Yorku dnes poprvé bere vedení na svou stranu, parádně zamířil střelou zápěstím LEE STEMPNIAK, který prakticky nedal Jonathanu Quickovi šanci, aby stihl vytáhnout nějaký zákrok. Najednou úplně jiná výsledková situace na ledě v západní Americe. Asistence: J. T. Miller, Dan Girardi.
22:31
Stačilo jedno přesunutí do útočného pásma, jedno delší podržení puk před brankou soupeře a hned je z toho gól. Přesně takhle jednoduchou taktiku zvolili New York Rangers, aby se jim povedlo vyrovnat výsledek na kostce v aréně. Jonathanu Quickovi prošel do sítě pokus, jenž vypálil od modré čáry parádně zakončující KEVIN KLEIN. Gólman Králů si teď nebyl moc jistý. Asistence: Kevin Hayes, John Moore.
21:28
Až teď mohli Rangers s klidem vystřídat a odeslat puk alespoň do středního pásma, kde je pro jejich brankáře relativně v bezpečí.
20:47
Lépe začali ve druhé třetině znovu domácí, kteří se po vyhraném buly přesunuli před branku Rangers a hned tvoří šance.
20:01
Střely na branku v první třetině

Los Angeles Kings: 12

New York Rangers: 8
Prvních dvacet minut dnešní odvety za jarní finále Stanley Cupu nabídlo krásný útočný hokej a hlavně tři branky. Zatím mohou být fanoušci ve Staples Center spokojeni, protože tomuhle hokeji nic nechybí, góly už vůbec ne. Počkejme si na další dvacetiminutovku.
20:00
19:16
Ještě jedno vyhození na zakázané uvolnění v podání New York Rangers.
19:05
Už se hraje poslední minut zahajovací třetiny, stále je kotouč blíže svatyně gólmana Cama Talbota.
18:25
Svou lepší aktivitu ukazují Králové i při důrazné hře kolem mantinelů, když ve většině případů oberou svého soka o puk a pak ho téměř k ničemu nepustí.
17:48
Už ale Rangers v klidu dostávají puk mimo obranné pásmo a alespoň na chvíli mohou vydechnout, než se dostane na led další lajna.
16:58
Jen co se puk znovu dotkl ledové plochy, Kings vyrážejí opět kupředu. Marián Gáborík čekal v pásmu na přihrávku, k jeho překvapení ji nakonec na hokejku nedostal.
16:36
A zase rychlá akce na druhé straně, hned poté musejí hosté vyhoditn a icing. Zároveň hru přeruší komerční pauza.
16:00
Za brankou Los Angeles bojoval o puk Zuccarello, pak ještě Hagelin unikal skoro sám. Jenže domácí brankář přesně zasahuje.
15:21
Zakázané uvolnění Los Angeles, vhazování po pravici Jonathana Quicka.
15:10
Domácí Kings předvedli, jak se najednou oba celky začaly více soustředit na obranu. Také Jeff Carter měl problémy proniknout do pásma.
14:18
Sledujeme o něco klidnější vteřiny první časti, pokud bychom brali v úvahu střely na branku. Často se kotouč pohybuje ve střední třetině.
13:26
Dan Boyle mohl zkusit založit z pozice obránce novou akci, jenže neměl vepředu nikoho najetého. A tak musí s kotoučem zpátky.
12:41
Justin Williamse byl hodně důrazný při dorážkách na brankovišti a málem dnes podruhé skóroval, jen těsně puk do sítě neprotlačil.
12:00
Za vlastní klecí rozehrávala hostující družina, teď jí byl ale znesnadněn přechod do útočné třetiny, když Kings zastavil akci na modré obranné.
10:27
Teď už ale úplně regulérní branka a hosté využívají nabídnutou přesilovou hru doslova za prá vteřin. Stačila jim k tomu jediná střela, tu výborně poslal od modré čáry obránce DAN BOYLE, který našel snad tu jedinou mezírku, jenž v danou chvíli byla v zařízení Jonathana Quicka volná. Po rychlém vhazování domácí defenzíva ani nestihal na celou situaci regovat, rozdíl je znovu jednobrankový. Asistence: Rick Nash, Derick Brassard.
10:22
První vyloučení utkání jde pykat Mike Richards, dostane dvě minuty za nedovolené bránění.
10:22
Rangers už se radovali a vypadalo to, že máme sníženo na rozdíl jedné branky. Jenže místo gólu rozhodčí signalizuje vyloučení na hostující straně.
09:19
Tyler Toffoli a jeho dobré zakončení z levé strany, jenž tentokráte byl brnakář Talbot připravený vytáhnout zákrok betonem.
08:10
Najednou je Rangers plné útočné pásmo, tohle střídání se jim hodně povedlo. Ale Králové vše zládají a celkem s klidem vyhazují.
07:16
V přečíslení dva na jednoho teď ale unikali Newyorčané, celou situaci vyřešil výborným zákrokem po přesunutí se od tyči k tyči Jonathan Quick.
06:42
Rangers zatím čekají na nějakou akci, která by je dostala útočně do hry. Prozatím hostující mužstvo vepředu strádá.
06:05
Přerušená hra ve středním pásmu, pokračujeme po komerční přestávce.
05:49
Rangers nezačali vzpomínkový duel na loňské finále Stanleyova poháru úplně ideálně, ještě před polovinou úvodní třetiny prohrávají již o dvě branky. A teď má trošku černé svědomí i gólman Jezdců, protože střela z dálky v podání JUSTINA WILLIAMSE byla zdánlivě jednoduše chytatelná. Talbotovi ale zaplachtila do sítě a Los Angeles může slavit druhý zásah, lepší začátek si Kings snad ani představovat nemohli. Asistence: Dustin Brown, Alec Martinez.
05:39
Hosté se alespoň na chvíli osvobozují a dostává kus černé gumy do útočné třetiny.
05:28
Hned nová práce pro brankáře Rangers, ten musí zasahovat lapačkou a přerušit hru.
04:12
Netrvalo dlouho a máme otevřené skóre. Poměrne jednoduchou akci, kterou ještě v prvních pěti minutách zahajovací dvacetiminutovky předvedli domácí hokejisté. Jeff Carter ujížděl po pravé straně, kolem mantinelu si udělal dostatek místa. Jenže nestřílel a raději připravil krásný puk pro TANNERA PEARSONA, jenž pěkně trefuje volné místo v zařízení Talbota. Domácí mají hned od začátku náskok. Asistence: Jeff Carter, Tyler Toffoli.
03:46
Střelec vítězné branky zatím posledního finále Stanley Cupu, Alec Martinez, rozehrával z obrany. Ale jeho spoluhráč se dostal do ofsajdu.
03:30
Dustin Brown neměl moc možností. Vyhodil sice až na zakázané uvolnění, ale aspoň osvobodil svůj tým z problémů před brankou.
03:01
Další dobrá přihrávka Martina St. Louise bekhendem před branku, ale ani teď na ni nikdo z hokejistů Rangers nebyl připraven. Vhazovat se bude u Quickovy klece.
02:13
Lewis dlouho dokáízal držet puk u mantinelu za hostjící klecí, pak ale nic nevymyslel a musel odevzdat soupeři. Los Angeles odjíždí střídat.
01:20
Martin St. Louis kroužil s pukem za brankou a hledal spoluhráče před Quickovým zařízením, jenže muž ve stejném dresu jako St. Louis byl zavčas obsazen.
00:56
Postavení mimo hru v podání domácíh hokejistů, buly proběhne ve střední třetině.
00:36
A také zákrok pro Jonathana Quicka na druhé straně hrací plochy. Jen v klidu podržel puk pod svou lapačkou a přerušil hru.
00:14
Jako první na vhazování dnes uspěli domácí Kings, ti se ale hned po přesunu do útočné třetiny sami připravili o puk.
00:01

Los Angeles Kings: Quick – Dougthy, Muzzin, Martinez, Greene, Schultz, McBain – King, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Williams, Stoll, Brown – Lewis, Richards, Clifford

New York Rangers: Talbot – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Hunwick, Klein – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, Hagelin – Stempniak, Moore, Miller.
Vítejte u dnešní hokejové vřavy ze zámořské soutěže, potkají se účastníci zatím posledního finále Stanley Cupu. V rámci ročníku 2014/2015 navíc svedou vůbec první souboj. Uvidíme bitvu mezi Los Angeles Kings a New York Rangers.

Marián Gáborík (LAK) (12 + 8)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se dnes v rámci sezóny 2014/2015 utkají poprvé, naposledy na sebe narazily právě v posledním finálovém utkání o Stanley Cup, které Los Angeles ovládlo ve druhém prodloužení 3:2 a zvedlo nad hlavy stříbrný grál.
LOS ANGELES KINGS

Skoro se začíná stávat tradicí, že mužstvo kolem kapitán Dustina Browna postupuje do vyřazovacích bojů z posledních možných postupových příček. Ani letos zatím nepatří Los Angeles na vrcholek Západní konference, přesto při případném průchodu do play-off hodlá mít také letos na jaře vysoké cíle. Zatím jsou Kings umístěni na sedmé pozici, před nimi zůstávají o příčku výše třeba rivalové ze San Jose. Králové ovšem v minulých pěti duelech zvítězili jen dvakrát, naposledy utržili prohru ve výsledkově šíleném utkání 6:7 v prodloužení s Nashvillem. Dnes má Los Angeles šanci ukázat, že na jaře ve finále neporazilo Rangers náhodou.
NEW YORK RANGERS

Fanoušci Rangers věří, že jejich oblíbenci dosáhnou na podobnou metu, jako se to Newyorčanům povedlo v poslední odehrané sezóně 2013/2014. Jezdci podlehli až ve finále Stanley Cupu právě s dnešním vyzyvatelem z Los Angeles. Rangers stále patří mezi nejlepších osm klubů Východní konference, aktuálně jim náleží sedmá příčka, přičemž ztráta na šestý Washington je minimální. Navíc z posledních pěti utkání modrobílí hned čtyři vyhráli, takže na led obhájce Stanleyova poháru zavítají ve výtečné formě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.